forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Soba Stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 03/11/2011 : 14:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=uDPKanwhcQQ


Znaci lik je stvarno hardcore kolekcionar...

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/11/2011 : 14:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Da, ali pitam se koliko je toga i pročitao... Ako ih samo slaže po policama nije to to.

Ja bih, btw, bio zadovoljan kad bih uspio ovako riješiti problem svojih stripova.
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 03/11/2011 : 14:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
nije ni ovaj lakša lakša kategorija, a ima i dylana :)

http://www.youtube.com/watch?v=a14OAs_mdLE&feature=related
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 03/11/2011 : 14:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
Slazem se s tobom wolf..i ja mislim da dosta toga nije procitao..uffff da je i meni pvakvu prostoriju pa da i ja imam sve na jednom mjestu lijepo slozeno...

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 03/11/2011 : 15:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
a muke mu ježove... kad bum ja imal takvu policu onda budu i vrata na njoj da se prašina ne skuplja previše unutra :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/11/2011 : 15:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Možda je lik uveo onaj sustav za izvlačenje prašine (nešto slično kao one komore za lakiranje auta).

Ili ga brisanje prašine uveseljava više nego čitanje svega toga
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 03/11/2011 : 20:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
lik je izuzetno iritantan, bolje bi mu bilo da proda neki od svojih neotvaranih stripova i plati kurvu. to mu fali vise od stripova

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 03/11/2011 : 20:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

lik je izuzetno iritantan, bolje bi mu bilo da proda neki od svojih neotvaranih stripova i plati kurvu. to mu fali vise od stripova

a i ovaj njegov naglasak mi ide na ku..c
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 04/11/2011 : 18:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
jes da je lepo sredio, ali je neopisivo iritantan
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 04/11/2011 : 18:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih ja tako da sredim sobu, pa nek pricaju da sam iritantan. :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 04/11/2011 : 19:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Voleo bih ja tako da sredim sobu, pa nek pricaju da sam iritantan. :D



nisi jedini koji tako misli
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 04/11/2011 : 19:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Cijela soba je prekrasno napravljena,ali ako pogledate cijeli video onda steknete dojam da lik kupuje stripove radi popunjavanja polica...
Sigurno nije pročitao niti 50% stripova koje ima a to se može vidjeti i po tome što mu je hrpa stripova još u originalnom pakovanju.
Mislim,i meni se dogodi da kad imam para kupim odjedanput što više stripova koji me zanimaju i onda ih polako čitam ali ovo mi je nekako pretjerano...
Al šta je da je, soba je fenomenalna.....

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 05/11/2011 : 22:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

quote:
Originally posted by Born To Run

lik je izuzetno iritantan, bolje bi mu bilo da proda neki od svojih neotvaranih stripova i plati kurvu. to mu fali vise od stripova

a i ovaj njegov naglasak mi ide na ku..c



da , glupavi americki rednek

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 05/11/2011 : 22:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

Cijela soba je prekrasno napravljena,ali ako pogledate cijeli video onda steknete dojam da lik kupuje stripove radi popunjavanja polica...
Sigurno nije pročitao niti 50% stripova koje ima a to se može vidjeti i po tome što mu je hrpa stripova još u originalnom pakovanju.




da tako deluje. mada ja to ne vidim kao nesto negativno. Po meni je sasvim svejedno na koji nacin neko konzumira stripove. Oni su hobi i nebitno je dal se u njima uziva citanjem ili kolekcionarstvom.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 05/11/2011 22:10:10
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/11/2011 : 00:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Možda ima duplikate za čitanje u podrumu

Ipak, stripovi služe za čitanje, tako da trpanjem istih po policama samo da bi ih se gledalo oni gube svoju svrhu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000