forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 X-Men zbrka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/11/2011 : 13:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam X-Men First Class, i najbolji mi je od svih X-Men filmova dosad. E sad, je li saga ide ispočetka ili je ovo samo prequel trilogije? Neki kažu da ide ispočetka, a neki kažu da je samo prequel trilogije. I što je sada na kraju?

Ja bih osobno bio obradovaniji da X-Meni idu ispočetka jer me se prva trilogija i nije nešto jako dojmila (osim X2), a ovo ima vrlo dobro usmjerenu priču.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 13/11/2011 13:04:31

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/11/2011 : 13:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Vidjet ćemo. Sve je moguće.

Mislim, X-Men: First Class je ionako već ignorirao neke detalje uspostavljene u protekla četiri filma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 13/11/2011 : 13:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa tobom, najbolji od svih delova. Ali...
Famozno ali, koje se provlači kroz gotovo sve američke filmove radjene na osnovu stripa. Nema onu "težinu" koju nosi npr. Dark Knight, dobra karakterizacija likova ali deluje mi nekako nedovršeno, kao da nešto tu fali...
Kao uvodna priča je sasvim dobar, bolji od svih delova do sada, neuporediv sa nekim drugim ostvarenjima (kao npr. teško smeće Captain America), ali moglo je i bolje (posebno scene oko Kube).
U svakom slučaju glas za X-men iz početka!

Carpe diem
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 13/11/2011 : 14:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Jos se ne zna tocno, ali se pretpostavlja da ce First Class biti pocetak nove trilogije. Isto tako se nagada da bi se mozda mogao napraviti nastavak The Last Stand-a (jer se na kraju filma vidi da se Magnetu vracaju moci, poslje creditsa vidimo i Charlesa, a nismo vidjeli ni truplo Cyclops-a, samo naocale), a isto tako se najavio i film o Deadpool-u. Sva ta tri filma i njihovo radenje ovisi o tome koliki ce biti uspjeh Wolverine-a. Dakle, svi oni koji zele gledati nastavke x-mena, 2013 u kina gledat Wolverine-a

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/11/2011 : 16:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi stvarno lijepo kada se Ian McKellen vratio u ulozi Magneta.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/11/2011 : 16:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Mislim, ja bih bio za nastavak prve trilogije da nisu poubijali toliko likova, a posebice ne Xaviera.

Ali, očekuje nas ovo:
Wolverine 2
Deadpool

i možda First Class sequel.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/11/2011 : 17:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zapravo, Xavier nije mrtav ;)


BTW, dosta toga o filmskoj fransizi+ovom novom filmu+malo o strpovima mozes da procitas na blogu sveta stripa, ima text iz 4 dela ;)

http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/06/x-men-first-class-1-xploring-trilogy.html pa furaj jedan po jedan ;)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/11/2011 : 17:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
TnQ, nisam za ovo znao :)
Idem pročitati!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 13/11/2011 : 17:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Mislim, ja bih bio za nastavak prve trilogije da nisu poubijali toliko likova, a posebice ne Xaviera.

Ali, očekuje nas ovo:
Wolverine 2
Deadpool

i možda First Class sequel.



Pa kazem, na kraju ispada da ustvari nije uopce umrlo puno likova. Za Scotta se ne zna jel mrtav, posto mu nije nadeno tijelo, samo naocale, a na samom kraju u onoj jednoj sceni poslje creditsa vidimo, tj. cujemo Charlesa http://www.youtube.com/watch?v=gIpS2xW9I7M&feature=related , a u ovom top komentaru imas i objasnjenje. Na kraju ispada da je jedino Jean mrtva

Edit: Dovraga, vidim da sam preduhicen

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 13/11/2011 17:06:45
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/11/2011 : 17:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

TnQ, nisam za ovo znao :)
Idem pročitati!



vidim da nema direktnog linka
evo i ostalih textova

http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/06/x-men-first-class-2-xpanded-universe.html
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/06/x-men-first-class-3-xperiencing-movie.html
http://udruzenjesvetstripa.blogspot.com/2011/07/x-men-first-class-4-xtracted-from.html


uzivaj, hope you like'm ;)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/11/2011 : 18:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

quote:
Originally posted by Zagor12

Mislim, ja bih bio za nastavak prve trilogije da nisu poubijali toliko likova, a posebice ne Xaviera.

Ali, očekuje nas ovo:
Wolverine 2
Deadpool

i možda First Class sequel.



Pa kazem, na kraju ispada da ustvari nije uopce umrlo puno likova. Za Scotta se ne zna jel mrtav, posto mu nije nadeno tijelo, samo naocale, a na samom kraju u onoj jednoj sceni poslje creditsa vidimo, tj. cujemo Charlesa http://www.youtube.com/watch?v=gIpS2xW9I7M&feature=related , a u ovom top komentaru imas i objasnjenje. Na kraju ispada da je jedino Jean mrtva

Edit: Dovraga, vidim da sam preduhicen

Iako i ona ne mora biti mrtva. Pošto je ona level 5 mutant možda se uspije vratiti kao i profa.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 13/11/2011 : 18:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Felagund

quote:
Originally posted by Zagor12

Mislim, ja bih bio za nastavak prve trilogije da nisu poubijali toliko likova, a posebice ne Xaviera.

Ali, očekuje nas ovo:
Wolverine 2
Deadpool

i možda First Class sequel.



Pa kazem, na kraju ispada da ustvari nije uopce umrlo puno likova. Za Scotta se ne zna jel mrtav, posto mu nije nadeno tijelo, samo naocale, a na samom kraju u onoj jednoj sceni poslje creditsa vidimo, tj. cujemo Charlesa http://www.youtube.com/watch?v=gIpS2xW9I7M&feature=related , a u ovom top komentaru imas i objasnjenje. Na kraju ispada da je jedino Jean mrtva

Edit: Dovraga, vidim da sam preduhicen

Iako i ona ne mora biti mrtva. Pošto je ona level 5 mutant možda se uspije vratiti kao i profa.



Tocno, ona je omega lvl mutant i moze prezivjeti i bez tijela, tako da ni ona ne mora biti mrtva

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/11/2011 : 18:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako je mogla u stripovima, sto ne bi mogla i u filmovima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/11/2011 : 21:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako je mogla u stripovima, sto ne bi mogla i u filmovima

Ukratko svi su živi, a Ian mi je veći muškarčina od Michael Fassbender koji mi je nekako pederkast za ulogu Magneta.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/11/2011 : 21:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ironično, pošto je Sir Ian u stvarnom životu homo. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 13/11/2011 : 21:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Meni je inace Ian dobar glumac, al Fassbender mi je bio genijalan u ovoj ulozi i Magneto mi je bio najbolji lik u ovom filmu, a on mi je bio najbolji glumac.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/11/2011 : 00:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
da nije bilo Fassbendera, film bi bio upola slabiji

nego
jbg, navika je to
ko god zna za ime Magneto, prvo sto mu pada na pamet je starac sa sedom kosom u crveno-ljubicastom odelu
normalno onda da Fassbender izgleda "neprilagodjeno" ulozi, ili sta vec

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/11/2011 : 07:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
X-Men: Prva generacija je predviđen i koncipiran kao prvi dio nove trilogije, a sve će ovisiti o financijskim rezultatima. Oni su odlični pa nema mjesta bojazni da neće ići dalje. Inače, financijski rezultati kao i ideje i ambicije Matthewa Vaughna, koji nakon Kick-Ass dosta visoko kotira, primarni su razlozi za odustajanje od "starog" serijala, osim spin-offa Wolverine u kojem se još isplati eksploatirati popularnost Hugha Jackmana, jer se neprestanim pomlađivanjem glumačke postave franšiza približava ciljanoj publici tinejdžerima. Zato se među ostalim krenulo i u filmski reboot Spider-Mana s novim i mlađim glumcima, makar su to dijelom uvjetovala i premišljanja i odustajanja Sama Raimija, Tobeya Maguirea i Kirsten Dunst.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 14/11/2011 : 09:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Vaderu, pročitao sam tvoje tekstove. Dao si mi puno informacija koje nisam znao.

Inače, mislim da bi Havok ovdje bio Kiklopov stari. Protiv toga nemam ništa protiv, ako su u Ultimate svijetu mogli mijenjati neke stvari, pa zašto ne bi i u filmovima.

@Johnny- ako će ići nova trilogija (ja bih iskreno želio malo više filmova, recimo pet, jer mi tri zvuči premalo da se ispriča sve što se treba ispričati), Hugh Jackman će vjerojatno opet glumiti Wolverinea, sudeći po njegovom (odličnom) cameu u First Classu (na kojega sam se valjao kao budala). To mi također ne smeta jer ne vidim uopće tko bi drugi mogao glumiti Wolvija. Clint Eastwood anyone?

Također mislim da bi mogli ubaciti to da je Kapetan Amerika bio s Wolverinom u ratu, kao u Ultimate svijetu (Lucky Jim).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 14/11/2011 09:38:14
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2011 : 09:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Također mislim da bi mogli ubaciti to da je Kapetan Amerika bio s Wolverinom u ratu, kao u Ultimate svijetu (Lucky Jim).


Teško, dok god filmska prava na X-Men franšizu drži 20th Century Fox.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/11/2011 : 10:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Vaderu, pročitao sam tvoje tekstove. Dao si mi puno informacija koje nisam znao.

Inače, mislim da bi Havok ovdje bio Kiklopov stari. Protiv toga nemam ništa protiv, ako su u Ultimate svijetu mogli mijenjati neke stvari, pa zašto ne bi i u filmovima.


glad you like'm :)

sto se ovog drugog tice
cudno mi je da ti Bushido vec nije odgovorio nesto tipa:
"naravno da bi Havoc mogao da bude Cyclopsov stari, ne razumem zasto bi film morao da prati strip u detalj, to su dva potpuno razlicita svijeta"


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2011 : 11:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

sto se ovog drugog tice
cudno mi je da ti Bushido vec nije odgovorio nesto tipa:
"naravno da bi Havoc mogao da bude Cyclopsov stari, ne razumem zasto bi film morao da prati strip u detalj, to su dva potpuno razlicita svijeta"




Pa kad si ti to već tako lijepo rekao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/11/2011 : 11:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@Zagor 12

I ja bih volio da bude što više filmova u svim serijalima, i u Prvoj generaciji, i u starim X-Men kao i starom Spideyu, i u novom sljedeće godine, i u spin-offu Wolverine, ali to nažalost primarno ovisi o komercijalnim rezultatima (oni su do daljnjeg kod svih navedenih zajamčeni), o željama producenata i njihovim mogućim nesuglasicama s redateljima i glumcima koji ne pristaju na kompromise, pritiske i ukalupljivanje u uloge, ali i o potrebi da se stalno sve "pomlađuje" da bi se navukli novi klinci. Bilo bi super kad bismo i na filmu imali recimo dva paralelna serijala o Spideyu i tri o X-Men (stari, novi i Wolverine), što bi bilo slijeđenje stripovske prakse s beskrajnim cijeđenjem isplativih junaka. Tko zna, možda i to dočekamo.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 14/11/2011 : 18:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
To bi za strip fanove bilo odlično, ali obični gledatelj ne bi ništa kužio, a ne vjerujem da bi toliko paralelnih svjetova tako brzo i prihvatio.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 14/11/2011 : 18:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Mislim, ja bih bio za nastavak prve trilogije da nisu poubijali toliko likova, a posebice ne Xaviera.

Ali, očekuje nas ovo:
Wolverine 2
Deadpool

i možda First Class sequel.


Ja sam nedje čuo da će i Gambit.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 14/11/2011 : 19:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Bilo je govorkanja o tome poslije prvog Wolverinea, ali zasad još ništa.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000