forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/02/2017 : 00:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam pratiti Martina paralelno čitajući priče od prvog broja i ove od kojih je VČ počeo izdavati. Još sam počeo uzimati i priče od strip-agenta kad su počeli izdavati cjele priče po broju. Sve to sam po prvog puta čitao kako su te edicije izlazile.

Koliko god su mi ove novije priče koje VČ objavljuje zanimljive i imaju bolju, logičniju izvedbu, ove starije mi nekako duže ostaju u sjećanju. Jako se malo toga sjećam iz VČ priča (za neke priče kao da ih nisam ni čitao) dok se velike većine ovih starijih priča (do nešto sitno iznad 120 broja) jako dobro sjećam. A nije stvar u tome da su mi VČ priče loše, baš suprotno. Osim možda desetak njih, većina VČ priča mi je jako dobra, ali nekako... puno ih brže zaboravljam. Nisu toliko upečatljive i dojmljive kao ove starije koje su, naravno, puno bolje i imaju puno izraženiji kontinuitet.
Mada, i dalje su mi VČ priče zabavne i radujem se svakom novom broju.

Edited by - Sarghan on 01/02/2017 00:31:35
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 01/02/2017 : 08:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Počeo sam pratiti Martina paralelno čitajući priče od prvog broja i ove od kojih je VČ počeo izdavati. Još sam počeo uzimati i priče od strip-agenta kad su počeli izdavati cjele priče po broju. Sve to sam po prvog puta čitao kako su te edicije izlazile.

Koliko god su mi ove novije priče koje VČ objavljuje zanimljive i imaju bolju, logičniju izvedbu, ove starije mi nekako duže ostaju u sjećanju. Jako se malo toga sjećam iz VČ priča (za neke priče kao da ih nisam ni čitao) dok se velike većine ovih starijih priča (do nešto sitno iznad 120 broja) jako dobro sjećam. A nije stvar u tome da su mi VČ priče loše, baš suprotno. Osim možda desetak njih, većina VČ priča mi je jako dobra, ali nekako... puno ih brže zaboravljam. Nisu toliko upečatljive i dojmljive kao ove starije koje su, naravno, puno bolje i imaju puno izraženiji kontinuitet.
Mada, i dalje su mi VČ priče zabavne i radujem se svakom novom broju.


nisi jedini koji tako misli za stare epizode. welcome to the club...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4334 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/02/2017 : 10:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja se i sad sjećam većine starijih epizoda. Onu epizodu sa piramidama u New Yorku sam nedavno opet pročitao nakon 30 godina i sjetio se dosta toga.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 01/02/2017 : 20:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Što nam sve dolazi u 2017. godini u Italiji...

http://www.sergiobonelli.it/news/2017/02/01/gallery/martin-mystere-2017-1000566/
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 01/02/2017 : 20:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Ljudi govore da Zagor loše stoji po pitanju crtača... Redovni Marti je u još goroj poziciji.

A i ovaj serijal u boji izgleda bez duše i plastično.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 01/02/2017 : 22:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

Ljudi govore da Zagor loše stoji po pitanju crtača... Redovni Marti je u još goroj poziciji.

A i ovaj serijal u boji izgleda bez duše i plastično.


Espositovi i Romanini jedino da nešto valjaju, ostali nisu vrijedni pažnje.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 02/02/2017 : 00:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Ono što počinje da smara - su jedni te isti zapleti:
Marti u skoro svakom broju spasava svet od.....nekoga ili nečega.
Evo nekoliko primera - organski leteći tanjiri (za tu svrhu), figurice koje navode meteore, senke za porobljavanje sveta, manipulacija stvarnošću (u iste svrhe),....
Prvo 120 strana priče (često objašnjenja neke sumanute "naučne" teorije, koja će poslužiti kao inspiracija za zaplet), onda se, u roku od dva kadra Marti nadje na nekom Boguizanogu mestu i - finiš i neverovatno otklanjanje opasnosti.
Prosto da čovek poželi neku lokalnu avanturu, neku misterijicu, malecnu, nebitnu za postojanje i opstanak cele planete.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4334 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/02/2017 : 08:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Meni su isto draže neke lokalne epizode koje nemaju veze s nekom širom pričom tipa Atlantida. Takve priče su mi jezovitije i tajanstvenije.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 03/02/2017 : 10:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Marti je po meni dosegao vrhunac, sa poslednjim Dnevnikovim epizodama.
Ovo što veseli izbacuje je onako, tanko... doduše, Marti, koji je slovio za jedan od najzanimljivijih serijala u Bonelliju, koji je za svoje vreme bio pionir u izlaganju raznoraznih činjenica vezanih za istoriju, misterije sveta, zavere, a koje su opet bile potkrepljenje dobo smišljenim dokazima. Nažalost, vremenom, serijal je otupeo sa napretkom tehnologije, širenjem interneta i protokom/dotokom i dostupnošću informacija... serijal je postajao neodrživ, i onda su počeli da ubacuju razne bućkuriše od tema, i iskreno uopšte to više nema onaj intelektualni i mistični šmek, koje su imale stare epizode.

Uostalom, pogledajte Natan Nevera danas, uništen serijal, koji se sveo na neki krimi trash u budućnosti i svemiru, jadno. Ali samo zato što scenaristi, kao i kod Martija, ne uspevaju da gledaju ispred tehnoloških mogućnosti ili trenutne situacije.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/02/2017 : 01:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/02/2017 : 09:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Marti je po meni dosegao vrhunac, sa poslednjim Dnevnikovim epizodama.
Ovo što veseli izbacuje je onako, tanko... doduše, Marti, koji je slovio za jedan od najzanimljivijih serijala u Bonelliju, koji je za svoje vreme bio pionir u izlaganju raznoraznih činjenica vezanih za istoriju, misterije sveta, zavere, a koje su opet bile potkrepljenje dobo smišljenim dokazima. Nažalost, vremenom, serijal je otupeo sa napretkom tehnologije, širenjem interneta i protokom/dotokom i dostupnošću informacija... serijal je postajao neodrživ, i onda su počeli da ubacuju razne bućkuriše od tema, i iskreno uopšte to više nema onaj intelektualni i mistični šmek, koje su imale stare epizode.

Uostalom, pogledajte Natan Nevera danas, uništen serijal, koji se sveo na neki krimi trash u budućnosti i svemiru, jadno. Ali samo zato što scenaristi, kao i kod Martija, ne uspevaju da gledaju ispred tehnoloških mogućnosti ili trenutne situacije.



jes dobro si
na pocetku nema mobitela
kompjuteri kao stolovi
tek kasnije tanki ekrani
koja nemastovitost

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4334 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/02/2017 : 12:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
danas je u jutarnjem izašao članak o MM od M. Jergovića.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/02/2017 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Valjalo bi da zaduženi ovdje http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mm-mm-lib-81-kolovoski-snijeg/34530/0/ pod 'recenzija' stavi link na: http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-va-1-avgustovski-sneg/481/

Ima još tih propusta ali to je kad se SD i LL poklapaju a to je već prepoznatljivije

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 06/02/2017 20:40:47
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/02/2017 : 20:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

danas je u jutarnjem izašao članak o MM od M. Jergovića.


Može link?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/02/2017 : 22:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by adriano

danas je u jutarnjem izašao članak o MM od M. Jergovića.


Može link?



Možda je mislio na umirući papir

loading...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4334 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/02/2017 : 12:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nažalost nisu stavili kolumnu u el. izdanje.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/02/2017 : 20:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
http://www.jutarnji.hr/kultura/knjizevnost/marti-misterija-na-rubu-znanosti-na-korak-od-tabloida-on-zivi-u-svijetu-koji-je-jos-uvijek-nevin/5602787/

Kasnije jesu :)
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 09/02/2017 : 16:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Martin Mystere N° 350
Priča: Alfredo Castelli e Enrico Lotti
Crtež: Fabio Grimaldi
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini



http://www.oldschool-samp.com/slike/images/148663cpc.jpg
http://www.oldschool-samp.com/slike/images/148663fsf.jpg
http://www.oldschool-samp.com/slike/images/148663bgb.jpg

Edited by - Korg on 09/02/2017 16:50:53
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 09/02/2017 : 17:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Au, vracamo se kod heksagona! Thumbs up!
I jos Diana mrtva (stvarno mrzim ove lazne smrti u Bonelli stripovima - Marti je poginuo nekoliko puta)
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 09/02/2017 : 20:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Ne gotovim previše neke fantasy priče na Martiju, zato mi je drago da se vraćamo provjerenim temama, dobrim starim heksagonima...

Moram primijetiti kako je Martijeva glava loše i nespretno nacrtana. Moj Alessandrini... dokle više!!!
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 10/02/2017 : 19:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
U DC stripovima postoji jedan neandertalac Java koji radi za znanstvenika Simona Stagga, osim što je negativac lik je virtualno identičan ovom Castellijevom Javi...



Inače ovaj je smišljen 60-ih...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.

Edited by - DragonSlayer on 10/02/2017 19:55:22
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 11/02/2017 : 12:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

U DC stripovima postoji jedan neandertalac Java koji radi za znanstvenika Simona Stagga, osim što je negativac lik je virtualno identičan ovom Castellijevom Javi...



Inače ovaj je smišljen 60-ih...



Zanimljivo! Jel Castelli ovo ikada spomenuo?

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/02/2017 : 13:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
mm 84, 96 strana 120kn i to plagijatorski broj (broj koji je već izdan ) ...kad sam vidio za kaj dajem 120 kn tlak mi je skočio na 1000-- da ne skupljam kolekciju mm tj da nije dio izašle kolekcije ne da ga ne bi kupio ni ja niti itko drugi nego ga ne bi ni pogledao..pravo guljenje kupaca od izdavača ----strašno i tragično

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/02/2017 : 14:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
stvarno šo jes jes previše je
a kad krenu oni besmisleni brojevi kasnije... odron

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

marko15532
New Member



United Kingdom
139 Posts

Member since 18/12/2011

Posted - 13/02/2017 : 02:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send marko15532 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Krajičkom oka, br. 37 u VČ - odavno većeg sranja ne pročitah, 4 puna sata sa stripom u i oko ruka, al ono što bi se reklo 2 efektnog čitanja. Prava golgota. Ne znam ni šta sam čitao ni kakav je rasplet, ništa. Dobro je pa je hladno, otvorio bi prozor pa ga zavitlao na ulicu. Laku noć


da

a ja ga zamalo ne kupih dva puta
s kase ga vratio

valjda se priroda pobrinula da negativna sjecanja potisnemo iz uma




Danas sam čitao Krajičkom Oka i bilo mi je okej, kao u principu razrada teme o demonima, koje neki ljudi primećuju, ili intuitivno u smislu straha od mraka (kao svi mi) ili fizičkim očima (na primer, kao monah koga sam sreo na Svetoj Gori koji se u prošlosti bio jako drogira). Takodje je u srcu broja data kao inspiracija priča o Piteru Šlemilu i njegovom Faustovskom ugovoru, mada je ta tema mogla sto puta bolje da se poveže sa ostatkom stripa kako bi broj zaista bio supstantivna razrada te priče umesto površne tematske. Ali to je Misterija - razvija srž ideje u nekom intelektualno koherentnom pravcu, što je manje više i ovde slučaj. Razumem da je u krajnjoj liniji malo glupo što se vanzemaljci vrzmaju po stripu, ali kao hard-kor fanu nije mi bitno što je površina malo iritantna, dokle god ima nešto da golica vijuge. Fino popodne, uz obaveznu kafu.

Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000