forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 10/04/2017 : 16:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva naslovnica! Ali Villin i Alessandrinijev Marty nebo i zemlja.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2017 : 22:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Castelli priča o 350. broju uz pomoć specijalnih efekata
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/04/2017 : 09:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nedavno sam pročitao zelenog čovjeka. Talijanski sam davno učio, pa je možda zato bio tako dosadan.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 19/04/2017 : 12:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
jooj taj i mene čeka, al moram prvo završit La caccia selvaggia, tek sam na 40.str., ali ga melje, pa melje, da bi na kraju jedno te isto samljeo. još ovi brojevi imaju 158 strana umjesto 96.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/04/2017 : 12:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Malo da prenesem komentar s recenzije na topic...

Reinkarnacija Annabel Lee (MM LIB 25)

Uz svu dobru želju, nisam uspio dokučiti što je ovdje Castelli htio. Koliko ja znam, reinkarnacija je vjerovanje da duša pri smrti napušta tijelo i vrlo brzo ulazi u neko novo. A što ovdje imamo? Neku reinkarnaciju unazad? Osoba iz budućnosti dolazi u prošlost i ugura se u tuđe tijelo te njegov duh šalje - gdje??! Dakle, kraj mi se nipošto nije svidio i podobro snižava ocjenu, očekivao sam bolja obrazloženja ali valjda treba pričekati (ohoho vremena još) svojevrsni nastavak priče. Moram priznati kako ovakav kraj nisam naslutio kao npr. grofica, u onom dijelu kada antikvar zaboravlja reći Martyju da je dogovorio da antikvarnicu proda nekom Leeju. Tu baš počinje zijevanje i jedan dosadniji dio, moglo se ovo skratiti za 20-30 stranica.
Kako neki i ističu, postoji greška u recenziji jer Marty i kompanija u epizodi nisu pronašli idol već ga je Abe povjerio, očito, zakržljalom antikvaru koji je ubrzo antikvarnicu prodao ocu Annabel Lee. Na to su nadovezuje ova greška koju ne kontam. Citiram recenzenta "Srećom po čitaoce, sama priča se završava na jedan sasvim neuobičajen način: Annabel Lee se rađa u momentu smrti Abea Whitea, čime Castelli objašnjava vrlo uspešno zašto se Abe/Annabel ne seća ničega pre tragične smrti svojih roditelja". Kako se ne sjeća, kad zna da joj je majka staromodna učiteljica, da ju je otac od djetinjstva učio jezicima itd. Valjda je greška lapsus jer je umjesto "prije" trebalo staviti "poslije".
Inače, Castelli se potrudio da prikaže grad, ima humora (posebno s Abeovim/Annabelinim ponašanjem prema Martyju) a i crtež mi je ok.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/04/2017 12:45:11
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1646 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 20/04/2017 : 15:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Malo da prenesem komentar s recenzije na topic...

Reinkarnacija Annabel Lee (MM LIB 25)

Uz svu dobru želju, nisam uspio dokučiti što je ovdje Castelli htio. Koliko ja znam, reinkarnacija je vjerovanje da duša pri smrti napušta tijelo i vrlo brzo ulazi u neko novo. A što ovdje imamo? Neku reinkarnaciju unazad? Osoba iz budućnosti dolazi u prošlost i ugura se u tuđe tijelo te njegov duh šalje - gdje??! Dakle, kraj mi se nipošto nije svidio i podobro snižava ocjenu, očekivao sam bolja obrazloženja ali valjda treba pričekati (ohoho vremena još) svojevrsni nastavak priče. Moram priznati kako ovakav kraj nisam naslutio kao npr. grofica, u onom dijelu kada antikvar zaboravlja reći Martyju da je dogovorio da antikvarnicu proda nekom Leeju. Tu baš počinje zijevanje i jedan dosadniji dio, moglo se ovo skratiti za 20-30 stranica.
Kako neki i ističu, postoji greška u recenziji jer Marty i kompanija u epizodi nisu pronašli idol već ga je Abe povjerio, očito, zakržljalom antikvaru koji je ubrzo antikvarnicu prodao ocu Annabel Lee. Na to su nadovezuje ova greška koju ne kontam. Citiram recenzenta "Srećom po čitaoce, sama priča se završava na jedan sasvim neuobičajen način: Annabel Lee se rađa u momentu smrti Abea Whitea, čime Castelli objašnjava vrlo uspešno zašto se Abe/Annabel ne seća ničega pre tragične smrti svojih roditelja". Kako se ne sjeća, kad zna da joj je majka staromodna učiteljica, da ju je otac od djetinjstva učio jezicima itd. Valjda je greška lapsus jer je umjesto "prije" trebalo staviti "poslije".
Inače, Castelli se potrudio da prikaže grad, ima humora (posebno s Abeovim/Annabelinim ponašanjem prema Martyju) a i crtež mi je ok.



Da, greška je očigledno lapsus t.j. trebalo bi staviti "posle".
Inače, ovo mi je jedna od omiljenih Martijevih epizoda iz detinjstva. Ko zna, možda sam se preko nje kao klinac prvi put i sreo sa pojmom reinkarnacije (ne sećam se više :)).
Fascinantna ideja, da je duh (duša) nezavisan od tela i da može u nekim situacijama da uđe u drugo telo mi je sigurno kao klincu bila sama po sebi revolucionarna.
Obzirom da je u pitanju strip, mislim da si previše strogo ocenio Castellijev koncept. Ovde se ne radi o spontanoj reinkarnaciji, već je do seobe duše (u stvari razmene duša - to se objašnjava u nastavku priče) došlo kao posledica kletve indijanskog šamana.
U nastavku dvadeset godina kasnije (približno) Marti upoznaje odraslu Anabel u koju je ušao Abeov duh. I tek tada shvata šta je Abe na samrti hteo da kaže.

Edited by - tantus on 20/04/2017 15:57:55
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/04/2017 : 16:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Malo da prenesem komentar s recenzije na topic...

Reinkarnacija Annabel Lee (MM LIB 25)

Uz svu dobru želju, nisam uspio dokučiti što je ovdje Castelli htio. Koliko ja znam, reinkarnacija je vjerovanje da duša pri smrti napušta tijelo i vrlo brzo ulazi u neko novo. A što ovdje imamo? Neku reinkarnaciju unazad? Osoba iz budućnosti dolazi u prošlost i ugura se u tuđe tijelo te njegov duh šalje - gdje??! Dakle, kraj mi se nipošto nije svidio i podobro snižava ocjenu, očekivao sam bolja obrazloženja ali valjda treba pričekati (ohoho vremena još) svojevrsni nastavak priče. Moram priznati kako ovakav kraj nisam naslutio kao npr. grofica, u onom dijelu kada antikvar zaboravlja reći Martyju da je dogovorio da antikvarnicu proda nekom Leeju. Tu baš počinje zijevanje i jedan dosadniji dio, moglo se ovo skratiti za 20-30 stranica.
Kako neki i ističu, postoji greška u recenziji jer Marty i kompanija u epizodi nisu pronašli idol već ga je Abe povjerio, očito, zakržljalom antikvaru koji je ubrzo antikvarnicu prodao ocu Annabel Lee. Na to su nadovezuje ova greška koju ne kontam. Citiram recenzenta "Srećom po čitaoce, sama priča se završava na jedan sasvim neuobičajen način: Annabel Lee se rađa u momentu smrti Abea Whitea, čime Castelli objašnjava vrlo uspešno zašto se Abe/Annabel ne seća ničega pre tragične smrti svojih roditelja". Kako se ne sjeća, kad zna da joj je majka staromodna učiteljica, da ju je otac od djetinjstva učio jezicima itd. Valjda je greška lapsus jer je umjesto "prije" trebalo staviti "poslije".
Inače, Castelli se potrudio da prikaže grad, ima humora (posebno s Abeovim/Annabelinim ponašanjem prema Martyju) a i crtež mi je ok.



Da, greška je očigledno lapsus t.j. trebalo bi staviti "posle".
Inače, ovo mi je jedna od omiljenih Martijevih epizoda iz detinjstva. Ko zna, možda sam se preko nje kao klinac prvi put i sreo sa pojmom reinkarnacije (ne sećam se više :)).
Fascinantna ideja, da je duh (duša) nezavisan od tela i da može u nekim situacijama da uđe u drugo telo mi je sigurno kao klincu bila sama po sebi revolucionarna.
Obzirom da je u pitanju strip, mislim da si previše strogo ocenio Castellijev koncept. Ovde se ne radi o spontanoj reinkarnaciji, već je do seobe duše (u stvari razmene duša - to se objašnjava u nastavku priče) došlo kao posledica kletve indijanskog šamana.
U nastavku dvadeset godina kasnije (približno) Marti upoznaje odraslu Anabel u koju je ušao Abeov duh. I tek tada shvata šta je Abe na samrti hteo da kaže.



Znao sam da ima nastavak priče, ali stavio sam se u ulogu čitatelja koji ne zna za to, kao što vjerujem, nije pri izdavanju znao ni Castelli, već je nešto želio popraviti, a, ako je cijeniti komentare, nije baš uspio. A ovo s ocjenama, recimo da imam strože kriterije, ne lupam 10-ke olako, i želim što je moguće više stupnjeva uvest a ne da npr. masa priča ima isti (preciznije, jako visoki, 90%+) postotak. To je do mene. Isto tako, lišen sam nostalgije, u ponedjeljak sam prvi put čitao.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/04/2017 16:29:58
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1646 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 20/04/2017 : 16:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Znao sam da ima nastavak priče, ali stavio sam se u ulogu čitatelja koji ne zna za to, kao što vjerujem, nije pri izdavanju znao ni Castelli, već je nešto želio popraviti, a, ako je cijeniti komentare, nije baš uspio. A ovo s ocjenama, recimo da imam strože kriterije, ne lupam 10-ke olako, i želim što je moguće više stupnjeva uvest a ne da npr. masa priča ima isti (preciznije, jako visoki, 90%+) postotak. To je do mene. Isto tako, lišen sam nostalgije, u ponedjeljak sam prvi put čitao.



Ja sam u stvari odgovarao na tvoj post, nisam ni pročitao recenziju. Ako pogledaš komentare sa ocenom 90% i više su svi redom nostalgičari :). I verovatno nam je svima (nostalgičarima) teško čitati ovu priču iz tvog "svežeg" ugla i samim tim dati realnu ocenu :) (moja bi isto bila bar 90%).

Samo da ti napomenem da sam željno čekao nastavak (br. 260) i kupio sam ga čim se pojavio na kioscima u Italiji. Bio mi je kao hladan tuš. Imao sam utisak da je Castelli samo izreciklirao staru priču dvadeset godina kasnije bez neke posebne poente. A i Coppolin crtež mi nije baš legao. I mislim da Castelli nije mislio ništa popraviti, samo je iskoristio vrlo popularnu epizodu i ispričao je iz Anabelinog ugla.

Iskreno, meni pri čitanju prve epizode nije uopšte smetalo što su duše razmenile tela kroz vreme. To mi se samo činilo kao originalna ideja za scenario za strip. Doduše, bio sam malo mlađi ;).

Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 20/04/2017 : 18:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

Ja sam u stvari odgovarao na tvoj post, nisam ni pročitao recenziju. Ako pogledaš komentare sa ocenom 90% i više su svi redom nostalgičari :). I verovatno nam je svima (nostalgičarima) teško čitati ovu priču iz tvog "svežeg" ugla i samim tim dati realnu ocenu :) (moja bi isto bila bar 90%).

Samo da ti napomenem da sam željno čekao nastavak (br. 260) i kupio sam ga čim se pojavio na kioscima u Italiji. Bio mi je kao hladan tuš. Imao sam utisak da je Castelli samo izreciklirao staru priču dvadeset godina kasnije bez neke posebne poente. A i Coppolin crtež mi nije baš legao. I mislim da Castelli nije mislio ništa popraviti, samo je iskoristio vrlo popularnu epizodu i ispričao je iz Anabelinog ugla.

Iskreno, meni pri čitanju prve epizode nije uopšte smetalo što su duše razmenile tela kroz vreme. To mi se samo činilo kao originalna ideja za scenario za strip. Doduše, bio sam malo mlađi ;).


... + bignotti

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/04/2017 : 21:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Znao sam da ima nastavak priče, ali stavio sam se u ulogu čitatelja koji ne zna za to, kao što vjerujem, nije pri izdavanju znao ni Castelli, već je nešto želio popraviti, a, ako je cijeniti komentare, nije baš uspio. A ovo s ocjenama, recimo da imam strože kriterije, ne lupam 10-ke olako, i želim što je moguće više stupnjeva uvest a ne da npr. masa priča ima isti (preciznije, jako visoki, 90%+) postotak. To je do mene. Isto tako, lišen sam nostalgije, u ponedjeljak sam prvi put čitao.



Ja sam u stvari odgovarao na tvoj post, nisam ni pročitao recenziju. Ako pogledaš komentare sa ocenom 90% i više su svi redom nostalgičari :). I verovatno nam je svima (nostalgičarima) teško čitati ovu priču iz tvog "svežeg" ugla i samim tim dati realnu ocenu :) (moja bi isto bila bar 90%).





Nisi me razumio. Znam da si odgovarao na moj post.
Rekao sam da ja malo strože ocjenjujem priče, za razliku od nekih kojima masa (da, taj je pojam neodređen ali mislio sam na otprilike pola ocjenjenih priča od strane dotičnih čitatelja) ima veliki postotak (iznad 90%). Jednostavno, ako uđeš na moj profil i pogledaš komentare na recenzije nećeš vidjeti da se bar pola ocjena zeleni (81%+). Uđi na profil kolege morskog (navodim kao primjer, nadam se neće zamjeriti), siguran sam je 90% komentara preko 90%.
A za ovu epizodu je prosječna ocjena čitatelja 82%, moja 68%. Na kraju možda dojam mene i nekog od 80% nije drastično različit, samo što ovaj drugi ima niže zahtjeve.
Meni je priča isto ok i zanimljiva za pročitati, vratit ću joj se opet, ali kad joj dam 68% onda je jasno da ima nekoliko kategorija još boljih.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/04/2017 21:16:51
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1646 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 21/04/2017 : 09:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Nisi me razumio. Znam da si odgovarao na moj post.
Rekao sam da ja malo strože ocjenjujem priče, za razliku od nekih kojima masa (da, taj je pojam neodređen ali mislio sam na otprilike pola ocjenjenih priča od strane dotičnih čitatelja) ima veliki postotak (iznad 90%). Jednostavno, ako uđeš na moj profil i pogledaš komentare na recenzije nećeš vidjeti da se bar pola ocjena zeleni (81%+). Uđi na profil kolege morskog (navodim kao primjer, nadam se neće zamjeriti), siguran sam je 90% komentara preko 90%.
A za ovu epizodu je prosječna ocjena čitatelja 82%, moja 68%. Na kraju možda dojam mene i nekog od 80% nije drastično različit, samo što ovaj drugi ima niže zahtjeve.
Meni je priča isto ok i zanimljiva za pročitati, vratit ću joj se opet, ali kad joj dam 68% onda je jasno da ima nekoliko kategorija još boljih.



Važi se. U principu da, što se tiče ocenjivanja sam shvatio drugačije tvoj post.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/05/2017 : 13:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Na FB stranici "Veseli četvrtak" najavio da treća knjiga ide u tisak. Valjda bi to trebalo značiti i da izlazi u tijeku mjeseca.

loading...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 02/05/2017 : 14:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Na FB stranici "Veseli četvrtak" najavio da treća knjiga ide u tisak. Valjda bi to trebalo značiti i da izlazi u tijeku mjeseca.



Što bi rekao jedan davnašnji srpski političar Nikola Pašič: "MOŽ DA BUDE AL NE MORA DA ZNAČI"...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 02/05/2017 : 16:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Vronski imaš li osjećaj da je u tebe uša đava , i onako da te iznutra bocka i rasteže ti jezik , dobro ne ulazim u osjet kako se osjećaš , možda ti odgovara i lijepo ti je , ali se zato moraš čuvat Svete vodice da ti ne uništi čaroliju .
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/05/2017 : 21:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Što bi rekao jedan davnašnji srpski političar Nikola Pašič: "MOŽ DA BUDE AL NE MORA DA ZNAČI"...

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/05/2017 : 10:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Što bi rekao jedan davnašnji srpski političar Nikola Pašič: "MOŽ DA BUDE AL NE MORA DA ZNAČI"...






10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 05/05/2017 : 18:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/05/2017 : 11:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
MARTYN MYSTERE je opet stari dobri MARTI MISTERIJA!!!!;)))
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2017 : 12:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

zeljku ce puci srce :DD



ajde, konacno, toooo ljudine :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2017 : 01:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo za Zeljka!


Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/05/2017 : 11:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
željko na aparatima

evo priključili su me na infuziju i vještačko održavanje orgazma :D sreće

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/05/2017 : 11:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


zeljku ce puci srce :DD



ajde, konacno, toooo ljudine :D





quote:
Originally posted by Poli


zeljku ce puci srce :DD



ajde, konacno, toooo ljudine :D







suze me obliše

vremeplov u djetinjstvo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 15/05/2017 : 22:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#317/VČ 39 - Longituda nula
Jako zanimljiva tema i početak, no užasno dosadno ispričana priča. Ono, tek se nakon 110 stranica počne nešto konkretno događati, i to na kraju završi sa otvorenim krajem koji će, kako izgleda, imati nastavak u broju 331. Nisam siguran trebam li se radovati tome, no definitivno se neću radovati istom crtaču čiji mi je crtež većinom loš, uz određene iznimke u pogledu par scena.
4.5/10

#318/VČ 40 - Treće pleme
Ok priča, drži pažnju cijelo vrijeme. Ako ništa drugo, djeluje mi bolje od sažetka broja 264 iz uvodnika na koji se ova priča indirektno nastavlja. Crtež isto ok. Nekako sumnjam da će mi ova priča dugo ostati u sjećanju.
6.5/10
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/05/2017 : 22:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sranje obje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 24/05/2017 : 22:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000