forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16366 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/04/2018 : 10:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Fali tamo treća epizoda iz Politikinog zabavnika, Užasni crne prašume.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 08/04/2018 : 15:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Zona X (LL 53)
(P: 5, S: 4, C: 6, N: 6)


Nije ovo ni blizu "Četvrte dimenzije". Prva priča o Zemlji kao ravnoj ploči je čak mogla biti ispričana i kroz neku "realnu" Martyjevu priču, ne nedostaje materijala za to. Kad se već mogla složiti lijepa epizoda o šupljoj Zemlji ("U središtu Zemlje") vjerojatno je moglo nešto, vjerojatno manje kvalitetno, i o ravnoj Zemlji makar jedno isključuje drugo. Ali, ono, npr. ako si prije napisao o šupljoj Zemlji piši i o ravnoj ali nek to na kraju priče nekako bude pobijeno.

Druga priča mi je bezveze. Čuvari svemira, dvije Zemlje, vrijeme protječe duplo brže a događaju se iste stvari... A inače Castelli mi pomalo ide na živce kad priča o nečemu nemogućem pa ne zna ni sam koje formule i parametre odrediti kao relevantne već sve nešto kao Marty danima računa, formule su preteške, ubija se računajući i zaključi da je Zemlja 2.0 nastala 31.12.1899. Glupost. Crtež u Martyju ne utječe toliko na moj dojam ali Bagnolijeve kung fu poze likova su mi nešto najodvratnije što sam sreo u Bonelliju.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 08/04/2018 15:29:23
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/04/2018 : 16:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zona X (LL 53)
(P: 5, S: 4, C: 6, N: 6)


Nije ovo ni blizu "Četvrte dimenzije". Prva priča o Zemlji kao ravnoj ploči je čak mogla biti ispričana i kroz neku "realnu" Martyjevu priču, ne nedostaje materijala za to. Kad se već mogla složiti lijepa epizoda o šupljoj Zemlji ("U središtu Zemlje") vjerojatno je moglo nešto, vjerojatno manje kvalitetno, i o ravnoj Zemlji makar jedno isključuje drugo. Ali, ono, npr. ako si prije napisao o šupljoj Zemlji piši i o ravnoj ali nek to na kraju priče nekako bude pobijeno.

Druga priča mi je bezveze. Čuvari svemira, dvije Zemlje, vrijeme protječe duplo brže a događaju se iste stvari... A inače Castelli mi pomalo ide na živce kad priča o nečemu nemogućem pa ne zna ni sam koje formule i parametre odrediti kao relevantne već sve nešto kao Marty danima računa, formule su preteške, ubija se računajući i zaključi da je Zemlja 2.0 nastala 31.12.1899. Glupost. Crtež u Martyju ne utječe toliko na moj dojam ali Bagnolijeve kung fu poze likova su mi nešto najodvratnije što sam sreo u Bonelliju.




Dobar komenta! Zainteresirao si me da ponovno pročitam ovu epizodu, pogotovo jer se ničega ne sjećam, ali već imam dosta toga u planu, pa će morati pričekati.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/04/2018 16:40:00
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 08/04/2018 : 17:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
@Spock Malo sam bio brzoplet pri komentaru. U prvoj priči naravno nije teorija o Zemlji kao ravnoj ploči bukvalno već da ima oblik diska. Vidjet ćeš, uostalom.

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2018 : 15:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#357
Scenarij: Paolo Morales
Crtež: Esposito Bros., Davide De Cubellis
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini

http://www.sergiobonelli.it/martin-mystere/2018/04/06/albo/nomoli-1002738/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1523030448688.jpg--.jpg?1523030450000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1523030450084.jpg--.jpg?1523030450000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1523030450638.jpg--.jpg?1523030453000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1523030453854.jpg--.jpg?1523030454000
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 10/04/2018 : 17:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Uvijek mi je drago vidjeti da je preostala još pokoja priča maestra Paola Moralesa
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/04/2018 : 18:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Uvijek mi je drago vidjeti da je preostala još pokoja priča maestra Paola Moralesa



Također, nadam se da ih imaju još nekolicinu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/04/2018 : 11:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Crtež je odličan

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4983 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 12/04/2018 : 20:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem da će dogurati do MM-4OO ¸¸
uistinu me obraduje svaka nova priča, ali i Libellusove knjige (uskoro br. 1OO)koje ubrzano rastu


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/04/2018 : 11:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
MM Kolor 1-4 Koji je to tur de fors:)
Bolji i blesaviji od "regularnog"MM milijun puta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



422 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 15/04/2018 : 12:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slazem. Citam martija jos od dnevnikove "Kristalne Kugle" i novi serijal u boji je modernizovana, zabavna, inteligentna prica cije nastavke bih rado video u buducnosti. Jako, jako dobro uradjeno.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 15/04/2018 : 13:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Meni je bezveze. Kupio, pročitao, razočarao se i poklonio.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/04/2018 : 21:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zona X (LL 53)
(P: 5, S: 4, C: 6, N: 6)


Nije ovo ni blizu "Četvrte dimenzije". Prva priča o Zemlji kao ravnoj ploči je čak mogla biti ispričana i kroz neku "realnu" Martyjevu priču, ne nedostaje materijala za to. Kad se već mogla složiti lijepa epizoda o šupljoj Zemlji ("U središtu Zemlje") vjerojatno je moglo nešto, vjerojatno manje kvalitetno, i o ravnoj Zemlji makar jedno isključuje drugo. Ali, ono, npr. ako si prije napisao o šupljoj Zemlji piši i o ravnoj ali nek to na kraju priče nekako bude pobijeno.

Druga priča mi je bezveze. Čuvari svemira, dvije Zemlje, vrijeme protječe duplo brže a događaju se iste stvari... A inače Castelli mi pomalo ide na živce kad priča o nečemu nemogućem pa ne zna ni sam koje formule i parametre odrediti kao relevantne već sve nešto kao Marty danima računa, formule su preteške, ubija se računajući i zaključi da je Zemlja 2.0 nastala 31.12.1899. Glupost. Crtež u Martyju ne utječe toliko na moj dojam ali Bagnolijeve kung fu poze likova su mi nešto najodvratnije što sam sreo u Bonelliju.






Volim ove neobavezne priče Zone X. Ove dvije su mi odlične, pogotovo prva. Dragi su mi ovi neočekivani preokreti na kraju, a ovdje je majstor Castelli to maestralno odradio.

U prvoj imamo ovu, u zadnje vrijeme sve aktualniju teoriju o zemlji kao ravnoj ploči. Kolegi Dwayne_Looneyu je zasmetalo što ova priča nije stavljena u realni svijet našeg junaka, već je u potpunosti izmišljena, ali nije moglo drugačije. Za razliku od teorije o šupljoj zemlji, ova se potpuno kosi sa svim, a da je išao u pobijanje teorije, umanjio bi završni efekt s rajem i paklom. Ovako ovu priču treba držati dalje od onih koji vjeruju u tu teoriju, da je nebi uzeli kao još jedan dokaz. :-)

Druga pričica je također zagonetna i uzbudljiva, iako u manjoj mjeri. Zaključak da je Zemlja stvorena prije manje od sto godina je šokantan, a objašnjenje logično! ;-)

Bagnolli užasan kao i uvijek, ali u Martiju crtež ne igra toliko bitnu ulogu, pa statičan crtež nije problem.

Naslovnica efektna, ali nema neke poveznice s pričama.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 5, naslovnica: 7) - 82%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/04/2018 21:28:25
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/04/2018 : 20:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kako sam pisao u onoj temi gdje stavljamo slike što smo kupili od stripova, napisao sam da je upravo Dwayne_Looney "kriv" što sam kupio 3 knjige od Veselog Četvrtka Dwayne_Looney i Spock su mi baš zanimljivi i dobri ljudi, našli smo se tamo u temi M.Rendžera, pa ih pratim i kad pišu o dr. junacima.

Tonka se malo raspitivao o Martyu, pa je Dwayne napisao:

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Po meni, ako nisi ovisan o kolekcionarstvu, možda najbolje da kreneš s tri dosad objavljena izdanja biblioteke Veselog četvrtka koja pokrivaju prvih 13 Libellusovih brojeva. To su onako ogledne epizode pa vidi sviđa li ti se tematika.


Kako je meni kronologija kod svakog junaka bitna, a LL mi je skup da krenem ispočetka skupljat, ovo što je Dwayne predložio je idealno za početnika poput mene tako da ću pomalo otkrivati i Martya prije ga nisam čitao (odnosno jako malo), ali valjda kao dijete me nije tad privlačio i možda ga nisam kužio.

Imam doma jedan broj od Slobodne Dalmacije, ali i jedan primjerak od LMS-a koji me malo "strašio" dok sam bio klinac, ako se sjećate LMS 18: Robovi strašnog sna, sjećam se da su bili oni neki ljudi slični Javi (možda njegovi rođaci ili sl., ne sjećam se sad) koji su imali 4 ruke mislim. I vidim prema popisu da imam tu epizodu kompletnu u knjizi 3 :) tako da se baš veselim čitat i ovaj strip. Ako nešto i ne budem kužio, pitat ću vas ovdje

Moj primjerak iz LMS-a te ovi od Veselog Četvrtka koji su mi danas stigli:









"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/04/2018 : 21:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
svaka čast
sad bi trebala i cetvorka

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/04/2018 : 21:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Željko, baš sam čitao vaše komentare gdje ste pisali da uskoro treba izaći i knjiga 4 možda ove godine bude i knjiga 9 od Mister Noa, vrijeme je..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/04/2018 : 17:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP: Svaka čast!
Tek sam sad vidio da si se odlučio skupljati meni najdražeg junaka.
VČ izdanje je najpovoljnije. Jedino, moraš paziti kod čitanja, jer znaju listovi ispadati. Ja imam Martija u LMS-u i ovim našim kiosk izdanjima, a i Libellusu. Samo pazi da te ne navuče jer ima još izdanja: Specijal, Almanah, Gigant (jako bitni i teško dostupni), Zona X i Priče iz baze Drugdje.
Skoro sve epizode su recenzirane, pa se veselim tvojim komentarima!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/04/2018 17:53:32
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 28/04/2018 : 19:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#142 - Trinaesti znak
Dio o "svijetu" snova mi je super, kao i način na koji je Orloff upleten u ovu priču. Ipak, nešto mi fali u načinu na koji je to sve spojeno i ispripovjedano, a osobito mi je dio s Aboridžinima djelovao nepotreban, izveden u stilu camea, čisto da se prisjetimo da postoje u serijalu te na njihovu povezanost sa snovima. Ocjena više za priču zbog kontinuiteta. 8/10


#143 - Casanova
Dosta osrednja priča s eventualno nekoliko pamtljivih trenutaka. Veliki dio u vezi događaja/misterija je samo zagreben po površini i nedorečen, a uz to se još i na kraju dosta toga ostavlja neodgovoreno ili bez nekog zadovoljavajućeg odgovora. Ovo je definitivno mogla ispasti jedna od zanimljivijih priča, samo da je nešto bolje razrađena. 6/10


#322 / VČ 44 - Nebeska zavjera
Zanimljiva izvedba jedne teme koja mi osobno nije toliko zanimljiva. Čak mi se i sviđa kako su teorije zavjere ovom pričom "ugrađene" u MM svijet mada zahvaljujući tome na kraju ispada kako su događaji na kojima se bazira barem polovica priča iz serijala (strateški) izmišljeni s ciljem stvaranja teorija zavjera o teorijama zavjera. Unatoč tome, sasvim solidna priča (sa odličnim tempom pripovjedanja) koja mi je uspijela držati pažnju cijelo vrijeme. 8/10

-------------

Btw... što se tiče giganta, pročitao sam brojeve 1,2,7 i 12. Postoji li još koji gigant koji bi trebao pročitati, a koji je važniji za kontinuitet do cca. originalnog 150-og broja?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/04/2018 : 21:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Btw... što se tiče giganta, pročitao sam brojeve 1,2,7 i 12. Postoji li još koji gigant koji bi trebao pročitati, a koji je važniji za kontinuitet do cca. originalnog 150-og broja?



Gigant br. 3: Ljudi u crnom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 28/04/2018 21:05:40
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/04/2018 : 23:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

#142 - Trinaesti znak
Dio o "svijetu" snova mi je super, kao i način na koji je Orloff upleten u ovu priču. Ipak, nešto mi fali u načinu na koji je to sve spojeno i ispripovjedano, a osobito mi je dio s Aboridžinima djelovao nepotreban, izveden u stilu camea, čisto da se prisjetimo da postoje u serijalu te na njihovu povezanost sa snovima. Ocjena više za priču zbog kontinuiteta. 8/10






18.01.2009.:
Po starom dobrom Castellijevom običaju komplicirana priča s mnoštvom povijesnih, a u ovom slučaju i religijskih podatka. Teško je razaznati gdje prestaju povijesne činjenice, a počinje fikcija. Nažalost opet imamo, također uobičajen, neuvjerljivi završetak. Istina, teško je na samo 94 stranice ispričati ovako kompleksnu priču, ali zašto je moralo biti na ovako malom broju stranica? Devescovijev crtež odličan s puno detalja, ali dojam kvari loš otisak Slobodne Dalmacije.

EDIT 28.04.2018.:

Zahvaljujući Libellusu konačno smo u mogućnosti pročitati sve epizode na koje se ova priča nadovezuje. Kronološki čitajući ovo razdoblje, po prvi put, ponovno je na red došla i ova vrlo bitna epizoda. Ne znam koji mi je ovo put da je čitam, ali svakim novim čitanjem ostavlja sve bolji dojam. Najbitniji detalj je prekretnica u odnosu Orloffa i Martija, a nastavak slijedi u Gigantima 2 i 6. Također, zanimljiva je karakterizacija Orloffa, s jedne strane okrutnog ubojice, a s druge čovjeka koji leti za snovima.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnica: 9) - 90%



Link za odličnu recenziju:

http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sd-8-trinaesti-znak/464/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 29/04/2018 00:03:54
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/04/2018 : 09:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@ReemCP: Svaka čast!
Tek sam sad vidio da si se odlučio skupljati meni najdražeg junaka.
VČ izdanje je najpovoljnije. Jedino, moraš paziti kod čitanja, jer znaju listovi ispadati. Ja imam Martija u LMS-u i ovim našim kiosk izdanjima, a i Libellusu. Samo pazi da te ne navuče jer ima još izdanja: Specijal, Almanah, Gigant (jako bitni i teško dostupni), Zona X i Priče iz baze Drugdje.
Skoro sve epizode su recenzirane, pa se veselim tvojim komentarima!


Hvala Spock zasad cu krenut "skromno" sa tim knjigama i zadovoljit se tim redovnim brojevima ali kako ce biti kasnije, vidjet cemo njega razmisljam citati tamo na jesen/zimu, nadam se da ce mi se svidjet.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 30/04/2018 : 12:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote

[/quote]
njega razmisljam citati tamo na jesen/zimu, nadam se da ce mi se svidjet.
[/quote]

Reem ,čim prije počmeš čitati MM-a, prije ćeš se zapitati u kakvoj si iluziji živio dosad?

Zato, ne čekaj ni tren nego MM u ruke i počmi nadoknađivati propušteno
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/04/2018 : 22:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

#143 - Casanova
Dosta osrednja priča s eventualno nekoliko pamtljivih trenutaka. Veliki dio u vezi događaja/misterija je samo zagreben po površini i nedorečen, a uz to se još i na kraju dosta toga ostavlja neodgovoreno ili bez nekog zadovoljavajućeg odgovora. Ovo je definitivno mogla ispasti jedna od zanimljivijih priča, samo da je nešto bolje razrađena. 6/10






19.01.2009.:
Zanimljivo, ali nedorađeno. Santarelli postavlja puno pitanja na koje ni ne pomišlja dati nekakav odgovor. Coppola Jr. iznenađujuće dobar, ali ne mogu mu oprostiti (iako nije nimalo bitna za radnju) onu nevjerojatno krivu kartu srednje Europe na prvoj stranici. Naslovnica bez ideje.

EDIT 30.04.2018.:
Nakon novog čitanja, ova epizoda ostavlja još neuvjerljiviji dojam. Santarelli, kao u većini svojih priča, nije u stanju kvalitetno sastaviti scenarij, koliko god zanimljiva tema bila.

(priča: 6, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnica: 4) - 61%

Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sd-9-casanova/121/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 30/04/2018 22:26:22
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/05/2018 : 12:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zona X (LL 53)
(P: 5, S: 4, C: 6, N: 6)


Nije ovo ni blizu "Četvrte dimenzije". Prva priča o Zemlji kao ravnoj ploči je čak mogla biti ispričana i kroz neku "realnu" Martyjevu priču, ne nedostaje materijala za to. Kad se već mogla složiti lijepa epizoda o šupljoj Zemlji ("U središtu Zemlje") vjerojatno je moglo nešto, vjerojatno manje kvalitetno, i o ravnoj Zemlji makar jedno isključuje drugo. Ali, ono, npr. ako si prije napisao o šupljoj Zemlji piši i o ravnoj ali nek to na kraju priče nekako bude pobijeno.

Druga priča mi je bezveze. Čuvari svemira, dvije Zemlje, vrijeme protječe duplo brže a događaju se iste stvari... A inače Castelli mi pomalo ide na živce kad priča o nečemu nemogućem pa ne zna ni sam koje formule i parametre odrediti kao relevantne već sve nešto kao Marty danima računa, formule su preteške, ubija se računajući i zaključi da je Zemlja 2.0 nastala 31.12.1899. Glupost. Crtež u Martyju ne utječe toliko na moj dojam ali Bagnolijeve kung fu poze likova su mi nešto najodvratnije što sam sreo u Bonelliju.





U prvoj imamo ovu, u zadnje vrijeme sve aktualniju teoriju o zemlji kao ravnoj ploči. Kolegi Dwayne_Looneyu je zasmetalo što ova priča nije stavljena u realni svijet našeg junaka, već je u potpunosti izmišljena, ali nije moglo drugačije. Za razliku od teorije o šupljoj zemlji, ova se potpuno kosi sa svim, a da je išao u pobijanje teorije, umanjio bi završni efekt s rajem i paklom. Ovako ovu priču treba držati dalje od onih koji vjeruju u tu teoriju, da je nebi uzeli kao još jedan dokaz. :-)




Koliko sam aktivan pa tek sad vidim komentar epizode koju si opet pročitao potaknut, sjećam se, mojim slabašnim ocjenama.

Ne znam što da ti kažem, od svih Martyjevih edicija jedino sam odlučio ovu ne skupljati, nabavio sam sve gigante, fale mi po 2 almanaha i PiBD-a. Očito mi se ne sviđa koncept.

Nedugo nakon ovog Martyjevog djela, je li, spominje se ponovno tema Zemlje i njenog oblika i tu je sve realno, Marty nije sanjao, pustolovina se dogodila.
Moja je želja teško ostvariva: da je Marty sudjelovao i u nekoj priči u kojoj se govorilo o ravnoj Zemlji a naravno i u onoj "U središtu Zemlje". Mogao se postaviti kao sad u zadnjoj VČ epizodi o zaprašivanju štetnim kemijskim suspstancama ili malo kao biti uvučen ali pronaći dokaze da je sve zabluda, ne znam, nešto slično. Uopće nije moralo završiti s tim da Zemlja uistinu jest ravna a on će, ne znam, šutjeti jer se slaže s ljudima u crnom da je tako najbolje. Dakle, jednostavno mislim da je tema dobra da se od nje mogla stvoriti priča u kojoj sudjeluje Marty a ne da ju on piše. Na kraju, kažem, stvari budu pobijene i onda par godina poslije vidimo Martyja u šupljoj Zemlji kako je i bilo. Samo to me zasmetalo. Mislim da je ostao neiskorišten potencijal zanimljive teme.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/05/2018 : 13:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Reem ,čim prije počmeš čitati MM-a, prije ćeš se zapitati u kakvoj si iluziji živio dosad?

Zato, ne čekaj ni tren nego MM u ruke i počmi nadoknađivati propušteno


Vjeruj mi prijatelju da bi odmah krenuo sa citanjem da mogu u guzvi sam sa poslom, zato sam sad vise u fazi nabave, ali kad prodje ljeto onda cu imati puno vise vremena za citanje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000