forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 165

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/11/2011 : 10:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kao klincu mi nije MM bio zanimljiv, čak mogu reć da mi je bio odbojan, što zbog previše teksta i premalo akcije a što zbog možda nesretnog slijeda epizoda koje je objavila SD. Kasnije sa sve željom za znanjem sve više sam se zagrijao za taj lik. MM je jedan od boljih likova SBE-a ali svoju (ne)popularnost krije u tome što nije za svakoga. Iman osjećaj da ga Castelli nije pisao za publiku već za nerdove kao što je i on sam.

MM ima kontinuitet i mnoge poveznice na neke stare epizode ali nažalost u novijim epizodama su se scenaristi malo pogubili. meni to i nije pretjerano smealo jer nisam ga uspio nikad pratiti u kontinuitetu. Stare epizode su bolje ali ni nove nisu loše ako ih se ne promatra kroz prizmu starijih. recimo ovaj ciklus sa odbrojavanje mi je genijalan (kao ideja, realizacija doduše malo kaska) i mislim da bi i drugi junaci trebali imati takvo nešto.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 15/11/2011 : 14:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
DeeCay, svaka čast!
Već neko vrijeme promišljam da napravim tako nešto, no, po običaju, opet si korak ispred!

Of all the things I've lost, I miss my mind the most

Edited by - Antracit on 15/11/2011 14:50:02
Go to Top of Page

qboy
Starting Member

76 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 15/11/2011 : 14:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send qboy a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je kontinuitet veoma bitan za cjelovito i kvalitetno razumijevanje Martijevog univerzuma. Dok nisam pohvatao konce i meni se u pojedinim momentima činilo da to nije to. Međutim, sada sam izuzetno zadovoljan i drago mi je što od Martija nisam nikada odustao. Kada se uđe u njegov univerzum jednostavno se uživa. I slažem se sa gore navedenim da Marti nije za svakoga. To ga nažalost čini nepopularnim i neprofitabilnim našim izdavačima.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 15/11/2011 : 15:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Secam se kako sam pre vise godina na nekom buvljaku pokupio LMS MM 100-107. U vreme one bede sam naletio na njih i to mi je bio i jedan od razloga zasto sam nastavio da skupljam stripove. Imam od MM dosta toga (sve od LMS, LU i SA, gigante skoro sve) ali tih nekoliko komada citam bar jednom godisnje. Ne uzimam libellus jer ne mogu sve da ispratim od njih.
Kakva je buducnost-za mene je to serijal iz kojeg sam naucio puno toga. Mislim da sada opstaje na mojoj i generacijama koje su tu negde, jer svi znamo sta zanima klince.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/11/2011 : 15:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


Kakvo je vaše mišljenje o ovom junaku, jeste li ga uopće čitali, skupljate li ga, zašto vas je privukao, zašto ste prestali, znate li uopće tko je on?! Jeste li zbog njega odabrali profesiju? Hoće li opstati u Italiji, hoće li opstati kod nas? Zašto nije popularniji od Zagora?



Po kvaliteti drugi najbolji Bonellijev dugoročni serijal, odmah do NN-a.Uz to, MM je prvi Bonellijev serijal za koji se može reći da ima "pravi" kontinuitet među epizodama. Za razliku od većine, koji su se na serijal navukli prvim epizodama, ja sam se imao prilike navući epizodama iz sredine devedesetih, pa su mi one na neki način bolje od ovih prvih koje po kvaliteti scenarija debelo zaostaju, pa mi je stoga draži ovaj "ozbiljniji" MM nakon stotog broja gdje ipak ima više scena na koje sam se znao nasmijati.
Što se njegovog opstanaka tiče, čini mi se da u Italiji ne stoji baš najbolje, dok ovdje kod nas Libellus sasvim solidno gura te se nadam i vjerujem da će stići barem do onoga perioda epizoda koje je SD preskočila, a i volio bih da se i SA vrati izdavanju. No ljudi ipak vole više čitati jednostavnije stripove, a meni, pak, treba full koncentracija dok čitam ove nove epizode Zagora zbog jednostavnih, ali već viđenih radnji.

A zašto MM nije popularniji od Zagora? Ha, MM je "samo" odličan strip, ali Zagor je religija.

I, naravno, svaka čast na topicu. Konačno.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/11/2011 : 16:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Dee, pohvala.. Bio sam sinoc online kada ti je bio u izradi topic.. Bravo..
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/11/2011 : 17:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
E pa baš mi je drago što se malo za promjenu priča o Mystereu... To kad neki junak ispadne iz kolosijeka redovnih izdanja gubi se u masi ostalih ažurnih serijala. Uglavnom mišljenja o serijalu općenito su pozitivna. Moram priznati da su i meni prvih sto izdanja legendarne i da se većina navukla na Mysterea baš preko njih. U ovoj Ludens/SA fazi bilo je dosta očajnih epizoda, no meni je uvijek bilo gušt pročitati priču. Postrevolucionarni period je puno zanimljiviji (i debljih priča), i tu je opet šteta što VČ nije ubrzao ritam na mjesečni nego ga je zbacio na tromjesečni.

U Italiji strip se drži vrlo solidno (odnosno zadovoljni su prodajom), mislim da sam to pročitao u nekom od popratnih tekstova s Bonellijevog sajta, promjena režima i izdanja je ipak urodila plodom. Ipak se ne mogu očekivati naklade kakve su bile u boljim danima stripa, radilo se to o Mystereu ili nekom drugom liku Bonelli škole. Fala Bogu što je Libellus izbacio gigante i PIBD jer krpaju mnogo mnogo rupa koje smo propustili tijekom svih ovih godina.

Samo da Castelli (Martinov otac) poživi još dugo i dugo i da je sposoban i dalje stvarati priče. A tu su i Morales i Recagno, već ustoličene svježije nade serijala. Već prema ovim dvjema scenaristima, serijal bi mogao ići u različitim smjerovima.

Što se tiče serijala, meni je on oduvijek bio broj 1, čak i ispred Zagora. Kako nekad nisam baš tako lako dolazio do stripova, sjećam se kako sam ludio zbog svih onih cliffhangera epizoda koje nisam imao, a bile su ključni momenti u razmrsivanju misterije. O čvrstom tridesetgodišnjem kontinuitetu da i ne govorim...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/11/2011 : 19:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
nemam vremena, samo da pohvalim deecaya za odlican topic...sutra cu se javiti u vezi prve teme.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/11/2011 : 20:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Rezerviram recku za Duha tetovaže/ Posljednji nomad (SD 42/LU 43).

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 15/11/2011 : 22:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay




Dee, sve pohvale za topik



Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/11/2011 : 23:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Odličan topic, stvarno baš sve na jednom mjestu, bravo...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/11/2011 : 00:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by DeeCay



Dee, sve pohvale za topik



Takođe!!





MM je Boneli za koji najviše žalim što ga nisam više čitao.
Od svih stripova koje je Dnevnik izdavao, mislim da je MM bio poslednji za koji sam se uhvatio, uz Nik Rajdera (KP ne računam). Za razliku od NR, Marti mi se svideo, i to prilično, dovoljno da počnem da ga sakupljam. Nekako sam imao sreće da odmah na početku nabavim prve brojeve, tako da se moje druženje sa dobrim starim Martijem mahom odnosi na starije epizode, do 50. broja recimo. Iz postdnevnik ere sam pročitao vrlo malo epizoda, po par od Horusa, SD i Vaninija.
U nove epizode koje objavljuje VČ, i do skoro SA, nemam nešto volje da se uključim, a da krenem od početka ne mogu, iako bih voleo, jer mi je LL finansijski nedostupan.

Nadam se da će opstati kod nas, ali mislim da je siguran jedino u malim tiražima, kao što radi Libelus.
U Italiji neće opstati. Gasi se krajem 2015, dve godine i tri meseca nakon što je objavljena poslednja epizoda Zagora.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/11/2011 : 00:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

U Italiji neće opstati. Gasi se krajem 2015, dve godine i tri meseca nakon što je objavljena poslednja epizoda Zagora.


...ili 3 godine i 13 meseci nakon što je objavljena poslednja epizoda DD.

Inace, Dee, sve pohvale za topic!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/11/2011 : 05:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
istina, iako je imao Marti standardnu prodaju bez većih padova junak se krajem 2015 u Italiji gasi jer
JE MATORI STRIC MARTI UMRO OD STAROSTI...isto se godinu kasnije dogodi sa Texom kad jednog jutra matori Carson ne skuva kavu Texu i ostaje spvati pa taj
junak ostaje bez većitog gunđala...probali nastavit Talijani ali naklada se sroza i ....ENDE.
Znao sam da će ti matori junaci odlućit SBE sudbinu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/11/2011 : 08:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Alo ljudi samo Kit ima pravo biti zloguka sova.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2011 : 11:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

istina, iako je imao Marti standardnu prodaju bez većih padova junak se krajem 2015 u Italiji gasi jer
JE MATORI STRIC MARTI UMRO OD STAROSTI


Telleru, još da si stavio smiley da svi znamo da se šališ, a ovako tvoj post ostavlja dojam prave dezinformacije... I da se 2015. godine gase redom Dylan, Zagor i Mystere. Vijest će ići od foruma do foruma i tako će započeti domino efekt koji će voditi do rušenja izdavačke kuće zbog jednog nesmotrenog navoda.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/11/2011 : 11:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Prepisujem Weletovu izjavu. :)

Ma, Marti kao serijal ima odličnih perioda. Obožavam taj Kastelijev humor, kao i veliku količinu istorijskih informacija koje ubacuje u radnju. Dosta sam naučio iz Martija...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/11/2011 : 16:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Bez uvreda, ali meni je Martin Mystere serijal uvjerljivo najdosadniji od svih Bonelijevca koje citam. Imam skoro prvih 40 knjiga od Libellusa, i od tih 40, ima mozda samo 3 koje bi ikad htjeo da ponovo procitam.
Ni sam nekad ne kontam zasto mi ovaj strip ne godi; mozda je Martin kao lik problem. Dylan, Nathan i Ken su puno vise interesantiniji kako ljudi: kompleksiniji, sa dosta tuznih dogadjaja u svojoj proslosti, i njihove epizode su vise emotivne i poeticne. Ne sjecam se ni jedne MM epizode koja me je ikad toliko dodirnula na emotivnom levelu kao sto su price ostalih junaka: sve mi je ovdje nekako previse ozbiljno, bez previse humora ili napetosti. Price imaju akcije, ali ta akcija je dosta dosadna, pogotovo ako citalac (u ovom slucaju, ja) neme nikakvu konekciju s pricom ili s likovima. Martin je bogatas koji putuje u bilo koji djeo svijeta kad god mu se digne, i ocito je lik bez ikakvih slabih tacki ili mana (na primjer, Dylan je bio alkoholicar i boji se letjeti u avionu; Nathan ima tesku proslost u kojoj mu je zena ubijena i kci kidnapovana, itd.). Martijevi roditelji su poginuli i avionu, i to je to. Nekako mi ne zvuci kao 'heroj' koji je dosta patio kao ostali, i u tom smislu mi je kao neki bogati, razmazeni lik s kojim je tesko identificirat. Necu da budem 'kontra' forumas ovdje, ali iskreno, ovog junaka bi stavio na absolutno dno liste mojih favorite Bonelijevca.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2011 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam, meni je sve samo ne to što si opisao u svojem postu... Kao da smo ja i ti čitali dva različita serijala?

Po tome zaključujem da niti Indianu Jonesa nikad nisi volio. Nije mi samo jasno zašto ga smatraš razmaženim bogatašem, jer nije niti bahat, niti živi u vili na Beverly Hillsu, a istodobno je teški nerd, kolekcionar, smušeni zaljubljenik u misterije i knjige koji uvijek kasni s rokovima, "boluje" od logoreje i sveznalosti - to su mu jedine boljke. Kao ženskar bi prošao u prvih par epizoda, no poslije je čisti papučar... Ne vidim opet zašto bi nekog junaka baš morala definirati tragedija u životu?

Evo sad vidim prema acestrokovom postu kako se potpuno drugačije može sagledavati neki lik...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/11/2011 : 16:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Iskerno, procitao sam samo par epizoda od izdatih od Dnevnika te jednu epizodu koju je, mislim, izdala SD, ''Sneg u avgustu''. Ove u Lunovom Magnus stripu su bile vise nego interesantne, cak sam ih vrlo rado procitao i vise puta, pa zasluzuju taj mali ali posebni prostor na polici. Ali ogranicio sam se na tih par epizoda i nisam nikada imao volje da 4 marke dam za Martija umesto na Zagora ili Dilana pored njega. Ali me i dan danas zasvrbe dlanovi kada vidim prezeljne naslove.
Zasto Zagor a ne Marti? Pa, mislim da je smesno odgovarati na takva pitanja nakon toliko postova u cast Duhu sa sekirom, ali je pitanje vise nego dobro. Marti zasluzuje vise paznje, to ne moze da se negira, i voleo bih da iskoristim to sto je topic na pocetku da neko za nas neupucene ponekad da kakvu preporuku.

Complimenti Dee za otvaranje topica
i hvala

EDIT: Ispravljam gresku. Epizoda je ''Avgustovski sneg'' i izdao je Vannini. Nije da je bitno al ajd

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/11/2011 17:25:57
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 16/11/2011 : 16:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Citao sam Martija kao klinac,i tada su mi odredjene epizode bile u ravni sa ostalim Bonelijevim junacima.Uzmimo samo Carobni Napitak,Vampira u New Yorku,Izvor Mladosti ili U zemlji patuljaka.Ne mislim da je Marti ikada bio zapostavljen kod moje generacije,cak sam imao dosta drugara koji su skupljali samo njega.
Danas kada ponovo procitam tih prvih 100 epizoda nijednu nemogu da odvojim kao losiju.Mislim da je Marti zrtva gomile reprinta odredjenih junaka,ja Zagora na primer imam u 5 razlicitih izdanja.Za tu lovu mogao sam kupiti Martijeve price u okviru Slobodne i Ludensa ali jednostavno novcano to ne mogu propratiti.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 16/11/2011 : 17:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Evo POPISA i ostalih izdanja MM ako Vam treba...Sve je tu osim Libellusa (ovaj popis sam sam uradio kad je Libellus tek počeo da izdaje MM stripove).

SPECIJALNI BROJ (LMS)

1. Car demon
2. Ledeni grad

SPECIJALNI BROJ (ZS)

14. Nova Atlantida
17. Ultimatum

DILAN DOG & MARTI MISTERIJA

Poslednja stanica – užas


MARTIN MYSTERE

SLOBODNA DALMACIJA

1. Sotonin ekran
2. Elektronska pogodba
3. Prorok
4. More otrova
5. Otok vjetra
6. Deset godina poslije
7. Zarobljenici kompjutora
8. Trinaesti znak
9. Casanova
10. Zaboravljena knjižnica
11. Krilati osvetnici
12. Izza zidina
13. Kuća slijepih prozora
14. Decameron!
15. Povratak magova
16. Nekromanti
17. Opasni susreti
18. Poludjeli grad
19. Vragovi pakla
20. Pješčana knjiga
21. Aleph
22. Efestov pogon
23. Močvara
24. Ljudi gavrani
25. Otok bogova
26. Teutonska baština
27. Orfejevo lice
28. Gospodarica zmija
29. Kripta i noćna mora
30. Tajni život Diane Lombard
31. Povratak u New York
32. Začarana šuma
33. Cilj: Objava
34. Jackov povratak
35. Misterij Borisa Grigova
36. Kamen života
37. Psihički simboli
38. Nevidljivi neprijatelj
39. Vitezovi svetog romana
40. Obiteljski posao
41. Doktor Mystere
42. Duh tetovaže

LUDENS

43. Posljednji nomad
44. Veliko potonuće
45. Potopite Titanic!
46. Gospodar Nila

SPECIJAL

Djevojka iz torte

STRIP - AGENT

47. Vitezovi hrama
48. Palenque!
49. Tajna Velike jabuke
50. Blago Petera Stuyvesanta
51. Putevi sudbine
52. Na tragu nevidljivog
53. Kameni sarkofag
54. Kraljica od Sabe
55. Deset zagonetki za deset gradova
56. Šifrirana staza
57. Sličaj majorana
58. Dživakin kamen
59. Otok ruža
60. Zemlja se trese
61. Hotel na hridi
62. Grad pet prstenova
63. NLO 1896.
64. Raj ne može čekati
...

SPECIJAL

Četvrta karavela
Mozartova tajna


MARTI MISTERIJA

HORUS

1. Trinaesti znak
2. Kazanova


MARTIN MYSTERE

VANNINI

1. Avgustovski sneg
2. Užas među Sumerima
3. Puzeća smrt
4. Deca belih očiju
5. Ulica Bejker
6. Nemogući svijet Šerloka Holmsa
7. Velika iluzija


MARTIN MYSTERY

DARK HORSE COMICS

1. Destroyers of the past
2. The Sword of King Arthur - Part 1
3. The Sword of King Arthur - Part 2
4. Manhattan Ghosts
5. The Revenge of Ra
6. The Mystery of Sagrada Familia
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/11/2011 : 18:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@DeeCay:

Po tome zaključujem da niti Indianu Jonesa nikad nisi volio.
Indianu Jones obozavam, pogotovo prva tri filma (stripove nisam nikad citao). Mislim da je kao lik puno vise karizmatican od MM, i vise djeluje kao avanturista s onim svojim bicem, pistoljem, sesirom, itd. To sto se radnja desava nekih 50 godina prije MM je jos jedan plus; kome bi ikad dosadilo gledat kako Indy sjebaje Naciste?

Nije mi samo jasno zašto ga smatraš razmaženim bogatašem, jer nije niti bahat, niti živi u vili na Beverly Hillsu,

Dee, ne znam jesi li ovoga svjestan, ali onaj dio New York city-a gdje MM stanuje (Washington Mews) je veoma luksuzan dio grada, stavise moguce vise nego Beverly Hills. Budi siguran da Dylan i Nathan nikad sebi ne bi mogli priustit da zive tamo.

Ne vidim opet zašto bi nekog junaka baš morala definirati tragedija u životu?
Ne bi morala, ali naravno da tragedije uvijek pomazu da bilo kojeg junaka stvaraju malo vise 'ljudskog' (human), osobu s kojom je lakse idencifitirat, jer ko od nas bas nema ni jednu slabu tacku? Od cega MM ikad pati?

Evo sad vidim prema acestrokovom postu kako se potpuno drugačije može sagledavati neki lik...
Moguce je da i stvarno citamo dva potpuno drugacija serijala

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/11/2011 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay



U ovom topicu pokušat ću rasvjetliti mnoštvo misterija koji okružuju našeg dragog Martina, no polagano, korak po korak! Isto tako namjera je skupiti sav materijal u jedan topic, dopuniti popise i malo se organiziranije se baviti ovim, nepravedno zapostavljenim junakom. I eventualno postaviti više ili manje redovite teme...

I budući da topic sam po sebi nije ništa bez ljudi, započnimo topičak kratkim uvodom.


TEMA #1


Budući da je u pitanju dugoročni serijal koji je na sceni već skoro 30 godina pretrpio je i mnogobrojne promjene, od atmosfere, scenarista, crtača, tema, izdanja. Od striktno pustolovnog štiva Martin je polagao prelazio u odijelca i pretvarao se u Dobrog Starog Strica Martina, duhom odsutnog i blagoglagoljivog sredovječnog profesora, oženio se, okačio život zavodnika na klin. Priče su postale ozbiljnije, novi autori pretvorili su Martina u nešto sasvim drugo od onog početnog Castellijevog...

Kakvo je vaše mišljenje o ovom junaku, jeste li ga uopće čitali, skupljate li ga, zašto vas je privukao, zašto ste prestali, znate li uopće tko je on?! Jeste li zbog njega odabrali profesiju? Hoće li opstati u Italiji, hoće li opstati kod nas? Zašto nije popularniji od Zagora?




Uroniti u svijet Martija Misterije znači uroniti u dubine nepoznatog kojima radnja i događaji iz stripa daju poseban obol mističnosti i jedne druge moguće stvarnosti - stvarnosti koja često daje puno više novih pitanja nego odgovora. Veliki sam ljubitelj Martija Misterije i kao klicu mi je on bio poslije Zagora najbolji serijal. Definitivno je imao oko sebe obol tajanstvenosti koji me je kao klinca oduševljavao, a taj isti obol Marti stvara i dan danas, što zbog samog serijala, a što zbog toga što sam ja i dalje onaj klinac koji je sa nevjerojatnom pažnjom zurio u sličice ovoga stripa.
Problem sa starenjem i nije Marti sam po sebi nego okolina koja to jednostavno ignorira. To nije prirodno. Dakle, čovjek sada ima skoro sedamdeset na leđima, a nitko se ne pita zašto je tako mlađahan. Osim toga, ne stare ni Java, ni Dijana, ni Travis, Orli...Ne stari nitko. Tu će trebati posegnuti za nekim rješenjem ili to jednostavno ignorirati. Po meni, ne bi bilo loše da se cijeli serijal prebaci u budućnost, tj. da novi serijal odsad prati dogodovštine Martija iz Nathanovog svijeta. Time bi se riješio problem starosti ali to čak i nije toliko bitno. Bitno je to da bi serijal time dobio na kvaliteti, svježini, idejnosti...Cijeli jedan novi svijet za DSSM-a. Ili da postoje dvije glavne edicije - dosadašnja regularna (6 brojeva godišnje) i GENERACIJE (isto 6 brojeva godišnje) koja bi pratila događanja drugog Martija. Pa bi se tu moglo svašta ispreplitati međusobno, pa gdje su heksagoni u Nathanovom svijetu, pa di je Orli...Ma bilo bi svega. Martijev serijal je inače izvrstan što se tiče ideja i smatram da se sve te serje, od Zone X do almanaha, izvrsno nadopunjuju i da sve to skupa stvara jedan izvrstan multiverzum skoro ravan Nathanovom.

Naprijed Marti!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/11/2011 : 18:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
"Ma,tko je retardiran? Mrghhh-ahmmrghghrr!"

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 16/11/2011 18:39:55
Go to Top of Page
Page: of 165 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000