forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 165

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 26/08/2014 : 22:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

http://www.stripovi.com/index.asp?page=hero-editions-list&header=1&Hero=mm

Možda ti ovo bude jasnije.

PS

Almanah, Libellus, Libellus gigant, Libellus kolekcija, Ludens, Ludens specijal, Maxi, Slobodna Dalmacija, Strip Agent, Strip Agent specijal i Superbook su hrvatska izdanja

E to sam tražio, odlično i hvala. Usput, Strip Agent znači trenutno ne izdaje MM? Kupio sam nekoliko starih Specijala na kiosku, onih kompleta od 2 jeftino.
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 26/08/2014 : 23:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by Poli


SA je izdavao MM i MN (te izdaje Texone) i sada PSDZ ..., a LU izdaje Zagorcice, Dylane, Texa ... Kako ista firma kad se drukcije zovu?



vidim da je Radovčić urednik i recimo u MM Strip Agent izdanjim a i u Ludensovim izdanjima, pa zato pitam. Inače, ova lista je poprilično zbunjujuća, zar nema negdje na forumu baš izrazito lista što je samo u Hrvatskoj izašlo?



Hrvatska su izdanja sve osim LMS, Vanini i Veseli Četvrtak.

Sve što je izišlo u LMS-u izišlo je i u Hrvatskoj u izdanju Libellusa.
Ono malo što je izdao Vanini, izići će također u Libellusu.

Ostalo sve možeš vidjeti na onom linkanom popisu, ne znam što tražiš, to je najbolji mogući popis, imaš naslov originala, broj originala, autore, godinu originalnog izdanja...
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 26/08/2014 : 23:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
MM sam zavolio kad je počeo izlaziti u izdanju SD, vjerovali ili ne, a u najboljem sjećanju mi je epizoda Aleksandrijske knjižnice te ona sa golemom. Inače obožavam misterije i zagonetke generalno, kao i vanzemaljce tako kad takva tematika bude u Zagoru, ja se odmah navlažim hehehe
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 29/08/2014 : 13:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
Nakon dosta vremena ponovo sam uzeo da citam MM i odusevljen sam kvalitetom prica i crtezom, drago mi je da serija ide dalje i da daju priliku razlicitim crtacima, najvise me je odusevio Roberto Cardinale u "Il tesoro di Didone", toliko detalja da strip vristi za verzijom u boji. Giancarlo Alessandrinijev crtez mi nije nikad legao jer mi je djelovao diznijevski, zbog njega sam uvijek oklijevao sa citanjem novijih izdanja MM-a.


I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 29/08/2014 13:13:40
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 01/09/2014 : 23:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Necete vjerovati sto mi se danas dogodilo

Kupio sam na KIOSKU dva Martin Mystereja

Naravno da su stariji brojevi , al ipak

Specijal : Misterij olimpijskih igara i broj 81: knjiga iz kellsa

ali prošli put kad sam bio na tom kiosku nije ih bilo , pravi misterij
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/09/2014 : 00:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Necete vjerovati sto mi se danas dogodilo

Kupio sam na KIOSKU dva Martin Mystereja

Naravno da su stariji brojevi , al ipak

Specijal : Misterij olimpijskih igara i broj 81: knjiga iz kellsa

ali prošli put kad sam bio na tom kiosku nije ih bilo , pravi misterij

Onda si došao na dobru adresu. Javi dojmove o OI jer taj specijalac nemam.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 02/09/2014 : 00:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Ok
Al ne ocekuj ubrzo jer imam jos dosta stripova koje planiram pročitat prije tog MM al potrudit cu se sto prije pročitati ga
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/09/2014 : 00:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

ali prošli put kad sam bio na tom kiosku nije ih bilo , pravi misterij


jebate,stripovi dolaze na kioske??
tko bi to rekao??
pravi misterij.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 02/09/2014 : 00:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Misterij je u tome sto je prije nekoliko godina MM prestao dolazit na kioske
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/09/2014 : 00:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a valjda nije bio dobrodošao.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/09/2014 : 08:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

a tko ga je sada pozvao, cime se otkupio? :DD


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 02/09/2014 : 10:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica


Onda si došao na dobru adresu. Javi dojmove o OI jer taj specijalac nemam.



I nisi ništa propustio ako ga nemaš. Jedan od lošijih specijala, radnja naivna, Dee i Kelly su kao postali neki superljudi. Tortijev crtež je

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 04/09/2014 : 11:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by bjelolasica


Onda si došao na dobru adresu. Javi dojmove o OI jer taj specijalac nemam.


I nisi ništa propustio ako ga nemaš. Jedan od lošijih specijala, radnja naivna, Dee i Kelly su kao postali neki superljudi. Tortijev crtež je

Love him or hate him!

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 04/09/2014 : 15:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
OK je Torti. Može proći, za razliku od Bagnolija. Nije dobar, ali nije ni toliko loš da otežava praćenje epizode.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/09/2014 : 19:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

OK je Torti. Može proći, za razliku od Bagnolija. Nije dobar, ali nije ni toliko loš da otežava praćenje epizode.


Nije mi jasno zašto ga ljudi toliko mrze.
Meni je jako drag crtač.
Za razliku od smiješnog Tortija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/09/2014 : 20:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zato što je Torti dobar crtač kojeg je uništio MM jer mu je dopustio da se jako opusti. Ipak i kao takav ima dovoljno jasan i dinamičan crtež. Henry je s druge strane zanatlija stare škole koji je oduvijek crtao ukočene i ružne ljude. Voštane figure imaju više živosti od njegovog crteža.

Torti : Jan Karta (ccc 1983.)



Enrico Bagnoli : I Beatles (cca 1964.)




"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/09/2014 : 21:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Na ovim Beatlesima sto puta bolji od najboljeg rada na MM. Je to planski bilo protiv MM ili što?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/09/2014 : 21:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Godina proizvodnje možda. Beatlese je crtao u svojim četrdesetima a na Martinu je počeo radit u šezdesetima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 05/09/2014 : 14:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Danas sam procita zona x br 2 Operacija godzilla i ljudi i nadljudi,mogu samo reci palac gori

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/09/2014 : 15:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Torti je odličan crtač. Prije ga nisam volio, ali sada mi baš leži. A Bagnoli je Bože me sačuvaj. Svi likovi mu izgledaju k'o da su iz dimnjaka izašli i čini se kao da precrtava lica stvarnih osoba kad kreira likove.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/09/2014 : 15:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
I meni je Torti odličan. U MM-u je malo prazan, ali vidi se da zna svoj posao. Bagnoli mi je uvijek bio jedan od najgorih crtača u Bonelliju. Više pripada KP-u nego MM-u, jer iz nekog razloga svi najgori crtači su crtali Kena.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/09/2014 : 16:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

I meni je Torti odličan. U MM-u je malo prazan, ali vidi se da zna svoj posao. Bagnoli mi je uvijek bio jedan od najgorih crtača u Bonelliju. Više pripada KP-u nego MM-u, jer iz nekog razloga svi najgori crtači su crtali Kena.




Valjda si htio napisati najbolji.

Inače meni je upravo MM najgori po crtačkom stuffu. Valjaju mi samo Filippucci, Bagnoli, Cassaro i djelomično Alessandrini.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 05/09/2014 : 16:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Jedino što je gore od Bagnolijevog crteža je Bagnolijev scenarij.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/09/2014 : 17:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Jedino što je gore od Bagnolijevog crteža je Bagnolijev scenarij.



Meni je obratno, neke epizode koje su pisali on i njegova žena su mi vrlo drage, doduše iz čiste nostalgije, npr. Misterij Borisa Grigova.

Jebote što mi je žao što više nema Martija na kioscima...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 05/09/2014 : 17:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Opti

jer iz nekog razloga svi najgori crtači su crtali Kena.




Valjda si htio napisati najbolji.




Ma kakvi. Pokušao sam iščitati Kena od početka do kraja nekoliko puta, ali stao sam na epizodi "Kraljica Missourija" i dalje jednostavno ne mogu. Nisam uspio, jednostavno mi je crtež u toliko slučajeva preružan da bih mogao uživati u scenariju.

Mislim, što reći o serijalu u kojemu je Marraffa najbolji crtač.
Milazzo prekrasno koristi akvarele, ali u tušu je bože sačuvaj (pogotovo kod ranih epizoda); svi likovi su tako slični, nekako prešarani i čudno isjenčani, akcija je zbunjujuća, teško se razaznaje glava od noge i sve u svemu mi je estetski govoreći njegov stil teško probavljiv.

Alessandrini je jedan od boljih, ali ne bih rekao da mu pristaje vestern. Zablistao je na MM-u.

Trevisan je za plakat, bože sačuvaj koji crtež. Likovi si previše međusobno sliče i dozlaboga su ružni, kadriranje je zbog toga konfuzno, a pozadine su brzinski naškrabane. Potpuni visual assault. Inače pokušavam biti otvoren po pitanju prihvaćanja crteža (i sam volim crtati stripove i poštujem svakoga tko se bavi time), ali taj Trevisan je oduzeo titulu Roiju za crtača kojeg najmanje mogu smisliti.

A onda imamo šlag na torti, Giovanni Cianti koji je potpisao "Kraljicu Missourija". WTF is this shit? Pa ja mislim da nikad u životu nisam vidio ružniji crtež, pa jebote kladim se da ovi ostali ne bi uspjeli premašiti Ciantija u lošem crtežu koliko god da se trudili. Iskreno, ja nemam blage veze o čemu se u ovoj epizodi radi, jer pored ovakvog crteža se apsolutno nemoguće skoncentirati. Ovo je tako loše da dobijem dojam da bi epizoda bila ljepša da su je crtali sa stick-figurama.Jebote pa nemoguće je na pola sličica prosudit šta se na njima uopće dešava (npr. 2. sličica na 23. str. - wtf?), nakon čitanja ovog nedjela samo dobijete jednu krasnu glavobolju.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 05/09/2014 17:55:01
Go to Top of Page
Page: of 165 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000