forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/03/2015 : 12:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Bemti kakvog li neznanja! Mislim, elementarni pojmovi iz glazbenog obrazovanja proglašavaju se "biserima Ludensa/SA"!
Nadam se da Pijani ne navraća na ovaj topic, tek bi se onda propio.


http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=32950

http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=54861

http://proleksis.lzmk.hr/45137/

http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=20779

http://www.znanje.org/i/i24/04iv04/04iv0429/fuga.htm


Hajde dobro, malo sam pretjerao, lako je meni koji sam nekad učio kontrapunkt. Ali opet, ne ide mi u glavu da se ne zna što je fuga a što znači scherzo...

Edit: da budem OT, meni je ova priča korektan prosjek, donekle šarmantna i umjereno zabavna zajebancija. Da ne crta Torti, vjerojatno bi mi bila i bolja.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 23/03/2015 12:58:31
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/03/2015 : 13:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Jutros čitao u busu na putu do posla 'Didonino blago' (VČ #30). Zasad (pročitao 100 stranica) zanimljiva priča o Rimljanima u Kanadi oko 63. g.n.e.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/03/2015 : 13:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa čovjek je čitao na talijanskom gdje scherzo i fuga znače još nešto. A nisam siguran da sva srednjoškolska obrazovanja pokrivaju glazbeni.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/03/2015 : 13:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Scherzo može biti i kod nas, recimo u Dalmaciji, Primorju i Istri, naziv za srce, a fuga je i linija među zidnim ili podnim pločicama.
Ali ako je tema priče glazba, onda sva tri pojma mogu značiti ponajprije pa i samo jedno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 23/03/2015 : 14:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Scherzo može biti i kod nas, recimo u Dalmaciji, Primorju i Istri, naziv za srce, a fuga je i linija među zidnim ili podnim pločicama.
Ali ako je tema priče glazba, onda sva tri pojma mogu značiti ponajprije pa i samo jedno.





Deers naravno kuzi i pokusao ti je objasniti, a ako ces o glazbi i glazbenom to je ko da ja tebe pitam znas li sto je CAPM model ili kamatni swap. Ali dosta offtopica.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/03/2015 : 16:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Heh, nemam pojma što je CAPM model, ali zahvaljujući frci s kreditima u švicarcima posljednjih mjeseci i pokušajima njenog rješavanja, čak sam ponešto i naučio o kamatnom swapu, najviše zahvaljujući Ratku Boškoviću.

Ma nema problema, samo mi se čini da su recimo pojmovi kontrapunkta i fuge u glazbi dio svačije opće kulture, makar kroz notorne Bachove fuge i primjerice kontrapunkt kod Milka Kelemena.

Ali i tu se ravnam prema sebi i pohađanju muzičke škole. No hard feelings, and no more off topičarenja.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 12:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Mondadori kreće sa reprintom pustolovina Docteur Mystèrea sa po tri epizode u boji!

http://www.mondadoricomics.it/blog/i-misteri-di-docteur-mystere-a-colloquio-coi-creatori-alfredo-castelli-e-lucio-filippucci

Meni je on jedan od dražih Castellijevih zezancija.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/03/2015 : 12:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jel je ono za sise prikovao :D bata

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/03/2015 : 12:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Meni je on jedan od dražih Castellijevih zezancija.


U početku baš zabavna zezancija, al ako postoji strip za koji možeš reći: pročitaj jedan, pročitao si sve. Onda je to ovaj. Ja sam ih sve stukao za nedelju dana pa je to delovalo još gore. Kao serija "Allo Allo", zabavno, ali već posle stotog ponavljanja istih replika dosadi.

U svakom slučaju Filippucci zaslužuje ovakvo kolor izdanje. Meni najdraži MM crtač.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/03/2015 : 22:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Ma, meni je Dr. Mistere urnebesan.
To su i jedini Marti Almanasi koje sam kupio.
Imam osjećaj da su se Castelli i Filipucci ludo zabavljali dok su stvarali ove epizode.
Filipucijev crtež je savršen za ovu tematiku... jedino nemam pojma kako će se kolor uklopiti u taj njegov crtež.
Meni je CB odličan i ne patim tu za bojom.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 22:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Imaš na linku brdo tabli u boji pa baci oko. A i ona dva Strip-Agentova albuma su također bila u boji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/03/2015 : 22:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Usput, kada se već spominju kratke MM priče, koji bi ovo bio vrag?



Veliki problemi Martyna Clysterea detektiva nevjerojatnog
Italijana Jones i posljednji pojam križaljke

Ja li to nešto iz Bonellija ili fan zezancija?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 23:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ma to su neslužbene parodije iz devedesetih koje je radio Zero Press. Imam doma jednu parodiju Ken Shira i Loboa - ne previše smiješno.

http://it.wikipedia.org/wiki/Zero_Press

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 28/03/2015 : 22:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam Orfejevo lice i Kripta i nocna mora, dvije posljednje price talijanskog ciklusa. Meni jedna bolja od druge, pravi kraj ciklusa, prezadovoljan sam. Ne znam, vecini se ne svidjaju ukupno talijanske epizode, ali nema recenzija, da ih ima bilo bi zanimljivo vidjeti ocijene citatelja, ovako skoro svugdje recenzija-N/A. Ove talijanske price su dobar odmak od Atlantide i donose raznovrsnost i svjezinu, a talijanski ambijent i obilazak Italije za mene su neprocijenjivi. Bilo je tu i godisnjeg u New Yorku i odlaska u Japan, svega... Ostaje mi jos za procitati prvi gigant koji upravo ide istodobno s ovom zadnjom pricom.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 28/03/2015 : 23:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Koliko je meni krivo sto ne postoji pristupacno izdanje Martija... :(
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/03/2015 : 00:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Teutonsku baštinu i Orfejevo lice sam pročitao u vojsci, negdje pred ljeto 1997., i sjećam se da mi je priča bila odlična i da sam je odlučio spremiti. Inteligentna, odlično napisana i dinamična storija koja stvarne činjenice spretno nadograđuje mitom o Orfeju i Euridici, a sve s izvrsnim Filippuccijevim crtežom.

I Gospodarica zmija s Kriptom i noćnom morom mi je bila jako dobra priča, ali ipak slabija od Orfeja... Arduinijev crtež mi možda nikad nije tako dobro legao kao u ovoj priči, koja mu savršeno odgovara i koju je napravio neobično atmosferičnom i lagano pomaknutom.

Baš bih Orfeja... mogao opet pročitati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 29/03/2015 00:14:54
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 29/03/2015 : 12:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Teutonsku baštinu i Orfejevo lice sam pročitao u vojsci, negdje pred ljeto 1997., i sjećam se da mi je priča bila odlična i da sam je odlučio spremiti. Inteligentna, odlično napisana i dinamična storija koja stvarne činjenice spretno nadograđuje mitom o Orfeju i Euridici, a sve s izvrsnim Filippuccijevim crtežom.

I Gospodarica zmija s Kriptom i noćnom morom mi je bila jako dobra priča, ali ipak slabija od Orfeja... Arduinijev crtež mi možda nikad nije tako dobro legao kao u ovoj priči, koja mu savršeno odgovara i koju je napravio neobično atmosferičnom i lagano pomaknutom.

Baš bih Orfeja... mogao opet pročitati.





Lucia Arduini, zenski spol Danas radi tamo gdje 95% Bonellijevih zena rade - Nathan Never.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/03/2015 : 12:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Do vraga, uvijek sam je vodio kao Lucu Arduinija, u Martinima koje je crtala, a vidim da je radila kasnije epizode Brendona i na većini Agencija Alfa od br. 21 nadalje. Koje tko zna hoću li doživjeti, s obzirom na ritam izdavanja kod LL-a.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 29/03/2015 : 20:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 20 prvih brojeva MM VČ. Kao što sam već ranije spomenuo, početak mi baš i nije bio nešto posebno, ali kvalitet priča se konstantno popravlja. Recagno i Morales nenadmašni u ovim postrevolucionarnim epizodama (bar u ovih prvih 20 brojeva s izuzetkom "Povtarka u Nedođiju"). Kad otvorim korice i vidim da je netko od njih dvojice scenarist pravo se obradujem. Baš me zanima kako će se dalje razvijat ova saga o mačevima. Koliko vidim ova sljedeća priča "Tajna Ivane Orleanske" bi mogla biti o tome, pa ćemo vidit.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/04/2015 : 19:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
"Velika prijevara" (SA 83) stvarno prijevara od epizode. Nije ni čudo što je SA ugasio Martyja, zadnjih 7-8 vrlo blijedo a kad se tome doda i ono odbrojavanje jasno da su to bile godine ispodprosječnog MM-a. Nisam pročitao "Iznenada jedne noći" jer vidim da ima dosta poveznica na ranije brojeve koje nemam.
Vratit ću se ubrzo na SD brojeve da se podsjetim jer sam tad ipak bio slabiji poznavatelj strukture stripa.
Sve to dok čekam drugu knjigu Veseljaka čije redovne brojeve planiram kupiti ali kad ovisi o novčaniku

loading...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/04/2015 : 19:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

....Nisam pročitao "Iznenada jedne noći" ...



Meni odlična priča.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/04/2015 : 23:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
#166 Zacarana suma - teski trash, svidja mi se poveznica sa 115 bis i to mi je zanimljivo, ali price o biljkama rijetko kad budu dobre, cesce su teski promasaj, a i ovaj Torti je kriminalan, prvih par radova kako tako, ali izgleda odavde pocinje biti gadno.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/04/2015 : 23:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kace vc mm book 2:D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/04/2015 : 10:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Talijani napravili pravi mali kratki liveaction filmić iz MM svijeta o Javi pod nazivom: "Java i otimači izgubljenog albuma". Izgubljeni album je prvi broj Detektiva Nemogućeg, a filmić na talijanskom. Jezik vam neće biti problem, budući da Java ionako ne govori! ;)


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/04/2015 : 13:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Simpatično.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000