forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 07/07/2015 : 11:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zona X

http://www.sergiobonelli.it/gallery/38879/Zona-X-prima-di-Zona-X.html






Zona X...
Stvarno me zanima što mislite o Zoni X?
Pratite li to i sviđa li vam se takva koncepcija stripa
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/07/2015 : 22:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Pročitani po treći put "Zeleni vitez" i po drugi put "Knjiga iz Kellsa", ali prvi put jedan za drugim počevši od "Kraljice gorskih duhova". Sad u recenziji vidim da je i "Billikenov povratak" vezan uz središnju temu, ajoj. A ništa, vraćam se sad i na njega, ali što je najjače sjećam se još uvijek dobro gotovo cijelog sadržaja, jedino nisam znao u kojoj je to epizodi bilo.

U vezi ove dvije priče, obe imaju i vrline i mane.

"Zeleni vitez" ima zanimljivu, ali i ne toliko ambicioznu ideju (Castellijevu), pa je scenarist Recagno imao manje poteškoća u njenom režiranju, još kroz ležernost para Angie-Max koji opušta čitatelja prije neke ključne scene. Vrlo dobar raspletni razgovor četvorke s Vivijanom pa od trenutka ulaska u kapelu solidan strip postaje još bolji. Pa ipak, nedostaje mu neka još malo snažnija misao.

Beretta, naprotiv, uobičajeno zahvaća stvari duboko i "veće od života", ali rezultat je ipak osjetno slabiji od genijalnog "Palenquea". Nedostaje epizodi onaj jasni trenutak privlačenja svih prethodnih iskustava u raspletni vrhunac. U početku se predugo zadržavamo na Knjizi iz Kellsa, s obzirom da se kovčeg pokazao za priču važnijim. Prije upečatljivog Martinova izleta u Faerie gomilaju se događaji i objašnjenja, među kojima je lako razabrati i viškove i mjesta nedostataka. S "vojnom taktikom" Ljudi u crnom definitivno se pretjeralo, a jesu li baš bili nužni i oni i Reginald? Seana također ima svugdje da bi u jednome trenu potpuno nestao pa se nameće čak i pitanje nužnosti njegova lika. Svakako nedostaje više prostora za sudbinu kažnjenih vilenjaka, pa možemo žaliti zbog onih zamišljenih stranica koje nisu realizirane, a trebale su biti posvećene upravo tome.

Ipak, ostalo nam je dovoljno koncentracije da pojmimo tragičnost Različitosti brata i sestre u odnosu na obične ljude, kao i uzaludnost njihova nastojanja za odlaskom (i cijeloga onog truda da se riješi zagonetka), a sve to pogotovo kroz završni Martinov ispad bijesa na Vivijanu, njenu začuđenost istim i na koncu durenje. Šteta, priča je stvarno odlična, i nedostajao je samo kvalitetniji scenaristički filtar, više smjelosti u odbacivanju suvišnosti i stavljanju naglaska na najvažnije. Izostanak Jave pokazao je da je takva namjera postojala, ali nije učinjeno dovoljno: autorima vjerojatno nije lako odreći se nečega što su smislili i smatraju dobrim i važnim...

Edited by - Willer on 08/07/2015 22:11:29
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 10/07/2015 : 11:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Poli


Zona X

http://www.sergiobonelli.it/gallery/38879/Zona-X-prima-di-Zona-X.html






Zona X...
Stvarno me zanima što mislite o Zoni X?
Pratite li to i sviđa li vam se takva koncepcija stripa



Nema komentara.
Ne čudim se. Volim Martina i imam većinu onoga što je od njega izašlo kod nas, ali Zona X
To mi je neprobavljivo.
Jednostavno ne mogu vjerovati da neki strip može biti ovako katastrofalno postavljen
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 10/07/2015 : 12:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
meni je zona x ok pogotovo br 2

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 10/07/2015 : 12:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Nisi me razumio.
Ne govorim tu o kvaliteti nekih epizoda iz Zone X, nisam ih sve ni čitao da bi mogao suditi o njima samima.
One same mogu biti i čisto savršenstvo, od same ideje, pa sve do izvedbe. Nije to, zanima me vaše mišljenje o tome kako je postavljena sama Zona.
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 10/07/2015 : 21:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Loša je ZONA X i meni.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/07/2015 : 21:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nešto ko agencija alfa i pješčana planeta kod natana?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 11/07/2015 : 07:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa da; možda je razlog kod MM, da su unutra dosta kratke priče, pa zbog toga trpi kvaliteta.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 11/07/2015 : 11:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Pa i NE!
Opet kažem, pustite epizode, ne govorim o njima.
Agencija Alfa i Asteroid Argo su dobro postavljeni stripovi... da li su iz toga nastale i dobre epizode- neke i jesu, ali to je nebitno.

Govorim o nečemu drugom što je meni neprihvatljivo kod Zone X!
Nečemu što mi ubije strip, a da ne završim s čitanjem ni prve strane!

Vidim na Libellusovom sajtu da se, u stvari, Zona X ne prodaje ništa lošije od drugih Martja, neki brojevi su i rasprodani. Znači kupuje se i prati... zato vas i pitam što mislite o takvom stripu -možda je problem u meni.

Zona X ima potpuno drukčije postavljenu koncepciju od svih drugih Bonellijevih stripova... nešto kao kod Rod Serlingovih najava za njegovu 'Zonu sumraka', ali na puno lošiji, i meni neprihvatljiv naćin.
Htio sam čuti vaše mišljenje o takvom pristupu pričanju priče, ali nikako da se razumijemo... što bi moglo značiti da je problem kod mene, jer ako ne shvaćate u čemu je problem, onda, valjda, problem i ne postoji

OK, što je to što mi toliko smeta kod Zone X-
Kada uzmeš npr. strip Martin Mystere,onda ti taj strip ispriča priču koja se dogodila Martinu Mystereu u tom svijetu (dimenziji...nebitno).
Imaš priču, bez obzira koliko ona čudnovata bila, ali ona se događa tom Martinu Mystereu, koji taj nastali problem, na kraju i riješi na neki naćin.

Ovdje, u Zoni X, toga nema!
Stvar se ne dešava Martiju - on nam tu svoju priču priča... on ju izmišlja!

Dakle, imamo izmišljeni lik koji nam priča neke svoje izmišljene priče! HELOUUU!?
Ta mi je postavka toliko glupa da nemam riječi... tako katastrofalno postavljena koncepcija... ma da je i najbolja priča svih vremena, ovako postavljena meni je nepovratno uništena. Jer ta priča ne postoji, izmislio ju je izmišljeni lik

kada otvoriš neki strip (knjigu, film...) uđeš u taj njihov svijet i 'povjeruješ' u njega i u ono što se dešava junaku....

U Zoni X ti junak odmah kaže- pričam ti svoje izmišljotine

On je Martin Mystere, detektiv nemogućeg, kako mu kaže titula na svakoj naslovnici, koji se bori protiv sveg mogućeg i nemogućeg... monstruma, vanzemaljaca, magija, svijetskih zavjera, paklenih dimenzija... nema protiv čega sve ne... a ti, njegovi autori
Zone X, ne nalaze nikakav drugi naćin da te priče uklope u nemogući svijet detektiva nemogućeg!
Zar ti Martijevi autori stvarno mogu biti toliko nemaštoviti?
I...zašto je to, izgleda, samo meni problem
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/07/2015 : 12:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nisam citao pa ne kontam :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/07/2015 : 13:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja čitao ali mislim da sam sve shvatio pa razumijem što ti smeta; i meni bi. Teško mi je pojmiti da je Castelli to tako postavio ali kad bi se javio još netko od tih 300-injak kupaca bilo bi dobro

loading...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/07/2015 : 14:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
@IGMAN To je skroz uzak pogled na strip. Ako nisi u stanju prihvatiti ZonaX pristup onda...

Zasto ne bi bilo takvih stripova, ako autor ima neku super ideju, koja je preradikalna i kosi se sa kontinuitetom i postavkama stripa onda je ovo prava stvar. Kao prvo Castelli je vec citatelje pripremio na to u jednom sjajnom broju redovne serije, a potom i u nizu almanaha i prije pocetka ZonaX. Meni je najdrazi onaj almanah u kojem se radi o paktu USA i SSSR i prolazu ispod Beringova prolaza. Prica je savrsena i sto ti smeta sto je Martinova fikcija.

Moto ZoneX je ovaj "Zona X - Libero spazio alla fantasia " ili "Zona X - Masti na volju" i meni to bas lezi.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/07/2015 : 14:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pa meni to nimalo ne smeta
Stvar je u tome što je DSSM, iako je Detegtiv nemogućeg, ipak ograničen određenim postavkama koje ovako ne moraju biti ispoštivane, tipa alternativna stvarnost isl.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 11/07/2015 : 15:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

@IGMAN To je skroz uzak pogled na strip. Ako nisi u stanju prihvatiti ZonaX pristup onda...

Zasto ne bi bilo takvih stripova, ako autor ima neku super ideju, koja je preradikalna i kosi se sa kontinuitetom i postavkama stripa onda je ovo prava stvar. Kao prvo Castelli je vec citatelje pripremio na to u jednom sjajnom broju redovne serije, a potom i u nizu almanaha i prije pocetka ZonaX. Meni je najdrazi onaj almanah u kojem se radi o paktu USA i SSSR i prolazu ispod Beringova prolaza. Prica je savrsena i sto ti smeta sto je Martinova fikcija.

Moto ZoneX je ovaj "Zona X - Libero spazio alla fantasia " ili "Zona X - Masti na volju" i meni to bas lezi.



Giuda, nema preradikalnih stvari ima samo pomanjkanje mašte kako to sprovest, a da nije 'E,sad će vam stric Martin izmisliti neku priču.'

Nisu takve priče izmislili u Bonelliu, odavno ih koriste i Marvel i DC - 'što bi bilo kad bi bilo', a da ne moraju mjenjati kontinutet regularni priča.
U DC imaš 'Elseworld' priče- paralelne svjetove istovjesne našem junaku, ali gdje su stvari pošle malo drugačije. Isto je i u Marvelu
s 'What if...'pričama.

Ideja takvih priča je predobra da bi se odbacila samo zato što se ne mogu staviti u regularni junakov svijet, ali nitko ne nastupa na takav način da kaže sada će vam glavni junak izmisliti neku priču.
Ne, glavni junak treba proživiti tu priču, ona mora izgledati kao da mu se i dogodila. Naravno ako je prenemoguća za 'detektiva nemogućeg', onda se dogodila nekom drugom Martinu, na drugoj Zemlji.
Multiverzum i paralelne dimenzije nisu više samo znanstvena fantastika, već i znanstvena hipoteza.

A oni u Bonelliu i dalje -sada će vam junak izmisliti neku priču!
U Marvelu imamo Watchera, besmrtno biće koje bilježi sve Zemaljske događaje, uključujući i događaje paralelnih Zemalja- pa možemo saznati 'što bi bilo kad bi bilo', ali na način da se to i junaku i desilo.

Zar je toliko teško nešto smisliti i kod Bonellia-npr, imamo Agarti, mjesto van svih mjesta, čvorno mjesto spojeno sa svim dimenzijama i vremenima- i eto ti rješenje!
Netko od tamo je mogao pregledavati pravce mogućih dešavanja priča, ili nešto slično tomu, a ne ovako, izmišljeni lik mašta.
Ako sam ja mogao naći rješenje za dvije minute s Agarthijem, onda stvarno ne znam što to nije u redu s Bonellijem.
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 11/07/2015 : 17:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Zašto misliš da takav koncept pokazuje da su autori nemaštoviti? To je s jedne strane čisti postmodernizam (u književnosti mi prvi na pamet pada Philip Roth u mnogim svojim knjigama, a kod nas recimo Marinković u jednoj od svojih najboljih priča Zagrljaj), a s druge strane (mnoge priče iz Zone ipak uopće nemaju Martina kao lika) posveta klasičnim djelima poput Tisuću i jedne noći ili Decamerona (izmišljeni lik priča izmišljene priče).
Jako usko gledaš na umjetnost, kao što je i Giuda primijetio.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 12/07/2015 : 13:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Zašto misliš da takav koncept pokazuje da su autori nemaštoviti? To je s jedne strane čisti postmodernizam (u književnosti mi prvi na pamet pada Philip Roth u mnogim svojim knjigama, a kod nas recimo Marinković u jednoj od svojih najboljih priča Zagrljaj), a s druge strane (mnoge priče iz Zone ipak uopće nemaju Martina kao lika) posveta klasičnim djelima poput Tisuću i jedne noći ili Decamerona (izmišljeni lik priča izmišljene priče).
Jako usko gledaš na umjetnost, kao što je i Giuda primijetio.




E, sad smo ubacili i umjetnost u Martia! Nešto sumnjam da su se autori vodili Decameronom ili Šeherizadom dok su pisali Zonu X. Još i postmodernizam- po čemu je Zona X postmodernizam , a redovni Martin nije? Sve i svašta može proći... možda i može- i najlošije priče nekome su odlične... i obrnuto.
Ali nije to, Ova tvoja prva rečenica, Dudley Smith, je ono što me zanima i što je bit svega.

To je taj dio koji me zbunjuje- 'da li su autori Zone X nemaštoviti?'
Upravo radi toga sam i pokrenuo ovu temu i pitao vas što mislite o konceptu tog stripa.
Taj koncept mi je u koliziji sam sa sobom- na istom mjestu i dobro i loše, maštovitost i neinvetivnost.

Da bi Zona X mogla biti ZonaX, autori jednostavno moraju biti vrlo maštoviti!
Priče takvog koncepta moraju uključivati izrazitu maštovitost...
ali, s druge strane, imamo vrlo prizemno postavljen uvod tih priča.
To je ono što mi ne štima u toj jednadžbi.

Želim li pratiti podvige nekog junaka ili čitati njegove interpretacije neke teme, za koju on unaprijed kaže da će ju upravo izmisliti.
Meni tu prestaje volja za daljnjim čitanjem. Što me briga što će Marti izmisliti... ili moja baba, moj susjed ili neki klinjo. Što će mi tvoje izmišljotine, pričaj mi o nečemu što ti se dogodilo.

Nije li se ,onda, tako moglo odma odpočetka redovne serije?
Sjedi Martin na svom kauču i kaže sada će nam izmisliti priču o civilizaciji Atlantide i Mua i njihovom sukobu... ili će izmisliti priču o vampiru u New Yorku, Neverlandu, Zemlji vila...
ili su autori redovne serije napravili čudnu stvar i dignuli Martina s tog kauča i natjerali ga da proživi te priče.

S druge strane, imamo npr. jednu tipičnu priču iz Zone X u redovnom Martinovom serijalu - 'Sjećanja iz budućnosti'(VČ #16), gdje nam pokazuju kako bi izgledao svijet da je Zemlja ranije doživjela tehnološki procvat, i sad imamo visokotehnološku civilizaciju Viktorijanskog štiha.
I opet su tu autori napravili čudnu stvar- Marti ne izmišlja tu priču na svom udobnom kauču, već biva gurnut u avanturu.

Kad se hoće i te kako se može, bez obzira koliko nevjerojatna ideja priče bila.

Ne vrhu stranice sam vas samo pitao što mislite o konceptu Zone X, ništa ne preudicirajući. Jednostavno me je zanimalo kako vi doživljavate te uvode. Na kraju sam i izneo što meni tu ne štima i što mislim da je moglo biti bolje.
Za sada sam dobio - to i takva je umjetnost i da je takvih stvari već bilo u klasičnim djelima... i da ja to ne razumijem.
Priznajem, ne razumijem zašto se ne smije o nečem raspravljati da li je moglo biti bolje mapravljeno... iako je umjetnost
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/07/2015 : 13:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ozbiljno ti je taj uvod toliko velik problem? To što su to priče koje Martin priča? Meni više smeta što te priče iako oslobođenje kanona i nisu toliko dobro ispričane. Odnosno nisu mi bile zanimljive van same ideje priče. Meni se čini da kasnije Zona X dobiva pravo značenje. Kad postaje platforma raznim scenaristima da razvije neke svoje ideje pa tako polovicu broja zauzimaju serije La stirpe di Elän, Legione stellare, Magic Patrol i Robinson Hart.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 12/07/2015 : 14:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Znači kasnije se mjenja koncepcija Zone X?
Ne znam ništa o tim Zona X serijama koje dolaze, odnosno, ne znam ništa ni o Zoni X, jer je nema na SBE stranicama.
Deers, može li još koji podatak o tim promjenama, ili neki link.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/07/2015 : 14:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
https://it.wikipedia.org/wiki/Zona_X

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2015 : 14:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ovdje su reprintirane zone x i specijali:
http://www.sergiobonelli.it/sezioni/485/martin-mystere-extra

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2015 : 14:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
inače i meni ide na živce to što mi marty izmišlja priče a i nisu mi bile neke(ono što sam pročitao)tako da mi je ta zona

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 13/07/2015 : 08:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2
Dakle, imamo izmišljeni lik koji nam priča neke svoje izmišljene priče! HELOUUU!?
Ta mi je postavka toliko glupa da nemam riječi... tako katastrofalno postavljena koncepcija... ma da je i najbolja priča svih vremena, ovako postavljena meni je nepovratno uništena. Jer ta priča ne postoji, izmislio ju je izmišljeni lik
...



Martin je pisac i autor TV emisije ... ne vidim u čemu je problem ...
Baš mi je ovakva koncepcija koja je tebi neprobavljiva - fora.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/07/2015 : 08:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit

quote:
Originally posted by IGMAN2
Dakle, imamo izmišljeni lik koji nam priča neke svoje izmišljene priče! HELOUUU!?
Ta mi je postavka toliko glupa da nemam riječi... tako katastrofalno postavljena koncepcija... ma da je i najbolja priča svih vremena, ovako postavljena meni je nepovratno uništena. Jer ta priča ne postoji, izmislio ju je izmišljeni lik
...



Martin je pisac i autor TV emisije ... ne vidim u čemu je problem ...
Baš mi je ovakva koncepcija koja je tebi neprobavljiva - fora.



meni isto..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 17/07/2015 : 22:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Bas procitao Specijalac #16 "Nenadmasni Reeves" i mogu reci da me svaki specijal u 90-ima vise manje odusevio, pogotovo ovi iz druge polovice tog desetljeca. Odlicna zafrkancija koja nikako nije jeftina ni prizemna, bas gospodski humor s dobrim pricama. Specijali su mi jako draga edicija. Za sad sam stigao do tu, pri kraju sam ciklusa odbrojavanje, tocnije na minus osam :)

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/07/2015 : 19:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam danas ponovo Afričku magiju, Dogone, Osvetu boga Ra, a jučer Ljude u crnom (prvi broj, ne GIGANT)

Koja su to remek-djela-

I onda netko veli da je Bonelli za djecu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000