forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 165

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/09/2015 : 01:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
onda ih treba zatrpat mailovima da povećaju tiraž i po potrebi pilat svaki dan na nadolazecem interliberu...
No ako ce samo 20ak osoba to tražiti, sumnjam da ce povećati tiraž

Edited by - maddjuro on 05/09/2015 01:12:48
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 05/09/2015 : 15:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
nepotreban cirkus,
kolekcionari ostaju bez vrijednih brojeva,
sve je stihija, bez smisla

46 god. Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 05/09/2015 : 20:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao epizodu 219-220 o Amazonkama od Pasiniji. Davno nesto jadnije ne procitah, bas smece. A nedavno me isti taj Pasini stvarno odusevio u onoj epizodi o kalendarima i 29. veljace, mileniju, to je bila epizoda, a ima i nastavak koji koliko vidim je prvo iduce sto je trebalo izaci na kiosku u HR da nije ukinuto izdanje.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2015 : 00:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Procitao epizodu 219-220 o Amazonkama od Pasiniji. Davno nesto jadnije ne procitah, bas smece. A nedavno me isti taj Pasini stvarno odusevio u onoj epizodi o kalendarima i 29. veljace, mileniju, to je bila epizoda, a ima i nastavak koji koliko vidim je prvo iduce sto je trebalo izaci na kiosku u HR da nije ukinuto izdanje.



Hmmm... Ako nisam nešto pobrkao riječ je o epizodi "Nepostojeći dan" koja je izašla kao zadnja u Hr., u paketu s "Velikom prijevarom".
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 06/09/2015 : 00:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Procitao epizodu 219-220 o Amazonkama od Pasiniji. Davno nesto jadnije ne procitah, bas smece. A nedavno me isti taj Pasini stvarno odusevio u onoj epizodi o kalendarima i 29. veljace, mileniju, to je bila epizoda, a ima i nastavak koji koliko vidim je prvo iduce sto je trebalo izaci na kiosku u HR da nije ukinuto izdanje.



Hmmm... Ako nisam nešto pobrkao riječ je o epizodi "Nepostojeći dan" koja je izašla kao zadnja u Hr., u paketu s "Velikom prijevarom".



Hvala na korekciji, ne citam domace izdanje. Baw jedva cekam to procitati. Prva prica odusevljava, sto atmosfera sto cinjenice i zanimljivosti.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2015 : 00:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Willer

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Procitao epizodu 219-220 o Amazonkama od Pasiniji. Davno nesto jadnije ne procitah, bas smece. A nedavno me isti taj Pasini stvarno odusevio u onoj epizodi o kalendarima i 29. veljace, mileniju, to je bila epizoda, a ima i nastavak koji koliko vidim je prvo iduce sto je trebalo izaci na kiosku u HR da nije ukinuto izdanje.



Hmmm... Ako nisam nešto pobrkao riječ je o epizodi "Nepostojeći dan" koja je izašla kao zadnja u Hr., u paketu s "Velikom prijevarom".



Hvala na korekciji, ne citam domace izdanje. Baw jedva cekam to procitati. Prva prica odusevljava, sto atmosfera sto cinjenice i zanimljivosti.



Ništa, nisam ni ja bio sto posto siguran. Uskoro ću obnoviti gradivo za taj drugi dio, dojam prvog čitanja od prije par godina baš mi i nije bio nešto, ali vidjet ćemo što će donijeti novo...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/09/2015 : 12:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Je, izašla je epizoda, i nija bila baš nešto. Barem meni. Trebalo bi ponoviti gradivo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2015 : 13:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Je, izašla je epizoda, i nija bila baš nešto. Barem meni. Trebalo bi ponoviti gradivo.



S obzirom da su izašle u paketu, meni je ostala u sjeni velike prijevare u režiji Berette i Castellija.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 06/09/2015 : 14:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
"Nepostojeći dan" mi je bolji od "29. veljače", iako ima manje stranice. Lopovi džentlmeni su jako zanimljivi likovi... daju poseban doživljaj u epizodama u kojima se pojave.
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 06/09/2015 : 20:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Eto Javina prošlost više nije prošlost ;)
http://www.stripovi.com/aukcije/martin-mystere-70-javina-proslost-libellus/10745606/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2015 : 21:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
otvoren lov za ludjake ;)

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 07/09/2015 : 01:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
prije ili poslje ce naići netko tko ce "morati" ovo imati.
Go to Top of Page

marko15532
New Member



United Kingdom
139 Posts

Member since 18/12/2011

Posted - 08/09/2015 : 17:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send marko15532 a Private Message  Reply with Quote
Ama ko smo mi da možemo da sudimo Martiju Misteriji? Sve što ne razumemo mora biti zbog toga što mu još nismo dorasli u erudiciji, pa ukazuje na našu obavezu da rastemo i razvijamo se. Eto, tako ja mislim, a Marti se slaže.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2015 : 20:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

MM LIB 70 Javina prošlost


Java protiv Jave!

Sigurno nije jedna od najboljih epizoda, no vjerujem da je mnogima zanimljiva iz više razloga. Prvo, što nije bila objavljena na našim prostorima, pa je bila samim tim nedostupna - ovo je bila sljedeća epizoda koju je Dnevnik morao objaviti prije potpunog kraha. Drugo, što sam autor Castelli vraća svoj prvi inicijalni strip prototip Martin Mysterea kad se ovaj zvao Allan Quatermain iz 1978. (i ličio na James Coburna) koji nikad nije u potpunosti izdan. I isti taj strip ja sebi svojstven način stapa u samu strukture priče i na nekoj novoj razini ubacuje tog izvornog junaka u Mystereov univerzum. Castelli, genijalan kao i uvijek. Sve o tom prvom stripu može se pročitati u izdanju MM-a u izdanju VČ-a u kolekcionarskom izdanju. Kako sam uglavnom pročitao sve epizode davno, čitaju ovo novu epizodu koja je zapravo stara vratilo me u one dane kad sam se totalno oduševljavao Misterijom...

I treće je činjenica što se Castelli također posvećuje liku svog vjernog pratitelja Jave, priča njegov tajni origin koji dosad nije bio poznat a vezan je uz same događaj koji prethode Martinovoj ekspediciji na Himalaje i Grad prozirnih sjenki, kako i inicijalnom Javinom dolasku u civilizaciju i svim popratnim peripetijama. Ovaj povratak u prošlost daje nam neke crtice iz Martinovog prijašnjeg života kad je živio kao neženja i plejboj i razvoj njegove veze s Dijanom.

Sve u svemu, lijepo katapultiranje u neke starije i sretnije stripovske dane... Totalna uživancija.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 11/09/2015 : 08:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za kolekcionare: koji Marti je u originalu u boji, a koji u reprintu?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 11/09/2015 : 09:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Pitanje za kolekcionare: koji Marti je u originalu u boji, a koji u reprintu?



Jubilarni brojevi su u boji.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2015 : 17:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Paolo Morales & Giancarlo Alessndrini:Marti Misterija - Zlatni prah (Veseli četvrtak,broj29)
Zlatni prah me je maestralno na sat vremena vratio u nekadašnje lepe,bezbrižne dane kada sam gutao avanture detektiva nemogućeg.Ovi novi brojevi MM su mi većinom bili prekomplikovani,te samim tim uglavnom smorni i manje zanimljivi nego većina epizoda iz Dnevnikovog opusa.Umeli su ovi novi brojevi i da me uspavaju po nekoliko puta dok ih ne završim.Tek po neki (sad se i nesećam koji (Emotikon,Blago kapetana Kida valjda) je bio valjan.
E pa ovaj Marti je baš baš onaj stari dobri ala Kasteli Marti!

Martija posećuje lepa devojka Stela i angažuje ga oko misteriozne smrti svoga psa.Trag vodi u naučni institut koji se bavi nekakvim misterioznim projektom.Stela je inače plaćeni ubica, i lišena većine emocija.

Morales je napisao prilično jednostavnu,zanimljivu i dimaničnu epizodu u potpuno Kastelijevom fazonu,ali sa duhovitijim dijalozima.Alesandini je odlično nacrtao,ali i doprineo da vraćanje u prošlost bude potpuno.

9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2015 17:42:10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2015 : 19:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Paolo Morales & Giancarlo Alessndrini:Marti Misterija - Horizont događaja (Veseli četvrtak,broj 33)

Paolo i Đankarlo su, za meni nekad tako dragog junaka, sigurna kombinacija za dobru epizodu,pa tako čim vidim da su oni autori,obavezno nabavljam istu;iako sam poodavno prestao budem redovni čitalac detektiva nemogućeg.Da budem precizniji,čim vidim da da je Alesandrini crtač,kupujem taj broj.
Pre neki dan,Zlatni prah mi je baš prijao,ali ova epizoda me je oduševila.Te stoga 10/10 za nju i totalna preporuka(inače,kad ocenjujem Bonelijeve stripove,uvek malo spustim kriterijume).

U CERN-u,centru za nuklearna istraživanja u Ženevi,u toku jednog vrlo bitnog eksperimenta,stiže preteća poruka iz budućnosti, u iz-ničega-stvorenog monolita.Osim toga, izdešavaće se potom još neke čudne anomalije u institutu.
Sa druge strane,Marti tragično gine u jednoj glupoj njujorškoj saobraćajki.

U jednom trenutku,pred kraj stripa sam se baš zapitao kako će scenarista isčupati iz bule sve učesnike priče,ali to Morales radi na sebi svojstven način - jednostavno a sjajno.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/09/2015 : 21:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I meni je odlično sjela ta priča. Prava šteta što Moralesa više nema.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/09/2015 : 18:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni je jedino žao što Martija dobivamo na kapaljku...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 14/09/2015 : 19:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
ako je marty na kapaljku, što je onda nathan
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/09/2015 : 20:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

I meni je odlično sjela ta priča. Prava šteta što Moralesa više nema.



Nakon čitanja "Kamenog sarkofaga" očekivao sam u Komentarima barem podjednako oduševljenje crtežom koliko scenarijem, kad ono... prilično iznenađenje, moram priznati.
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 14/09/2015 : 20:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

ako je marty na kapaljku, što je onda nathan



nebitan za ovaj topic
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 14/09/2015 : 20:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
da nije nathana, marti nebi bio oživljen u budućnosti
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/09/2015 : 22:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Jel ovaj MM 70 "Javina prošlost" već rasprodat u Hrvatskoj? Mislim, ima li ga u striparnicama?

Čini mi se da sam negde pročitao da se prodao skoro na aukciji za neku veliku lovu, ili....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 165 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000