forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 10:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

Grad na nebu by Chiaverotti/Caracuzzo


Najgori trash/pulp kakvog MM serijal rijetko ima... ;) Chiaverotti ide iz krajnosti u krajnosti, u izvrnute misterije i rješenja koje su čudne čak i u serijalu kakav je Mystere. Rasa Egipćana koji preko nekoliko tisućljeća haraju zračnim prostorom u letećem gradu i napadaju krave diljem svijeta iz letećih balona kako bi se prehranili. I nitko ih ne primijeti 2000 godina, da bi ih u nekoliko navrata primijetili u roku odmah.

I naravno, kao u najgorim pustolovnim filmovima, Mystere odmah usvoji staroegipatski, za koji se mislim čak niti ne zna točno kako se izgovara i bez brige komunicira s Egipćanima i postaje njihov spasitelj, izbavi ih iz milenijskog ropstva. Egzotika, čak i za MM. Epizoda nikad nije bila objavljena u Dnevniku, no niste bog zna što propustili. ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/11/2015 : 11:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem od riječi do riječi
ocjena stripa -2

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/11/2015 : 13:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
e jbg :D hoce li kvalitet imati efekta na kasnije cijene :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 18/11/2015 : 14:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni se grad na nebu svideo..nista posebno ali fino za opustanje
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/11/2015 : 17:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Krenuo sam da citam epizode iz post-Dnevnik faze u izdanju SDalmacije, jedva sam stigao do broja 149. Nisam mogao dalje. Svakom novom ocekujem nesto drugacije, a one su toliko sterilne, toliko pune neke uzaludne price koja uopste ne opravdava akciju koja se desi ni iz kakvog razloga. Naravno, Marti je stalno tamo gde treba da bude, samo on pronadje, samo on vidi, samo on moze... i na kraju, naravno, sve neka sila pobrise i nigde ni traga onome cemu su prisustvovali. Da li su i nadalje epizode takve ili ima traga kvalitetu prvih 100 brojeva?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2015 : 17:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prvih 100 brojeva je isto takvo samo se ljudima zbog nostalgije ćini da su bolje.
grad na nebu je očajan.slobodna je dobro napravila što su ga preskočili.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 19:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Krenuo sam da citam epizode iz post-Dnevnik faze u izdanju SDalmacije, jedva sam stigao do broja 149. Nisam mogao dalje. Svakom novom ocekujem nesto drugacije, a one su toliko sterilne, toliko pune neke uzaludne price koja uopste ne opravdava akciju koja se desi ni iz kakvog razloga. Naravno, Marti je stalno tamo gde treba da bude, samo on pronadje, samo on vidi, samo on moze... i na kraju, naravno, sve neka sila pobrise i nigde ni traga onome cemu su prisustvovali. Da li su i nadalje epizode takve ili ima traga kvalitetu prvih 100 brojeva?



Govoriš li i o Vanninijevim izdanjima ili samo o talijanskim misterijima u izdanju SD? Ili govoriš o prvih 10 SD?

Vanninijeve su začudo dosta dobre, one 2 (Elektronski teror i Prorok) u SD izdanju prije Talijanskih misterija su užas, kao i prvih par iz tal. misterija, osim 10 godina poslije, ta mi je ok. No nađe se i dobrih talijanskih misterija kasnije. Iako priče nisu nešto, epizode su dosta putopisne, kreće se diljem Italije i puno se dotiče povijesti i kulture.

Mada su ove epizode Dnevnika zaključno s Osvetom mr. Jinxa najbolje od MM-a.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 20:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
10 godina poslije je odlična priča, na tragu najboljih epizoda s početka serijala - dobro, bez nekadašnje akcije - od kakvih se nažalost ubrzo odustalo. Na 96 stranica efektno ispropovijedana storija o Gaudiju s atraktivnim zapletom, intrigantnom zagonetkom, s dosta detalja i odličnim Alessandrinijem.

Štoviše, meni je 10 godina poslije i labuđi pjev serijala, nakon nje me se više nijedna priča nije tako dojmila, i s njom planiram završiti s Libellusovom kolekcijom Mysterea.

Od kasnijih priča, one rijetke koje su dobre dovoljne su mi i u kiosk-izdanjima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/11/2015 : 20:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Govoriš li i o Vanninijevim izdanjima ili samo o talijanskim misterijima u izdanju SD? Ili govoriš o prvih 10 SD?


Mislim generalno na post-Dnevnik izdanja. Ja sam u citanju stigao do broja 149 (SD 15) Povratak magova.

quote:
Originally posted by DeeCay

Vanninijeve su začudo dosta dobre, one 2 (Elektronski teror i Prorok) u SD izdanju prije Talijanskih misterija su užas, kao i prvih par iz tal. misterija, osim 10 godina poslije, ta mi je ok. No nađe se i dobrih talijanskih misterija kasnije. Iako priče nisu nešto, epizode su dosta putopisne, kreće se diljem Italije i puno se dotiče povijesti i kulture.


Mislis, Elektronska pogodba? Ne znam, mene tolika prica ubije, ne mogu da ispratim i uzivim se, ne vidim joj smisao.
A tek te italijanske misterije... dodje mi da bljucnem
Barem do ove do koje sam ja stigao. Skupicu snage u nekom periodu pa cu nagaziti dalje.

quote:
Originally posted by DeeCay

Mada su ove epizode Dnevnika zaključno s Osvetom mr. Jinxa najbolje od MM-a.


Tu se potpuno slazem.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 21:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nemojmo generalizirati, od postdnevnikovog razdoblja SD je objavila samo 2 priče prije talijanskih misterija, Elektronski i Prorok.
More otrova je izašao u Dnevniku, barem polovica.

Vannini je izdao 7 epizoda također postdnevnikovo, no tu ima dobrih priča - o Sherlocku dvije Recagnove, o Sumerima i ona o Indijancima i jeseni. SD nije izdao Vanninijeve, a one dolaze prije talijanskih misterija.

Do Povratka magova iz SD razdoblja je ukupno 10 epizoda iz talijanskih misterija, i tu ima najviše loših priča. Izdvojio bih Deset godina poslije, Kuća slijepih prozora (hm, Venecija), pa i Decameron nije tako loša (ajd pojavljuje se Boccacio)

Meni su i Magovi dosta dobri, samo ih je Henry unakazio. ;) Poslije u Talijanskim misterijama idu prosječne epizodice. Jedino me možda onu Alephu malo oraspoložila.

Povratak u New York nakon Italije je udarni povratak, pa opet slijedi prosječno razdoblje do Obiteljskog posla. I to je ukratko to od SD radzdoblja.

Talijanske misterije su dobre tek da se malo upoznamo s Italijom i njezinim misterijima, kulturnom baštinom i povijesti. Iako su prosječne do loše priče u talijanskim, nekako mi je drago to razdoblje jer su onda stripovi dolazili na kapaljku. Također sam i zavolio Italiju ovim epizodama, znam da sam obilazio neke lokacije iz stripova naknadno kad sam išao u Italiju. Posebno veneciju!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 18/11/2015 : 22:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Pere vas nostalgija to je to
Zanimljivo je da se linija "dobre/loše priče" nekim slučajem baš poklopila s raspadom SFRJ i nestankom Dnevnika. Ne postoji nikakav "Dnevnikov period". Da je Dnevnik izdavao još godinu dana i došao tipa do Sotoninog ekrana sada bi vam to bila "malo lošija priča ali i dalje bolja od post-dnevnikovskog smeća" a ovako je to već teški pad serijala.
Chiavijeva sranja objavljena u SD-u su smeće, a ona objavljena u Dnevniku su klasici, a realno su i jedno i drugo sranja. Slično je s njime i u DD-u.
Previše mitologizirate taj početni period pogotovo one najranije Indiana Jones plagijate.
Ajde recimo koja je to priča iz Dnevnikovog perioda osjetno bolja od Kraljice od Sabe recimo? Ili Palenque? Newyorških priča? Evo tri epizode iz SA perioda (čak i kasnije od kao velikog pada serijala po vama) koje su al pari bilo kojoj drugoj priči.
Ovako kako vi pričate ispada da Recagno, Morales ili Beretta nisu napisali nijednu dobru priču, jer su svi debitirali debelo nakon Deset godina poslije.

Jedino crno razdoblje je talijanski period. Iako je o njemu zapravo nezahvalno govoriti dok ne dobijemo sve priče.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 22:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pa, nabrojao si sve dobre epizode iz razdoblja nakon Slobodne Dalmacije, i sama činjenica da nisi izdvojio nijednu dobru iz SD perioda govori sve o tom razdoblju. Ono je stvarno loše u globalu.
Dnevnikovo vrijeme je negdje na početku devedesetih kad se očito nešto dešava u redakciji, Bonelliju ili nedostaku dobrog materijala, ne znam. Mada, u tom razdoblju su izašli i najbolji giganti, i meni su i specijali bili jako dobri cijelo to vrijeme. novi scenaristi koji se ne snalaze svi najbolje.

Ove Kraljice od Sabe, Palenque ili Newyorške priče su jako dobre epizode, no dolaze nakon SD razdoblja.

A ono Dnevnikovo razdoblje do Osvete Mister Jinxa su još mahom epizode sa šmekom stare šeme Martija Misterije, kad još nisu bili istraženi svi najbolji misteriji. ja se uvijek rado vraćam tim starim epizodama jer su tom mahom također Castellijeve epizode, Misterija u kojem sam se zaljubio od malih nogu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 18/11/2015 22:17:23
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 22:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, Kraljica od Sabe mi je bila jako dobra, a otprilike na istoj razini su mi i Zbogom, Java i Užas s druge strane praga, kao i Emotikon. I Amelia Erhardt mi je jako draga, pa i Blago kapetana Kida.

Ima toga, nije da nema, ali meni je najproblematičnije generalno snižavanje prosjeka, koji je nekad bio recimo solidan, a danas je manje-više šrot s puno i previše pričanja a gotovo nimalo akcije.


Edit: iz Vaninijeva perioda slično Deeju pamtim Sneg u augustu, Sumerane i dvodijelnu zahebanciju na račun Sherlocka Holmesa.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 18/11/2015 22:20:22
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 22:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pa već davno je martin okačio svoje akcijske godine o klin, i rješava misterij u odijelu. A nema ni više egzotičnih misterija, primjerica piramida, Nazca, Bermudskog trokuta, loch nessa, itd. Misterije su postale rafiniranije.

Sad sam pogledao, prvi gigant je izašao 95, i bogme svake godine izdaju dobre priča u gigantima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 22:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Naravno, ali kad se već poteže usporedba s počecima serijala i klasičnim periodom to je bitna razlika.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 22:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Ah, Prosperi i njegove ukronije... Napisao je u jednoj od nedavnih Zona X priča o alternativnoj stvarnosti gdje automobili vladaju svijetom "Bog na četiri kotača", a poslije i izdao knjigu "Autocrisi" i njezin nastavak na istu temu! Ovdje se opet vraća "alternativnoj stvarnosti", ukoliko se tako može reći. Obožavam njegov smisao za misterije, napisao je priče o Jetijima kao potomcima Atlantiđana s Marsa, o Guliveru i Liliputancima, o Dogonima, o linijama Nazce, o Bierceovoj Stvari s drugog svijeta, o trećem čovjeku. Sve lude pseudoznanstvene teorije. Stvarno su ovo jedne od super epizoda koje je čovjek napisao.

I u "Središtu zemlje" ponovno se vraća svojim starim pseudoznanstvenim teorijama, ovaj put o Šupljoj zemlji i nacistima koji su nakon drugog svjetskog rata preživjeli i sklonili se negdje kako bi osnovali novi Četvrti reich. Čak u epizodi spominju i priču kojom se nadahnuo "The Sound of His Horn" Williama Talla. Pa možda i neki utjecaj "Čovjeka u visokom dvorcu". Povezuje s ovime misteriju Bermudskog trokuta, teorije o Agarthiju i Ley linijama, pa alternativnim stvarnostima i ko zna čemu sve ne. Ludilo kao i uvijek kad je Prosperi u pitanju. čak se pojavljuje lik iz njegove davne epizode o Liliputancima. ;)

Zabavna epizoda, čak i vrlo nabrijana, edukativna, i puna raznih "promašenih" teorija koje uveseljavaju desetljećima sve one ljubitelje alternative i ezoterije. ;) Stvarno opičena epizoda koja slabi prema kraju kad Prosperi zapravo više niti nema ideje kako razrješiti priču do kraja epizode. Zaista sam se osjećao kao u starim danima onih legendarnih epizoda.

Ovu epizodu morao je Prosperi nastaviti, mislio sam isprva da je nastavak sljedeći bis "Sjena svastike" ili čak "Posljednji misterij", no nije. Čak se i stari veteran Ricci vratio u ovoj epizodi, već ga dugo nisam vidio...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 18/11/2015 22:49:15
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 18/11/2015 : 22:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Evo primjer.

http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-28-29-smrtonosni-ujed/515/

Da je ovo izišlo u SD ili SA, bila bi među najgorim pričama. Ovako dobiva 80-90% jer je LMS 28. Ovo je gore od bilo čega iz SD-a, u SD-u si barem u svakoj priči imao neki zanimljiv podatak, ovdje ništa. Ali eto, ovo je dobri stari kultni Marty, a ono su smeća.


@Dee
Pa nisam namjerno naveo ništa iz SD-a nego iz još kasnijeg perioda. Evo u SD-u recimo Pješčana knjiga/Aleph ili prve dvije Berettine napisane priče Ljudi gavrani/Otok bogova i Nevidljivi neprijatelj. I Docteur Mystere je isto dobra priča.

Naravno da ima loših priča kao što je većina Italije ili ono na što je svoj potpis stavio određeni "maestro" čiji se umjetnički nadimak piše kao i prezime slavnog francuskog napadača (ne želim to ime ni napisati) ali nema tu nikakvog drastičnog pada kvalitete (osim u razdoblju Italije).


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 23:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dudley, ja obožavam Dnevnikovog Martija i novoga Martina, ima fantastičnih epizoda i prije i poslije, pa i u novom tisućljeću, kao i poslije 2015.

No, kao stari zagriženi fan, moram reći da obožavam one najstarije epizode - one debeljuce, te su mi favoriti, a do 100. broja rijetko mi je baš koja bila bezveze, sve su mi jako dobre. Kasniji Misterija je neki drugi misterija, onaj u Dnevniku je bio šund, ali vrlo zarazan i isprepleten do jaja. Sve najbolje misterije su se obrađivale. Sve lude teorije. Sve je to bilo novo i izazivalo osjećaj čuđenja kako bi to rekli u SF-u. No, priznajem da je i puno epizoda patilo od jednih te istih klišeja, ali što ćeš, takvo je uvijek zlatno doba.

Mystere je moj numero uno, mislim da sam svaki epizodu pročitao barem 10 puta. Vjerojatno i najjači serijal od Bonellije po meni.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 23:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith
http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-28-29-smrtonosni-ujed/515/


Klasik! "Ptice" u kombinaciji s "Muhom". Objavljen u debeljuci. DOlazi prije prve Prosperijeve priče o Jetijima, Saskvačima. Pravi šund klasik.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 23:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Otrovni ujed mi je jako dobra i jako draga priča, pročitao sam ju barem četiri puta i uvijek mi je bila prilično zabavna i uzbudljiva.
Zašto bi morala imati neke zanimljive podatke, zar varijacija Cronenbergove Muhe nije dovoljna, pa još u kombinaciji s Villinim crtežom.
Sjećam se kako me puknula kad sam ju prvi put čitao onog ljeta 198... koje li, 6. ili 7., a ni do danas mi šarm i atraktivnost ne padaju.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/11/2015 : 23:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dobra prica
cesto mislim koliko bi trajala jedna zgrada da je niko ne dira?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 23:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

dobra prica
cesto mislim koliko bi trajala jedna zgrada da je niko ne dira?



To je to, korisni i zanimljivi podaci, Castellijeve elaboracije, reference na filmove. Nakon epizode MM-a si razmišljao.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 19/11/2015 : 07:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Mystere je moj numero uno, mislim da sam svaki epizodu pročitao barem 10 puta. Vjerojatno i najjači serijal od Bonellije po meni.



NEMOGUĆE! Nitko ne može pročitati Bagnoli/Bagnoli priče više od jednom bez ozbiljnih posljedica po psihičko zdravlje!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2015 : 08:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Mystere je moj numero uno, mislim da sam svaki epizodu pročitao barem 10 puta. Vjerojatno i najjači serijal od Bonellije po meni.



a ja mislio da je NN "the one"
nisam nikada volio martina
vežem ga uz lošcrtež,očajne naslovnice i puno dosadnog prepričavanja

ali mogao bih se lagano prošetati do knjižnice i dati mu još jednu priliku
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/11/2015 : 10:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by DeeCay

Mystere je moj numero uno, mislim da sam svaki epizodu pročitao barem 10 puta. Vjerojatno i najjači serijal od Bonellije po meni.



NEMOGUĆE! Nitko ne može pročitati Bagnoli/Bagnoli priče više od jednom bez ozbiljnih posljedica po psihičko zdravlje!



Nitko ne kaže da sam ostao potpuno normalan nakon takvog iskustva!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000