forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 25/10/2016 : 20:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/groups/martin.mystere.slovenia/

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/10/2016 : 23:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Osveta Mister Džinksa (LMS 103/104/105)
Odličan povratak jednog od najoriginalnijih i najboljih nenesisa u Martijevom svijetu. Priča je odlično napravljena i nije kao prethodna na momente usporena pretjeranim tekstom. Naravno, priča ovdje ne završava, Jinx je živ i to je ok - ovakav neprijatelj treba se pojaviti još barem jedanput.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Otrovni okean (LMS 106/107/SD 4/5)
Priča je zanimljiva po tome što po dinamici u potpunosti odudara od prethodne ali je opet po kvaliteti tu negdje. Sve je lagano, priča se polako zapliće, mnogi akteri počinju svoj smrtonosni ples, a pojava mitologije Kundingasa samo je šlag na tortu. Sve u svemu, čist ok.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Javina prošlost (LIB 70)
Odlična epizoda! Ovo je Marti iz starih dana. Kako je dobro pročitati ovako nešto kvalitetno, a koje podsjeća na najbolje dane Martija. Dinamika i zaplet se konstantno isprepliću i iako teksta ima poprilično, radnja niti u jednom trenutku ne usporava, a rasplet je i više nego dobar. Odlično.
P.S. Cameo pojava Chica je prva liga:))

Scenarij:8/10
Crtež:7/10

Sjećanje bez kraja (MM 122)
Mora se priznati da su epizode sa Mister Jinxom stvarno na nivou iako ovoj možemo prigovoriti što je samo u jednoj epizodi a to rezultira pomalo zgusnutom radnjom. Moglo se ovo bez problema razvući na dvije epizode, dobili bi više akcije i na kraju bi rezultat mogao biti za jednu ocjenu bolji. Iako ni ovako nije loše.
Scenarij:7/10
crtež:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 01:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače da vas pitam:Na prvoj naslovnici MM-a (onoj sa zmijom, naravno) ispada da iz Murčadne izlaze koncetrični krugovi. S obzirom da je njeno djelovanje vizualno u potpunosti drugačije, je li tu riječ o nekoj posebnoj fori ili je to tek tako, slučajno ispalo?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/10/2016 : 07:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je to na prvoj naslovnici čisto efektivno da se stavi fokus na to oružje. Ako zamisliš naslovnicu bez toga ispada dosta mirnija usprkos zmiji u prvom planu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/10/2016 : 09:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kad je vec mladjo pitao oko Murche onda cu ponovno postaviti pitanje od prije par dana, ali sam mislio da je bezveze.
Dakle, Murchadnu moze koristiti samo osoba kojoj je namijenjena!
Martin koristi onu sa "dobrim" valom energije, a Sergej sa "losim".
One funkcioniraju prema auri osobe koja ih koristi. Ako je Martin kao good guy, on ce svoje protivnike zamrznuti i nakratko paralizirati, dok Orly ih onesposobljuje trajno.
Da li je onda Kut Humi prepoznao razlike medju njima dvojicom i pustio ih u svijet sa znanjem da ce jedan od njih raditi nered?
Da li bi itko osim njih dvojice mogli koristiti Murchadne?
Jer osim danasnjih DNA otisaka, valjda kod naprednijih civilizacija bi postojali duhovni, auristicki skenovi osoba i dozvoljavali koristenje tehnike i gadgeta.
Pa i danas imamo individualne uredjaje koje se pokrecu glasom, otiskom prsta, a mozda udju i mobilni sa skenom mreznice.
Vec vidim i pokretanje aura-mobitela pokrenutim "trecim okom" priblizavanjem ili stavljanjem na celo.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/10/2016 : 11:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ja uopste nisam u toku. sta se desilo sa murcadnom? kada je poslednji put vidjen da je koristi?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 11:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ja mislim da je to na prvoj naslovnici čisto efektivno da se stavi fokus na to oružje. Ako zamisliš naslovnicu bez toga ispada dosta mirnija usprkos zmiji u prvom planu.



da, može biti. Ali opet, ako mene pitaš, djeluje pomalo čudno

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 11:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Kad je vec mladjo pitao oko Murche onda cu ponovno postaviti pitanje od prije par dana, ali sam mislio da je bezveze.
Dakle, Murchadnu moze koristiti samo osoba kojoj je namijenjena!
Martin koristi onu sa "dobrim" valom energije, a Sergej sa "losim".
One funkcioniraju prema auri osobe koja ih koristi. Ako je Martin kao good guy, on ce svoje protivnike zamrznuti i nakratko paralizirati, dok Orly ih onesposobljuje trajno.
Da li je onda Kut Humi prepoznao razlike medju njima dvojicom i pustio ih u svijet sa znanjem da ce jedan od njih raditi nered?
Da li bi itko osim njih dvojice mogli koristiti Murchadne?
Jer osim danasnjih DNA otisaka, valjda kod naprednijih civilizacija bi postojali duhovni, auristicki skenovi osoba i dozvoljavali koristenje tehnike i gadgeta.
Pa i danas imamo individualne uredjaje koje se pokrecu glasom, otiskom prsta, a mozda udju i mobilni sa skenom mreznice.
Vec vidim i pokretanje aura-mobitela pokrenutim "trecim okom" priblizavanjem ili stavljanjem na celo.



sjećam se da im u epizodi Agarti govori o tome.Kut Humi daje oružje uz rečenicu "da je zapisano da će se njih dvoje koristiti tim oružjem za drugačije ciljeve, odnosno jedan za dobro a drugi za zlo ali da je to sudbina ali sudbini se ne može pobjeći" Tako nekako, otprilike:))
Bilo je možda i ranije nešto o tome ali sve nešto šturo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 11:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

ja uopste nisam u toku. sta se desilo sa murcadnom? kada je poslednji put vidjen da je koristi?



Meni se čini da je to u epizodi Besmrtna žena.
Zašto je poslije odlučeno da je više ne koristi, fakat nemam pojma. To je jedna od lošijih odluka MM staffa.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 11:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nego nešto sam malo sanjario:Zamislite da je Marti išao ovim tokom:Do 120-e epizode je sve kao i dosad, 120. neka bude deset godina poslije, a onda slijedi promjena:Prvo se u 20 epizoda redovne serije te nekoliko specijalaca i GIGANTA riješe svi (najbitniji) stari Nemesisi, onda 10 epizoda finala sa Atlantidom, u kojoj se Marti obračunava i sa Orlijem i Ljudima u crnom (svijet saznaje za Atlantidu, totalni kaos na svjetskoj razini) i onda brutalni reboo. Od 150. epizode Marti se seli u Nathaniv svijet (epizoda zarobljenik budućnosti, Tajna baze Drugdje, Generacija i onda se sve nastavlja dalje). Tu Marti (odnosno onako kako je i objašnjeno, kopija Martija) rješava nemoguće slučajeve iz Nathanovog doba. A ako i tu dođe do zasićenja, uvijek se sve može vratiti natrag jer origigi Marti i dalje postoji u našem dobu.

Kaj velite'

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 26/10/2016 : 11:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by morski

ja uopste nisam u toku. sta se desilo sa murcadnom? kada je poslednji put vidjen da je koristi?



Meni se čini da je to u epizodi Besmrtna žena.
Zašto je poslije odlučeno da je više ne koristi, fakat nemam pojma. To je jedna od lošijih odluka MM staffa.


Mnoge stvari oko murcadne su objašnjene u 2. gigantu "Xanadu"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 12:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Toga se sjećam (makar se gotovo ničega ne sjećam iz toga GIGANTA, trebalo bi obnoviti gradivo) ali ni tamo se ne objašnjava zašto se Murčadna više ne koristi.zadnji put da sam ja vidio da je korištena je bilo u Generacijama.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 26/10/2016 : 13:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se ni ja sjetiti svih detalja, ali mi se čini da to oružje izvlači iz čovjeka njegovo "dobro" ili "loše" i da se ne zna koja će strana prevladati. Znam da je Martin zaboravio da uopće ima murcadnu sve do trenutka kad se u bolnici prisjeća i preispituje svoj odnos s Orloffom, i u jednom trenutku mu pada na pamet to oružje. Također, Marty govori da je to oružje zadnji put koristio 1988-89.

Moram priznat da mi nedostaje onaj "Martin s murcadnom".
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/10/2016 : 14:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi Martinova daljnja uporaba murchadne imala puno manje smisla otkad je Orly postao pozitivac, i postao praktički sasvim nezanimljiv, osim u pričama iz prošlosti.
Jer pozitivno odnosno negativno korištenje murchadne njih dvojice je bila bitna specifična razlika, a otkad je nestalo razlike među njima i murchadna je izgubila na značaju.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/10/2016 : 17:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by morski

ja uopste nisam u toku. sta se desilo sa murcadnom? kada je poslednji put vidjen da je koristi?



Meni se čini da je to u epizodi Besmrtna žena.
Zašto je poslije odlučeno da je više ne koristi, fakat nemam pojma. To je jedna od lošijih odluka MM staffa.


Mnoge stvari oko murcadne su objašnjene u 2. gigantu "Xanadu"


nisam (jos uvek) citao taj gigant. zapeo sam na nekim almanasima i nikako da nastavim
quote:
Originally posted by Korg

Ne mogu se ni ja sjetiti svih detalja, ali mi se čini da to oružje izvlači iz čovjeka njegovo "dobro" ili "loše" i da se ne zna koja će strana prevladati. Znam da je Martin zaboravio da uopće ima murcadnu sve do trenutka kad se u bolnici prisjeća i preispituje svoj odnos s Orloffom, i u jednom trenutku mu pada na pamet to oružje. Također, Marty govori da je to oružje zadnji put koristio 1988-89.

Moram priznat da mi nedostaje onaj "Martin s murcadnom".


+1
to je jedini pravi.
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mislim da bi Martinova daljnja uporaba murchadne imala puno manje smisla otkad je Orly postao pozitivac, i postao praktički sasvim nezanimljiv, osim u pričama iz prošlosti.
Jer pozitivno odnosno negativno korištenje murchadne njih dvojice je bila bitna specifična razlika, a otkad je nestalo razlike među njima i murchadna je izgubila na značaju.


eto, vidis, o tome nisam imao pojma. znaci, napravili su slicnu splacinu kao u dylanu sa xabarasom.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/10/2016 : 18:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Od 150. epizode Marti se seli u Nathaniv svijet (epizoda zarobljenik budućnosti, Tajna baze Drugdje, Generacija i onda se sve nastavlja dalje). Tu Marti (odnosno onako kako je i objašnjeno, kopija Martija) rješava nemoguće slučajeve iz Nathanovog doba. A ako i tu dođe do zasićenja, uvijek se sve može vratiti natrag jer origigi Marti i dalje postoji u našem dobu.

Kaj velite'


Hmm, mogli su napraviti i tako, ali bi ziher bili zakinute za redovne epizode i cekalo bi se dugo na novu epizodu. Vrijeme okvir izdavanja izmedju almanaha i giganata je veliki ,pa vjerujem da su htjeli ispostovati redovni interval mjesecnih/dvomjesecnih izdanja.

Pa evo kad sam nedavno zbog onih vodica u Nathan Never topiku trazio podatke, iskreno samo sam listao do interesantnih tema i likova da ih upisem za vodic. Citao sam samo one stranice gdje je MM i objasnjava situaciju od kradje memorije i transfera iste u kiborga.
Zamisli da li su scenaristi MM tamo nekih sredine 80-tih ikada i razmisljali o nekoj kopiji MM u buducnosti planete i njegovog ponovnog tehno-uskrsnuca u jednom isto Bonelli serijalu i to dobro ukomponiranog.
MM je dobar kao lik u NN svijetu, ali za specijalne i ina izdanja.
Ideja Jinxa i memorije MM u ono vrijeme "prorocanskog" scenarija bi se danas nazvalo "Backup", tj. za svaki slucaj ako ideje jednom u nekom trenutku presuse.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 26/10/2016 18:06:25
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 18:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ha mislim da bi to ipak funkcioniralo. Sve se može kad se hoće
Ili su mogli jednom ili dvaput godišnje izbacivati epizode sa Martijem iz budućnosti na većem broju strana (minimalno 192) i tu seriju nazvati, ne znam, Generacije ili tak nekak. Moglo bi se tu ubaciti i Doktora Mysterea.
Uglavnom bilo bi to bolje nego talijanski ciklus koji mi i nije nešto posebno sjeo. Nije loš ali nije ni nešto pretjerano dobar.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 21:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Augustovski sneg
jedna od najmanje dobrih Martijevih epizoda. priča je plitka i imanekoliko ozbiljnih rupa (tipa djevojka Martiju veli "budi jedno s prirodom" ili tak nekaj i onda on bez problema trči 50 na sat, nije mu hladno iako je skoro gol na snijegu isl.) sva sreća da je priča samo iz jednog dijela
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Užas među Sumeranima (MM 126/127)
Blagi užas. Pročitao sam do 66. strane i odustao. Možda bih i pročitao do kraja da priča nije iz dva dijela. Prvi put čitam ovu epizodu i fakat je loša. Prvi Marti koji nisam pročitao do kraja.
Scenarij:3/10
Crtež:6/10

Djeca bijelih očiju (MM 128)
Čitljivo ali skoro na granici. Može proći ali samo zato što je na 96 strana. Hm, Marti u ovih par epizoda i nije baš nešto posebno.
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/10/2016 : 21:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Te sam i ja nedavno citao. Stao sam kod leteceg ili ukletog Holandeza, a od tih svih epizoda ne bih mogao niti jednu istaknuti kao "paf! ". Malo me samo zaintrigirala oko "Baker Streeta".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/10/2016 : 22:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, sad i ja na te dolazim. Bumo vidli. Inače, tu blizu je i talijanski ciklus koji nisam čitao jako dugo ali niti on mi nije baš ostao u nekom prekrasnom sjećanju. Sjećam se da je bilo ok ali da su priče bile daleko od genijalnih.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/10/2016 : 09:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nego da pitam:U Javinoj prošlosti je otkriveno da je Java zapravo riječ koja znači poglavica. D a li se negdje spominje pravo Javino ime?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 27/10/2016 : 16:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nego da pitam:U Javinoj prošlosti je otkriveno da je Java zapravo riječ koja znači poglavica. D a li se negdje spominje pravo Javino ime?


Ne spominje se nigdje, koliko ja znam
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/10/2016 : 17:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
MM sam prestao citati oko "Orlanda" ili oko "Londonskih misterija", tu se nagadjalo oko pojavljivanja Dyda u MM serijalu, ali smo docekali specijalac.
Malo sam šarao sa citanjem, ali uglavnom do prestanka izlazenja procitao sam ih dovoljno da danas donesem odluku da su ipak one epizode do "zemlje malih ljudi"/"kraljica gorskih vilenjaka" uvrh glave za "best of" od MM.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/10/2016 : 19:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Lepa vest za sve one koji zele da citaju novog MM u koloru! Veseli cetvrtak od dogodine ubrzava ritam izlazenja edicije Obojeni program i Dilanu Dogu, Zagoru, Teksu i Dragoneru ce se pridruziti i Martin Misterija u svom novom ruhu!

Sjajna vest!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/10/2016 : 19:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dobro, fino za unclea Martina!
Samo to ce biti za "novije" generacije, ako ih ima onda ih mozemo tim pridjevom castiti.
Samo 1982-3 godine u scenama stripa gdje ronioci nesto traze i spominju neku tamo Atlantidu i lov na te iste ronioce i zivopisan opis plavicastih zraka iz cudnog predmeta slicnog igracki ne mogu zamijeniti "sve te boje". Mi smo generacija "crno-bijelog u boji".
Kao niti ce mali leBoef pomladiti starog Forda u klasicnom avanturistickom filmu.
Stari je bio bolji.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000