forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Hobbit (TRAILER!)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/01/2012 : 14:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Mene ovakve stvari uzasno zivciraju. Jednog Tolkiena ocjene drugorazrednim i daju nagradu Andricu. Vjerujem da cu ovim postom navuc na sebe bijes ljubitelja Andrica i ostalih "domacih" autora, ali ono sto smo mi u skoli citali od Andrica je meni skroz bezveze, nezanimljivo i dosadno. Ali bitno da je on jedini nobelovac sa ovih prostora pa ga onda svi uzimaju sebi, pa svi govore kako je on bas njihov pisac. Onda u skoli moramo o njemu par sati govorit, a Tolkiena se ne spomene, kao sto se ni Orwella ne spomene i jos neznam koliko pisaca koji su "bolji" od ovakvih Andrica i njemu slicnih.
No, dobro, to je samo moje misljenje.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/01/2012 : 14:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Nego, razmisljao sam kako bi bilo nice kad bi netko poput HBO-a, odlucio napravit Silmarillion u obliku serije poput Game of Thrones. Price u Silmarillionu su bas tako nekako odvojene, mnoge bi se prakticki mogle citati zasebno, a opet je sve povezano i jos sve odise epskom atmosferom. Iako bi mozda na pocetku mogao biti problem sto je dosta malo ljudi uopce culo za Silmarillion, dobar marketing bi to bez problema rjesio, jos posebno ako(a vjerujem da hoce) Hobbit uspije na blagajnama.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/01/2012 : 15:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
naravno da te niko nece shvatiti ozbiljno, jedino si to dobro rekao

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/01/2012 : 15:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

Hocu da mi neko kratko preprica o cemu se radi u ovoj knjizi ili filmu ..Bilo bih pozeljno ko je procitao knjigu ...Hvala...!!!!!!!



Nisi moga sam nigdje pronaći sadržaj knjige?Ili nedaj Bože,pročitati je?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/01/2012 : 16:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Prica je o Bilbu Baginsu, Frodovom ujaku. Naime, jednog dana se njegov prijatelj Gandalf pojavi pred njegovim vratima, i veoma brzo se tu nadju i 13 patuljaka predvodjeni Torinom Hrastostitom. Oni se zapute i veliku avanturu da ubije zlog zmaja Smauga.
Knjiga se naravno, desava godinama pre Gospodara Prstenova i na neki nacin je "uvod" u iste, jer ovde prvi put upoznajemo neke likove koji ce imati veliku ulogu kasnije Gospodaru Prestenova i takodje se dogadjaji iz LotRa nastavljaju na neke iz Hobita.

Hvala.....!!!!!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/01/2012 : 22:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

naravno da te niko nece shvatiti ozbiljno, jedino si to dobro rekao



Pretpostavljam da se ovaj post odnosi na mene i moj prvi post, samo mi nije jasno o kakvom ozbiljnom shvacanju pricas, jer nigdje u svom postu nisam pricao o tome hoce li me tko shvatiti ozbiljno ili ne. Uostalom, svatko ima pravo na svoje misljenje, a ja sam samo iznosio svoje, no nemoj me krivo shvatiti. Ja nisam rekao da Andrica ne treba uciti, ili da ga ne treba raditi. Ja sam rekao da je meni Tolkien puno bolji i da smatram obicnom gluposcu da se odredeni tipovi knjizevnih djela potpuno zanemaruju. Daju nam Poa i misle da su time u cetiri godine popunili kvotu za teme poput horora, fantastike, sf-a itd. Nitko mi ne moze reci da jedan George Orwell nije materijal za ucenje u skoli i da njegova djela nemaju knjizevnu vrijednost. Isto tako ne vidim razloga da se ne da i malo pozornosti djelu poput Frankensteina od Mary Shelley koji je bio prvi hororac u knjizevnosti. Zasto se npr. strip takoder svrstava u drugu klasu i u cetiri godine gimnazije u udzbeniku o njemu ima jedna jedina strana(pa vise od toga se kaze u osnovnoj skoli). To su stvari koje me zivciraju, taj neki njihov elitizam, to sto smo morali Shakespeara obradivati vise od mjesec dana i procitati 6 njegovih djela (opet me nemoj krivo shvatiti, ne kazem da ga ne treba obradivati, ali sve ima svoje granice) i to samo zato sto je nasa profa svrsavala na njega i on joj je bio najdrazi.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/01/2012 : 17:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sve je relativno.
Andrića ni blizu, ne želim se kulturno uzdizati. Ionako imam poteškoća uklopiti se među primitivce s kojima radim svaki dan.
A kontam i da je dosadno...
Tolkien polako zastarjeva. Prije 20 godina još nekako, sada pomalo boooring.
Sreća ima puno novih extrazabavnih knjiga za ovakve kao što sam ja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 17/01/2012 : 14:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Sve je relativno.
Andrića ni blizu, ne želim se kulturno uzdizati. Ionako imam poteškoća uklopiti se među primitivce s kojima radim svaki dan.
A kontam i da je dosadno...
Tolkien polako zastarjeva. Prije 20 godina još nekako, sada pomalo boooring.
Sreća ima puno novih extrazabavnih knjiga za ovakve kao što sam ja.



Jesi citao Amberske kronike? To je fantazi koji je pisan puno jednostavnijim stilom od Tolkienovog, a super je.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/01/2012 : 15:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
otprilike u onoj godini između prstenove družine i dvije kule, pročitao sam sillmarilion i kad sam došao do kraja, vratio sam se na početak, tako mi je dobro bilo - pa bi me nekakva super producirana serija jako obradovala - ali tu vjerujem da traje epska borba za prava
ili barem da onu priču o beren i luthien pretvore u film

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2012 : 16:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

quote:
Originally posted by Obi-wan

Sve je relativno.
Andrića ni blizu, ne želim se kulturno uzdizati. Ionako imam poteškoća uklopiti se među primitivce s kojima radim svaki dan.
A kontam i da je dosadno...
Tolkien polako zastarjeva. Prije 20 godina još nekako, sada pomalo boooring.
Sreća ima puno novih extrazabavnih knjiga za ovakve kao što sam ja.



Jesi citao Amberske kronike? To je fantazi koji je pisan puno jednostavnijim stilom od Tolkienovog, a super je.


Jesam. To mi je jedna od omiljenih priča.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/01/2012 : 17:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

otprilike u onoj godini između prstenove družine i dvije kule, pročitao sam sillmarilion i kad sam došao do kraja, vratio sam se na početak, tako mi je dobro bilo - pa bi me nekakva super producirana serija jako obradovala - ali tu vjerujem da traje epska borba za prava
ili barem da onu priču o beren i luthien pretvore u film



Meni priča o Turinu djeluje nekako najfilmičnije.
Mada tu je u igri zmaj kao i u Hobitu pa čisto sumnjam da bi iko išao u smjeru snimanja još jednog filma iz istog svijeta sa sličnim "negativcem".

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 17/01/2012 17:26:24
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 17/01/2012 : 18:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ja bih ponajprije htio vidjeti borbu izmedu Morgotha i Fingolfina, iako mi je cijeli Silmarillion super i bio bih najsretniji kad bi ga cijelog ekranizirali u obliku serije.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2012 : 21:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Iako su mi knjige kakve već jesu, fimovi su mi nešto najbolje što sam gledao.
Moja želja je da se snimi po jedan film za svaku važniju priču iz Silmariliona. Recimo jedan svakih 5 godina.
Znam da je to više za seriju, no serija ne bi bila na razini kvalitete LOTR filmova pa me to ne bi zadovoljilo. Znate da su serije koliko god dobre, uvijek nekako produkcijski slabije...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 17/01/2012 : 21:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Iako su mi knjige kakve već jesu, fimovi su mi nešto najbolje što sam gledao.
Moja želja je da se snimi po jedan film za svaku važniju priču iz Silmariliona. Recimo jedan svakih 5 godina.
Znam da je to više za seriju, no serija ne bi bila na razini kvalitete LOTR filmova pa me to ne bi zadovoljilo. Znate da su serije koliko god dobre, uvijek nekako produkcijski slabije...



Moglo bi se i tako, kao filmove, samo se bojim da se nitko nebi usudio tako skup i zahtjevan projekt preuzet ili ako bi, onda bi postojala opasnost da se odustane nakon filma ili dva, jer je i hobbit vec jako dugo bio otkazivan i odgadan i imali su problema sa financijama, a Silmarillion je knjiga koja je jos slabije poznata publici od Hobbita.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/01/2012 : 23:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ma vidjet ćeš kad Hobbit obori sve rekorde i osvoji po par Oscara.
Bit će nade i za Silmarillion.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 17/01/2012 : 23:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ma vidjet ćeš kad Hobbit obori sve rekorde i osvoji po par Oscara.
Bit će nade i za Silmarillion.



Pozlatile ti se rjeci, ponajprije za Silmarillion, za oskare me boli briga, njih vec odavno ne smatram relevantnima.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/09/2012 : 17:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 19/09/2012 : 17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Kako će ovo biti dobro :)))
Jedva čekam.

Ma samo da ove panorame iz trailera vrte uživao bi :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/09/2012 : 17:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Obozavam LOTR, ali u ovom Hobbitu ima previse patuljaka za moj ukus.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/09/2012 : 18:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Je li Džekson pominjao koliko će trajati prvi dio?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/09/2012 : 19:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od prvog trailera koji me ostavio potpuno hladnim ovaj me nabrijao kao kada sam prvi put počeo čitati knjigu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/09/2012 : 19:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Je li Džekson pominjao koliko će trajati prvi dio?

3 godine

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/09/2012 : 19:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni je prvi trailer puno bolji i izaziva trnce kad glazba krene. Gledao sam ga valjda 20 puta.
Ovaj pokazuje super stvari što će biti u filmu, ali nije mi toliko drag kao prvi.
No svejedno je savršen u odnosu na trailere za druge filmove.
A sam film će biti vrhunski.


Koliko će filmovi trajat? Budući da ih je rascjepao na 3, ne vjerujem da će više od 2 sata svaki. Vjerojatno sat i četrdeset do dva.

Edited by - Windwalker on 19/09/2012 19:51:09
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/09/2012 : 20:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Beren

Je li Džekson pominjao koliko će trajati prvi dio?

3 godine



Dvije ipo

quote:
Originally posted by Windwalker

Koliko će filmovi trajat? Budući da ih je rascjepao na 3, ne vjerujem da će više od 2 sata svaki. Vjerojatno sat i četrdeset do dva.



Ne vjerujem da će biti toliko kratki. Očekujem barem 2 ipo sata.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/09/2012 : 20:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker
Koliko će filmovi trajat? Budući da ih je rascjepao na 3, ne vjerujem da će više od 2 sata svaki. Vjerojatno sat i četrdeset do dva.


Ha, možemo biti sretni ako će biti manje od tri sata svaki... Šala! Evo, jedva čekam.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000