forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR KORICENJE ...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2011 : 21:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nisam jedini koji voli Zagora ali ni sam ne zna kako da ga skuplja .Ja realno nisam bio pametan do pre neki dan kada sam konacno prelomio..Posto sam prodao kolekciju preko 500 u z.s koja je bila ocene 4 a bilo je i desetina glancera . ,ostalo mi jos koji mali broj za crne dane...Sam sam vise puta pokusavao da se vratim skupljanju l.m.s i z.s zagorima ,shvatio sam da para necu imati za sve glanc epizode i tu se na kraju sve zavrsilo..Svidja mi se i exstra ludens ,i Klasic ,i veseli cetvrtak i sve mi se svidja ali nikako da odlucim sta cu..Kad sam sve stavio na tas , ustanovio da Zagor Kolekcionarsko izdanje (V.C.) JE IPAK NAJBOLJE ..Zato sto je na srpskom i prate od pocetka..Jedina mana su mu Naslovnice(Korice ) koja su uzasne (bar za mene).Tako da sam odlucio da cu ih uzimati a sam cu ih koriciti za ceo zivot..Zato sam i otvorio ovaj topik da mi ljudi posalju sto vise ideja za Naslovnicu koja ce biti univerzalna za sve ,zadnju naslovnicu sam osmislio vec znam sta ce biti ,kao i hrbat koji ce se koriciti .Samo mi fali glavna naslovnica to jest i kako ce se zvati sve to ...Trebaju mi sve slike koje imate i raspolazete a da nisu odavde http://www.google.rs/search?q=zagor+slike&hl=sr&client=firefox-a&hs=yv2&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mcz8TqGDFe7c4QSCqtmNCA&ved=0CB8QsAQ&biw=1440&bih=764 Znaci treba mi sto vise slika u dobroj rezoluciji koje bih mogao upotrebiti,i neka ideja kako bih sve to nazvao .Ja mislim da je najbolje i najednostavnije samo ZAGOR ..Ako neko ima ideju super sto se toga tice..Ali prevashodno mi trebaju slike zagora i cika sve koje imate a da pri tom nisu naslovnice stripova koji su izasle ...Hvala unapred !!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/12/2011 : 22:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi zvuci kao 'much ado about nothing.'
Ako ti se KIZ VC korice ne svidjaju, zasto jednostavno ne uzmes Ludensovog Kolekcionarnog Zagora? Znam da i ono ima svoje mane, kao i VC izdanje, ali ne shvatam zasto hoces da ovoliko truda ulozis u nesto sto vec ima dva izdanja. Pa iako nisu perfektna, ipak imaju dosta dobrih elemenata da se isplate kupit. Ovako ce te kostati puno para da ukoricis sve ovo, a sumnjam da ce izgledati bas profesionalno.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/12/2011 : 22:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
sve sto se ukorici"naknadno"piratsko je izdanje,a to je grozno.
bolje kupi izdanje kakvo-takvo,nego da skrnavis osecaj kolekcionarstva.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2011 : 22:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Ovo mi zvuci kao 'much ado about nothing.'
Ako ti se KIZ VC korice ne svidjaju, zasto jednostavno ne uzmes Ludensovog Kolekcionarnog Zagora? Znam da i ono ima svoje mane, kao i VC izdanje, ali ne shvatam zasto hoces da ovoliko truda ulozis u nesto sto vec ima dva izdanja. Pa iako nisu perfektna, ipak imaju dosta dobrih elemenata da se isplate kupit. Ovako ce te kostati puno para da ukoricis sve ovo, a sumnjam da ce izgledati bas profesionalno.

Razmisljao sam i o tome ali opet se vezem za izdavacke naslovnice ,koje mi se ne svidjaju jer predstavljaju jedan od stripova iz izdanja ili su totalno leva .Imam zamisao da na zadnjoj naslovnici stoje stripovi koji su izasli u z.s ili l.m.s ,i italijanski orginali.a prednja da bude moja orginalna i da to cuvam kao takvo.Realno me to nekako ispunjava da uradim..Raspitao sam se kod stampara nije mnogo skupo a izacice i mnogo bolje nego ove naslovnice ,,Sto se tice pripreme to cu jedino morati da malo vise platim da se uradi sablon a posle uopste nije skupo...

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 29/12/2011 22:36:06
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/12/2011 : 22:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ako ti se bas toliko ovo ostvaruje, onda cu pogledat koje slike sa Zagorom imam, pa cu ti ih ovdje stavit

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2011 : 22:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

sve sto se ukorici"naknadno"piratsko je izdanje,a to je grozno.
bolje kupi izdanje kakvo-takvo,nego da skrnavis osecaj kolekcionarstva.

Ma radim za sebe ,vec sam nesto ranijih godina pokusavao ali nije ni priblizno ovome ...Druze za 10,15 godina izmislice se Sport Bily torbica gde ces vaditi Da Vincijeve orginale a ne ove ludens i veseli ,jer njih ne dozivljavam kao kolekciorske predmete...Za moj hir i zabavu a cini mi se da ce biti dobro,,,daj neku sliku.!!!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 29/12/2011 : 23:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Pomalo sulud posao. Možda ćeš jednog dana to odlučiti prodati (nikad ne znaš kakve te odluke čekaju u životu), a ovim ćeš potencijalnu vrijednost znatno umanjiti. Ako već baš moraš to činiti onda bolje napravi one klasične omote koji se umetnu u korice. Mislim na one presavijene dijelove omota koji se umetnu između korica i ostatka.
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 29/12/2011 : 23:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Najbolju ćeč rezoluciju dobiti ako skeniraš stari Zagorov poster koji se
prodavao u to vrijeme...sken odnesi u digitalnu tiskaru da ti isprintaju potrebni broj naslovnica a onda printeve i stripove u prvu tiskaru da ti prebižgaju hrbtove....izgledat će bolje od originala...
i sve skupa neće koštati više od jedne originalne -Pukovnikove podvale-
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2011 : 23:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

Najbolju ćeč rezoluciju dobiti ako skeniraš stari Zagorov poster koji se
prodavao u to vrijeme...sken odnesi u digitalnu tiskaru da ti isprintaju potrebni broj naslovnica a onda printeve i stripove u prvu tiskaru da ti prebižgaju hrbtove....izgledat će bolje od originala...
i sve skupa neće koštati više od jedne originalne -Pukovnikove podvale-

Neces verovati ali ako mislis na pan poster ,to mi je trenutno br.1 opcija ,samo mozda bih onu zutu pozadinu malo izmenio...

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 29/12/2011 : 23:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
da,mislim na pan poster....rezolucija će biti jebačka s obzirom koliko se smanjuje a što se pozadine tiče,nikakav problem-stavit će ti boju koju hoćeš...da ti ih preljepi u tiskari,košta par eura a izgledat će kao originali jer ih oni mogu strojno obrezati...ideja je super i želim ti brzu realizaciju...ako trebaš kakvu tehničku pomoć,javi se na PM...
ja sam to radio 14 godina
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/12/2011 : 23:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Marko, jel si se raspitivao za cenu koricenja? Ja imam u planu posle NG da koricim pilota, pa me zanima cena.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2011 : 23:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

da,mislim na pan poster....rezolucija će biti jebačka s obzirom koliko se smanjuje a što se pozadine tiče,nikakav problem-stavit će ti boju koju hoćeš...da ti ih preljepi u tiskari,košta par eura a izgledat će kao originali jer ih oni mogu strojno obrezati...ideja je super i želim ti brzu realizaciju...ako trebaš kakvu tehničku pomoć,javi se na PM...
ja sam to radio 14 godina

Kako da ga skeniram ,na kojoj masini ,ne razumem se u to.. !!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 29/12/2011 : 23:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gdje živiš ali raspitaj se za neki studio koji radi grafičku pripremu za tiskare...oni imaju skenere za taj format...nije potrebno da ti izrađuje filmove(to je najskuplji dio tog posla)već samo da ti sken spremi na CD,DVD,stick i to ti je dovoljno za print...
skeneri po raznim knjižarama,fotokopirnicama i foto radnjama nemaju
dovoljnu kvalitetu(premda je mozda nekome i to zadovoljavajuće)
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2011 : 23:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Ok hvala ,,samo sto moram naci pan poster to jest da ga kupim negde, on je oko 20 evra cini mi se da ne bih trebao biti vise ,,plus to skeniranje ..Novi nepredvidjeni troskovi ,valjda ce mi neko ovde zakaciti tu sliku ili slicnu da izbegnem i te troskove,valjda ce ta rezolucija biti dobra ...Ali primljeno k znanju sta bih trebao da uradim ako mi ponestane opcija....hvala jos jednom !!!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 30/12/2011 00:12:59
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 04/01/2012 : 17:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Ja rešio da ukoričim "Demon ludila" (OP br.14.). Staviću lepe korice a na poledjini će biti znak "Duha sa sekirom"...Strip je toliko debeo da bi se raspao posle drugog ili trećeg čitanja. Ova epizoda i zaslužuje da se ukoriči...
Go to Top of Page

herzegovina.boy
New Member



Bosnia and Herzegovina
187 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 04/01/2012 : 19:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send herzegovina.boy a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slazem korice su im Boze sacuvaj,ja ti nemogu postaviti sliku,ali sam sebi za glavnu prednju koricu stavio sliku iz 40 GODINA ZAGORA U HRVATSKOJ,na zadnjoj strani je slika naslovnice Smiling Joe to sa odnio u STAMPARIJU I ODGOVARAJUCOJ STRANI URADIO TO BEZ DJELA SA NASLOVOM(slika mi jedna od bolji Zagor u mocnoj pozi ,a u pozadini koliba,mocvara ,Zagorov svijet,sa unutrase strane sam stavio sliku Zagora i Cika iz istog izdanja,zadnja unutrasnja strana zadnja korica iz istog izdanja,a za zadnju vanjsku koricu Zagorov znak kao na klasicima ,sve to me kostalo 10 evra.Mislim da ti se ovaj moj predlog najvise isplati postedit ces se troska za pan poster,pogledaj to ako imas izdanje gore pomenuto.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/01/2012 : 14:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Meni su isto te lauretijeve naslovnice teži krš... ali ja bi ti preporučio da ne koričiš ništa
Ne znam meni ossobno to koričenje samo umanjiva draž...kakva god naslovnica bila...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000