forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 24 - Zvijezde
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2012 : 18:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


ZVIJEZDE su kompilacija kratkih priča nastalih od 1978. do 1994. čija je glavna ideja poveznica fenomen bliskih susreta – svaka priča na ovaj ili onaj način obrađuje susretanje i iskustva ljudi s alienima, bilo s drugih planeta, bilo iz drugih prostora i vremena. Na neki način, te su priče parabola o autorovoj potrazi za vlastitim identitetom, te ulogom i svrhom na ovome svijetu.

S obzirom da su nastale u rasponu od petnaestak godina, primjetne su razlike u crtačkoj tehnici i vrsti stilizacije. Kroz te se priče najbolje može vidjeti autorovo napredovanje i meandriranje u crtežu, naraciji i umijeću pisanja. Mnogi od tih kratkih stripova bili su više puta objavljivani, a neki su i pritom trpjeli preobrazbu. Najviše dogodovština doživjela je epizoda "Zvijezda": nastala je 1978.; godinu dana kasnije objavljena je u svom prvobitnom obliku, bez teksta, u tematskom prilogu lista Mladost; iste godine "ozvučena" je u časopisu Spunk. Originalne table su potom izgubljene, da bi Igor jedanaest godina kasnije uradio drugu verziju.

Dvadeset godina nakon što su prvi put objavljene u strip-albumu, Zvijezde su konačno doživjele novo izdanje, ovaj put s pridodanim stripom “Oni dolaze” (zadnjom oficijelnom pričom iz opusa), dosad neobjavljenom obojanom verzijom priče “Mašina” i iscrpnim pogovorom.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 21 stranica! (PDF, 4Mb)
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=79

Orka 24 • Zvijezde • 108 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 mm • tvrdi uvez • Scenarij Igor Kordej • Crtež Igor Kordej • • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.1.2012. • Cijena 100 Kn

Od danas u prodaji u zagrebačkim striparnicama!

Trouble will find me

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 12/01/2012 : 18:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan biser koga treba imati u kolekciji...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/01/2012 : 19:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Na prvi pogled vrlo intrigantno, sex, smrt... Naslovnica je zaista odlična. To je slično kao i Vam, adaptacija nečijih pisanih priča koje je Kordej preoblikovao u strip?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 12/01/2012 : 19:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Velika je šteta što u albumu nije originalna verzija Zvezda (kao što se vidi po insertima na unutrašnjim naslovnim stranicama) iz Spunka (br. 4, 1980), nego je novija iz Kondorovog albuma (1990), koja je dosta lošija. Ako pak nije bilo originala stvarno ne bi bilo nikakav problem preštampati strip iz Spunka.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2012 : 20:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Velika je šteta što u albumu nije originalna verzija Zvezda (kao što se vidi po insertima na unutrašnjim naslovnim stranicama) iz Spunka (br. 4, 1980), nego je novija iz Kondorovog albuma (1990), koja je dosta lošija. Ako pak nije bilo originala stvarno ne bi bilo nikakav problem preštampati strip iz Spunka.


Ima objašnjenje u pogovoru. Kordej je tako htio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 12/01/2012 : 20:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
ZVIJEZDE su kompilacija kratkih priča nastalih od 1978. do 1994. čija je glavna ideja poveznica fenomen bliskih susreta – svaka priča na ovaj ili onaj način obrađuje susretanje i iskustva ljudi s alienima, bilo s drugih planeta, bilo iz drugih prostora i vremena.



Fino, i 'Sat anatomije' je unutra. Kupio bih i da nije. Premala naklada, usudio bih se reći. Opet perverzije s odabirom papira, usudio bih se pretpostaviti.

Hvala, Markose!

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/01/2012 : 23:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kordej, eros i tanathos - ludnica!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 13/01/2012 : 14:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
,,Na neki način, te su priče parabola o autorovoj potrazi za vlastitim identitetom, te ulogom i svrhom na ovome svijetu. ,,
Ova recenica mi se svidjela,nadam se da ce se svakom svidjeti iako je meni trebalo 40 godina da je razumijem,hvala Bogu da sam je shvatio.

Bas me zagolicao sadrzaj a ne volim da gledam preview pa cu sacekati kad stigne.

Edited by - Porter on 13/01/2012 14:46:36
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 14/01/2012 : 11:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao puno Kordeja (francuski albumi u izdanju Algoritma, Vam, američke sveske sa Macanom, kratki stripovi), a ovaj je album najviše Kordejev od svih koje sam pročitao. I kakav je Kordej? Iznenađujuće, Kordej je plejboj. I jako voli žene.

Sjajan album. I nije samo zbirka priča već omnibus. Kupio bih i da je zbirka nabacanih priča.

Markose, bi li mogao, ako ti nije teško, zalijepiti ovdje onu fotografiju sa 105. stranice (zvijezde Marketprinta ). Ne da mi se nositi album na posao i rasturati uvez skeniranjem.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/01/2012 : 13:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
OK, drugi tjedan, nemam je doma.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 14/01/2012 : 15:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Marko, Marko!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/01/2012 : 16:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Potražite u Babilonu ...

ZVIJEZDE
Fibra



Cijena 100,00 kn


Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2723&category_id=210&keyword=ZVIJEZDE&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 07/06/2012 : 22:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć i svidjelo mi se. Sva sreća pa imam dobru gradsku knjižncu pa nemoram sve kupiti.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/06/2012 : 18:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni su crtez i atmosfera dobri, kao i dodatak o Kordeju na kraju. Medjutim, sto se samih prica tice nisu mi nesto.

Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 08/06/2012 : 21:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Ima dobrih i lošijih, ali ukupan dojam je da je ok album (ali neće u kolekciju).
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/07/2012 : 22:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Marko, kakvo je stanje u skladistu?? :o



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2012 : 23:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
stotinjak...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/07/2012 : 14:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Dobro je, trebalo bi izdrzati do Interlibera. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/10/2012 : 12:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao nedavno...
Priče koje su nastale početkom 80-tih su za to doba bile daleko ispred svog vremena.
Naslovnica je pretpostavljam za "lekciju iz anatomije" koja je među najboljim pričama.
Pošto nikad prije nisam čitao ove priče, "Mašina" me je dobro nasmijala...
Nažalost,nekako sam sve ove priče prebrzo pročitao,žao mi je što ih nema malo više.
Zanimljivo je i to da prije čitanja, nisam imao pojma da se radi o žanru fantastike,pa sam bio i dosta iznenađen kvalitetom priča,a zanimljivo je i to da mi neke situacije vuču na Dylana Doga koji je nastao nekoliko godina kasnije...možda su Talijani ukrali pokoju ideju za neke epizode?
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 15/10/2012 : 09:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao jučer :)

Ah oki, nisi citao pogovor :) Da da, naslovnica je za lekciju iz anatomije, napravljena tek sada

Mašina je odlična priča, zvjezdana prašina meni najbolja, najdublja nekako.

Pogovor, u kojem Kordej opisuje okolnosti svih priča kako su nastajale je odlicno :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 15/10/2012 : 21:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je da ima u ovoj zbirci kratkih priča svaki čitalac svog favorita, a slično je i kod strip kritičara. Meni lično se najviše svidja Glas iznutra još otkad sam je prvi put daleke osamdeset četvrte čitao u Spunk novostima. Nekako mi je ova priča ispričana sa puno topline i iskrenosti, kojih pak nema u izobilju kod Kordejevih stripova. A i crtež mi je fantastičan. Mom prijatelju Zoranu Djukanoviću je, recimo, najbolji Odlazak, a Vasa Pavković se loži na Zvezdanu prašinu. Znači, svako nadje nešto za sebe u ovoj kompilaciji.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/01/2013 : 23:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pre čitanja Zvijezda, prvo sam pročitao Stranca i Metro, u izdanju Kondora.
Stranac mi je polu-simpa priča, gde se ne zna ko koga ..., ali nije loše za pročitati.
Metro su malo-više-simpa priče u kojima je scenario pod patronatom Mirka Ilića, Igorovog dobrog prijatelja - pročita se, odnosno pregleda se relativno brzo.Interesantne SF futurističke pričice sa zanimljivim idejama.Ali za moj ukus, dovoljno je što sam ih jednom držao u rukama.

Zvijezde mi je ipak bolji strip od prethodna dva;ali ne dovoljno dobar da ga poželim imati u kolekciji.Favoriti su mi Mašina i Odlazak; donekle i Zvezdana prašina.

Meni lično, nije to nivo jednog Vama, više štivo za štovatelje Kordejevog rada (u koje se ubraja i prijatelj od koga sam pozajmio strip).

Igorov pogovor mi je najbolji deo albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/01/2013 01:49:27
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 30/05/2013 : 23:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
meni izuzetno drag strip i svakako pohvale za izdanje... rekao bih obelezje jednog vremena kada su price radjene... ko je imao „srece“ da bude i svedok tog vremena mozda ce ovaj strip „doziveti“ nesto licnije i eto mozda ce uzivati u njemu isto koliko i ja... Ako bih morao da izdvojim neku pricu onda bi to bila Odlazak i to iz potpuno licnih razloga, a zatim ide sve ostalo: Lekcije iz anatomije, Masina (cb), Zvezdana prasina... no, svako ce vec naci neki svoj redosled... sto se mene tice, odlicno...
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 21/10/2020 : 12:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam sinoć sve priče koje su sakupljene u ovom integralu, i sasvim razumem zašto se ljudima ovo sviđa. Pre svega ima tu nostalgije jer je ovo izlazilo po raznim časopisima ako se ne varam, a onda je tu i maestralan crtež koji treba okačiti kao poster i diviti mu se satima. Naravno, crtež varira od priče do priče i pokazuje autorevo sazrevanje i pronalaženje svog stila i njegovo ekspertsko usavršavanje: samo uporedite prvu priču i Lekciju iz anatomije ili Zvezdanu prašinu, nebo i zemlja! Uz to, scenarijski ovo takođe predstavlja neku vrstu traženja autora, kako sebe, tako i osobitog stila koji će mu najviše prijati. Ipak, scenarijski je ovo meni uglavnom veoma slabo, iako priče po kvalitetu naravno variraju.

Lekcija iz anatomije mi je i najdraža priča, atmosferična i zastrašujuća, upravo zbog samog nagoveštaja onostranog, tj. onoga što će se tek desiti. Tu nemamo nikakvih eksplcitnih scena ili momenata, već samo te nagoveštaje i razgovor, što je po meni i karakteristika dobrog horora. U svakom slučaju me je nateralo da potražim Sandersovu priču kako bih i u njoj uživao. Pored ove priče, izdvojio bih još Kuću na brdu kao zanimljivu ideju sa finim preokretom na kraju, i posebno Oni dolaze koja sem što se bavi nagoveštajem nečeg zastrašujućeg tj. nadolazećeg užasa (koji je odlično prikazan kroz paniku protagoniste) je i veoma vešto napisana priča (za razliku od mnogo drugih kod kojih je naracija na slabijem nivou).

S druge strane neke priče su mi veoma loše (uključujući i titularnu), prosto mi je scenarjski to bilo veoma slabo. Neke su mi prosto bile besmislene, neke su imale dobru podlogu ali su u toj svojoj zamagljenosti gubile poruku i ideju, dok su neke bile prosto zajebancija sa velikom dozom samozaljubljenosti (koja se najbolje vidi iz samog pogovora, ne toliko iz priče). Naravno, to su moji utisci, svakako vredi ovo pročitati ili čak posedovati, samo zbog crteža. Priče su uglavnom od 6-10 stranica dugačke, brzo se čita, ali prelepi kadrovi u pojedinim pričama će zahtevati više pažnje te je i uživanje veće.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000