forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Škorpion
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 20:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

e,znam di je problem...Škorpijona bi morao odkupit Markos, izdat u Fibrici kolor i svi ti "pljuvači" bi ga prehvalili....
savršenstvo,odlično,remik dijelo...odličan crtež, priča malo naivna ali drži vodu.....fali Škorpijonu napis na zadnjoj strani....SAMO DOBRI STRIPOVI....toga nema-rafut za vjernike, koji se odrriću svojeg ukusa da pogoduju jednoj avtoriteti...
KO VAM GARANTUJE DA JE TO ŠTO DAJE AVTORITETA SAMO SUHO ZLATO?..njegov ukus?...možda, kod vas to pali...meni je ŠKORPIJON
REMEK DIJELO i bez onog prepotentnog SAMO DOBRI STRIPOVI....dobri? kome?


Pa jebote stari, ti si stvarno Ilija Čvorović sa svojin teorijama zavjere. Kako u sve uspiješ ugurat konkurenciju, Fibru, pljuvače, SAMO DOBRI STRIPOVI,itd...
Kako ti nije jasno da neki ljudi imaju drugačije mišljnje od tvoga, i da in se ovaj strip jednostavno ne sviđa.
Ja i ti smo se prije par godina baš oko ovakvih sličnih stvari kačili, ali san mislija da si bija iziritiran dveribadon i odlaženjen Libellusa sa foruma, ali vidin da ti i dalje briješ isti film.
Kakvo odricanje od vlastitog ukusa? Pa prije godinu-dvi si i mene optužija da san Markov poltron, a recimo jedan san od rijetkih ovde koji su napisali da in je strip dobar.
Isto tako si bija uvjeren da su Marko i dveribad u nekekvoj šemi, a vidilo se misec-dva kasnije da ne da nisu u šemi, nego ga je još Marko potira sa foruma i aukcija di je ima izravni financijski interes.
Nemoj me krivo shvatit, neman ništa protiv tebe, dapače, djeluješ mi OK lik i volija bi s tobon jedan put popit cugu.
Samo ostavi se ovih blesavih teorija zavjere, i iz revolta proglašavanja remek djelon svega i svačega.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 20:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by teller

e,znam di je problem...Škorpijona bi morao odkupit Markos, izdat u Fibrici kolor i svi ti "pljuvači" bi ga prehvalili....
savršenstvo,odlično,remik dijelo...odličan crtež, priča malo naivna ali drži vodu.....fali Škorpijonu napis na zadnjoj strani....SAMO DOBRI STRIPOVI....toga nema-rafut za vjernike, koji se odrriću svojeg ukusa da pogoduju jednoj avtoriteti...
KO VAM GARANTUJE DA JE TO ŠTO DAJE AVTORITETA SAMO SUHO ZLATO?..njegov ukus?...možda, kod vas to pali...meni je ŠKORPIJON
REMEK DIJELO i bez onog prepotentnog SAMO DOBRI STRIPOVI....dobri? kome?


Pa jebote stari, ti si stvarno Ilija Čvorović sa svojin teorijama zavjere. Kako u sve uspiješ ugurat konkurenciju, Fibru, pljuvače, SAMO DOBRI STRIPOVI,itd...
Kako ti nije jasno da neki ljudi imaju drugačije mišljnje od tvoga, i da in se ovaj strip jednostavno ne sviđa.
Ja i ti smo se prije par godina baš oko ovakvih sličnih stvari kačili, ali san mislija da si bija iziritiran dveribadon i odlaženjen Libellusa sa foruma, ali vidin da ti i dalje briješ isti film.
Kakvo odricanje od vlastitog ukusa? Pa prije godinu-dvi si i mene optužija da san Markov poltron, a recimo jedan san od rijetkih ovde koji su napisali da in je strip dobar.
Isto tako si bija uvjeren da su Marko i dveribad u nekekvoj šemi, a vidilo se misec-dva kasnije da ne da nisu u šemi, nego ga je još Marko potira sa foruma i aukcija di je ima izravni financijski interes.
Nemoj me krivo shvatit, neman ništa protiv tebe, dapače, djeluješ mi OK lik i volija bi s tobon jedan put popit cugu.
Samo ostavi se ovih blesavih teorija zavjere, i iz revolta proglašavanja remek djelon svega i svačega.


ih, napisao pa izbrisao ali ostalo izgleda, sorry,nije zavjera samo je ukus u pitanju...a tu se razlikujemo...nekima je crtež nevažan pa se pitam zašto ne čitaju knjige i romane več stripove....
sorry svima i pozdrav.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/01/2012 : 21:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo lici na Blacksada bez zivotinja.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2012 : 21:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Znači da nisi čita Giacomo C, Tajni trokut, Adlera, Cartlanda, Čuvara koplja, Ramira,itd...



Giacomo C. mi je bio zabavan, Tajni trokut je smor i razvlačenje da bi se na kraju 7. albuma otkrilo ono što je prije 20 godina bilo člančić u Politikinom zabavniku, Adlera nisam, Cartland mi je bio jako drag kad sam imao jedno 17 godina, Čuvara nisam, Ramira ne volim nešto, ali ga ni ne mrzim, čitao sam ga negdje kad i Cartlanda ...

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 21:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Znači da nisi čita Giacomo C, Tajni trokut, Adlera, Cartlanda, Čuvara koplja, Ramira,itd...



Giacomo C. mi je bio zabavan, Tajni trokut je smor i razvlačenje da bi se na kraju 7. albuma otkrilo ono što je prije 20 godina bilo člančić u Politikinom zabavniku, Adlera nisam, Cartland mi je bio jako drag kad sam imao jedno 17 godina, Čuvara nisam, Ramira ne volim nešto, ali ga ni ne mrzim, čitao sam ga negdje kad i Cartlanda ...

(mcn)


Tajni trokut si izdrža 7 albuma?
Cartland bi možda i meni bija dobar da san ga čita sa 17.Ramiro ni tada.
Odobravam ti pravo na mišljenje, samo mi je malo čudno da je čoviku koji je pročita pretpostavljan tisuće, ili desetine tisuća stripova baš Škorpion najgluplji pročitani strip u dugo vrimena

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2012 : 21:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Tajni trokut si izdrža 7 albuma?

Pa kad se ništa ne događa, brzo se čita. :)

>Škorpion najgluplji pročitani strip u dugo vrimena

Pa kad jest. Obično ne (do)čitam glupe stripove, ali ovdje sam rekao valjda ima neki vrag osim crteža kad ga toliki vole i ... jebiga, nema. Samo crtež.

Vrlo rado bih argumentirano analizirao sve propuste scenarija, ali to bi značila da ga moram ponovo pročitati, pa se tome ne nadajte.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/01/2012 : 22:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
škorpion je fr ekvivalent Zagora samo bolje nacrtan.
Ono mainstrim za publiku od 7-77 godina.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/01/2012 : 07:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

škorpion je fr ekvivalent Zagora samo bolje nacrtan.
Ono mainstrim za publiku od 7-77 godina.


lijepo sročeno, bravo...sad bar znam zašto mi se dopada.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 16/01/2012 : 15:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote

Gipsy >>> Raptors > Scorpio
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 07/06/2012 : 09:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Sta se desava s Libellusovim Skorpionon (Skorpiom)?
Kad ce drugi integral?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/06/2012 : 10:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

Sta se desava s Libellusovim Skorpionon (Skorpiom)?
Kad ce drugi integral?


Mislim da je rečeno kako će izaći poslije ljeta, zajedno sa ostalim francusko-belgijskim naslovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 07/06/2012 : 12:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Libellus je u zadnje vrijeme preokupiran Bonellijem.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 07/06/2012 : 12:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by tutto maxim

Sta se desava s Libellusovim Skorpionon (Skorpiom)?
Kad ce drugi integral?


Mislim da je rečeno kako će izaći poslije ljeta, zajedno sa ostalim francusko-belgijskim naslovima.


Hvala.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 15/10/2012 : 12:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
meni je ovo sasvim solidno

crtez je odlican

prica je klisejne jako, ali nekako simpaticna :) cekam 2ku

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 15/10/2012 : 12:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

meni je ovo sasvim solidno

crtez je odlican

prica je klisejne jako, ali nekako simpaticna :) cekam 2ku

odlicno je. ja cekam 10.broj.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 15/10/2012 : 12:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote


malo sam zabrinut,jer receno mi je,da franzuzi kasne. zbog cega,ne znam.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 05/01/2013 : 19:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 05/01/2013 : 23:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Očekujem deseti album uskoro u Zabavniku. Zna li se dokle će serijal ići?
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 06/01/2013 : 11:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Šta se dešava sa Sistemovom Škorpijom, planira li se tom dva?
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 12/01/2013 : 17:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Splačina od stripa!

Crtež i bojice su lijepi, ali scenarij i priča su obična hrpa fekalija (da ne iskoristim onaj drugi termin!).
Priču čini jeftino recikliranje najpliće danbraunovštine i Errol Flynovskog garda glavnog junaka, uz hrpetinu nekakvih tajni i zavjera u stilu Alexandra Dumasa koje naš vrli junak postepeno, jelte, otkriva, istovremeno skakućući poput Spidermana kroz prozore plemićkih i papinskih salona u krevete raspaljenih dama i šugave podrume gdje se kriju velike misterije starih vremena...
Uuuuu, j.ba te! Uvjeren sam da će negdje pred kraj drugog integrala otkriti da je sam sebi otac i da mu je majka u stvari kćer.

Niti u ludilu neću nastaviti gubiti dragocjeno vrijeme na priče o ovom junaku.




Fenomenalan strip! Remek delo u okviru zanra i najbolji strip koji sam do sada citao te tematike! (iscitao sam u politikinom zabavniku sve sto je izaslo cinimise 8 epizoda)

Vidis sve sto si ti napisao kao minus meni je ogroman +.

Odrastao sam kako na kinigama tako i na filmovima te tematike tri musketara, robinu hudu,Fanfan Lala i masi filmova od Flina, Lankestera, .... da ne nabrajam.

Poenta takvih dela u okviru zanra i sama njihova karakteristika je avantura zacinjena sa ogromnom dozom testosterona u onom pozitivnom dzentlmenskom smislu, a ne u sirovoj akciji. Prepun je prelepih zena koje naravno skacu u zagrljaj glavnom junaku. Romanticarski avanturisticki vrcavi perioda dekadencije. Fenomenlno nacrtan i sta se jos vise moze ocekivati od toga. Prava avantura.

OVO JE STRIP KOJI PODPADA POD "OLD SCHOOL" AVANTURU I KAO TAKAV JE FENOMENALAN!

Ko voli ovaj zanr strip ne moze da mu se ne svidi, jer prati sva pravila i sablone koje takvo delo treba da ima.

Nema veze da li je neko pocetnik u bd ili oldtajmer stvar je da li ovo volis ili ne. Malo mi je muka od komentara je bi nesto intelektualno, avangardno, autorsko, originalno...e to je strip i ja sam intelektualac.

I ja volim autorske stripove, ali smo zaboravili da je i sam strip zabava, avantura, komedija, a ne samo teska filozofija za to postoje i odlicne knjige.

Kada sam citao ovaj strip, osetio sam radost i polet kakav sam imao kao decacic dok sam jurcao sa macem i imitirao Flina iz Robina Huda, a nekada je samo to i vazno...

p.s. Zanima me kako vi Hrvati kazete za horoskopski znak Skorpija ili Skorpion, mi kazemo Skorpija i zbog toga mi je bolje preveden naslov nas naslov stripa, tako zovemo i zivotinju Skorpija, dok Skorpion naziv koristimo za vatreno oruzije.
Skorpion mi je nekako vise ime za nekog urbanog lika u sf zanru.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/01/2013 : 18:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Škorpion je i životinja i horoskopski znak.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 12/01/2013 : 20:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Škorpion je i životinja i horoskopski znak.



Ok. onda je prevod naslova dobar, ja navikao na Srpsku varijantu da je u zenskom rodu, nisam znao da se kod vas kaze skorpion pa sam mislio da je naslov bukvalno preveden sto bi se reklo po Francuski.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/01/2013 : 09:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roland

dok Skorpion naziv koristimo za vatreno oruzije.


Nikako ne razumijem otkud ovdje sve više ljudi ubacuje i
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 13/01/2013 : 15:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by roland

dok Skorpion naziv koristimo za vatreno oruzije.


Nikako ne razumijem otkud ovdje sve više ljudi ubacuje i




Zato sto je lakse za izgovaranje i prihvaceno u urbanom govoru.

A ja ne kapiram kako mozete vi u Bosni kazete kada neko vice, DERATI SE.

DERATI mozes samo jarca, kozu, ovcu...

Kao sto mi je neshvatljivo da za Nemacku kazete Njemacka.

Tako da nemoj da mi ovde postavljas slicice , jer ovo nije cas Srpskog jezika i knjizevnosti a ti svakako nisi uciteljica.

Topik je o stripu Skorpija, ako nemas nista pametno da kazes na tu temu, nemoj da trujes topik bezvezarijama.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 14/01/2013 : 10:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
@roland
Meni je Škorpion šit/šund od stripa ne zato što je avanturica u stilu Erolla Flynna, već zato što je besmislen.
Ne treba strip biti filozofija i umovanje da bi bio dobar, i zapravo, najdraži su mi stripovi gdje nema puno predubokog umovanja.

Inače, delboj te dobro ispravio oružije/oružje pa se ne trebaš otresati na njega. Koliko znam, ova riječ je i u hrvatskom i srpskom ista pa mogu potvrditi da je čovjek u pravu :)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000