forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dampir 3 u 1, kupiti ili ne?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

night
Senior Member



Serbia
1347 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 16/01/2012 : 22:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Hocete li ga kupovati ili ne - da budemo bar neki pokazatelj Veselom. Ja definitivno hocu.

Choices:

Da
Ne


Edited by - night on 16/01/2012 22:15:11

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11229 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/01/2012 : 22:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Uzimam, bez razmisljanja.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22162 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/01/2012 : 22:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ne znam. ako sam dobro shvatio, prvih cetrdesetak brojeva izaslo pojedinacno, pa od sada NASTAVLJAJU sa KI.
Totalno sarenilo.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 16/01/2012 : 22:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Pa King, SD je objavila 50-brojeva u jednom formatu a Ludens u drugom. Ko hoće taj će kupiti ko neće neće i tačka. I stavrno su već smorovi ovakvi topici. Ovim putem se odmah izvinjavam onom ko ga je pokrenuo. Ali to je moje mišljenje. Sve više topika ima koji uopšte nemaju za svrhu promociju stripa i nekog junaka i priče vezane za istog, već da li je kolekcija ovakva, onakva, da li je skupo ili nije, kakav je otisak i šta već znam. Smara to, ljudi.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 16/01/2012 22:23:31
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1347 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 16/01/2012 : 22:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Pa King, SD je objavila 50-brojeva u jednom formatu a Ludens u drugom. Ko hoće taj će kupiti ko neće neće i tačka. I stavrno su već smorovi ovakvi topici. Ovim putem se odmah izvinjavam onom ko ga je pokrenuo. Ali to je moje mišljenje. Sve više topika ima koji uopšte nemaju za svrhu promociju stripa i nekog junaka i priče vezane za istog, već da li je kolekcija ovakva, onakva, da li je skupo ili nije, kakav je otisak i šta već znam. Smara to, ljudi.


Svrha je da se bar približno vidi koliko ljudi bi kupovalo ovakvo izdanje, i nista drugo. I možda ovi iz VČ dobiju neki pokazatelj na osnovu toga - pozitivan, nadam se. Toliko da i pokrenu to izdanje.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 22:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Jel' ovo neka zajebancija ili ce stvarno 3 U 1
Kupovao bih sigurno
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 16/01/2012 : 22:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Jel' ovo neka zajebancija ili ce stvarno 3 U 1
Kupovao bih sigurno



3x1 ili 4x1 sve zavisi od priča. Dva puta godišnje tako da se sa sadašnjih 4 broja povećava na 6 do 8 epizoda, ali naravno smanjeni tiraž.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 16/01/2012 : 22:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

quote:
Originally posted by legaz

Pa King, SD je objavila 50-brojeva u jednom formatu a Ludens u drugom. Ko hoće taj će kupiti ko neće neće i tačka. I stavrno su već smorovi ovakvi topici. Ovim putem se odmah izvinjavam onom ko ga je pokrenuo. Ali to je moje mišljenje. Sve više topika ima koji uopšte nemaju za svrhu promociju stripa i nekog junaka i priče vezane za istog, već da li je kolekcija ovakva, onakva, da li je skupo ili nije, kakav je otisak i šta već znam. Smara to, ljudi.


Svrha je da se bar približno vidi koliko ljudi bi kupovalo ovakvo izdanje, i nista drugo. I možda ovi iz VČ dobiju neki pokazatelj na osnovu toga - pozitivan, nadam se. Toliko da i pokrenu to izdanje.


OK. Ja sam se odmah distancirao od toga da je to upućeno tebi. Nadam se da se ne ljlutiš?

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13376 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/01/2012 : 22:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Naravno
ova vest mi ulepšala veče
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2479 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 16/01/2012 : 22:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Samo čekam kad će se neko javiti sa: "A hoće li biti naslovnice unutra?"

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 16/01/2012 22:55:36
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4279 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/01/2012 : 22:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
prva knjiga ce sigurno biti 4 u 1 jer su brojevi 43 i 44 nastavci...naravno da ce kupovati svaki ljubitelj dampira jer bolje 6 ili 8 epizoda ovako nego 4 u dosadanjem nacinu...naravno da ce ga kupovati svako ko je dampira i do sad uzimao...onaj ko ga nije do sad uzimao nece ni od sad..
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/01/2012 : 22:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kupujem 100%.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/01/2012 : 22:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja sam uzimao dosad, ali nisam siguran hocu li i dalje
ako je istina o 3 u 1...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4279 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/01/2012 : 23:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pa ako si uzimao 4 epizode godisnje zasto nebi 8 godisnje u dve knjige sa svim naslovnicama ?...duplo vise epizoda...ako stvarno volis dampira uzimaces
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 16/01/2012 : 23:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message  Reply with Quote
naravno da cu uzimati.

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 16/01/2012 : 23:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Nek samo on izlazi, da ga posložimo na police
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2359 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/01/2012 : 23:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ja sam uzimao dosad, ali nisam siguran hocu li i dalje
ako je istina o 3 u 1...

Hmm...u principu se slažem sa ovim. Glupo je naknadno menjati formu izdanja.
U principu mi više odgovara 3u1, ali sa tim su trebali odmah da krenu.
Ovo samo potvrdjuje da VČ nema nikakvu uredjivačku politiku, planove, a o nova izdanja su verovatno misaona imenica. Na žalost...

Carpe diem
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/01/2012 : 23:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Ne čitam Dampyra, nisam ga pratio do sada, pa neću ni od sada (mada, nikad nije kasno da se počne) i žao mi je što jedan strip napušta kioske

Da je situacija obrnuta, da pratim Dampyra, naravno da bih ga uzimao i dalje i smatram da jedini normalan i opravdan razlog za prekid dalje kupovine može da bude znatno veća, odnosno neprihvatljiva cena.

Pozitivna strana je što će biti više epizoda godišnje.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 16/01/2012 : 23:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by supermark

ja sam uzimao dosad, ali nisam siguran hocu li i dalje
ako je istina o 3 u 1...

Hmm...u principu se slažem sa ovim. Glupo je naknadno menjati formu izdanja.
U principu mi više odgovara 3u1, ali sa tim su trebali odmah da krenu.
Ovo samo potvrdjuje da VČ nema nikakvu uredjivačku politiku, planove, a o nova izdanja su verovatno misaona imenica. Na žalost...



po rečima u uvodniku, kod izdanja će biti ista boja rikne, format i sve ostalo kao u dosadašnjim brojevima, samo će biti deblji sa 3 ili 4 broja unutra...po meni je to /thumb up jer se dobija više brojeva godišnje

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 17/01/2012 : 00:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa
jedini normalan i opravdan razlog za prekid dalje kupovine može da bude znatno veća, odnosno neprihvatljiva cena.



Naravno! Sve ostalo su gluposti.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 17/01/2012 : 00:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote



A može Dampyr da ide i dalje u pojedinačnim sveskama ali da se izdaju tri broja odjednom.
Pozitivne primere takvog izdavaštva smo već videli.



Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/01/2012 : 00:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by supermark

ja sam uzimao dosad, ali nisam siguran hocu li i dalje
ako je istina o 3 u 1...

Hmm...u principu se slažem sa ovim. Glupo je naknadno menjati formu izdanja.
U principu mi više odgovara 3u1, ali sa tim su trebali odmah da krenu.
Ovo samo potvrdjuje da VČ nema nikakvu uredjivačku politiku, planove, a o nova izdanja su verovatno misaona imenica. Na žalost...



Glupo? Pa i u samom SBE su promenili formu i ritam izlaženja MM-a, verovatno iz istog razloga. Ili možda ni oni memaju nikakvu uređivačku politiku.

Plan? Pa, plan je bio da se ljudima ponudi potpuno novi serijal, za pristojne pare, koji može da se kupi na svakom kiosku u celoj zemlji, novi broj na svake 4 nedelje i da se time uradi konkretna stvar na polju popularizacije stripa. Plan očigledno nije uspeo. I šta treba ili može da se uradi? Da se serijal ugasi potpuno ili da se pokuša da se nađe neko alternativno rešenje?
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 17/01/2012 : 07:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by supermark

ja sam uzimao dosad, ali nisam siguran hocu li i dalje
ako je istina o 3 u 1...

Hmm...u principu se slažem sa ovim. Glupo je naknadno menjati formu izdanja.
U principu mi više odgovara 3u1, ali sa tim su trebali odmah da krenu.
Ovo samo potvrdjuje da VČ nema nikakvu uredjivačku politiku, planove, a o nova izdanja su verovatno misaona imenica. Na žalost...



Glupo? Pa i u samom SBE su promenili formu i ritam izlaženja MM-a, verovatno iz istog razloga. Ili možda ni oni memaju nikakvu uređivačku politiku.

Plan? Pa, plan je bio da se ljudima ponudi potpuno novi serijal, za pristojne pare, koji može da se kupi na svakom kiosku u celoj zemlji, novi broj na svake 4 nedelje i da se time uradi konkretna stvar na polju popularizacije stripa. Plan očigledno nije uspeo. I šta treba ili može da se uradi? Da se serijal ugasi potpuno ili da se pokuša da se nađe neko alternativno rešenje?



Potpuno si u pravu , druga je stvar što se na ovim prostorima radije kupuje i čita 73 reprint Zagora gde on 56-i put sreće Helingena i ostale zloće u SC , HC , tankim , debelim , kolor , crno -belim , A4 , A3 i ostalim varijantama . ( Oprostite Zagoroljupci , morao sam ).
Po meni ovo je dobro rešenje , imaćemo 6 ili nadam se 8 epizoda godišnje , pa ko voli ....

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/01/2012 : 07:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Prvih 16 brojeva imam HC dvobroje, kasnije sam nastavio sa pojedinačnim od VČ-a i ako su sada na redu trobroji...

WTF !?!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 17/01/2012 : 08:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
nema veze, samo da tera dalje. Znači neče više u kioske?
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 17/01/2012 : 08:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Prestao sam bio da uzimam Dampira.Ovo izdanje cu uzimati.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000