forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2012 : 00:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

ja sam na tome bio oko 18 sati:) osim cipsa naravno:)


noć je duga i puna terrora da parafriziram GOT.
gajba nije još prazna

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/04/2012 : 00:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ne krivim te za to. vec sto se pravis blesav a i sam znas da ljudi (+30) ne mogu o tomerazgovarati. i cijelo vrijeme se cudom cudis. i stalno podjebavas.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/04/2012 : 00:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

mamlaze,manje lokat...ajde spat


dobro mama:) laku noc svima i lijepo nanajte:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/04/2012 : 00:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ps. jaki ovo nije bilo tebi upuceno vec lwudu:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/04/2012 : 00:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

ne krivim te za to. vec sto se pravis blesav a i sam znas da ljudi (+30) ne mogu o tomerazgovarati. i cijelo vrijeme se cudom cudis. i stalno podjebavas.



ali to nije moj problem. kužiš ,ono?
ako nekog jarcaju neke teme nek ih izbjegava.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/04/2012 : 01:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

ne krivim te za to. vec sto se pravis blesav a i sam znas da ljudi (+30) ne mogu o tomerazgovarati. i cijelo vrijeme se cudom cudis. i stalno podjebavas.



ali to nije moj problem. kužiš ,ono?
ako nekog jarcaju neke teme nek ih izbjegava.



ne smijem sada odgovorit:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/04/2012 : 01:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

ne krivim te za to. vec sto se pravis blesav a i sam znas da ljudi (+30) ne mogu o tomerazgovarati. i cijelo vrijeme se cudom cudis. i stalno podjebavas.



ali to nije moj problem. kužiš ,ono?
ako nekog jarcaju neke teme nek ih izbjegava.



ne smijem sada odgovorit:)


mamlaze,spavat...brže...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/04/2012 : 01:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

ne krivim te za to. vec sto se pravis blesav a i sam znas da ljudi (+30) ne mogu o tomerazgovarati. i cijelo vrijeme se cudom cudis. i stalno podjebavas.



ali to nije moj problem. kužiš ,ono?
ako nekog jarcaju neke teme nek ih izbjegava.



ne smijem sada odgovorit:)



sve ok mamlaze,odi se naspavaj

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 28/04/2012 : 09:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
bilo bi dobro premjestit neke postove koji nemaju veze sa mafestom :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 28/04/2012 : 12:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Koliko buke oko jednog (meni vrhunskog) plakata...al dobro... sve je to dobra reklama za Mafest, neka, šta nas je više - bolje!
Jedno je sigurno, Kordej je požalija šta se uopće javija.. Opomena drugima.
A isto je još jedno sigurno, šta je AliBa spomenuo, masa ljudi sagnilo glavu čim je ovi počea da viče. Pa stani, on ni nezna ko ste Vi pa da viče na Vas. Ma, kažem Vam, pustite i Vi brkove, vičite na ljude, budite faca.. Eto, šta je spomenua Rico...ko je on da priča o uspjehu.?.?. šta je njemu mjerilo uspjeha...al ne triba to bit ni doktorat moji dragi forumaši...to može i mora bit ljubav...


Ispravka, dragi moj kolega, nije AliBa nego all_ba ili allba, ako ti je lakše.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/04/2012 : 20:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Na mafestovoj stranici uz kordejev poster piše Igora Kordej

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/04/2012 : 20:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Ekipa,
jedno pojašnjenje.
Ono je bio moj prvi post na forumu. Ne pratim ga nažalost (ali stripove itekako čitam), jer sam već dugo član nekih slikarskih i inih foruma gdje mi ode dosta vremena, a u zadnje vrijeme nastojim reducirati vrijeme provedeno pred ekranom i povećati ono za slikarskim stalkom. (Zanimljive teme ti pojedu puno vremena, pogotovo kad se osjetiš ponukanim uključiti u diskusiju.)
No, svejedno sam se pokušao sad registrirati radi ovog replya, ali software traži od mene adresu OIB, krvnu grupu i lijevi bubreg, a to mi se ne da (kužim ja aukcije i sve, ali ne hvala). Zato ću mailirati ovo frendu (bisleyu) da to posta u moje ime.

Dakle:
@ Mamlaz: vrlo sam se jasno identificirao (ali ti očito nisi čitao moj post u cjelosti, što malo diskvalificira tvoj komentar) i uopće nisam "kukavicki (...) ljubomorno i zavidno" pljuvao ičiji rad.
Jako ne volim zavist, ljubomoru, malicioznost i hate speech. Govorio sam isključivo o Kordejevom plakatu. Ako si ti shvatio da se moj komentar odnosi na čitav njegov opus, pročitaj post još jednom, ali ovaj put do kraja.

> "izvoli se predstaviti imenom i prezimenom te gdje zivis "
Dakle još jednom, ja sam Valentino Radman. Živim u Zadru (ne vidim kakve to veze ima s mojim postom... ?) Volim sve što vole mladi, osobito likovne umjetnosti.
Napisao sam eksplicitno da poštujem Kordeja, njegov rad i status na svjetskoj sceni. Činjenica je da je on jedan od najvećih faca u hrvatskom stripu zadnjih 50 godina. To, kao i sve činjenice ne treba posebne elaboraciju, ni od mene ni ikoga.
Rekao sam i da mu je ideja za plakat sjajna (i da je fora) i na kraju posta zaželio Kordeju svako dobro. To je po tebi "ljubomorno i zavidno"? To je pljuvanje po njegovom radu? Ako je tako, a očito jest, onda imamo dijametralno suprotne predodžbe o tim pridjevima.

Dakle, svratio sam neki dan do frenda (bisley) i on mi je pokazao ovaj hot topic i Kordejev jpg. Na brzinu (priznajem) sam napisao svoje zapažanje i ono što mi se učinilo očitim, nastojeći sročiti izbalansirani reply koji se neće moći zlonamjerno - ili dobronamjerno ali pogrešno - protumačiti.
Internet nije medij u kome se mogu prenijeti nijanse živog govora, pa se ako ne paziš i ne koristiš fine rukavice, preciznu interpunkciju i sve ostale stilske alate lako možeš biti krivo shvaćen - što u konačnici nužno dovodi do dodatnih postova s objašnjenjima - kao što je ovaj.

@ bosancicigor - Hvala na lijepim riječima. Što se tiče mog crtanja stripova, eto, slikarstvo i slikanje je prevagnulo kad se trebalo odlučiti za izbor egzistencije, jer stripovima to nisam mogao. No, povremeno uradim poneku ilustraciju, bilo naručenu ili onako...za svoju dušu - kao npr. ovog Tora:
http://dl.dropbox.com/u/49056486/V.R.%20-%20Thor.jpg
Ne bih imao ništa protiv da zarađujem za život samo ilustracijama, no za to moram pričekati da se planete poklope na pravi način. Nošenjem portfolia okolo se ne postiže puno (govorim iz iskustva).

Peić je bio u pravu, dakako, kao i prof. Vera Horvat Pintarić koja nam to nikada nije propustila naglasiti. Sliku, kip, arhitekturu etc. treba analizirati pred originalom, a ne gledajući reprodukciju.
No, u slučaju digitalnih medija kao što je Photoshop, Painter, zBrush... pitanje je što je original. Ovaj jpg je 100% identičan onome koji je u Kordejevom računalu, samo što je reduciran u dimenzijama. Da je jpg u izvornoj rezoluciji, naravno, sve bi bilo jasnije i vidljivije svima. Ali meni je i ovako. O tome više u slijedećem postu.
Valentino
www.valentinoradman.com
http://tinoradman.wordpress.com/

Edited by - bisley on 28/04/2012 21:47:56
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 28/04/2012 : 20:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Na mafestovoj stranici uz kordejev poster piše Igora Kordej



misliš na ovaj dio?

quote:
S približavanjem MaFesta, još jedan plakat ugledao je svjetlo dana, a ovaj put riječ je o uratku našega velikog majstora Igora Kordeja.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/04/2012 : 21:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Za one koji traže argumentaciju:

- pretpostavimo da je sve rađeno u PSu ili Painteru, digitalnim alatima. Pozadina (pri tom mislim na sve osim magarca i lika na njemu) je rađena na 100% fotorealistički način. Dakle slika koja posve, do zadnjeg detalja, kopira fotografiju do razine da ih je na 800-pixelnoj reprodukciji poput ove NEMOGUĆE razlikovati. Pogledajte, recimo, radove Richarda Estesa (da sad ne nabrajam dalje) pa će vam biti jasno o čemu pričam.
To odudara od stila ne samo svih Kordejevih radova koje sam vidio (a vidio sam 90% onoga što je publicirano), nego i radova strip crtača koji se smatraju fotorealistima - poput Alexa Rossa. Ne znam zašto bi profić koji je krcat poslom i obvezama gubio vrijeme na iscrtavanje zadnje travčice i najsitnijih kamenčića, kad to može riješiti jednim potezom kista kojim će sugerirati taj koloplet mikrodetalja. Uštediti vrijeme i trud, a da ilustracija pritom ne izgubi ništa na kvaliteti.
Ali, dobro, dopuštam da ovo nisu najjači argumenti (premda imaju težinu). Ajmo na vizualnost.
Malo artističke forenzike:
Oni koji rade u Photoshopu znaju prepoznati tragove kropirane selekcije aplicirane na drugu sliku/fotku/whatever. Ovdje je to razvidno. Jasno se vidi tamna kontura ("crta" široka par piksela) oko jahača i magarca koja je posljedica kropiranja tj. montaže iz drugog izvora odakle su odrezani. Ta se crta jako dobro vidi i s unutarnje strane jahačevog lijevog krila koji izgleda kao naknadno dodan dio kolaža. Isto tako i na vanjskim konturama magarca (glavi i nogama). Slične crte nema oko rubova drugih dijelova slike, recimo na kamenju, drveću, Biokovu...

99% sam siguran da jahač nije naslikan, nego je model fotkan (i to ne na magarcu) i u PSu onda obojan u crveno. Efekt sa slike se dobiva kad se preko fotke stavi sloj na koji se aplicira boja pa se on onda "stopi" s fotkom ispod tog layera, koristeći jedan od tzv. blend modova (da ne idem u tehničke detalje).
Ta je crvena boja kasnije jako saturirana (tj. pojačan joj je intenzitet), što se jasno vidi - i time veoma odudara od ostatka slike. Pogledajte jahača bolje, on izgleda kao da je to što i jest - živi model obojan prozirnom bojom. Sve su sjene na njemu tamnija varijanta lokalne boje (crvene), bez i najmanjeg utjecaja atmosferskog, ambijentalnog svjetla kao i bez refleksija s okolnih objekata (sedla, agave, bjeline magarčevog trbuha). Za usporedbu - pogledajte magarca kojemu je na raznim mjestima (neupadljivo ali i slikarski malo neuvjerljivo) dodane male mrlje crvene "reflektirane" boje s jahača (ne mislim na tetovaže) - iznad oka, na repu, na ušima, vratu itd.

Fotka pozadine je rađena po danu s jakim suncem.
Sjene magarca su naknadno dodane i nekonzistentne sa sjenama pozadinske fotke. Sjene prednjih i stražnjih nogu idu u različitim pravcima (konvergiraju). Između njih je sjena stupića ograde koja pak ide u trećem smjeru. Uz to, stražnji (bijeli) dio magarčevog trbuha je u svjetlu koje kao da dolazi IZA jahača (ako dolazi iza onda su i sve sjene trebale biti drukčije) jer se i na prednjoj desnoj nozi magarca iznad zgloba vidi oštri rub sjene.
Ako obratite pozornost na kopita, vidi se kako ona nisu "utonula" u šljunak ni najmanje. Jasno se vidi efekt kolaža - naime, kropirani dio iz druge slike koji kao da "lebdi" malo iznad tla jer nije dio tog ambijenta. Na prednjoj desnom kopitu se to posebno dobro vidi - tanka svijetla "crta" ispred kopita (u sjeni koja ga okružuje). A i kopito nije ušlo u šljunak, nema kamenčića oko njega.

Gornja ploha kamene ograde prima svjetlo pod drukčijim kutem od stijena kraj puta koje su puno svjetlije, jer su pod pravim kutom (ili tu negdje) u odnosu na sunce. To se ne osjeti na tonskoj šemi na magarcu - a ni na jahaču, nema hijerarhije svjetlih tonova. Svi dijelovi na svjetlu su tonski jednako tretirani. Lijeva strana magarca bi - dosljedno izvoru svjetla - trebala biti puno svjetlija nego što jest, jer je pod pravim kutom prema suncu.
Slikari i ilustratori su itekako svjesni ovih i drugih detalja (koji većini ostalih možda promiču) jer im uvjerljivost slike ovisi o njima.

Mogao bih ovako nastaviti, ali ne znam ima li smisla. Ovo je dio onoga na što sam mislio kad sam kazao da se montaža fotki vidi na kilometar. Neki, koji ne znaju da je to kolokvijalni izraz su me shvatili doslovno. Ne vidi se na kilometar, istina, ali se jasno vidi otprve i na ovako malom jpgu. No, kažu da nitko nije slijep kao oni koji ne žele vidjeti.

Umjesto zaključka, samo ću kazati kako mi nije jasno zašto Kordej nije odmah kazao da se radi o montaži. Svi znamo kako on crta, davno je iza njega vrijeme dokazivanja. A montaža je sasvim legitimna tehnika - i najveći ilustratori je koriste - Barron Storey, Sienkiewicz, Dave McKean...
Pozdrav,
Valentino
www.valentinoradman.com
http://tinoradman.wordpress.com/

Edited by - bisley on 28/04/2012 21:47:11
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/04/2012 : 21:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
@ Valentino Radman: e, jel imas mozda onaj MW s tekstom o DT da poskeniras i okacis online?! zbilja bih ga htio vidjeti nakon jedno 10, 15 godina, a nemam gdje
hvala!!!

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/04/2012 : 21:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by tinton

Na mafestovoj stranici uz kordejev poster piše Igora Kordej



misliš na ovaj dio?

quote:
S približavanjem MaFesta, još jedan plakat ugledao je svjetlo dana, a ovaj put riječ je o uratku našega velikog majstora Igora Kordeja.



Ne nego na ovo http://www.mafest.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=59&Itemid=263&limitstart=5

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/04/2012 : 21:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
razlog mojeg nastupa (dosta ljutitoga) je u tome sto nas je kordej odjebao. a iskreno radje bi citao njegove postove o stripu nego ove postove o photoshopu koji me ne zanimaju. za takve stvari imam specijalizirane informaticke stranice pa cu tamo citati takve teme. ovo je forum o stripovima i volio bi citati i postove strip autora a ne samo citatelja i kolekcionara.
isprike tebi zbog mog grubog nastupa ali nadam se da shvacas sta sam mislio svojim postovima.
pozdrav i dobrodosao na forum

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/04/2012 : 21:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tony starks

@ Valentino Radman: e, jel imas mozda onaj MW s tekstom o DT da poskeniras i okacis online?!


Tražio sam ga nedavno, ali ne nadjoh. No, nisam ga bacio, naći ću ga prije ili kasnije. Do tada, evo ti dvije moje (analogne) fotke s tog koncerta.
http://dl.dropbox.com/u/49056486/IMG_4672.JPG
http://dl.dropbox.com/u/49056486/Mike.jpg

Edited by - bisley on 28/04/2012 21:54:23
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 28/04/2012 : 21:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
@ Valentino Radman,
ne kuzim žar uvjeravanja nas papaka da covjek laže??? Ja ipak vjerujem kordeju na riječ (koliko god neugodan bio)
i što čemo sad?

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/04/2012 : 22:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

@ Valentino Radman,
ne kuzim žar uvjeravanja nas papaka da covjek laže??? Ja ipak vjerujem kordeju na riječ (koliko god neugodan bio)
i što čemo sad?




Ne sjećam se da sam implicirao da je itko ovdje papak. To što ti zoveš žar uvjeravanja je moj odgovor na Mamlazovu tvrdnju kako moj prvi post nije ničim argumentiran.

(Btw, jesi li ti (ili tvoji) porijeklom iz Kali?)
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 28/04/2012 : 22:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Da, Ricov je iz Kali prezime, ali dida je vec zivija u St tako da bas nikad tamo nisan ni bija.
Da se vratim na temu, papak bi znacilo laik malo grublje receno.
Pazi, nikad ne mozes argumentirati ono u sto se ne uvjeris, jer jebes naknadne isprike.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 29/04/2012 : 10:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Valentino, argumenti su ti dobrim djelom kilavi i gotovo nijedan ne drži vodu (bar ne do kraja). Naprosto, priče o svijetlu, planovima i sjenama magarećih nogu ne stoje, a nemaju ni smisla sve da su i točne, a nisu. Koliko si se god trudio pisati u rukavicama i dalje je ostao maliziozan prizvuk u obraćanju (doduše, ne znam kome, jer Kordej nas je otkantao zbog tebe i više nije tu, nažalost). Zašto si osjetio potrebu da se upravo sada javiš? Kažeš da poštuješ Igora i njegov rad, priznaješ da je plakat super i zanimljiv, a onda ga napadaš da laže (u načinu izvedbe)?? Gle, potpuno je irelevantno je li oslikao svaku borovu iglicu ili ju je obradio u fotoshopu, jesi li uopće pročitao Kordejeve postove? Kažeš da si 99% siguran da jahač nije naslikan, već je model fotkan pa u PS-u obrađen, pa kakva to veze ima s bilo čim? Sorry, ali ova ti je opservacija u najmanju ruku smiješna. Po toj si logici mogao reći, gle Mona Lisu pa to je bezveze, Leonardo ju je slikao gledajući predložak (model), a ne iz glave, a o cijelom Vermeerovom opusu da i ne govorim, jer je koristio sva moguća pomagala koja su mu bila dostupna (kao i 99% slikara kroz cijelu povijest umjetnosti, to bi trebao znati). Camere opscure više nema, digitalno je doba, metode se mijenjaju, princip je isti, cilj također. Na kraju, sam to priznaješ ali svejedno imaš potrebu prozivati autora koliko je naslikao, a koliko fotkao pa obradio u PS-u. Zar to nije besmisleno? Plus, uistinu ne vodi ničemu. Konačan rezultat je odličan plakat i točka.
Usput, u ovom slučaju original je samo pitanje rezolucije kao što i sam kažeš, zato me čudi zašto to držiš pod upitnikom.
Moglo bi se analizirati sve što si rekao po stavkama i vidjeti u kojem su smislu opravdane, a u kojem ne. Ali za to postoje drugi topici, ovaj je ipak o Mafestu :)
Pozdrav, Igor



Edited by - bosancicigor on 29/04/2012 11:16:56
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 29/04/2012 : 15:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Program Mafesta u sedam tačaka:
http://www.jutarnji.hr/djevojke-se-skinule-i-izmilile-na-plaze-u-makarskoj-/1024380/?foto=3

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29200 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2012 : 15:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja se danas okupao na Lošinju. More je prehladno, samo 15 stupnjeva, ali baš je bilo gušt. Jedva čekam Makarsku!

Trouble will find me
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/04/2012 : 15:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ja se danas okupao na Lošinju. More je prehladno, samo 15 stupnjeva, ali baš je bilo gušt. Jedva čekam Makarsku!



Eto, vidite kako dobar kupanac ublaži bilo kakvu tenziju... Svima nam je to potrebno.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000