forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/04/2012 : 13:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote


foto (hiper) realizam




fotošop


postoji jedna mala razlika, a zove se utrošeni sati, dani, tjedni

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/04/2012 : 17:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
tog tipa je bila iilustracija za festival stripa u Rijeci i meni je bila baš fora.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 21/04/2012 : 18:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
BISERJE PRED SVINJE
Gospodo "stručnjaci" - Lorda, Ken2, DeeCay i Jaki - mene ste našli? Prije nego se još više razmašete i prije nego još vas bude pomislilo da su mjerodavni za slične proljeve , samo da vam javim da sam tu i da vam dišem za vratom.
Bilo bi previše očekivati od vas da mi se ispričate uživo u Makarskoj, zar ne?
Ali najmanje što očekujem od vas, nakon ovog javnog pljuvanja, da nađete ono malo muda (ako vam je uopće štogod ostalo) i da mi se na istom ovom topiku javno ispričate nakon što pažljivije pogledate otiskani plakat Mafesta, a to će biti vrlo skoro
(još nešto više od mjesec dana do početka), i na dovoljno velkom formatu, i kad ( možda ) ukapirate da je sve, od borovih iglica, preko zgrada, mora i travčica do magarčića i spodobe na istome, uključujući sljunak i sjene na putu, naslikano i nacrtano. I da je u njega utrošeno više truda i vremena nego u sve ovogodišnje Mafestove plakate zajedno (pravilo broj 1 - Kordej je darežljiv).
Ili su vaši mozgovi prezakržljali da svare činjenicu da na ovom svijetu, među vama postoje, istina rijetki, živi ljudi od krvi i mesa koji su jednostavno sposobni da proizvode genijalna djela?
Pravilo broj 2 - Kordej ne mulja. Zato je tamo gdje jest, a vi ste tu gdje jeste - neodgovorni sijači gluposti, skriveni iza lažnih imena....
Ima jedna stara izreka za sve vas, iz jedne stare poučne knjige, koja uglavnom govori o toleranciji: " Blago siromašnima duhom - njihovo je kraljevstvo nebesko!"

A stric Jaki ima slatki bonus zadatak, kao najveći "stučnjak" - da mi točno i argumentirano navede na kojima sam od Algoritmovih ilustracija direktno koristio fotke ;))
Ako uspije, dobija Kordejevu originalnu sliku na poklon i to jednu od onih koje su "čista manuala" (kao, slikanje na photoshopu nije manuala, jer ti samo pomisliš i slika se sama stvori :))).
Jer - pravilo broj 3 - Kordej je uvijek spreman pojesti govna ako mu se dokaže da je u krivu.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 18:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Sto si naduvao postene ljude koji su samo pricali o ovom posteru ? Ken2 je jos i bio polumaliciozan, al' sto zakaci Deeja i Jakog/Jakija/stavec. Jos i Lorda kaze da je postovalac lika i dela...

Mada, u stvari, kad pogledam sliku autora na Marketprintovom Vamu i vidim lika koji lici na jako ljutog clana hrvatskog ogranka Hells Angelsa, mozda je bolje da se svakako izvine svi :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 21/04/2012 : 18:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Sujeta do neba i Hell's angels. Nije za zezanje.
Pre nego što i ja nastradam, samo da kažem da mi se sviđa ilustacija. :)

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 21/04/2012 : 20:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Mislim,stvarno neprimjereno za jednog autora ako je to uistinu on.
Ne vidim razlog ovakvom razgovoru, zar bi svi trebali biti slikari ili sta vec da bi kometrirali necijih ruku djelo.
Ljudi sigurno nisu imali namjeru omalovazavati rad nego su konstatirali sto bi svaki laik pomislio.


Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 21/04/2012 : 20:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
kordej - ti si car a poslije ovog posta si još veći.
jedva čekam MAFEST!!!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2012 : 21:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
@kordej

Nisi li ipak malo pretjerao Kao profesionalac bi morao znati primiti kritiku. Možda su Lorda i ken2 pretjerali, ali jaki i DeeCay nisu uopće ni kritizirali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/04/2012 : 21:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
hahahahahahhahahaha, ne mogu disat, ne mogu disat aaaaaaahaha...
kordej nokautom u 1. rundi..i to ne jednog nego nekoliko njih

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 21/04/2012 : 21:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Umjesto da primi kao kompliment sto su ljudi pomislili da je fotografija...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/04/2012 : 22:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
moglo se sve ovo i na lijepi nacin objasniti...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/04/2012 : 22:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Ajme al je meštar Kordej opak tip...

Wtf?
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 21/04/2012 : 22:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat da je brko rezolutan, odlučan - ma pragmatičan! Iako su mi dragi i Jaki i dikej mene je - osvojia. Naime, jako jako mi se sviđa njegov plakat, uz Ferrijev (ipak je to Zagi i Biokovo) meni najjači dosad. Sviđa mi se taj neki, nazvao bi ga, nadrealizam.
Imam slikara u familiji, pa da zna da, iako laik, na stranu skromnost, iman oko za lipo, bar sebi tako govorim.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/04/2012 : 22:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Kakav lik...
Popljuca sve oko sebe uključujući i kolege crtače.
Priča o sebi u trećem licu.
Vriđa se na svaku pizdariju.

Živi primjer kako triba odvajat lik od djela.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 22/04/2012 : 00:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Imam slikara u familiji, pa da zna da, iako laik, na stranu skromnost, iman oko za lipo, bar sebi tako govorim.

Takodje citas i zagora, tako da... :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/04/2012 : 00:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dal se to meni čini ili sam ja zaista jedini koji je kordejev post shvatio kao čistu sprdanciju s dobrom dozom sarkazma??

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 22/04/2012 : 00:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
čini ti se.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/04/2012 : 02:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlikovski

čini ti se.



ajd fala Bogu..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
386 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 22/04/2012 : 08:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Moram priznat da je brko rezolutan, odlučan - ma pragmatičan! Iako su mi dragi i Jaki i dikej mene je - osvojia.



Paaaaa ne znam sto da kazem osim hvala, hvala
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2012 : 11:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
I ja sam pomislio da je ovo fotoshop, kombinacija raznih slika.
Ne mogu da vjerujem da je ovako nesto zaista nacrtano, i to bas svi detalji na posteru.
Naklon do poda.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/04/2012 : 13:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Ja ne bih rekao da je photoshop. Naime malo sam išao sada u usporedbu jedne svoje fotke i ovog crteža i primjetio sam razlike.

Lijevo zaokruženo -> crtačka sloboda crkve. Kod mene je crkva više lijevo. Sad jel do kuta snimanja ne bih rekao. Jer odakle sam ja fotkao ne može se više desno otići (jedino ako nisu iz broda).

Dolje desno -> 1. fali natpis na hotelu :)
2. građevina žute bolje - prije dvije godine je nema na mojoj fotki tako da ne bih rekao da je izgrađena (možda, vidjet ćemo)

Gore desno -> Biokovo, reljef je drugačiji (možda je godišnje doba u pitanju, doba dana... -> crtačka sloboda)





Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 22/04/2012 : 14:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
PRAVILO BROJ 4- KORDEJ VOLI PROPOVIJEDATI
Lipi moji,
izgleda da mnogi od vas nemaju pravo saznanje o tome što je zapravo photoshop.
To nije program (zabluda valjda zbog naziva samog programa) samo za zekanje s fotkama (naravno,može se raditi i to), nego ljudima u mjoj profesiji prije svega (uz program "Illustrator" i još neke druge, te u kombinaciji sa dobrim starim Macom) služi za crtanje i slikanje.
Razlika između slikanja na papiru ili platnu i slikanja u photoshopu je da sve radite na ekranu kompa , pomoću vodoravne crtačke površine, osjetljive na dodir i pritisak, koja se zove tablet, i "olovke" (upravo izgleda kao bolja kemijska), koja se zove stilus.
Sve ostalo- početna bijela površina (koju treba ispuniti) i razni kistovi i pigmenti boja, sve se nalazi na ekranu, i samim tim ubrzava proces rada, jer ne trebate ručno miješati boje, šiljiti olovke, trpjeti smrad terpentina, riskirati da vam kućni ljubimac prolije bočicu sa tušem preko netom zvršenog crteža i sl.. Najveća prednost photoshopa je da je finalni izgled i kvaliteta ilustracije nakon tiskarskog postupka gotovo identičan izgledu i kvaliteti na ekranu vašeg kompa, jer se sav postupak i prijenos informacije obavlja elektronski, i samim tim izbjegavaju staromodni bubanj-scaneri ili pijani štampari koji vam mogu upropastiti gotovo djelo (kod nas se naravno i to još uvijek dešava, mislim pijani štampari, usprkos prednostima elktronike, ali u puno manjem postotkku nego prije, uz klasične štamparske procese).
Danas, u 21, stoljeću, bilo bi vrlo ignorantski ne koristiti tako dobar alat za slikanje kakav je photoshop, koji proces rada čini i čišćim i bržim i efikasnijim.
Postoji i najnovija generacija programa za slikanje i crtanje, kao CINTIQ, gdje tokom slikanja i crtanja više ne morate buljiti na ekran kompa, već vam se potezi kista ili olovke prikazuju direktno na površini tableta - senzacija najbliža direktnom crtanju na papiru (divan program ali vraški preskup - 3 somića eura - pa ko voli nek izvoli)
Sličnost između klasičnog slikanja i onog na photoshopu je u tome da vam je prije svega, u obje varijante potrebno znanje i vještina - ako ne znate klasični slikarski i crtački basic, nikakvi specijalni efekti na photoshopu i drugi fancy-schmancy programi na kompu vam neće pomoći da izvučete dupe. Loša slika je loša slika u svim varijantama, iliti "boj ne bije svijetlo oružje nego muda u junaka ;))
NARAVNO da sam moju ilustracju uradio u photoshopu!
Način na koji sam je napravio je vrlo klasičan - koristio sam kistove poput airbrusha (za nebo), krejona ( npr. za stazu i stijene ), lazurne kistove poput tehnike akvarela (za npr. more, planine i zgrade) ili pokrivajuće kistove poput uljane ili akrilik tehnike (za npr, magarčića i mog kurenta), i na kraju sve to opcrtao "perom i tušem".
NEMA ŠMIRANJA I MULJANJA. Sve se to mora odraditi ručno kao i na papiru ili platnu.
OK, pilići?

A sad stavka broj 2 - onima koji se zgražaju na moj odgovor "stručnjacima". U čemu je problem? Zašto bi ovakav sajt bio privatna prćija i poligon za prepucavanje samo za fanove? Pratim pasivno ovaj sajt nekih 6 godina i pročitao sam na njemu tonu gadarija koje upućujete jedni drugima bez većih posljedica. I sad se, O BOŽE MOJ, zgražate kad ja, isto tako legitimno učlanjeni lik kao i vi, reagiram na očite neistinite i neodgovorne insinuacije
( koje se sve mogu svesti ne to da ja navodno šmiram i muljam, te odrađujem džabe tezgu lijevom nogom u pet minuta)
Znači, fanovi mogu neograničeno lupati što god , a autori moraju biti fini, gluhi i slijepi i blagonaklono trpjeti razmaženu avatarsku klinčadiju i još ih tapšati po glavicama (jer da se netko od fanova ne daj bože uvrijedi pa iz osvete ne kupi jedan od ona dva i po primjerka mog strip albuma na ovdašnjem ogrometnom i prosperitetnom tržištu).
Zvuči kao segregacija, gospodo! Ako je do sranja, onda ćemo svi moći srati, ili ako je do finjaka onda ćemo svi biti fini i pristojni. Ako vam se ne sviđa demokracija, inzistirajte kod moderatora da se stavi znak na ulazu u sajt, nešto kao - AUTORIMA ZABRANJEN PRISTUP!
Pa onda bar znamo na čemu smo - "Svi su ljudi jednaki, ali su neki jednakiji od drugih", reče stric Orvell, pa štucne, prdne i umre ;))
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/04/2012 : 14:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Na Spidermanovoj slici nema zutih zgrada. Je li to u medjuvremenu napravljeno ili si ti dodao i treba da ima neko znacenje, mozda posveta nekoj gradjevini ili slicno?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/04/2012 : 14:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Moram priznat da je brko rezolutan, odlučan - ma pragmatičan! Iako su mi dragi i Jaki i dikej mene je - osvojia.



Paaaaa ne znam sto da kazem osim hvala, hvala



Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 22/04/2012 : 14:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Zgrade su, naravno, moj dodatak - da potcrtaju bizarnost iliti po naški, začudnost moje sličice, zajedno sa kurentom na magarčiću. Inače su inspirirane arhitekturom Dogona, šaka u oko u makarskom okruženju ;)
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000