forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 195 - Na rubu vulkana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/02/2012 : 12:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by piquet

quote:
Originally posted by adriano

Nisam još čitao ovog Zagora, ali ako je Sedioli na razini svojih prethodnih, onda to i nije tako loše. On mi je kao neka lošija verzija Vernija, ali to mi je još uvijek bolje od Laurentia, Andreuccija, i sl.















Upravo se krstim (ima li opcija da se ubaci takav smajli) šta sve neću pročitati!

Pa Kjiarola,Kasarovci,Laurenti i Andreuci su institucija za Sediolija.
Pa moja žena, koja je potpuni amater, crta bolje od njega.
Pa očigledno je da je on ušao u kuću Boneli tako što je poturio guzicu nekom od glavonja sa homosexualnim sklonostima ili je možda je nekome od njih sin/sinovac/unuk!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 12:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
nije ni Sedioli najveci krivac za "Horde zla". Scenaristicki je daleko, daleko gori

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 12:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Nisam još čitao ovog Zagora, ali ako je Sedioli na razini svojih prethodnih, onda to i nije tako loše. On mi je kao neka lošija verzija Vernija, ali to mi je još uvijek bolje od Laurentia, Andreuccija, Cassara, Chiarole i sl.




EDIT: u redu, svako ima pravo na svoje misljenje, ali Adriano brate, porediti Sediolija sa Laurentijem nikako ne moze, a Andreucci je van svakog poredjenja i stavljanje njega u kos sa Sediolijem rezultira dijagnozom kod okuliste

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/02/2012 12:42:12
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2012 : 12:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
I meni je Sedioli drazi od Laurentija, ali daleko ispod Andreucija.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/02/2012 : 12:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nisam baš neki kritičar kvalitete crteža, ali meni se oni ne sviđaju. Šta da radim. Od novih su mi najdraži Monica i Verni. Što su dalje crtežom od Ferria, to mi se manje sviđaju, a MOnica i Verni su najbliži Ferriu. Sedioli me pak malo podsjeća na Vernija, pa iako nije od njega bolji, draži mi je od Andreučija i kompanije. Sedioli crta pomalo dječje, sa pravilnim crtama i nekako čisto, to mi se sviđa. Svi ovi novi koji se furaju na neko svoj stil, nisu loši i pašu mi uz Teksa, Mister noa i ostale, ali ne uz Zagora. Neka crtaju i Zagora, ali ne prečesto.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/02/2012 : 12:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Andreucci mi se svidio u Aljasci, ako je to bio njegov crtež, ne sjećam se više. Tu mi je bio dobar i sličio je Ferriu. Poslije kao da se iskvario.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 13:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Aljasku je crtao Laurenti. I jeste, bio je dobar u toj epizodi.
Andreucci ti je od Zagora crtao Komanče-Teksaški rendžeri-Napušteni rudnik, Morska strava-Lovac na vestice-Kraken i Kainov povratak-Atlantida-(ne secam se poslednjeg nastavka)
Mali opus, ali upecatljiv

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 13:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

nisam baš neki kritičar kvalitete crteža, ali meni se oni ne sviđaju. Šta da radim. Od novih su mi najdraži Monica i Verni. Što su dalje crtežom od Ferria, to mi se manje sviđaju, a MOnica i Verni su najbliži Ferriu. Sedioli me pak malo podsjeća na Vernija, pa iako nije od njega bolji, draži mi je od Andreučija i kompanije. Sedioli crta pomalo dječje, sa pravilnim crtama i nekako čisto, to mi se sviđa. Svi ovi novi koji se furaju na neko svoj stil, nisu loši i pašu mi uz Teksa, Mister noa i ostale, ali ne uz Zagora. Neka crtaju i Zagora, ali ne prečesto.


nema potrebe da budes kriticar, imas pravo na svoje misljenje. Sediolijev crtez je cist, bez suvisnih sencenja, svidja mi se sto lice njegovog zagija vuce na ferrijevog, ali proporcije su mu gore od onih koje ja crtam kao totalni amater ( http://i42.tinypic.com/n3x0s9.jpg )
Govorim naravno iskljucivo o ovoj epizodi.

Sto se tice ostalih crtaca, moja devojka je daleko od toga da bude kriticar crteza, ali zna kada na crtezu nesto ne valja. Ponekad ne zna precizirati sta tacno, ali ti ukaze na mesto (npr. noge ne valjaju. Ne znam tacno sta ali mi se uopste ne svidjaju). Posto je zastrasujuce realna, uvek je pitam za misljenje. Pazi, molim te, njene komentare na pojedine crtace

Ferri:uopste ne crta ljude realno, zagora pogotovo, ali mi se strasno svidja sveukupan utisak koji ostavlja.
Verni: Ovaj kopira onog dobrog sto crta naslovnice. Vestacki je,likovi su bezivotni. Ne svidja mi se
Laurenti: Nije lose, ali previse bledunjavo i neuredno. Daj, to nije onaj cije si mi crteze onih devojaka pokazivao!
Andruecci:bolji i zreliji od svih zagorovih crtaca. Likovi, okolina, kadrovi, sencenje, anatomija...ma savrsen je. To je pravo crtac.
Bisi: Ne svidjaju mi se oci likova, ali je prvoklasan. Svidja mi se kako obraca paznju i na najmanje detalje
Della Monica Lepa atmosfera, ali mi se ne svidja
Donatelli: i sta bi ovde trebalo da valja?



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2012 : 13:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Donatelli: i sta bi ovde trebalo da valja?

pa reci joj npr. da Donatellijevi likovi pokazuju vise emocija na dupetu nego likovi drugih nabrojanih crtaca na facama.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 13:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


nije ti ona emocionalno vezana za strip, a kamoli za zagora. Zagora cita jer ga imam na italijanskom, malo vezba jezik. Svi njeni komentari su iskljucivo tehnicke prirode. Ne igra tu nasa nostalgija ni 1%

EDIT:
quote:
pa reci joj npr. da Donatellijevi likovi pokazuju vise emocija na dupetu nego likovi drugih nabrojanih crtaca na facama.


To sa dupetom bih izbegao. Ne bih da dodjem u situaciju da u krevetu radije cita stripove sa Donatellijem nego sto ehm

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/02/2012 13:58:28
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 13:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Usput, mnoge komentare oko pojedinih crtaca sam precutao. Mislim na one kultne. Ne bih zeleo da mi na svadbu dodje grupa manijaka sa kalasnjikovima

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2012 : 13:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak



nije ti ona emocionalno vezana za strip, a kamoli za zagora. Zagora cita jer ga imam na italijanskom, malo vezba jezik. Svi njeni komentari su iskljucivo tehnicke prirode. Ne igra tu nasa nostalgija ni 1%


Pa eto, reci joj neka obrati paznju i na emocije koje prikazuju likovi. To je vazan dio jednog strip crteza. Nije samo presudno to da li je neko nacrtao svo lisce da nekom drvetu i sve cigle na zgradi, dok mu likovi setkaju sa uvijek jednom te istom facom, bez obzira na situaciju, raspolozenje ili opasnost u kojoj se nalaze. Tako nesto u stvarnosti polazi za rukom samo Stevenu Seagalu
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 22/02/2012 : 14:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Andruecci:bolji i zreliji od svih zagorovih crtaca. Likovi, okolina, kadrovi, sencenje, anatomija...ma savrsen je. To je pravo crtac.



+1.030.556

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2012 : 14:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

quote:
Originally posted by PijaniPatak
Andruecci:bolji i zreliji od svih zagorovih crtaca. Likovi, okolina, kadrovi, sencenje, anatomija...ma savrsen je. To je pravo crtac.



+1.030.556


eh, znao je i Andreucci dosta da varira.
u epizodi Ljudi i zvijeri, bio je blago receno ocajan.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-83-84-ljudi-i-zvijeri/79/
Zato je u Morskoj stravi nacrtao najbolje djelo svoje karijere.

Edited by - King Warrior on 22/02/2012 14:06:34
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/02/2012 : 14:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
A Povratak Caina?

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2012 : 14:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

A Povratak Caina?



Pa tu je slabiji nego li u Krakenu.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/02/2012 : 14:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Baš ću si doma pogledat te epizode, pa da se malo podsjetim. pamtim ih kao dobre, bar po priči, pogotovo komanče i renđere.
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Aljasku je crtao Laurenti. I jeste, bio je dobar u toj epizodi.
Andreucci ti je od Zagora crtao Komanče-Teksaški rendžeri-Napušteni rudnik, Morska strava-Lovac na vestice-Kraken i Kainov povratak-Atlantida-(ne secam se poslednjeg nastavka)
Mali opus, ali upecatljiv

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/02/2012 : 14:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se pretjeruje sa pljuvanjem po Sedioliju ali uspoređivati njega i Laurentija /Andreuccia je suludo (za Chiarollu još mogu shvatit). Treba on još puno žganaca jest i popravit anatomiju likova.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

nije ni Sedioli najveci krivac za "Horde zla". Scenaristicki je daleko, daleko gori



Na što se ovo odnosi

btw: slobodno reci što je cura rekla za ostale crtače. Po ovome do sad se vidi da ima dobro oko.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 22/02/2012 14:13:29
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 14:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kazem da je gori posao odradio Mignacco sa scenarijem nego Sedioli sa crtezom

EDIT: Kako to da niko nije primetio da zagor u "na ivici vulkana" pokusava da kukavicki Dark Moona gadja sekirom iza ledja? Totalni scenaristicki promasaj glede karakterizacije glavnog junaka

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/02/2012 14:26:02
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 14:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by piquet

quote:
Originally posted by PijaniPatak
Andruecci:bolji i zreliji od svih zagorovih crtaca. Likovi, okolina, kadrovi, sencenje, anatomija...ma savrsen je. To je pravo crtac.



+1.030.556


eh, znao je i Andreucci dosta da varira.
u epizodi Ljudi i zvijeri, bio je blago receno ocajan.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-83-84-ljudi-i-zvijeri/79/
Zato je u Morskoj stravi nacrtao najbolje djelo svoje karijere.


Iskreno, Ljudi i zveri nisam citao.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/02/2012 : 14:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ferri:uopste ne crta ljude realno, zagora pogotovo, ali mi se strasno svidja sveukupan utisak koji ostavlja.

To je to!

quote:
Verni: Ovaj kopira onog dobrog sto crta naslovnice. Vestacki je,likovi su bezivotni. Ne svidja mi se

Žalosno, ali istinito.

quote:
Laurenti: Nije lose, ali previse bledunjavo i neuredno. Daj, to nije onaj cije si mi crteze onih devojaka pokazivao!


Još jednom pogodak!

quote:
Andruecci:bolji i zreliji od svih zagorovih crtaca. Likovi, okolina, kadrovi, sencenje, anatomija...ma savrsen je. To je pravo crtac.


Slažem se 100%:

quote:
Bisi: Ne svidjaju mi se oci likova, ali je prvoklasan. Svidja mi se kako obraca paznju i na najmanje detalje
Della Monica Lepa atmosfera, ali mi se ne svidja
Donatelli: i sta bi ovde trebalo da valja?


S ovim bi se moglo diskutirati.

Edited by - solar on 22/02/2012 14:53:25
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/02/2012 : 15:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mozda bi i moglo oko te trojice da se diskutuje, ali znajuci nju ona bi u diskusiji pobedila .
Fazon je sto ona nicim nije vezana za strip i zagora, pa je zbog toga objektivnija nego sto ce iko od nas da bude. Ne znam kako vi stojite sa svojim drugim polovinama kad je strip u pitanju, ali ja sam imao srecu da me ispece ova moja.

Takodje, epizode kojima je blago receno sokirana...pozitivno:

Demon Ludila, Zimska zmija, Darkwood godina nulta, Srebrni vodopad, Teritorija Komanca (dobra tematika i nepredvidljiv tok radnje) i Sveti breg

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/02/2012 : 15:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
mojoj drugoj polovini se najviše svidio čiko specijal. Ima dobar ukus.
Od ovih nabrojanih se slažem za Zimsku zmiju i sveti breg. to su prave epizode, koje su mi ostale u sjećanju dugo nakon čitanja.
i demoni ludila su mi ostali u sjećanju, po lošem, ali to je sad druga tema. Ne bih htio otvarati stare podjele. Okrenimo se sadašnjosti, budućnosti i stvarnim problemima tj. Andreucciu i Laurentiu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/02/2012 : 15:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlične opservacije PijaniPatak, daj ih još ako ih imaš


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/02/2012 : 15:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Takodje, epizode kojima je blago receno sokirana...pozitivno:

Demon Ludila, Zimska zmija, Darkwood godina nulta, Srebrni vodopad, Teritorija Komanca (dobra tematika i nepredvidljiv tok radnje) i Sveti breg

Nisam ni sumnjao, Srebrni vodopad je najromantičnija verzija Zagora ikada!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000