forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najbolji film ikada...po vama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/08/2012 : 21:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Teško, gotovo nemoguće pitanje
Bilo bi nešto lakše da se navelo žanrove, pa prema njima biramo najbolji film.
Ali eto ako baš moramo samo jedan... za mene je to trenutno:

Zašto?
Zato što je toliko uvjerljiv, da na trenutke imam osjećaj da gledam dokumentarac. Zato što je sažeo ljudsku narav i prikazao na originalan način evoluciju. Zato što mu i nakon stotinu gledanja nisam pronašao manu ili zamjerku. Zato što je svakodnevnica UGLAVNOM za razliku od SF-a, koliko god ona bila dobro prikazana ipak dosadna i već viđena.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 25/08/2012 : 21:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil
Bilo bi nešto lakše da se navelo žanrove, pa prema njima biramo najbolji film.



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40639&whichpage=1

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/08/2012 : 22:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by stripofil
Bilo bi nešto lakše da se navelo žanrove, pa prema njima biramo najbolji film.



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40639&whichpage=1



To je to :)
Hvala na linku
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2017 : 03:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Naleteo sam slucajno pre neko vece na ovu izuzetno interesantnu temu i proveo par dana razmisljajuci koji bi bio po meni najbolji film ikada snimljen.

Razmisljajuci uzeo sam u obzir da film ima sve komponente filma odradjene na vrhunskom nivou, dakle rezija, glumci, scenario, kamera, muzika, napetost a i po meni najbitnija komponentna filma atmosfera, odnosno da film uspe da nas uvuce u svoj svet.
I dosao sam do zakljucka da bi to bio Chinatown(1974.) od Romana Polanskog




Film koji u potpunosti zadovoljava sve gore navedene kriterijume. Dakle maestralan film, rezija Romana Polanskog je besprekorna, kadrovi i rad kamere su genijalni, prica izuzetno slozena i viseslojna i bavi se razlicitim temama, gluma velikana Jacka Nicholsona u po meni svojoj najboljoj ulozi, Faye Dunaway kao nestereotipna femme fatale, Dzon Hjuston, neverovatna muzikca podloga koju je komponovao cuveni Jerry Goldsmith i kao najbitniji deo filma neverovatna noir atmosfera Los Angelesa!
Remek delo u svakom pogledu.



E sad, posto je tesko odluciti se samo za jedan najbolji film ikada, moram da spomenem jos tri filma koja zasluzuju da se spominju medju najboljim ikada po mom skromnom misljenju i po gore navedenim kriterijumima.
A to su
1) Reservoir dogs, Tarantinov prvenac iz 1992. sa neverovatnom glumackom postavom medju kojima su i meni omiljeni Harvi Kajtel, Majkl Medson i Stiv Busimi



2) Mulholland drive, genijalni film genijalnog Davida Lyncha iz 2001.


3) Bad Lieutenant, vrhunski film o tome koliko covek moze da potone i da li je moguce iskupljenje -nezavisnog rezisera Abela Ferare iz 1992. sa mojim omiljenim glumcem u glavnoj ulozi Harvijem Kajtelom

Edited by - going going on 26/04/2017 03:18:42
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000