forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Sinkronizacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/02/2012 : 21:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

meni su svi Asterixi sinkronizirani na hrvatski ispali odlično. ali po samoj kvaliteti crtića, odnosno radnje, meni je najbolji "Asterix i 12 zadataka".


Mlad si momak - kad sam ja bio u osnovnoj, ovaj sto sam postao gore je isao u primetime terminu, nedelja 19h, u cetiri dela ! Auuuuuuu ko to promasi taj bolje nek se ubije, nije valjalo pojaviti se u ponedeljak u skoli a da nisi gledao Asterixa, odmah si ispao iz svih tokova.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/02/2012 : 21:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu



Jedini Asterix kojeg prihvatam gledati.





Jedan, jedini. Ovo se gledalo na TVZ, ali se secam da je bilo 4 epizode, tj, podelili su crtac. Jedna jedina sinhronizacija, Asteriksi sa nasom su mi negledljivi.

Detinjstvo i nasu (RTB i TVZ) sinhronizaciju ne bih menjao ni za sta. Himen, Taansformersi, Rakuni, Blufonci, Kornjace, Dusko, Strumpfovi, Talicni Tom i milijarda drugih.. ehh. kakvo smo detinjstvo imali.

Danas vide volim original, ali mi nije lose ni na naski. Potraga za Nemom, Mulan, Aladin su mi bili skroz OK.


PS: Ovo je valjda jedini Asteriks koji TVZ sinhornizovao?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 11/02/2012 21:25:52
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/02/2012 : 21:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eh da, Asterix: Ići ću u cirkus, ići ću u cirkus! Meni se čini da je to na TVZ išlo uvijek negdje oko praznika, Nova godina, Prvi maj, Dan Republike, tako nekako. Jesem ti...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2012 : 21:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Protiv sam sinkronizacije, neka djeca uče jezike...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/02/2012 : 21:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Protiv sam sinkronizacije, neka djeca uče jezike...


Pa nek ne gledaju samo crtane filmove pa ce i nauciti jezike.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/02/2012 : 22:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
By the way: Asterixu je glas posudio pokojni Ljubomir Kapor, Obelixu srećom dobrodržeći Špiro Guberina, Cezaru također pokojni Sven Lasta a Kaiusu isto tako odnedavno pokojni Josip Marotti. Koju godinu nakon što sam došao na faks u Zagreb, otprilike 1990., jednog dana ulazim u tramvaj kad iza sebe začujem Freda Kremenka koji mi viče "hajde mladiću, hajde, ulazite!". Okrenem se a ono Bobi koji je već tada hodao uz pomoć štapa. On me kao poprijeko gleda što ne ulazim brže, a ja bih mu najrađe stisnuo ruku i zahvalio na prekrasnim trenucima u djetinjstvu....

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2012 : 00:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Koliko god su domaći glumci dobri i omiljeni, a sinkronizacija kvalitetna, ja ipak više volim čuti Robin Williamsa, Mel Gibsona ili Ray Romano-a...
To su mi još draži glumci, a često su likovi osmišljavani upravo u skladu ili za davatelja glasova pa je razdvajati to dvoje u nedostatku bolje riječi - zločin.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 12/02/2012 : 00:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Ak' ne moze bez,daj onda sa sinhronizacijom.Zna bit' uzasna.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/02/2012 : 00:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

By the way: Asterixu je glas posudio pokojni Ljubomir Kapor, Obelixu srećom dobrodržeći Špiro Guberina, Cezaru također pokojni Sven Lasta a Kaiusu isto tako odnedavno pokojni Josip Marotti. Koju godinu nakon što sam došao na faks u Zagreb, otprilike 1990., jednog dana ulazim u tramvaj kad iza sebe začujem Freda Kremenka koji mi viče "hajde mladiću, hajde, ulazite!". Okrenem se a ono Bobi koji je već tada hodao uz pomoć štapa. On me kao poprijeko gleda što ne ulazim brže, a ja bih mu najrađe stisnuo ruku i zahvalio na prekrasnim trenucima u djetinjstvu....



otkud ti to? sve si glumce fulao. Asterixu je glas posudio Ivo Rogulja, Obelixu Krešimir Zidarić, a Cezaru Vlado Kovačić. ovaj Kaius je tko?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 12/02/2012 00:53:29
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2012 : 00:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Nope. Ljubo Kapor i Spiro Guberina.. znam, jer imam kasetu, snimano sa tvz, a u najavnoj spisi lepo pisu imena ovih glumaca.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/02/2012 : 00:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Nope. Ljubo Kapor i Spiro Guberina.. znam, jer imam kasetu, snimano sa tvz, a u najavnoj spisi lepo pisu imena ovih glumaca.



na koji Asterix crtić točno ciljaš? baš na ovaj Asterix i Obelix protiv Cezara?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 12/02/2012 00:56:08
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2012 : 00:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Asteriks protiv Cezara. Ovaj iznad sto je Mairosu okacio.
Za ostale nisam siguran, ako ih je bilo (mislim na tvz do sredine '90-ih), mozda je HRT kasnije sinhronizovao jos neke.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 12/02/2012 00:57:54
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/02/2012 : 00:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Asteriks protiv Cezara. Ovaj iznad sto je Mairosu okacio.
Za ostale nisam siguran, ako ih je bilo (mislim na tvz do '95), mozda je HRT kasnije sinhronizovao jos neke.




toga Asterix i Obelix protiv Cezara sam davno, jako davno gledao pa se ne sjećam kome je tko posudio glas, ali u "Asterix i 12 zadataka", "Asterix i Kleopatra" i "Asterix Gal" glumci su oni koje sam ja naveo.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 12/02/2012 01:05:44
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2012 : 01:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Caleb

Asteriks protiv Cezara. Ovaj iznad sto je Mairosu okacio.
Za ostale nisam siguran, ako ih je bilo (mislim na tvz do '95), mozda je HRT kasnije sinhronizovao jos neke.




toga Asterix i Obelix protiv Cezara sam davno, jako davno gledao pa se ne sjećam kome je tko posudio glas, ali u "Asterix i 12 zadataka", "Asterix i Kleopatra" i "Asterix Gal" glumci su oni koje sam ja naveo.





OK, nisam ni mislio da si pogresio, a za ovaj sam siguran.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/02/2012 : 01:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
dakle ovak:

Asterix - Ivo Rogulja
Obelix - Krešimir Zidarić
Cezar - Vlado Kovačić
Vrhovnix - Damir Mejovšek
Čudomix - Emil Glad
Tamburix - Marko Torjanac

ostali glasovi: Ranko Tihomirović, Jasna Bilušić, Nada Rocco, Đurđa Ivezić

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2012 : 01:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

dakle ovak:

Asterix - Ivo Rogulja
Obelix - Krešimir Zidarić
Cezar - Vlado Kovačić
Vrhovnix - Damir Mejovšek
Čudomix - Emil Glad
Tamburix - Marko Torjanac

ostali glasovi: Ranko Tihomirović, Jasna Bilušić, Nada Rocco, Đurđa Ivezić



Pamtim ovog Rogulju, Tihomirovica sa odjavne spice Himena.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/02/2012 : 01:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Pamtim ovog Rogulju, Tihomirovica sa odjavne spice Himena.



teško je nabrojit sve crtiće koje je Rogulja sinkronizirao. meni padaju na pamet ovi (osim Asterixa):

Čudesna šuma i Čarobnjakov šešir - čarobnjak Štapić
Majstor Fantaz - Fantaz
Krezubica - Krezubica
Obitelj Kremenko - Barney Kamenko
Super Mario - Super Mario
glas Huga

a Tihomirović:

u Animanijacima (ne sjećam se uloge), i glas Zazua u "Kralju lavova".

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 09:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Riječ je o ovom gore insertu koji je Mairosu stavio, glasovi se jasno razlikuju pa nisam ni provjeravao. Malo su ih namjerno izmijenili, ali to je to.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10034 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 19:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ako je sinhronizacija dobra onda mi je draza od originala, ali ponekad je sakacenje (stoga druga opcija)

Na primer, bg sinhronizacije Looney Toonsa, Disney, a u zadnje vreme se nisam smirio dok na mrezi nisam nasao bg sinhronizaciju Ice Age 2 i 3.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/02/2012 : 19:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=e2cubspEYaQ

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 19:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Just for the record: Hanna i Barbera su jednom prilikom izjavili da je upravo hrvatska sinkronizacija s Bobijem Marottijem najbolja na svijetu! A to nekog vraga ipak znači...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 13/02/2012 : 00:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Just for the record: Hanna i Barbera su jednom prilikom izjavili da je upravo hrvatska sinkronizacija s Bobijem Marottijem najbolja na svijetu! A to nekog vraga ipak znači...



ne mogu vjerovat...
valjda ako su rekli "sinkronizacija s Bobijem Marottijem" tada su se očito referirali na Štrumfove.
znači po njihovom mišljenju je Bobi nadmašio legendarnog Paula Winchella.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 13/02/2012 : 00:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ako je sinhronizacija dobra onda mi je draza od originala, ali ponekad je sakacenje (stoga druga opcija)

Na primer, bg sinhronizacije Looney Toonsa,



pa meni je Mel Blanc jedan jedni, nitko njega nadmašit ne može...
premda sam negdje na netu pročitao da ga je Vladimir Puhalo (koji je u Hrvatskoj posudio glas Zekoslavu) nadmašio.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 14/02/2012 : 01:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Definitvno protiv. Pogotovo u slučaju kad je na stranim kanalima neka nova serija koja me zanima, ili nova sezona serije koja mi se sviđa a koja još nije izašla kod nas... a kad ono na tal. ili njem. Gah!

My username was a mistake.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/02/2012 : 21:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Darth Ivan

Ispravak pogrešnog navoda: ipak ne u svijetu nego "samo" u Europi, a riječ je o Obitelji Kremenko (Kamenku i Kremenko), o čemu evo linka na Wikipediju...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Obitelj_Kremenko

... a Marotti između ostalog i o tome priča Ivi Štivičiću u ovoj emisiji ponovo emitiranoj nakon njegove smrti prošle godine...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000