forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Sinkronizacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/02/2012 : 21:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Svaki rispekt Melu Blancu, ali Nikola Simic JE Dusko Dugousko, a Djuza Stoiljkovic JE Patak Daca, i tu staje svaka dalja diskusija.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2012 : 09:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ni ja tu nemam dvojbi pa najboljim Zekoslavom / Duškom smatram također nažalost pokojnog Vladimira Puhala s legendarnim "Kaj te muči Njofra?". Antologijski crtić s "Napucaj ga sad, napucaj ga sad" s YouTubea postavio sam par postova gore...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2012 : 10:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ono što me je kod sinkronizacija na RTB-u kao klinca prilično smetalo (ne znam kako stvari stoje danas) je to što su bile rađene tako da su se u podlozi uvijek čuli originalni glasovi. Tako da često od engleskog u podlozi ne bih dobro razumio Nikolu Simića, što je bila ogromna šteta. Ne znam je li bila stvar u jeftinijoj opciji ili u čemu, ali svakako je šteta.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/02/2012 : 11:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ono što me je kod sinkronizacija na RTB-u kao klinca prilično smetalo (ne znam kako stvari stoje danas) je to što su bile rađene tako da su se u podlozi uvijek čuli originalni glasovi. Tako da često od engleskog u podlozi ne bih dobro razumio Nikolu Simića, što je bila ogromna šteta. Ne znam je li bila stvar u jeftinijoj opciji ili u čemu, ali svakako je šteta.


100% si u pravu ! HRT i RTNS su uvek kvalitetnije odradjivali sinhronizacije (za dobar RTNS primer videti Robotech).

Nazalost, velika vecina starih RTS sinhronizacija izgorelo je u NATO bombardovanju kada su zlotvori pogodili zgradu televizije. Ovo novo ne racunam nista, ali, stari su preziveli na kolekcionarskim video kasetama i nasli put do youtubea. Moji favoriti su stare sinhronizacije Popaja, sa sve zlim vezirom koji duhu iz lampe kaze "odnesi ovaj zamak na Vrsku Cuku", i podanikom koji se klanja sa "selam, selam, kobasica, mortadela!". A glede Duska / Zekoslava, epizoda sa onim dirigentom, kada mu kaze "ja nisam ni Djokista ni Mikista, ja volim samo vas"...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/02/2012 : 11:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
I jos jedan glas sinhronizaciji :


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 15/02/2012 : 12:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Svaki rispekt Melu Blancu, ali Nikola Simic JE Dusko Dugousko, a Djuza Stoiljkovic JE Patak Daca, i tu staje svaka dalja diskusija.



Nekad davno potvrdili i sefovi Warner brosa:)
Culi da tamo neki lik u Srbiji odlicno radi zeca, pozvali ga u svoj studio da im licno demonstrira. Odusevili se, znaci to je to, tako su i zamislili kad su stvarali lik Bugs Bunnya.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/02/2012 : 12:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
U više je slučajeva danas kad gledaš isti sink i nesinkani filma kao da gledaš dva različita filma. Kako većinu novih crtića gledam u originalu, uvijek se iznenadim kakav je sasvim drugačiji i čudan osjećaj kad ih slušam sinkronizirane. Nesinkronizirani su mi redovito odlični, a sinkronizirani znaju bili dobri ili loši...
Ovo je slučaj s novim crtićima, no oni crtići što znaju biti ujutro vikendom na nekim kanalima sinkronizirani su grozno, sve neki vrišteći odbojni glasovi da je to užas.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/02/2012 : 19:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

U više je slučajeva danas kad gledaš isti sink i nesinkani filma kao da gledaš dva različita filma. Kako većinu novih crtića gledam u originalu, uvijek se iznenadim kakav je sasvim drugačiji i čudan osjećaj kad ih slušam sinkronizirane. Nesinkronizirani su mi redovito odlični, a sinkronizirani znaju bili dobri ili loši...
Ovo je slučaj s novim crtićima, no oni crtići što znaju biti ujutro vikendom na nekim kanalima sinkronizirani su grozno, sve neki vrišteći odbojni glasovi da je to užas.

U podpunosti se slazem

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 15/02/2012 : 19:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je da li je izgorelo u bombardovanju ili je jednostavno istekla licenca za prikazivanje, a RTS boli dupe da sve to ponovo placa.

Sva sreca pa postoji www.crtaci.info ima bas ovde tema o tom pitanju crtaca.
Ovde ima 90% crtaca sa RTB, TVZ i TVNS sinhronizacijom. Veliki trud je ulozen u prikupljanje kaseta i ostali materijala da bi se sve to sacuvalo i obradilo. Na dvd ripove su lepljeni audio zapisi sa kaseta.
Mislim da od Duska retko sta fali, odradjene su svih 65 epizoda kornjaca sa RTB sinhro, Robotek, Transformersi, Himen, nema sta nema.
Pravo blago na jednom mestu.



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 15/02/2012 19:14:34
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2012 : 20:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Još 3 odlična i sjajno sinkronizirana crtića...






Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/02/2012 : 22:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ Darth Ivan

Ispravak pogrešnog navoda: ipak ne u svijetu nego "samo" u Europi, a riječ je o Obitelji Kremenko (Kamenku i Kremenko), o čemu evo linka na Wikipediju...




zaboravih da je Bobi posuđivao glas Fredu.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/02/2012 : 23:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Svaki rispekt Melu Blancu, ali Nikola Simic JE Dusko Dugousko, a Djuza Stoiljkovic JE Patak Daca, i tu staje svaka dalja diskusija.



LOOOOOL ajde nemoj me nasmijavat molim te...
nisu kod nas Vladimir Puhalo i Ivo Rogulja ostali zapamćeni bezveze po tim ulogama.
Puhalo s: "Kaj te muči njofra?", a Rogulja s: "Zec, gadiš mi se!"

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/02/2012 : 23:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ono što me je kod sinkronizacija na RTB-u kao klinca prilično smetalo (ne znam kako stvari stoje danas) je to što su bile rađene tako da su se u podlozi uvijek čuli originalni glasovi. Tako da često od engleskog u podlozi ne bih dobro razumio Nikolu Simića, što je bila ogromna šteta. Ne znam je li bila stvar u jeftinijoj opciji ili u čemu, ali svakako je šteta.



to je bila katastrofa živa...
ja sam u tim slučajevima ustvari bolje čuo one originalne engleske nego sinkronizirane.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/02/2012 : 23:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ni ja tu nemam dvojbi pa najboljim Zekoslavom / Duškom smatram također nažalost pokojnog Vladimira Puhala s legendarnim "Kaj te muči Njofra?". Antologijski crtić s "Napucaj ga sad, napucaj ga sad" s YouTubea postavio sam par postova gore...



a što je s Ivom Roguljom i njegovim: "Zec, gadiš mi se?"

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/02/2012 : 23:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

LOOOOOL ajde nemoj me nasmijavat molim te...

Ovo je jedno xti put da pokusavas da mi objasnis kako je tvoj licni utisak u stvari onaj pravi, a da sam ja kreten. Ako te vredja to sto drugi ljudi imaju razlicita misljenja, odjebi stage left.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/02/2012 : 23:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Darth Ivan

LOOOOOL ajde nemoj me nasmijavat molim te...

Ovo je jedno xti put da pokusavas da mi objasnis kako je tvoj licni utisak u stvari onaj pravi, a da sam ja kreten. Ako te vredja to sto drugi ljudi imaju razlicita misljenja, odjebi stage left.



a vidim da tebe isto smeta što sam ja izrazio svoje mišljenje, jelda?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/02/2012 : 01:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Još 3 odlična i sjajno sinkronizirana crtića...


Eh, to su bili crtići... Odlična zafrkancija, odlična sinkronizacija, već me navlači nostalgija za onih 15 minuta prije Dnevnika...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 08:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eh da. Današnji klinci imaju hrpu kanala s crtićima po čitave dane a najviše ih trpaju jeftinim šoderom s lošim crtežima i nikakvim pozadinama. Mi smo tada imali 2 termina dnevno (jutrom Mikijeva radionica i slično u školskom programu i navečer u 7 i 15), i vikendom ujutro i navečer po 20-ak minuta (Pčelica Maja, Štrumpfovi...), ali smo barem gledali probrane stvari. Samo Hanna i Barbera, Chuck Jones, Walt Disney, Fritz Freleng, sve redom majstori...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 08:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da pokušam postaviti izvrstan crtić sa sajta koji sam upravo otkrio...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 08:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne ide, pa evo linka na sajt s čini se svim epizodama Zekoslava, Pinka Panthera, Toma i Jerryja, A je to, Bubimira, Štrumpfova itd. A tu je i 20 CRTIĆA GUSTAVA!!!

http://www.zemlja-crtica.com/crtic/Zekoslav_Mrkva.aspx

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 16/02/2012 : 15:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
thanks na linku!

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/02/2012 : 17:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
You´re welcome!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/02/2012 : 17:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prvih 7 godina proživio u Hrvatskoj, gledao sam tamo i RTB i ZG i uhvati me nostalgija kad pogledam obe škole sinhronizacije, fantazija. Hrvati naginju svojoj školi, Srbi svojoj, ali činjenica je da smo u staroj Jugi imali sjajne sinhronizacije. Baš sam odgledao poslije toliko godina ovaj 'Napucaj ga sad' crtani, plakao sam od smijeha, a onda odgledam Simićevu i Stoiljkovićevu verziju Duška i Dače kod novinara 'Baneta', pa opet odlično. Eh, to su bile godine...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/02/2012 : 17:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ali, skidam kapu sinhronizaciji Silvestera i sina u hrvatskoj verziji, pogledajte samo ovo :D

http://www.youtube.com/watch?v=tS-blH0d4PM&feature=related
Go to Top of Page

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/02/2012 : 21:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Pitanje je da li je izgorelo u bombardovanju ili je jednostavno istekla licenca za prikazivanje, a RTS boli dupe da sve to ponovo placa.



Izgorelo, gledao Trezor kada su pricali o tome

Edited by - o.O 321 on 16/02/2012 21:54:23
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000