forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/12/2019 : 00:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Fino su ponizili odnosno demistificiralu Luke Skywalkera, i to gdje god su stigli. Kao da je to bio glavni cilj tog "novog" smjera u kojemu žele da idu SW. Jer skoro pa svaka scena s njim ide u smjeru u kome nitko ne očekuje da će ići. Baca mač, pije mlijeko onog stvora, žali se Rey , Yodi...uglavnom kmeči gotovo cijeli film.

Borba mačevima, trademark SW - e nemože dragi fanovi, u epizodi 8 neće moći. To je staromodno. Odnosno ajmo se još malo sprdati - ajmo ipak napraviti završni duel mačevima koji smo svi čekali, Kylo - Luke, ali napravit tako da se mačevi ne ukrštaju. Neka Kylo maše a Luke eskivira. BTW - a zašto ne bi promijenili boju Lukovog mača. Bila je zelena naravno, ali - pa ne mora biti više. Nek bude plava. Može nam se.



Moraš to gledati kroz kontekst da im ekipa od 30+ ili 40+ više nije ciljana publika. Kad je Disney preuzeo SW ciljana publika je postala ona što ima -teen u broju godina i mlađi od njih.

Odgledao sam samo VII i mislim da sam s njom i završio, jednostavno to nije za mene.

Nek mijenjaju boje koliko god žele mi ćemo uvijek imati ep. IV, V i VI.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/12/2019 : 07:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Aco

Fino su ponizili odnosno demistificiralu Luke Skywalkera, i to gdje god su stigli. Kao da je to bio glavni cilj tog "novog" smjera u kojemu žele da idu SW. Jer skoro pa svaka scena s njim ide u smjeru u kome nitko ne očekuje da će ići. Baca mač, pije mlijeko onog stvora, žali se Rey , Yodi...uglavnom kmeči gotovo cijeli film.

Borba mačevima, trademark SW - e nemože dragi fanovi, u epizodi 8 neće moći. To je staromodno. Odnosno ajmo se još malo sprdati - ajmo ipak napraviti završni duel mačevima koji smo svi čekali, Kylo - Luke, ali napravit tako da se mačevi ne ukrštaju. Neka Kylo maše a Luke eskivira. BTW - a zašto ne bi promijenili boju Lukovog mača. Bila je zelena naravno, ali - pa ne mora biti više. Nek bude plava. Može nam se.



Moraš to gledati kroz kontekst da im ekipa od 30+ ili 40+ više nije ciljana publika. Kad je Disney preuzeo SW ciljana publika je postala ona što ima -teen u broju godina i mlađi od njih.

Odgledao sam samo VII i mislim da sam s njom i završio, jednostavno to nije za mene.

Nek mijenjaju boje koliko god žele mi ćemo uvijek imati ep. IV, V i VI.


Zaboravljas i I, II i III
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/12/2019 : 10:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil


Odgledao sam samo VII i mislim da sam s njom i završio, jednostavno to nije za mene.





Nije VII toliko loš koliko je meni osobno potpuno nerazumljiva ideja da se radi skoro pa o istoj priči kao u IV - droid koji sadrži ključne podatke zaglavio u nekoj vukojebini od planeta a pronađe ga (naizgled) sasvim obična osoba za koju se kasnije ispostavi da je Sila baš jaka u njoj.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/12/2019 : 17:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Zaboravljas i I, II i III



Zabavni su, ali nisu mi ni blizu originalnoj trilogiji. Previše CGI-a i sve izgleda preumjetno. Kod originalne trilogije su koristili makete i stvarne lokacije i to mi djeluje puno realnije i uvjerljivije.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 18/12/2019 : 23:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
STAR WARS 9

Eto ga, pogleda i taj famozni završnio dio završne trilogije i mogu reć da je ovo SW film po mom ukusu.

Da, obiluje besramnim i očajničkim fan serviceom, ali nakon svog tog razočarenja, cinizma i nuliranih očekivanja, gušta san ka mali pajcek. Mada je cila trilogija isforsirana i nema smisla u već etabliranom kanonu heksalogije, dovršili su priču na dostojan način, i s rispektom prema originalima. A to je meni bilo sasvim dovoljno.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 18/12/2019 23:02:50
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/12/2019 : 23:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
The Rise of Skywalker

Ugodno iznenađenje nakon 2 zasigurno razočaravajuća SW filma (Solo i Last Jedi). Pokrpali su manje više sve što je ostalo nerazjašnjeno iz prijašnjih dijelova, dali likovima zadovoljavajuć kraj. Ima tu svega onoga u duhu Star Warsa, lightsaber fightova, borbi u svemiru i ostalog, fan servicea, referenci na originalnu trilogiju, ali sviđa mi se da sve inovacije koje su najavljene u 7ici i 8ici su ovdje baš dobile svoju svrhu. Ne perfektan, ali neopisivo šarmantan film, hrabar, a opet ziheraški, po mom skromnom mišljenju ovo je najbolji nastavak u novoj trilogiji.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 20/12/2019 : 23:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Ljudi meni je ovo mozda najgori SW ikada. Svejedno sam se zabavio ali gledao sam ga kao kad gledas film The Room toliko los da je dobar. Kao da je petogodsinjak pisao scenario. Stotine deus ex machina, smijesnih raspleta. Toliko klisea da sam umirao od smijeha kao da gledam komediju.
A po zavrsetku bi ga uporedio sa finale Game of Thrones.
Toliko

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/12/2019 : 23:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pre četiri godine, sa sinom sam za njegov rođendan išao u bioskop da gledamo The force awakens. Rekao mi je da je onako, mada je BB8 mnogo cool. Tada je punio devet godina.

Pre dve godine, išli smo da za njegov jedanaesti rođendan gledamo The Last Jedi i rekao je da mu je glup film.

Prekosutra mu je trinaesti rođendan i planiramo da opet odemo na SW. Drago mi je da će se tradicija nastaviti i da ni ovog puta neće biti razočaran. :D


A to da smo mazohisti, jesmo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/12/2019 23:23:31
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/12/2019 : 09:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja ovaj Ryse još nisam pogledao, škicam dal ima karata za Pon sada da kupim.
Ali ono, šta ja znam, meni su svi SW OK, veselo šareno i zabavno. Mozak na paši i puna usta kokica.

EDIT: Evo riješeno, matineja u 11:30, ja, draga i hrpa klinaca.
A ono, nagurali su sve i skuhali opaki čušpajz. Teški meh.
Draga poludila već nakon 1h, a ja sam pred kraj već bio nestrpljiv...kad će više završit.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/12/2019 20:14:47
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/12/2019 : 16:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bućkuriš, da, i ponajviše zato što nisu imali plan za triologiju nego je sad u zadnjem filmu trebalo pokrpat što se može pa je ispalo zbrda-zdola.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 21/12/2019 : 23:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da.
Najgore je kaj je Abrams išao 'na sigurno' i napravio dosadnu ep7 koja je kopirala puno toga iz ep4.
Ali fanovi su je ipak kolko-tolko voljeli (ja nisam) i zaradila je hrpu para.
Onda je došao Johnson i doslovno okrenuo naglavačke neke događaje i likove koje je Abrams zacrtao, kao da mu pokazuje srednji prst.
Meni se to čak i svidjelo, probao je unijeti malo noviteta i svježine, ali mnogi su film popljuvali, zvali ga najgorim ikad (iako je daleko bolji od prequela), itd.
I onda se Disney uplašio i zvao Abramsa nazad da 'spasi' što se 'spasiti da', te je on čini se ponovno preokretao Johnsonove stvari (ne znam što, jer nisam još gledao, ali mogu nagađati).
I baš zato me film više ne zanima. Radije bih Johnsonovu ep9, pa makar otišao u neku svoju krajnost, barem bi bilo zanimljivo i neočekivano.
Ovako, kako čujem, imam izmućkanu kopiju ep6.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/12/2019 : 00:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Veceras gledao i prvi put u 4DX.
Jesu mi ledja izmasirali,svaki zamah laserom,prelet tie lovca i ode mi gumeni bonbon napola prozvakan sto van,sto u rikverc..
Paaa, dobro jeee,ali nesto mi nedostaje, malo sam proslu nedelju na njem.RTL-u gledao "budjenje sile", pa neki dan prve dve epizode Mandalorijana i sve mislim da ce ona beba Yoda biti novi ucitelj Jedijima..ma ono previse u medijima tog svijeta,pa ne znam vise sto ocekivati. Samo neocekivano.
Detaljne komentare mozemo ostaviti za kasnije.
Jucer gledam i zadnju epizodu "stranger things" pa gledam ona Eleven kao da strasno lici na Carrie Fischer i to mladju dosta..ne bi se iznenadio da bude glumila neku u "Leia story" ili "princess of Alderaan".
Da li je Carrie Fischer i ovaj put digitalizirana s obzirom da je umrla prosle godine?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 22/12/2019 00:03:57
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/12/2019 : 14:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Veceras gledao i prvi put u 4DX.
Jesu mi ledja izmasirali,svaki zamah laserom,prelet tie lovca i ode mi gumeni bonbon napola prozvakan sto van,sto u rikverc..
Paaa, dobro jeee,ali nesto mi nedostaje, malo sam proslu nedelju na njem.RTL-u gledao "budjenje sile", pa neki dan prve dve epizode Mandalorijana i sve mislim da ce ona beba Yoda biti novi ucitelj Jedijima..ma ono previse u medijima tog svijeta,pa ne znam vise sto ocekivati. Samo neocekivano.
Detaljne komentare mozemo ostaviti za kasnije.
Jucer gledam i zadnju epizodu "stranger things" pa gledam ona Eleven kao da strasno lici na Carrie Fischer i to mladju dosta..ne bi se iznenadio da bude glumila neku u "Leia story" ili "princess of Alderaan".
Da li je Carrie Fischer i ovaj put digitalizirana s obzirom da je umrla prosle godine?



Moyda spojler, ali i dosta non spoiler rivjua ju spominje; ja mislim da nije digitalizirana, ili ako je, onda su to ovaj put napravili bogovski. Onaj general kojeg su digitalizirali iz orginalne trilogije je baš stršao, neki dan gledao Gemini Man i tu sve skupa izgled strašno, a najgore mi je bilo kad sam neki dan vidio DeNirovu facu u Irishmanu, mene te stvari baš bodu. I kako misliš i ovaj put? Šta je u prošlom digitalizirana?!

@Windwalker: otprilike si dobro shvatio. Pogledaj pa obavezno javi dojmove.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/12/2019 14:57:05
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/12/2019 : 14:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nisu je digitalizirali, to su neiskorištene scene iz Epizode VII.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/12/2019 : 19:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nisu je digitalizirali, to su neiskorištene scene iz Epizode VII.


Ma da,to su napravili.
Citao neke komentare u-tube kanale.
Diskach,nisam spojlao, ionako je bila na popisu glumaca,pa su ljudi znali da je prisutna.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/12/2019 : 00:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Veoma prijatno iznenađenje. Posle dve teške katastrofe, ovo je baš dobar i prilično zabavan film. Ukoliko izuzmemo par nebuloza ovo je najbolji SW film još od Povratka Džedaja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/12/2019 : 07:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Zadovoljan. Vrlo zadovoljan. Sasvim ok film. Ispravljene su gluposti prošlog filma. Sa zapletom nemam problema, jer nakon epizode 8, skoro pa sve mogu progutati. Drži vodu nekako.
Ima par baš fino snimljenih scena, borbe, lokacije. A konačno su Finn i Poe bar malo živnuli i dobili kakvu-takvu ulogu.
Sve u svemu - nakon žestokog promašaja u prošlom filmu, ovo je jedan pravi i sasvim dobar SW film. Preporuke.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2019 : 15:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/12/2019 : 16:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Veoma prijatno iznenađenje. Posle dve teške katastrofe, ovo je baš dobar i prilično zabavan film. Ukoliko izuzmemo par nebuloza ovo je najbolji SW film još od Povratka Džedaja.


To mi baš i nije preporuka s obzirom da taj film smatram lošijim od epizoda 1-3.
Mada s obzirom da sve ove Disney Star Wars filmove smatram smećem, a sad vidim da mnogi ovaj pljuju a uzdizali su čak i glupi Force Awakens, možda mu i dam šansu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/12/2019 : 17:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nisam direktno upoređivao sa tim filmom, već mislim da je ovo najbolji SW film posle one prve trilogije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/12/2019 : 18:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Sta kaze klinac?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/12/2019 : 18:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I njemu baš se svideo. Čak smo i diskutovali o nekim scenama i detaljima. Prošli put je bilo samo "Glup film, a ?" Sad već traži da kupimo Battlefront 2 da igramo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/12/2019 : 00:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Budženje sile mi je bio odličan;Poslednji džedaj jako dobar;ovaj zadnji mi je ok.
U principu,zabavio me je,ali mi je daleko najgori SW film (uz ogradu da nisam gledao Soloa) - scenaristički isprazan,film koji mi nije uzburkao nijednu emociju.Zato je mojoj ženi odličan.
Zanimljivo mi je kad čitam gornje komentare (Vicea,Aca,Hantera i Don Drejpera) da su zadovoljni ovim zadnjim nastavkom posle razočarenja sa prethodna dva nastavka - nikako se ne mogu sa tim složiti.Svi su nešto vikali na sav glas kako su ih razočarali VII i VIII deo,a ja to mogu reći za ovaj IX.A opet kažem,pružio mi je par sati fine zabave.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/12/2019 00:12:37
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/12/2019 : 08:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

I njemu baš se svideo. Čak smo i diskutovali o nekim scenama i detaljima. Prošli put je bilo samo "Glup film, a ?" Sad već traži da kupimo Battlefront 2 da igramo.



Jao, i to je bzvz igra, radije bacite oko na Jedi Fallen Order, igra je odlična, ali je potpuno drugi žanr u odnosu na SWBF2. Ili bi lima multiplayer...e onda ga ježi, onda samo SWBF2.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 25/12/2019 08:12:19
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/12/2019 : 10:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Budženje sile mi je bio odličan;Poslednji džedaj jako dobar;ovaj zadnji mi je ok.
U principu,zabavio me je,ali mi je daleko najgori SW film (uz ogradu da nisam gledao Soloa) - scenaristički isprazan,film koji mi nije uzburkao nijednu emociju.Zato je mojoj ženi odličan.
Zanimljivo mi je kad čitam gornje komentare (Vicea,Aca,Hantera i Don Drejpera) da su zadovoljni ovim zadnjim nastavkom posle razočarenja sa prethodna dva nastavka - nikako se ne mogu sa tim složiti.Svi su nešto vikali na sav glas kako su ih razočarali VII i VIII deo,a ja to mogu reći za ovaj IX.A opet kažem,pružio mi je par sati fine zabave.



Slažem se za IX, a VII i VIII su i mene razočarali kad sam ih gledao u kinu, ali sad kad sam ih ponovio uoči zadnjeg dijela dojmovi su skroz drukčiji. VII mi je zabavan i lijepa posveta IV epizodi, a VIII mi je najbolji nastavak nakon originalne trilogije. S obzirom na to koliko su mi se promijenili dojmovi tih epizoda, konačan sud o IX ću donijeti kad ju ponovo pogledam za par godina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000