forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 02:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako ti je ovaj kič od kvazi-emocije dobar, stvarno se divim i tebi (pre neki dan sam se mladji divio sto mu je onaj izrod od Picarda do jaja)


Kič od kvazi-emocije?

Pratim ove likove već više od 25 godina. Ako autori ove serije uspijevaju izazvati ovakvu snažnu reakciju od mene, onda su itekako napravili SJAJAN posao.

Što se tiče filmova, neki tvrde da se ova serija posrala po njima. Upravo suprotno - fino ih je obogatila. Bit će ih užitak ponovo pogledati.

Stoga, složit ćemo se da se ne slažemo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/06/2022 : 10:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
opet nista uopste nisi rekao

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 10:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

opet nista uopste nisi rekao


Što želiš da kažem?

Ti si praktički ustvrdio da je serija nepotrebna. Štogod da napišem tebi neče značiti ništa.

Nemam volje ići u daljnju raspravu s tobom. Pogotovo jer si me potpuno izgubio tijekom rasprave o Sagi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/06/2022 : 13:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ma u principu ne zelim nista, meni ni iz dzepa ni u dzep, kao ni tebi naravno.

Al ono, nije ovo Twitter koji sluzi samo da se jednosmerno oglasava ono sto nam je u datom trenutku na umu, nego forum, gde dolazimo da diskutujemo (ja makar, ti mozda i ne).
A ako se diskusija svodi samo na razmenjivanje podataka i afirmaciju sopstvenih misljenja i ukusa (a o cemu se uopste moze diskutovati ako ne o misljenjima i ukusima? o cinjenicama mozda?), onda ono, mogu i da iskuckam mini-bota koji ce da radi tako nesto, necete ni primetiti da nisam ja iza tastature (kao da je nekome bitno na kraju krajeva, nego hipoteticki kazem).

Nzm odakle ti to da sam ja ustvrdio da je serija nepotrebna. "Pitaj koga god hoces", svi ce da ti kazu da sam se ja prvi radovao ovoj seriji kao malo dete. Povratak likova i glumaca s kojima sam odrastao, pa cak i ono malo podlo zadovoljstvo da se okrece krug i prikvelima se (i dalje nedovoljno, al daj sta das) priznaje status koji zasluzuju, nada da ipak moze to da bude dobro nakon uspelog eksperimenta s Mandalorianom (koji su posle zasrali u pauzi za reklame sa Boba Fettom, al to mozemo u zasebnom threadu). Serija u globalu dakle, ne. Ali, ovakva KAPITULACIJA MOZGA je nepotrebna, tu se slazemo u potpunosti.

Dao sam cak i nekoliko elemenata da se zapocne prica (za emocije sam pecnuo; za preglup storytelling sam dao i primer-dva), ali izgleda da je to jalova rabota, jer, "o ukusima se ne raspravlja".

Evo na brzaka jos malo, da ne bude da ne zelim da diskutujem. (ko nije odgledao do kraja, a iz nekog razloga jos uvek nije uspeo da nasluti sta ce sve tacno da bude prikazano u zadnjoj epizodi - bice spojlera dosta dole, pa da znate)

Pada mi na pamet Spidey No Way Home koji me je prodrmao bio ko blesav, u par momenata me doveo do suza u bioskopu, i sve to. "Emocija", sto bi ti rekao. pricao sam sa X ljudi (pardon the pun) pre i posle filma, i velika vecina je ostala potpuno ravnodusna, cak i oni koji su fanovi Spajdermena. Vele, to je jeftino uvlacenje svega sto aktivira proste emocije putem asocijacija, member-berries, itd. Verovatno su u pravu. Evo npr. u novom Cudnjaku se pojavljuju i kurta i murta, i vrednost njihovog prisustva je tacno nula. Ali "pitaj koga god hoces", i svi ce ti reci da znam u detalj da im objasnim sta znaci ta emocija, za moj zivotni put, kako citam ceo film i zasto, i zasto smatram da "ima tu nesto". Sto ne znaci da sam u pravu, ali da ponovim - prica o tome zasto nekome pali emocija a nekome ne, kako neko interpretira ovo a kako ono, itd. Kapiras, the sort of stuff that makes life worth living. Luminous beings are we, not just this bezumna razmena utisaka i podataka.

U kontekstu Obi Wana, kicaste kvazi-emocije se pominju iz vrlo jednostavnog razloga - ako je prica takva da je potpuno umobolna i u (mozda ne potpunom, ali svakako bitnom) rasparu s filmovima - onda jedine emocije koje mogu da proisteknu iz tako necega (osim naravno ako nema neke licne interpretacije, sto je opet zanimljivo za cuti if that is the case) su one aktivirane prostim pogledom na ta lica, settinge, i slicno. A to sve danas moze da ostvari bilo koji fan flick na youtubeu, sve s deepfakeom koji ce da izgleda uverljivije nego ovi likovi. (sto je njih deset vec pokazalo odradivsi najbezvezniji deepfake Hejdena Kristensena u onoj retro-sceni, da ne izgleda ko nabildovani Anakin-deda) Ako nijedna serija nije fulala jer se zadovoljavamo time sto koriste proste asocijacije koje nas triggeruju na najbanalnijem skinerovskom nivou uslovnih refleksa, onda mozda stvarno ne zasluzujemo bolje od ovoga. To je ekvivalentno jednoj anegdoti iz Darkwooda, kad mi je Goksi (legendarni prodavac iz radnje) u nekoj prici o ko zna kojoj novoj ediciji Zagora (Goksi je inace veliki Zagorovac himself) rekao (ko ga zna, neka procita njegovim glasom): "Druze, govno, GOVNO da stave na naslovnu stranu, i da preko stave logo "Zagor", to ce da se prodaje ko ludo."

Ali aj na stranu member-berries i uslovni refleksi. Fascinantno mi je da je iz nekog razloga danasnjim pop-"autorima" stalo da se vracaju odavno etabliranim likovima i da ih useravaju ne time sto su im se vratili (da mislim to, ne bih se trudio uopste da pocinjem s gledanjem ove serije ili bilo cega slicnog iz obilate ponude u pop-kulturi danas), nego sto imaju neku neobjasnjivu potvrdu da likove koji su uveliko ustanovljeni, prosli svoje sito i reseto, odnosno odradili svoje rites of passage - vracaju na neki default, bacaju ih u rupe nize od onih u kojima bi ikada mogli da se nadju i onda kao tu traze iskupljenje ili sta vec. Mozda i nije za cudjenje nakon sto je JJ Abrams bukvalno ustanovio anything goes kao narativno sredstvo (https://www.youtube.com/watch?v=EsjwVu_ihKU). Obi-Wan je potpuno ostvareni jedi knight & master koji ne samo da se (the hard way) pomirio s time da je njegov ucenik, saborac i brat unisten, nego se i vrlo jasno prihvatio uloge da odgaja novu nadu "until the time is right". Znaci u pitanju je neko ko zna kuda sve to ide, kako, zasto, i kakav je ulog u svemu tome. I pritom je dobio vrlo jasnu misiju, cilj ka kome treba da napreduje, da se istrenira kako da dosegne nove nivoe sile, postojanja & co.

Mozemo da kazemo da je sasvim ok ideja za postavku serije da se stvori neki element koji uspeva da ga na prevaru izvuce iz skrovista, preko Bejla Organe, itd, nije problem. Ali da je ovaj potpuno zatupeo, da ne zna sta da radi, ne zna da se bori, da je placipicka....to potpuno masi celu postavku Star Warsa kao bajke/mita uvodeci neku kvazi-real world kvazi-psihologiju gde kao treba da mi bude zao toga sto Obi-Wan ne moze da spava nocu od toga sto je Anakin posrnuo (to se vidi time sto "on nije mogao da vidi Qui Gona" celih deset godina - drugim recima, cim je ostavio mladog Luka kod rodbine, sve sa onim hopeful pogledom u ocima, otisao je u pecinu da lamentira nad zlom sudbom). Trebalo je brate da idu all the way, Obi-Wan je trebalo da postane neka pijandura ispred neke lokalne birtije na Tatuinu, da trazi master Kvaj-Gona na dnu flase ukiseljenog plavog mleka, ako ne cak i direkt u sisi neke mrtve zivujke, jos gore nego Dzejk Skajvoker. U zbilji, jedino sto preostaje je da se prepustim povrsnom zadovoljstvu sto jos jednom vidim ove junake. Jer to sto mi se crta da postoji neka emocija ne znaci da to (sto ti rece gore u temi o Sagi) organski proistice iz ostatka poznate nam price, odnosno da se uklapa u celinu. Emocija je brate the immolation scene, gde napokon sve dolazi na naplatu, sve s John Williamsom koji daje muzicku podlogu za lament. Pa i bez Johna Williamsa, emocija je bre finale Clone Warsa, gde emocija proistice prirodno iz svih prethodnih elemenata, "organski"; nije nam nista nacrtano, niti se oslanja na puke asocijacije. Stoga te pitam da li ima necega sto masim mozda? Ali mozda previse pitam.

Pitam isto kako mozes da kazes da serija nije fulala ako je Obi Wanu kao trebalo toliko vremena da se seti zasto uopste on radi sve to sto radi? Zasto uopste "until the time is right, disappear they will"? Tek na kraju seste epizode se setio da zbog dece mora da istraje? Tek na kraju seste epizode kada napokon razlupa Vejdera on konta da je Anakin nestao, bez obzira na to sto mu je odavno receno "the boy he trained, gone he is, consumed by Darth Vader", u sta se i svojim ocima i celim bicem uverio nedugo potom (nakon sto je pokusao btw ponovo da prica s njim i da se nabedjuje, pre nego sto su potegli lightsabers)? I uprkos tome sto sada napokon evo kao konta da to vise nije Anakin nego neki tamo "Darth" (to je namig originalnom filmu, vrlo domisljato) - on ga svejedno ostavlja u zivotu? Onaj Obi Wan koji je na prvu loptu rekao "I will do what I must"? (pa evo i ovde to kao ponovio ako se dobro secam) Uprkos tome sto je sada evo napokon video vrlo jasno koje je to cudoviste, koje ubija nevine bez pardona? (posto valjda gledanje "security holograms of him killing younglings" nije bilo dovoljno) A da ne pominjem, kao mali bonus, da je ceo taj momenat pokraden iz Rebelsa (https://www.youtube.com/watch?v=eU9JRYzUBBg), istih onih Rebelsa btw koji su odlicno znali kako se barata starim likovima, Vader & Obi-Wan Kenobi included.

I na primer kada se izlista cela prica o ovoj do jaja novoj negativki koja ipak nije negativka, koja provala oblaka jebote. Opet vrlo jake emocije, ali sigurno ne emocije koje ti pominjes. Ako nista drugo, likusa koja je dovoljno strong with the force da moze da prezivi dvostruki ubod i ode na drugi kraj galaksije i vitla i dalje macem, brani se od pucnjeva i to sve, ne moze da na brzaka prejebe dvoje farmera? I ispostavlja se i da Luke isto mnogo brzo trci, a ne samo sestra mu. (mozda nije losa rezija u pitanju, nego im je u genima to) Obi Wan koji najlaganije odlece s planete koju nadzire star destroyer, i odlazi u potpuno nepoznatom pravcu koji kao niko ne moze da isprati? (tolko je diskretan) Itd itd, necu da budem ko oni YouTube ranteri koji gledaju svaku dlaku, ali ovde je brate citava bunda od koje ne mogu da vidim nista drugo.

A da ne pocinjemo uopste (a mozemo, nije frka) pricu o vizuelnom siromastvu cele serije, od nistavne imaginacije i dizajna (navedi mi JEDAN element, jedan dizajn/ideju, koji je izgledom iole dostojan necega sto se zove Star Wars, koji pokazuje neki raskos makar, ako ne i neki dublji smisao), do jeftinog digitalnog izgleda koji izgleda gore od "Napada klonova" od pre 20 godina. Izgleda im je bilo bitnije da sve lici na ovaj fan work (odatle su valjda dobili ideju da odjednom lightsaberi varniče na every single udar): https://www.youtube.com/watch?v=to2SMng4u1k , nego da lici na nesto uopste.

Itd, mozemo ovo do prekosutra, ali verovatno nema poente posto ti ne volis da diskutujes. Dodacu samo jos ovo - uprkos svemu navedenom iznad da istinski imam high hopes za "Ahsoku", a da mi cak i ovaj "Andor" (koji me a priori zanima ko lanjski sneg) deluje vrlo privlacno na trejleru. No, ako i dalje nastave da nabacuju govna samo, te da demonstriraju da nemaju blage veze sa zivotom, pa i ja cu da nastavim da ispitujem ljude okolo kako to moze da im bude dobro, i zasto doprinose pozitivnoj promociji tih sranja xD

Ono o Sagi nzm tacno na sta mislis? Pitao sam te po cemu je tacno strip globalno specifican, na sta si ti odgovorio (parafraziram) "specifican je po tome sto su likovi realni i po sastavu svih svojih elemenata koji ga cine specificnim". I posle se pitas kako si me izgubio?

Elem, nema veze, ako ti neces, mozda se nakaci neko ko voli da diskutuje xD A pritom, ako imate neko misljenje o tome zasto su ove stvari zapravo dobre, a ne gotovo 100% promasene, shoot, I'm all ears.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 14:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Itd, mozemo ovo do prekosutra, ali verovatno nema poente posto ti ne volis da diskutujes. Dodacu samo jos ovo - uprkos svemu navedenom iznad da istinski imam high hopes za "Ahsoku", a da mi cak i ovaj "Andor" (koji me a priori zanima ko lanjski sneg) deluje vrlo privlacno na trejleru. No, ako i dalje nastave da nabacuju govna samo, te da demonstriraju da nemaju blage veze sa zivotom, pa i ja cu da nastavim da ispitujem ljude okolo kako to moze da im bude dobro, i zasto doprinose pozitivnoj promociji tih sranja xD



Volim ja raspravljati, ali tvoj sam post doživio kao Martina Scorseseja, kad je rekao da "Marvelovi filmovi nisu filmovi".

Ja u takvim situacijama izgubim svaku volju za raspravu. Što, zar bih ja trebao ispravljati krive Drine?

Skoro 20 godina postam na ovom i sličnim forumima i dobro znam kako takve rasprave završe. Ni ti ni ja se nećemo pomaknuti ni za milimetar, štogod bilo tko od nas napisao.

Uostalom, cijeli tvoj tekst mi je dokazao da sam bio u pravu.

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ono o Sagi nzm tacno na sta mislis? Pitao sam te po cemu je tacno strip globalno specifican, na sta si ti odgovorio (parafraziram) "specifican je po tome sto su likovi realni i po sastavu svih svojih elemenata koji ga cine specificnim". I posle se pitas kako si me izgubio?


Ovo je još jedan razlog zašto sam izgubio volju za ikakvu raspravu s tobom. Imao sam osjećaj kao da sam na ispitu. Kao ono, ti mene nešto pitaš, ja odgovorim, a ti onda kažeš da to ne valja, pa iz mojeg odgovora pobereš samo pojedine dijelove. Jesi li ti uopće pročitao Sagu? Čisto me zanima, nemoj misliti da ću dalje raspravljati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/06/2022 : 15:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
A svasta covece. Ako ti neko postavi pitanje a da istovremeno ne nacrta lepo crno na belo da ga zbilja zanima odgovor, da odmah dozivis kao da te neko reseta kao na ispitu.... Pa i sam sam rekao gore u par navrata da niko nikome ovde nista ne duguje, ono, stranci smo i razgovaramo o sustinski nebitnim temama. Nema ja sta nikoga da maltretiram ili da smatram da mi je iko duzan ikakav odgovor ili bilo sta slicno. (to vazi za bilo koga drugog, ali to vise nije moj problem)

Ovo tvoje QED rezonovanje o tome kuda rasprave idu mi je jednako jasno kao i ono (delic izvucen iz tvog mnogo sadrzajnijeg odovora): "Saga je specificna po tome sto predstavlja skup svih specificnih elemenata". Ali mi je time jasnije zasto si stava da diskusijom ne mozes promeniti nicije misljenje, iz prostog razloga sto ne nudis argumente nego stavove, tvrdnje, a kad ti sa suprotne strane neko pruzi makar neke pokusaje obrazlozenja, da ne kazem argumenata (recimo da nisam uspeo da kroz sve ovo gore razvijem ijedan pravi argument, al eto, pokusao sam makar na brzaka) ti to koristis kao "dokaz" da neko nece da promeni misljenje i da ti tu ne mozes nista da uradis. Samo da pojasnim - ako kazes "uspeli su mene da drmnu" i "odradili su sjajan posao" i "serija se nije posrala nego obogatila", to u diskusiji/raspravi za koju tvrdis da volis da vodis ima jednaku vrednost kao kad bi samo odalamio "Marvelovi filmovi ne doprinose nicemu u filmskoj umetnosti". (na sta bih u tom kljucu legitimno mogao da doprinesem diskusiji rekavsi "Nije istina, Marvelovi filmovi doprinose filmskoj umetnosti.")

Elem, da ne bi opet okrenuo pricu na to da zahtevam neko pravdanje od tebe ili bilo sta slicno (jer, surprise - zaista ne radim to; uveravam te da to nije isto sto i pitati nekoga da obrazlozi malo neku tvrdnju koju da, opet s ciljem diskusije i razmene, jer kao zato smo ovde) - u pravu si, ne moramo da nastavljamo dalje oko ovoga, zivot svakako ide dalje. Eto kad bude bila Ahsoka, ili druga sezona Bad Batcha, tu cemo moci da se tapsemo po ramenu kako nisu fulali te serije:)

I naravno da sam procitao Sagu. Izgleda da sam pored utiska da zahtevam da mi se ljudi opravdavaju ostavio i utisak da stvari pricam napamet, i da utiske baziram na proizvoljnim saznanjima, izmisljotinama, stavec. Moram definitivno da poradim na PR.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 15:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

A svasta covece. Ako ti neko postavi pitanje a da istovremeno ne nacrta lepo crno na belo da ga zbilja zanima odgovor, da odmah dozivis kao da te neko reseta kao na ispitu.... Pa i sam sam rekao gore u par navrata da niko nikome ovde nista ne duguje, ono, stranci smo i razgovaramo o sustinski nebitnim temama. Nema ja sta nikoga da maltretiram ili da smatram da mi je iko duzan ikakav odgovor ili bilo sta slicno. (to vazi za bilo koga drugog, ali to vise nije moj problem)


Žao mi je, ali takav dojam ostavljaš kod mene.

Ako želiš raspravu, onda ju nemoj ubiti u korjenu.

Mislim, koji je ovo vrag? Ovo bi me trebalo potaknuti na raspravu?

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ovo tvoje QED rezonovanje o tome kuda rasprave idu mi je jednako jasno kao i ono (delic izvucen iz tvog mnogo sadrzajnijeg odovora): "Saga je specificna po tome sto predstavlja skup svih specificnih elemenata". Ali mi je time jasnije zasto si stava da diskusijom ne mozes promeniti nicije misljenje, iz prostog razloga sto ne nudis argumente nego stavove, tvrdnje, a kad ti sa suprotne strane neko pruzi makar neke pokusaje obrazlozenja, da ne kazem argumenata (recimo da nisam uspeo da kroz sve ovo gore razvijem ijedan pravi argument, al eto, pokusao sam makar na brzaka) ti to koristis kao "dokaz" da neko nece da promeni misljenje i da ti tu ne mozes nista da uradis. Samo da pojasnim - ako kazes "uspeli su mene da drmnu" i "odradili su sjajan posao" i "serija se nije posrala nego obogatila", to u diskusiji/raspravi za koju tvrdis da volis da vodis ima jednaku vrednost kao kad bi samo odalamio "Marvelovi filmovi ne doprinose nicemu u filmskoj umetnosti". (na sta bih u tom kljucu legitimno mogao da doprinesem diskusiji rekavsi "Nije istina, Marvelovi filmovi doprinose filmskoj umetnosti.")


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/06/2022 : 16:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ha jebote. "U korenu" ubija raspravu stvar koja je napisana tek u zadnjoj poruci kada se vec ihaha odmaklo od same price o samoj seriji, odnosno uslo u pricu o prirodi same rasprave? xD Fantazija.

Elem, rekao sam vec, nije problem da kazem upet - bio si u pravu; ne moramo da tupimo bezveze u nedogled jerbo ocigledno nismo na istim talasnim duzinama po pitanju sta se uopste ocekuje od "diskusije/rasprave". Ogroman je forum, bice prilike za pisati o drugim stvarima i na drugi nacin.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/06/2022 : 16:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Lorde, ti očito s izuzetnom strašću pišeš o stvarima koje voliš, a pogotovo kad derivat iste stvari podbaci. I to je super za forum. Tvoji su mi upisi ka debeli, masni burrito s podosta jalapenosa.

Bushido je više tip koji će poput bota uskočit s ispravkom neke krivo iznesene činjenice ili će pak odgovorit kad netko nešto o stripu pita, pritom pazeći i na estetiku, podebljani font i kurziv. I ne voli širit negativu, nimalo. Poput mlake vode s limunom, dobar je za zdravlje/forum, ali nema tu nekog uzbuđenja.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 23/06/2022 16:37:46
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 17:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ha jebote. "U korenu" ubija raspravu stvar koja je napisana tek u zadnjoj poruci kada se vec ihaha odmaklo od same price o samoj seriji, odnosno uslo u pricu o prirodi same rasprave? xD Fantazija.


Taj se komentar odnosio na tvoje prethodne postove. Na "korjen" rasprave.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/06/2022 : 17:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Lorde, ti očito s izuzetnom strašću pišeš o stvarima koje voliš, a pogotovo kad derivat iste stvari podbaci. I to je super za forum. Tvoji su mi upisi ka debeli, masni burrito s podosta jalapenosa.

Bushido je više tip koji će poput bota uskočit s ispravkom neke krivo iznesene činjenice ili će pak odgovorit kad netko nešto o stripu pita, pritom pazeći i na estetiku, podebljani font i kurziv. I ne voli širit negativu, nimalo. Poput mlake vode s limunom, dobar je za zdravlje/forum, ali nema tu nekog uzbuđenja.


Negative ima previše na ovom forumu i izvan njega.

Stoga rađe biram govoriti o stvarima koje volim. A ako se onda netko ne slaže samnom, jebiga, neka mu. Ja sigurno neću dalje hraniti njegovu negativu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 23/06/2022 : 19:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ipak sam pogledao zadnje dvije epizode pošto sam skužio da ih ima samo 6 (i bolje). ostajem pri svome, loše. zadnja epizoda može prakički funkcionirati sama za sebe pez prijašnjih nastavaka i malo je bolja od ostalih, ali jedino što vrijedi u cijeloj seriji je borba između vadera i kenobija. ostalo je šrot. serija nema dušu. zadnjih par minuta su odigrali na nostalgiju kao i obično i tu skupljali poene. ajd, sviđa mi se što su qui gona ubacili na kraju ali to je to.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/06/2022 : 11:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Tvoji su mi upisi ka debeli, masni burrito s podosta jalapenosa.


retko dobar kompliment

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/06/2022 : 22:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo pogledao i ja Obi-Wana. Sad još samo da ga zaboravim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DRAŽEN
New Member

174 Posts

Member since 06/12/2015

Posted - 30/06/2022 : 13:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DRAŽEN a Private Message  Reply with Quote
Meni je Obi Wan dobra serija. Hoću još!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39391 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/07/2022 : 13:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja instalirao Disney+ pre nekoliko dana. Spicio Droide i Evokse i reko’ sad cu da gledam sve od Star Warsa. Imaju po redu opciju. Kako stoji ide:

1. Epizoda 1
2. Epizoda 2
3. Clone wars (8 sezona jebem ti sunce)

Je l’ to ispravan redosled? Neophodno sve pogledati? Kakav je kvalitet? Prvih 5 epizoda sam spicio i onako, nije lose..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/07/2022 : 14:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
jeste, Clone Wars je vrhunski Star Wars proizvod, samo treba pregrmeti prve dve sezone otprilike. Pitas se neko vreme cemu sve to, klinacke zajebantske pricicice koje nisu bogznakako animirane pritom. Ali kad dodjes posle do 5-6-7. sezone (btw, 7 sezona, ne 8:)), bukvalno ne znas gde se nalazis....

Tako da moja XXL preporuka, mozes s klincima da pregrmis tih prvih nekoliko sezona:))

Btw, nije strasno ako ne uradis ovako, ali bolje je - gledaj po ovom redosledu, jer su izbacivane epizode malo pobrkano (i mislim da je na D+ isto tako pobrkano) :

https://www.starwars.com/news/star-wars-the-clone-wars-chronological-episodeorder


A onda posle CW mozes da predjes na Bad Batch, pa na Rebels:) (pa onda stari filmovi, originalna trilogija, eventualno Rogue One ako oces pre toga)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 16/07/2022 14:07:35
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39391 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/07/2022 : 15:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakvo je ovo ludilo sa epizodama sunce ti? To tesko cimanje ganjati. Je l’ veliki cirkus gledati redom CW?
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 16/07/2022 : 16:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Ma ja sam gledao redom Clone Warse kako bog zapovijeda. U 3. sezoni mi je bio manji problem jer su skočili u prošlost prije 1. sezone pa nisam skužio neke sporedne likove koje sam trebao. Ali nije to ništa značajno. Uživao sam u seriji i što se mene tiče, najbolja Star Wars serija.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/07/2022 : 16:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kakvo je ovo ludilo sa epizodama sunce ti? To tesko cimanje ganjati. Je l’ veliki cirkus gledati redom CW?



ma stvarno nije ništa strašno, tim pre što se najviše odnosi na prvu i drugu sezonu, i film (koji je zapravo samo jedan story arc od 3-4 epizode sabijen u jednu celinu)

kako su ti sve epizode dostupne na D+, samo ih listaj redosledom koji vidiš na linku iznad. prekopiraj u neki spisak, i štikliraj jedno po jedno:)

ako si znao da se snađeš sa kiosk Bonelijem (a znao si), znaćeš i s ovim xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39391 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2022 : 09:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Potpuno si u pravu bio za povezivanje epizoda po onom linku. Nisam dve sezone gledao tako i polupano je. Sreca pa sam bas pazljivo pratio i gledao ih u 2 dana pa mi je sve bilo tu sveze i pohvatao sam. Od trece nastavljam po onoj hronologiji.

Inace, meni je ovo skroz dobro. Iako ti kazes da su prve dve sezone slabije. Kontam da sada tek dolazi pravi dozivljaj. Sinoc mi zena u 23h zabranila da gledam dalje jer je izludela od zvuka. :) Zakucao sam se dva dana i spucao 44 epizode..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/07/2022 : 09:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hahahahha au
to je bre posvecenost xD

ako ti je do sada valjalo, na drugu polovinu serije ima da odlepis onda xD

eventualno samo jos jedna stvar, za maksimalni ugodjaj
u zadnjoj, sedmoj sezoni, zadnje 4 epizode su svojevrsni zakljucni story arc gde manje vise sve price iz serije klikcu, dolaze do nekog zajednickog zakljucka - ali, neke od njih jebiga, po prirodi stvari, se zakljucuju u Epizodi III:) stoga, moja iskrena preporuka je da, kad dodjes tu do kraja serije jelte, pogledas prvu epizodu od te 4 epizode: "709 Old Friends Not Forgotten", pa zatim "Ep.III Revenge of the Sith", pa da se tek onda vratis da pogledas te preostale zadnje tri epizode Clone Warsa (710 The Phantom Apprentice, 711 Shattered, 712 Victory and Death) (a jos ako mozes da ih lepo bingeujes sva 4 (edit, lapsus) svih 5 zajedno, pa jaoj....)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 18/07/2022 14:58:03
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/07/2022 : 09:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
i javljaj obavezno na sta ti lici sve redom:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39391 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/07/2022 : 14:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U hvala za savet.. Ali ne znam kojom logikom su onda te serije redjali. Neko se zajebavao pa mu ispalo iz ruku pa kako je pokupio.. :D
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/07/2022 : 15:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
iskreno, nisam siguran tacno o cemu se tu radi
nije svakako jedinstvena pojava u americkoj TV da se epizode pretumbavaju tako bez nekog smisla, cesto tu upliv ima distributer, i sta sve ne; mozda neko zna bolje da objasni

a ovo na kraju sto sam ti rekao, za uklapanje sa Revenge of the Sith, jbg, to je neizbezna posledica kada pravis seriju koja se uklapa u vec postojece filmove, a koja uvodi nove likove koji u tim filmovima nisu predstavljeni ili nisu korisceni (ovde Ahsoka, Rex, itd.)
gledaj samo kako ti kazem, i ne gundjaj:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000