forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nova strip revija DA ili NE !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

torgalgames
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 05/08/2010

Posted - 28/02/2012 : 01:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit torgalgames's Homepage  Send torgalgames a Private Message  Reply with Quote
Evo ovako drugari ,veceras sam pricao sa jedni izdavacem koga svi vi poznajete i predlozio mu nesto vrlo interesantno.Da se oproba u izdavanju strip revije kakva su nekada bila izdanja Strip Zabavnik,Denis,Gigant,Strip Art ,stripoteka..itd .Naravno da bude bolja od danasnje stripoteke koja se svela na to da samo izlazi i nista vise nikakvog novog izgleda,monotona je.Nama Strip zaljublenicima treba nesto novo.Mislim da osim stripa u reviji treba postojati i sarene strane koje su nekada postojale u strip zabavniku,strip artu,obavezne nagradne igre ljudi to vole ,bar ja tako mislim.Na vama je da me dopunite ,da predlozite,i da li ste za takvu akciju,za izdavaca me ne pitajte on ce se sam javiti ako ga bude zainteresovalo inace on je non stop medju nama na forumu :)
Naravno i da stripovi koje izlae da imaju neku formu ,a ne kao u stripoteci izadje 15 strana pa ga nema mesecima nastavak tog stripa ili junaka i da se razumemo nemam nista protiv stripoteke :)

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 28/02/2012 : 01:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
NE
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13391 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/02/2012 : 02:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni je stripoteka odlićna i šteta što je jednom mesečno

a ovo što si naveo mi je bezveze
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 28/02/2012 : 02:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Da, kao sto je bio strip art ili bolje ako moze,..raznih stripova bi moralo biti..da se stampa onako kako je prevodilac preveo, znaci i u ekavici i ijekavici (zavisi odakle je prevodilac) najmanje 4 stripa po broju..BD, manga? itd..tako ako je kvalitna revija i izlazi cesto naprimjer sedmicno/dvosedmicno onda bi bilo idealno i mislim da bi se prodavalo dobro ako bi imalo raznih zanrova kao sto sam naveo gore..da nema fiks stranice nego koliko zatreba za svaki broj recimo od 80 do 200 stranica..citas tu reviju i skoro da ti ne treba da kupujes vise BD i druge lux stripove (naravnoo sem ako stvarno moras imati u lux izdanju)..stripovi u boji da budnu u boji na dovoljnoi dobrom papiru a da nije preskup...ali ako je kao sto su one japanske revije (naravno ne moze po 1000 stranica po sedmici kao sto oni izdaju) onda bi to islo dobro..

tu bi ja ubacivao i krace boneli serijale, manga serijale, zamisli sad 20th cent boys u reviji po 20-40 stranica po broju kao sto se radi u Japanu itd, itd..ili one mange sto je izdao Markos Bogovi citas po jedan dva poglavja svakih sedam i 14 dana..to bi bilo super i da sam ja tamo to bi ja pokusao da odradim znaci kao izdavac samo bi se napalio na taj projekat da bude naj, nista drugo..ako je odradjeno dobro i ima svacega onda bi trbalo da ide dobro narocito svremenom...samo pocetak bi trebao da bude tezak da se uzmu prava za reviju, i spremi nekoliko brojeva prije izdanja prvog broja..itd, itd
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2012 : 02:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su te strip revije najobičnija glupost i mislin da je jedna Stripoteka sasvim dovoljna, a ovo šta je navedeno u prvome postu mi se ni najmanje ne sviđa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

torgalgames
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 05/08/2010

Posted - 28/02/2012 : 02:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit torgalgames's Homepage  Send torgalgames a Private Message  Reply with Quote
ee ja sam to sam predlozio i naveo tu ste vi da predlozite i kakve veze imaju strip revije sa drugim izdanjima ,ne razumem i kakve veze ima stripoteka sada ja sam nju naveo za primer ,stripoteka je ok . I bravo za Raymonda ovaj Imrahil vecito nesto kotrira :)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2012 : 02:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa šta ću predložit kad mi je sam koncept strip revije bezvezan?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26131 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/02/2012 : 03:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jedan BD strip po broju u boji na običnom bijelom papiru,cijena do 25 kuna.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39683 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/02/2012 : 07:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni svejedno, svakako me to ne zanima... Ali ako cemo o popularizaciji stripa, toga nikad dosta.. Torgal, samo napred..
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/02/2012 : 07:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jedan BD strip po broju u boji na običnom bijelom papiru,cijena do 25 kuna.



To bi i meni bila zanimljiva opcija. Kupovao bih 100%.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 28/02/2012 : 08:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Stripbumerang, Stripoteka, SMG, Strip revija.... kupujem ove i to mi je dovoljno
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 28/02/2012 : 08:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
strip revije su prevaziđena stvar, ljudi to već godinama ne kupuju. ne

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37510 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/02/2012 : 09:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Nije li Macan rekao nesto tipa "strip revije su danas strip albumi, a strip albumi su danas integrali."


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13391 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/02/2012 : 09:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torgalgames
ovaj Imrahil vecito nesto kotrira :)



ne kontriram, nego mi je stvarno bezveze
meni je koncept stripoteke fantastičan, ok stripovi za smešne pare, u osnovi 1 epizoda u svakom broju i nema filozofiranja jedino mi je žao što ne izlazi na dve nedelje recimo
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18517 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/02/2012 : 09:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by torgalgames
ovaj Imrahil vecito nesto kotrira :)



ne kontriram, nego mi je stvarno bezveze
meni je koncept stripoteke fantastičan, ok stripovi za smešne pare, u osnovi 1 epizoda u svakom broju i nema filozofiranja jedino mi je žao što ne izlazi na dve nedelje recimo



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4187 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/02/2012 : 09:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Strip revije su prošlost.

quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by jaki

Jedan BD strip po broju u boji na običnom bijelom papiru,cijena do 25 kuna.



To bi i meni bila zanimljiva opcija. Kupovao bih 100%.



+1!

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 28/02/2012 : 10:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torgalgames

Evo ovako drugari ,veceras sam pricao sa jedni izdavacem koga svi vi poznajete i predlozio mu nesto vrlo interesantno.Da se oproba u izdavanju strip revije kakva su nekada bila izdanja Strip Zabavnik,Denis,Gigant,Strip Art ,stripoteka..itd .Naravno da bude bolja od danasnje stripoteke koja se svela na to da samo izlazi i nista vise nikakvog novog izgleda,monotona je.Nama Strip zaljublenicima treba nesto novo.Mislim da osim stripa u reviji treba postojati i sarene strane koje su nekada postojale u strip zabavniku,strip artu,obavezne nagradne igre ljudi to vole ,bar ja tako mislim.Na vama je da me dopunite ,da predlozite,i da li ste za takvu akciju,za izdavaca me ne pitajte on ce se sam javiti ako ga bude zainteresovalo inace on je non stop medju nama na forumu :)
Naravno i da stripovi koje izlae da imaju neku formu ,a ne kao u stripoteci izadje 15 strana pa ga nema mesecima nastavak tog stripa ili junaka i da se razumemo nemam nista protiv stripoteke :)



Auuuuuuuu

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 28/02/2012 : 10:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Nije li Macan rekao nesto tipa "strip revije su danas strip albumi, a strip albumi su danas integrali."






I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/02/2012 : 11:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Nije li Macan rekao nesto tipa "strip revije su danas strip albumi, a strip albumi su danas integrali."




Jesam, ali sa žaljenjem.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37510 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/02/2012 : 11:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Pa tako sam i ja razumeo. ;)

Nazalost, strip revije dandanas bas i ne idu. Svi bi sve i sada, gusimo se u raznim izdanjima, a jos nam ih nije dosta. Prepljavljeni smo informacijama. Draz se izgubila. :(


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37510 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/02/2012 : 11:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
A u biti smo posve nebitni u cjeloj sliki (mislim na strip fanove odnosno strip scenu). Tako se i vise manje vrtimo oko tih 500 primjeraka jednog stripa.

Meni je zao za strip revije, da se nisu bolje primile / da se ne primu bolje. Ali praksa je takva da se izgubilo ono "cekanje na novi broj i nastavak" ako je tu odma' cjeli album ili integral malo za tim. Realnost, jebiga.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1579 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 28/02/2012 : 12:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Gde su ona stara dobra vremena kad je bila na kiosku svaki dan nova strip revija. U ponedeljak Stripoteka, u sredu Denis, u četvrtak Eks, u petak Zabavnik, pa jednom mesečno Strip art, Spunk, Super, Gigant, Yu strip, Biser, Strip magazin... nema kraja. Ako smo u ranim osamdesetim baš žudeli za albumima kojih uopšte nije bilo, tako nam sad nedostaju dobre stare strip revije u kojima je bilo i francuskih albuma i američkog i engleskog novinskog stripa, italijanske i španske B produkcije, superherojskog i kung fu stripa, partizanskih epopeja, ma svega i svačega za jeftine pare. A sad se jebemo s tim integralima koje ne možeš da čitaš ni u krevetu ni u klozetu.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related

Edited by - ninel on 28/02/2012 12:29:29
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/02/2012 : 12:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> Ali praksa je takva da se izgubilo ono "cekanje na novi broj i

Zato ja sad kronološki čitam 2000AD, a skinuo sam i nešto argentiskog Hora Cero s početka 50ih. I malo mrzim Spirou što su podigli cijenu pretplate za inozemce pa mi je sad taman s one granice preskupoga (kao i papirnati 2000AD - nije skup časopis nego poštarina.).

U ime tjednoga veselja sam zato i uspostavio ponedjeljaQ (http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabid/36/EntryID/1284/Default.aspx).

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 28/02/2012 : 13:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Kisa i Stipoteka su dovoljne.Zazirem od fantomskih Asteriksovih zabavnika i slicnog stiva.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/02/2012 : 14:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ja bi volio da pocne izlaziti nova strip revija.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7143 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/02/2012 : 15:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Za kvalitetnu strip reviju kakav je nekad bio Strip Art ili Eks Almanah potreban je genijalan urednik.

Predlažem sebe!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000