forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Prometheus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/09/2012 : 13:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Sve što sam očekivao od Ridleya sam i dobio. Odlična vizualizacija, dobro odmeren tempo radnje, glumci su više nego dobri. Vidi se da se vodio idejom koju je imao kad je radio Aliena.
Film spada u " inteligentan" SF, akcije skoro i nema i to mu je veliki plus. Neke velike nelogičnosti koje ste naveli baš i nisam uočio. Ima ih par, ali ništa što bi upropastilo film u toj meri. Horora nema, ali mislim da to nije ni bila ideja filma i nije mi ni nedostajao.

Jedina zamerka je to što se vidi da je film prvi od dva dela, nekako nije zaokružen.




razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 15/09/2012 : 14:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Specijalni efekti standardno izvanredni; izvedba ekipe je na visini, no karakterizaciji i osobnom upoznavanju/pribižavanju likova se i nije baš pristupilo. Namjere i zagonetne misli androida Davida namjerno su ostavljene dvosmislene i nelogične zbog što efektnijeg vrhunca (mislim na uvođenje novog lika), dok je uloga i karakter poručnice Vicker baš promašen (i malo uzaludno potrošen na kvalitetnu glumicu poput Charlize Theron). E sad baš pogledao da je namjerno Theronica uzela manju ulogu zbog angažmana na Mad Maxu, šteta! Naomi nema ni 40% karizme kakvu je ostavila u Muškarcima koji mrze žene, a kao lik nije naročito zanimljiv.



Slažem se sa navedenim.
Vidim da se spominje i vrhunska glumačka ekipa ??!!
Koja je to ekipa? Ja je u ovom filmu nisam niti primjetio.
Noomi koja ima potencijala, ali u ovom filmu je djelovala totalno izgubljeno.
Charlize čiji je lik totalno bezvezan.
Logan Marshall-Green koji izgleda kao da je ispao iz nekakve teen serije.
Nitko od njih nije odradio dostojnu ulogu, svi su bili matematički hladni i precizni, kao roboti i takav su dojam na mene i ostavili. Sa niti jednim likom se nisam povezao, niti sam nešto osjetio kad su stradali.
Uostalom poznata imena nikada nisu bila garancija za dobar SF, za to imamo more primjera.


quote:
Originally posted by Johnny Difool
Mislim da se ovdje u jedan gadno nedomišljen i zapravo trivijalan film nasilno pokušavaju upisati neka značenja, simbolika i koješta čega zapravo uopće nema.

Svi smo gorljivi pa čak i sektaški ljubitelji izvornog Aliena, i htjeli bi da ovo bude kao ono, ali za vraga jer tu ničega nema, ili ga ima tek u tragovima nedovoljnima za iščitavanja i nagađanja.

I sve te priče o kreatorima i njihovim kreacijama, o značenjima ovog i onog, o biblijskoj i ostaloj simbolici, o biološkom oružju i koječemu nemaju nikakve osnove.

Možda je Scott htio ovo ili ono, možda će u nastavku biti ono ili ovo - sve su to trice i kučine, odnosno ono što bismo mi kao fanovi željeli a čega suštinski nema, odnosno ostavljeno je na razinama ovlaš nabačenih i nerazrađenih motiva, a sve skupa k tome ozbiljno škripi u realizaciji.

Bojim se da bi Scott najprije razjapio usta kad bi mu se pokušalo pričati o svemu ovome, a odmah potom bi se počeo grohotom smijati.

Kakva semantika, kakva simbolika, kakva religijska tumačenja - kakvi bakrači.

Trivijalna, šuplja i nepotrebna eksploatacija nekad genijalne priče.



Apsolutno se slažem.
Lijepo je prodiskutirati film, malo filozofirati i mudrovati :) Rasprava nakon odgledanog filma je isto dio filma.
Nažalost u zadnje vrijeme neki na silu žele ispasti pametni izvlačeći iz filma ono što on nije.
Od batmana smo dobili političku poruku, od prometeja početak svega... izgleda da se wannabe inteligentni-sf pretvorio u Rorschachevu sliku pa svatko iz nje izvlači sve i svašta.

Što se mene tiče Prometej je NAŽALOST jedna vizualno dopadljiva, wannabe inteligentna priča. Odrađena i snimljena korektno, kako se kaže "nit' smrdi nit' miriše". Pogledaš i zaboraviš. Film koji se ničim nije posebno istaknuo ili nametnuo.
Likovi koji su nedorečeni i nedorađeni, bez topline i inteligencije koju bi trebali posjedovati.

Edited by - stripofil on 15/09/2012 14:05:26
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/09/2012 : 14:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pričajte šta hoćete, ja jedva čekam DC na BR-u.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/09/2012 : 17:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pričajte šta hoćete, ja jedva čekam DC na BR-u.



+1
ali 2D, nikako 3!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 15/09/2012 : 18:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
tko zna što će to na kraju ispati, ali ovaj "prvi" dio je blagi užas. razvučena dosada sa klišejiziranim likovima i sapunastom pričicom, forsiranih emocija i minimumom atmosfere. idejno se to nekako kreće stopama erika fon denikena i zakaraje sitčina... nastavak bolje da ponudi neke dobre odgovore na gomilu pitanja sa kojima nas ostavlja ovaj isprdak.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/09/2012 : 22:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pa, vođen načinom Lindelhofovog pripovijedanja mislim da bi konkretne odgovore mogli dobiti tek na kraju trećeg dijela Prometeja (vjerujem da ih manje neće biti). Ako će raditi sistemom "Losta", načekat ćemo se odgovora. I biti 50/50 zadovoljni njima. Atmosfera, aura tajanstvenosti, brdo upitnika, a s pričom se izmotava. Mogao je to konkretizirati u manje od tri nastavka. A Ridley, pa on je samo kriv što je odabrao takvu skriptu, kao redatelju nemam druge zamjerke!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 15/09/2012 : 23:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
U startu je rečeno da će biti dva nastavka.
Pretpostavljam da će drugi nastavak usmjeriti na povezivanje sa Alienom, jer sad ovo nema nikakvog smisla niti se može smatrati prequelom. Pokušajte nadovezati Alien na Prometej :)

U svakom slučaju da drugi dio i bude remek-djelo, greške iz prvog dijela neće nestati :(
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 25/09/2012 : 09:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Izbačene scene koje će se naći na DVD-u i bluray-u:

00:02:31:16 ARRIVAL OF THE ENGINEERS
00:00:58:05 T’IS THE SEASON
00:00:42:08 OUR FIRST ALIEN
00:00:42:14 SKIN
00:01:22:01 WE’RE NOT ALONE ANYMORE
00:02:57:01 STRANGE BEDFELLOWS
00:01:25:04 HOLLOWAY HUNGOVER
00:00:23:12 DAVID’S OBJECTIVE
00:03:27:07 JANEK FILLS VICKERS IN
00:03:40:12 A KING HAS HIS REIGN
00:02:01:24 FITFIELD ATTACKS
00:04:06:06 THE ENGINEER SPEAKS
00:05:30:04 FINAL BATTLE
00:05:05:19 PARADISE

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/09/2012 : 10:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pa to je više od 20minuta! Zašto su toliko izbacili? Pitam se uopće što bi moglo biti ovo posljednje "Paradise" od čak 5 minuta? Raj na Zemlji ili što već?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 25/09/2012 : 14:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
"Paradise" je naslov sledeceg filma u trilogiji, sequel "Prometheusa".
Moguce je da je ovaj zadnji chapter neka vrsta prologa za sequel ... ?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/09/2012 : 14:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa to je više od 20minuta!



to je više od pola sata...
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 09/10/2012 : 10:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Moj take na ovaj film, svatko tko se osjeća uvrijeđen ovime ispričavam se odma unaprijed jer znam da će biti uvrijeđenih:

Ovaj film je teško smeće ove godine a bomeć i teško smeće SF žanra koje iznenađujuće me uspjevalo šokirati i poglupljivati barem svakih 5 minuta, odgledavši ovaj film imam osjećaj da sam doživio fukcing pljusku u lice mojoj inteligenciji i inteligenciji bilo kojeg kvazi normalnog ljudskoga bića.

Film je užasno prekratak i sve pokušavaju sbrzat i tokom 2h filma nije moguće se povezati s bilo kojim likom od njih 15,20 šta se isprofiliraju, iole zanimljiv lik je David ali njegove akcije su dozlaboga neobjašnjivo glupe da i to mi je bleh. Mjesto šta su se kurčili šta efektima da su iole dali truda RAZVOJU likova bi iflm bio oblji, ovako niti jedan lik nimalote ne poveže i na kraju me boljela briga da su i svi umrli na kraju bi mi ibl osvejendo jer su dozlaboga svi stereotipne budale od znanstvenice i choos to belive in god ali vjeurjem u inžinjere do njezinog kvazi muža idem se alkoholizirati jer svi su mrtvi do ona dva gaya ciji nisu dostojni da im se ime zapamti vidi odsjecena glava ajmo pobjec od broda jer smo mi likovi koji se boje i ***** smo i još smo nesposobni pa smo se izgubili uz savršene navigacije u nasim kacigama i usprkos mapiranju te ajmo dirat nepoznatu kreaturu koja bu nas pobila do Ja sma crnac kapetan klasična žrtva na kraju s klasičnim od posade jbg kapetane idete vi idemo i mi bullshita, gore stereotipe u ******m zivotu nisam vidio, da ne kazem i vikers ili kak joj ime ja sam hladna bezemocionalna žena, boze moj kad ce prestat vrijedanje nase inteligencije od strane holywooda.....

Da ne kazem o super pametnim inžinjerima koji kad s elik probudi prvo ajmo pobiti sve, dozlaboga stereotipni alien

Da ne zaboravim tentacle rape od hobotnice na inžinjera i rađanje kao prvog aliena, riga mi se.....

Ndm se d anece biti nastavka a ako hoće da neće vrijeđati inteligenciju iole svakog normalno pametnog čovjeka s iq-om većim od 125

+ da ne zaboravim od Charlize Theron onu prostoriji koja ju moze odrzavati na zivotu i zena kada evakuira brod mjesto da trci prema istoj u onih 40sek ide u neku kvazi kapsulu, da ne kazem kako je glupa jer moze trcati samo ravno kada brod pada na nju i najveći fail mojoji nteligenciji operaicja tentacle alien hobotnice u toj istoj prostoriji od charlize u stroju koji MOŽE OPERIRATI SAMO MUŠKARCE.... zaključak...charlizien lik je imo penis jer smisla da ima uređaj koji bi joj pomogo ako se ozljedi a moze operirati samo muške a ona ženska je besmislen

...mogo bi napisat fcking seminar zasto je ovaj iflm loš, ovo je čista pljuska alien franšizi iflmova od strane ridleya


+ vidim sad hrpa izbacenih scena ce trajat vise od 30min kada dođe, teatralni iflm je smeće, ndm se da u tih dodatnih pola sata će film iole zanimljiviji biti i odgovoriti na vlastite gluposti i nelogiku i dati toliko zeljeni razvoj likova

Edited by - Krscho on 09/10/2012 10:06:54
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 09/10/2012 : 10:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
To sa kapsulom koja moze operisati samo muskarce ocigledno nisi shvatio... naime, kapsula nije tu da bi lijecila miss Theron nego onog matorog burzuja koji to sve i zapoceo i koji se, kao grom iz vedra neba, pojavljuje na kraju filma.
Pitam se koliko su ljudi napravili takvih propusta u shvatanju ovog filma i na osnovu tih previda donose sud o ovom filmu. Mislim da bih vecini preporucio da pogledaju film jos jednom ili dvaput.. mozda se utisak o popravi!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/10/2012 : 10:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
evo pogledao i ja sa ženom, koja je skoro stručnjak za aliena. nije nas se dojmilo osim specijalni efekti, koji dandanas i nisu nešto naročito, jer u skoro svakom filmu CG uradi čuda. Glumci neizkorišteni, glavni lik dosadan. Vizualizacija ajd hajd. Posle 40 minuta film postaje boring ko nekad žvakače - bez ukusa posle određeno vreme. pogledaču i nastavak ali samo za info.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 09/10/2012 : 10:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

To sa kapsulom koja moze operisati samo muskarce ocigledno nisi shvatio... naime, kapsula nije tu da bi lijecila miss Theron nego onog matorog burzuja koji to sve i zapoceo i koji se, kao grom iz vedra neba, pojavljuje na kraju filma.
Pitam se koliko su ljudi napravili takvih propusta u shvatanju ovog filma i na osnovu tih previda donose sud o ovom filmu. Mislim da bih vecini preporucio da pogledaju film jos jednom ili dvaput.. mozda se utisak o popravi!



To su bile odaje od Thereon koja je žena ne Waylenda il kak se zove. Koji k ce waylendu kapsula jer em ima svoje strucnjake em je bio u hibernaciji em ima PAR DANA života i NIŠTA apsolutno NIŠTA ga nemože spasiti od smrti doli toga da mu inžinjer da neki magicni napitak koji će ga održati na životu.

Zaključak je jendostavan: waylenda umire ionak i ovak i njemu kapsula nikako nemoze spasiti život

Tako da očito sam bolje shvatio jer ovo objasnjenje nema smisla i kak se kaže you pulled it out of your ass samo da opravdaš nelogičnost a ima milijun nelogičnosti
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 09/10/2012 : 11:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

To sa kapsulom koja moze operisati samo muskarce ocigledno nisi shvatio... naime, kapsula nije tu da bi lijecila miss Theron nego onog matorog burzuja koji to sve i zapoceo i koji se, kao grom iz vedra neba, pojavljuje na kraju filma.
Pitam se koliko su ljudi napravili takvih propusta u shvatanju ovog filma i na osnovu tih previda donose sud o ovom filmu. Mislim da bih vecini preporucio da pogledaju film jos jednom ili dvaput.. mozda se utisak o popravi!



To su bile odaje od Thereon koja je žena ne Waylenda il kak se zove. Koji k ce waylendu kapsula jer em ima svoje strucnjake em je bio u hibernaciji em ima PAR DANA života i NIŠTA apsolutno NIŠTA ga nemože spasiti od smrti doli toga da mu inžinjer da neki magicni napitak koji će ga održati na životu.

Zaključak je jendostavan: waylenda umire ionak i ovak i njemu kapsula nikako nemoze spasiti život

Tako da očito sam bolje shvatio jer ovo objasnjenje nema smisla i kak se kaže you pulled it out of your ass samo da opravdaš nelogičnost a ima milijun nelogičnosti



Ako ti smatras da je logicno da zena, koja je inace u top formi, ima kapsulu koja lijeci samo muskarce a da to nema nikakve veze sa njenim ocem koji je na mator i na izdisaju i pukim slucajem nalazi se na istom brodu i, naravno, finansijer je cijelog projekta... logika je cudna stvar. To sa kapsulom ni meni nije imalo smisla dok nisam vidio matorog zivog ali ne i zdravog.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 09/10/2012 : 12:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

To sa kapsulom koja moze operisati samo muskarce ocigledno nisi shvatio... naime, kapsula nije tu da bi lijecila miss Theron nego onog matorog burzuja koji to sve i zapoceo i koji se, kao grom iz vedra neba, pojavljuje na kraju filma.
Pitam se koliko su ljudi napravili takvih propusta u shvatanju ovog filma i na osnovu tih previda donose sud o ovom filmu. Mislim da bih vecini preporucio da pogledaju film jos jednom ili dvaput.. mozda se utisak o popravi!



To su bile odaje od Thereon koja je žena ne Waylenda il kak se zove. Koji k ce waylendu kapsula jer em ima svoje strucnjake em je bio u hibernaciji em ima PAR DANA života i NIŠTA apsolutno NIŠTA ga nemože spasiti od smrti doli toga da mu inžinjer da neki magicni napitak koji će ga održati na životu.

Zaključak je jendostavan: waylenda umire ionak i ovak i njemu kapsula nikako nemoze spasiti život

Tako da očito sam bolje shvatio jer ovo objasnjenje nema smisla i kak se kaže you pulled it out of your ass samo da opravdaš nelogičnost a ima milijun nelogičnosti



Ako ti smatras da je logicno da zena, koja je inace u top formi, ima kapsulu koja lijeci samo muskarce a da to nema nikakve veze sa njenim ocem koji je na mator i na izdisaju i pukim slucajem nalazi se na istom brodu i, naravno, finansijer je cijelog projekta... logika je cudna stvar. To sa kapsulom ni meni nije imalo smisla dok nisam vidio matorog zivog ali ne i zdravog.



Objansjenje te prostorije je bilo da sluzi kao habitat u slucaju nesrece i da se u njoj moze prezivjeti i bez da je spojena s glavnim brodom, u prostoriji obitava thereon zakljucak to joj je fialsafe ako ode misija vrit i ako se ozljedi.

Ali iskreno neda mi se objansjavati logiku nekomu tko ju ne zeli prihvatiti, rađe bi da me siluje tentacle alien 25 puta dnevno iz svih pozicija opetovano i opet bi više uživo u tom silovanju nego u gledanju ovoga filma ili raspralvjanju s fanboyevima koji ga dizu u bespotrebna nebesa, over and out
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 09/10/2012 : 12:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

To sa kapsulom koja moze operisati samo muskarce ocigledno nisi shvatio... naime, kapsula nije tu da bi lijecila miss Theron nego onog matorog burzuja koji to sve i zapoceo i koji se, kao grom iz vedra neba, pojavljuje na kraju filma.



A možda zato što je i Theronica android!

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 09/10/2012 : 12:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

To sa kapsulom koja moze operisati samo muskarce ocigledno nisi shvatio... naime, kapsula nije tu da bi lijecila miss Theron nego onog matorog burzuja koji to sve i zapoceo i koji se, kao grom iz vedra neba, pojavljuje na kraju filma.
Pitam se koliko su ljudi napravili takvih propusta u shvatanju ovog filma i na osnovu tih previda donose sud o ovom filmu. Mislim da bih vecini preporucio da pogledaju film jos jednom ili dvaput.. mozda se utisak o popravi!



To su bile odaje od Thereon koja je žena ne Waylenda il kak se zove. Koji k ce waylendu kapsula jer em ima svoje strucnjake em je bio u hibernaciji em ima PAR DANA života i NIŠTA apsolutno NIŠTA ga nemože spasiti od smrti doli toga da mu inžinjer da neki magicni napitak koji će ga održati na životu.

Zaključak je jendostavan: waylenda umire ionak i ovak i njemu kapsula nikako nemoze spasiti život

Tako da očito sam bolje shvatio jer ovo objasnjenje nema smisla i kak se kaže you pulled it out of your ass samo da opravdaš nelogičnost a ima milijun nelogičnosti



Ako ti smatras da je logicno da zena, koja je inace u top formi, ima kapsulu koja lijeci samo muskarce a da to nema nikakve veze sa njenim ocem koji je na mator i na izdisaju i pukim slucajem nalazi se na istom brodu i, naravno, finansijer je cijelog projekta... logika je cudna stvar. To sa kapsulom ni meni nije imalo smisla dok nisam vidio matorog zivog ali ne i zdravog.



Objansjenje te prostorije je bilo da sluzi kao habitat u slucaju nesrece i da se u njoj moze prezivjeti i bez da je spojena s glavnim brodom, u prostoriji obitava thereon zakljucak to joj je fialsafe ako ode misija vrit i ako se ozljedi.

Ali iskreno neda mi se objansjavati logiku nekomu tko ju ne zeli prihvatiti, rađe bi da me siluje tentacle alien 25 puta dnevno iz svih pozicija opetovano i opet bi više uživo u tom silovanju nego u gledanju ovoga filma ili raspralvjanju s fanboyevima koji ga dizu u bespotrebna nebesa, over and out



Da razjasnimo nesto... matori je bio vlasnik broda a u toj garsonjeri, koju je u stvari matori opremio za sebe kao kapsulu za spasavanje posto je i on bio jedan od putnika,i koja je bila opremljena svim i svacim je stanovala njegova cerka, naravno, zastupajuci njegove interese. Sve to nije imalo toliko smisla dok se, glavom i bradom, nije pojavio on...

@dr strangelove
Sumnjam da je bila android jer bi kapetan primjetio... ako sam dobro shvatio mislim da je on opcio sa doticnom!
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 09/10/2012 : 12:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Neznam zašto se uvlačim u ovo jer vidim da ne čitaš i trebo bi naočale si ići podignuti il nekaj pa da ponovim već napisano samo

quote:
Da razjasnimo nesto... matori je bio vlasnik broda a u toj garsonjeri, koju je u stvari matori opremio za sebe kao kapsulu za spasavanje posto je i on bio jedan od putnika,i koja je bila opremljena svim i svacim je stanovala njegova cerka, naravno, zastupajuci njegove interese. Sve to nije imalo toliko smisla dok se, glavom i bradom, nije pojavio on...


Kao sto vec rekao

quote:
To su bile odaje od Thereon koja je žena ne Waylenda il kak se zove. Koji k ce waylendu kapsula jer em ima svoje strucnjake em je bio u hibernaciji em ima PAR DANA života i NIŠTA apsolutno NIŠTA ga nemože spasiti od smrti doli toga da mu inžinjer da neki magicni napitak koji će ga održati na životu.

Zaključak je jendostavan: waylenda umire ionak i ovak i njemu kapsula nikako nemoze spasiti život

Tako da očito sam bolje shvatio jer ovo objasnjenje nema smisla i kak se kaže you pulled it out of your ass samo da opravdaš nelogičnost a ima milijun nelogičnosti



zar se trebam ponavljat opet? Zar ti je teško hsvatiti da je matori pošo na putovanje da mu se spasi život, da dobije besmrtnost jer u obrnutom slučaju umire, šta će umirućem čovjeku kapsula a da je dobio besmrtnost opet šta će mu kad ima besmrtnost i da ju je ostavrio znači da je cilj zadovoljen i da nema nikakve opasnosti, d ane velim zilijutn dolara vrijedna a misija di nema nikakvo naoruzanje brod, fail na fail, ali ne boj se radim vlog di cu rantati na ovaj iflm

I da kapetan je opći navodno s thereon ali po čemu opcenje s njom ju ne svrstava u androida, mislim da ih dns rade da moso pcit s robotima kojekakvim za tu svrhu a da za 80 godina nebi mogli napraviti savrsenog sex robota s AI je ono lol

Edited by - Krscho on 09/10/2012 12:52:39
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 09/10/2012 : 13:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

@dr strangelove
Sumnjam da je bila android jer bi kapetan primjetio... ako sam dobro shvatio mislim da je on opcio sa doticnom!



Pa i primjetio je
A (navodno) su imali sexualni odnos, ali to ne znači da sigurno nije android. Ipak su svi androidi napravljeni da što bolje imitiraju običnog čovjeka (David se ipak tu dosta isticao naspram ostala 3).

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 09/10/2012 : 13:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
@ Krscho
Ta prica sa hibernacijom ne pije vodu jer su svi bili u hibernaciji, samo je stari bio par dana duze. Drugo na putu do besmrtnosti se moze svasta dogoditi i na tom putu bi svakom dobro dosla jedna kapsulica koja lijeci sve. Dalje ako je ona bila android pa za koji ce joj djavo medicinska kapsula koja lijeci muskarce?? Ili mozda je bila musko a nas dobri kapetan voli transvestite?? I jos nesto... ako bolje razmislis vidjeces da je kompletna misija, znaci i brod i sve na brodu i posada i sve ostalo, podredjena starom i njegom putu i kontaktu sa Injzenjerima, kako su ih nazvali... a vidjeli smo da je on bio prilicno beskrupulozan na tom putu i sumnjam da bi takav tip vodio racuna o bilo cijim potrebama i zivotima. Znaci, sve je bilo podredjeno iskljucivo njemu i njegovom cilju,ali bas SVE ukljucujuci i kapusulu koja lijeci muskarce i onaj modul za spasavanje,i sve to bez obzira sto je bio na samrti...
Inace te tvoje konstrukcije i pogresno tumacanje dogadjanja u filmu
su za mene potpuno neobjasnjive. To trazenje mana i propusta cak i tamo gdje ih nema.. eh, bice da je do tebe. Mozda ipak prebrzo govore...

Edited by - Kum Ruzvelt on 09/10/2012 13:27:06
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/10/2012 : 14:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Krscho, pa što se ljutiš dok pišeš?! Ne možeš pričati u duhu zdrave kontruktivne rasprave? I kum ruzvelt i dr. strangelove ima prave u vezu nekih detalja koje su ti promakle u silnoj ljutnji i razočaranošću filmom... Razvoj likova, momenti u razvoju radnje i priča možda i jesu promašeni, no nije ama baš svaki detalj sranje u ovom filmu.

I zašto neko ne bi mogao imati sex s usavršenim androidom? Jel to nešto novo u SF-u ili nezamislivo? I ja se sa strangelovom slažem da Theronica mora biti android. Stari je toliko opsjednut besmrtnošću i samim sobom da mi čak izgleda nelogično da ima pravo, nesavršeno odnosno ljudsko potomstvo. Donekle bi se time mogla opisati i njezina hladnoća. S jedne strane imamo Davida za kojeg svi znamo da je android i njegove radnje su nam logične, dok s druge strane imamo Theronicu koja funkcionira vrlo slično kao i on, samo što nije rečeno da je ona također android pa ju niti ne gledamo istim očima. (mada ta tvrdnja uopće ne mora biti točna)

Komora je za staroga, nitko nije garantirao da će odmah nešto naći na planeti, nije si mogao dopustiti da slučajno umre za to vrijeme?!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 09/10/2012 14:23:51
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 09/10/2012 : 14:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Komora je za staroga, nitko nije garantirao da će odmah nešto naći na planeti, nije si mogao dopustiti da slučajno umre za to vrijeme?!


Ustanovljeno je da david razgovora sa starim dok je u hibernaciji pomoću onog nervnog linka i da je stari m ureko :"Try harder" kada ga theoronic astisnula uz zid ( davida).... dan nakon toga david pronalazi inžinjera i onda stari ima razlog za buđenje iz hibernacije

Ergo: komroa nije za staroga i tvoj teza se rusi u vodu zbog ovoga argumenta jer po onomu sta smo vidjeli u vezi david/stari odnosa stari bi se budio iz hibernaicje sta se i jest probudio tek kada david pronađe živoga inžinjera, nema niti jedan razlog zasto da se stari budi prije nego david nađe živoga inžinjera i komora mu netreba jer pošto je u hibernaciji živ je i sama hibernacija ga drži na životu

quote:
Krscho, pa što se ljutiš dok pišeš?! Ne možeš pričati u duhu zdrave kontruktivne rasprave?


Film je toliko uvrijedio moju inteligenciju da nemogu ne biti ljut i samo pokušavanje krpanja nelogičnosti nekih forumaša di logike za to nema je još uvredljivije, mislim da je najbolje to rekao Johnny Difool u sljedećem postu

quote:
Mislim da se ovdje u jedan gadno nedomišljen i zapravo trivijalan film nasilno pokušavaju upisati neka značenja, simbolika i koješta čega zapravo uopće nema.

Svi smo gorljivi pa čak i sektaški ljubitelji izvornog Aliena, i htjeli bi da ovo bude kao ono, ali za vraga jer tu ničega nema, ili ga ima tek u tragovima nedovoljnima za iščitavanja i nagađanja.

I sve te priče o kreatorima i njihovim kreacijama, o značenjima ovog i onog, o biblijskoj i ostaloj simbolici, o biološkom oružju i koječemu nemaju nikakve osnove.

Možda je Scott htio ovo ili ono, možda će u nastavku biti ono ili ovo - sve su to trice i kučine, odnosno ono što bismo mi kao fanovi željeli a čega suštinski nema, odnosno ostavljeno je na razinama ovlaš nabačenih i nerazrađenih motiva, a sve skupa k tome ozbiljno škripi u realizaciji.

Bojim se da bi Scott najprije razjapio usta kad bi mu se pokušalo pričati o svemu ovome, a odmah potom bi se počeo grohotom smijati.

Kakva semantika, kakva simbolika, kakva religijska tumačenja - kakvi bakrači.

Trivijalna, šuplja i nepotrebna eksploatacija nekad genijalne priče.



Htio bi još istaknuti da ovaj iflm nije bio najavljivan ko alien prequel bi bio popljuvan od strane kritike žestoko, sama činjenica d aje vezan uz alien filmove je pljuska bilo kojem fanu alien filmova, ne krivim ridleya scoota nego Damona Lidelfolda, nakon sta jeu propastio LOST sada isto radi s pormetejom, neznam zasto su prvotni scenarij zamijenili s Lindelfolovim, ima li koga pametnog u tom holywoodu?

Edited by - Krscho on 09/10/2012 14:36:51
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/10/2012 : 16:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Meni film tak-tak, nisam ni puno ocekivao u odnosu na poplavu nerazradjenih filmova jos mi je "Avatar" sa nabildanim strumfovima bolji u odnosu na ovo. Efekti izvrsni ali ne drzi pricu i slabo pokriva sve...
Volim i cijenim Ridleyeve filmove a ovaj cu ostaviti u arhivi zbog navike da imam sve sto je vezano sa Alienom i Predatorom(iako nema veze sa ovim filmom iako gdja.Yutani uzima laser u prvom AVP i izgledno kasnije ljudi razvijaju oruzje na bazi "grabezljivske" tehnologije) a zbog dodatnih 20-30 minuta u "rezanju" ili dodacima :-) cu film rado jos jednom pogledati.
Sto se tice nastavaka sada kada mu je brat preselio na bolji svijet pitanje koliko ce biti voljan raditi dalje sa nastavcima.








"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 09/10/2012 16:17:40
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000