forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Restauriranje stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/03/2012 : 18:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
Ako moze mala pomoc, recimo kad se onako uviju stranice ( postanu valovite ), dali se to ikako moze izravnat ?

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/03/2012 : 18:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
A i zanima me jos jedna stvar, kod HC izdanja, i opcenito knjiga.. hrbat se dosta nakosi nakon citanja, dali je to ikako moguce sprijeciti ili popraviti ?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/03/2012 : 18:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sve se to radi peglom.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/03/2012 : 18:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A i zanima me jos jedna stvar, kod HC izdanja, i opcenito knjiga.. hrbat se dosta nakosi nakon citanja, dali je to ikako moguce sprijeciti ili popraviti ?


Kupuj sc

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/03/2012 : 18:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Ako moze mala pomoc, recimo kad se onako uviju stranice ( postanu valovite ), dali se to ikako moze izravnat ?


Kad uvati vlaga ? Stavi uz radijator dan-dva.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 15/03/2012 : 19:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Probaj sa ovim topikom, ko zna mozda pronadjes sto ti treba...:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35619

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/03/2012 : 21:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
puno hvala ljudi :D samo nisam skuzio ovaj srdjanov komentar ? sarkazam ili ? :D haha
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2012 : 21:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

puno hvala ljudi :D samo nisam skuzio ovaj srdjanov komentar ? sarkazam ili ? :D haha



Nije
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 15/03/2012 : 22:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A i zanima me jos jedna stvar, kod HC izdanja, i opcenito knjiga.. hrbat se dosta nakosi nakon citanja, dali je to ikako moguce sprijeciti ili popraviti ?

HC izdanja znaju biti gadno zajebana stvar kad je u pitanju nakošenost stripa i sl.eto ja sam nabavio Libellusov Magični,pa nisam odmah shvatio da je nakošenost stripa(bočno)stvar tiskarske greške,(pojačava se čitanjem) događa se,čak i sa savršenim izdavačima poput njih,ništa strašno,no to je u principu nemoguće ispraviti sa klasičnim metodama izvijanja boka,te guranja na kontra stranu i stavljanjem pod teret kako bi strip poprimio željeni oblik,to nažalost kod HC-stripova ne pali,eto nadam se da sam pomogao za više informacija posjeti moj gore navedeni topic
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/03/2012 : 23:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

puno hvala ljudi :D samo nisam skuzio ovaj srdjanov komentar ? sarkazam ili ? :D haha



Nije sarkazam, ja peglom ispravljam nakrivljene stripove!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/03/2012 : 23:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A i zanima me jos jedna stvar, kod HC izdanja, i opcenito knjiga.. hrbat se dosta nakosi nakon citanja, dali je to ikako moguce sprijeciti ili popraviti ?

HC izdanja znaju biti gadno zajebana stvar kad je u pitanju nakošenost stripa i sl.eto ja sam nabavio Libellusov Magični,pa nisam odmah shvatio da je nakošenost stripa(bočno)stvar tiskarske greške,(pojačava se čitanjem) događa se,čak i sa savršenim izdavačima poput njih,ništa strašno,no to je u principu nemoguće ispraviti sa klasičnim metodama izvijanja boka,te guranja na kontra stranu i stavljanjem pod teret kako bi strip poprimio željeni oblik,to nažalost kod HC-stripova ne pali,eto nadam se da sam pomogao za više informacija posjeti moj gore navedeni topic



Zato ja te MV držim uspravno, a ove A4 formata položeno, složene jedan na drugi kontra obrnute, da se ne bi iskrivili.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/03/2012 : 00:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ajmo na onaj topic čiji link je kandraks ostavio, tamo ima dobrih saveta. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000