forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 196 - Krv Mohawka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2012 : 11:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Svakako jedna od boljih priča, i odličan crtež pok. Donatellija. Šteta da ga više nema. Chiarolla će mi samo pokvariti ugođaj priče (ako je doista alkemičar u pitanju).



Prolistao sam i meni se čini da je ok nacrtao ovu epizodu....
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2012 : 11:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

koji kralj burattini...ne samo da svako malo nešto objašnjava - trampi čiko fore čak...i najavljuje na koji način će se grey osvetiti...kralj je doslovno prepisao prvih 20 strana...


Da istina ha ha
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/03/2012 : 11:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Pavel

Sandro Chiarolla !!!





....po meni jedan od najgorih crtača Zagora u proteklih 50 godina...
Ovaj broj kupujem reda radi.




Takodje. Nakon toliko negativnih komentara na epizodu, mislim da cu ga samo prelistati, necu da se davim ako ne valja, i staviti je na policu. Najgore mi je sto sam u zadnjih par dana shvatio da, koliko god prica bila maestralno uradjena, ako je crtez obicna skrabotina kao sto je Chiarollin, onda


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/03/2012 : 12:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

koji kralj burattini...ne samo da svako malo nešto objašnjava - trampi čiko fore čak...i najavljuje na koji način će se grey osvetiti...kralj je doslovno prepisao prvih 20 strana...


istina, ali treba se spustit na ravan mozga djece od 7-15, njima je Zagor prvenstveno namijenjen.
to što Zagora čitamo stari fosili Buratini nije imao u vidu...a zašto i bi...ionako nas svatko malo razumniji drži čudacima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/03/2012 : 12:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Deca smo u dusi. Na to su ljubomorni

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 16/03/2012 : 14:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Chiarolla je meni dobar (trebao sam se naviknuti) na početku, ali kasnije mu je pala kvaliteta crteža.
Sada se ponovo "dignuo", samo što mu štekaju Zagor i Chico +
Trampy - joj pa nije to taj lik.
Simpatični, debeli skitnica i varalica je ovdje neprepoznatljiv.
Netko ima smisla za komediju i geg, netko jbg nema...Chiarolla nema.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/03/2012 : 11:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Chiarollin crtež će uvijek biti nešto o čemu nema neutralnih mišljenja.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/03/2012 : 13:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je najveći Burattinijev problem što sve njegove negativce pokreće nekoliko primarnih nagona: osveta, novac/zlato, moć i to je u biti to. U redu je to za neku povremenu epizodu, ali dosadi vrlo brzo. Zašto ne pokuša s nekim malo kopleksnijim pokretačem: čast, ljubav, želja za spoznajom i slično iz čega se može napraviti vrlo dobar negativac koji ne bi bio tipično zao i iskvaren, već bi imao jednu ljepu sivu nijansu. Imam osjećaj da Boselli ima više takvih pokretača, npr. Murdra je pokretala ljubav i ispao je jedan od jako dobrih negativaca. Slična je priča i s Jimom Gitarom, koji je u biti pozitivac, ali često koketira s drugom stranom. Želja za spoznajom - pogledajte prof. Veribada. On je doduše isto napravljen kao pozitivac koji često radi sranja, ali isto tako bi se mogao napraviti odličan negativac. Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika, isto tako i oni Huroni iz zadnje Bosellijeve priče.

Mislim da je Burattini najveći fail napravio s povratkom Sculla, jer je on nakon godina što se pravio fin i dobar u zatvoru, odjednom na slobodi popizdio i išo se osvećivati svima. To je bezveze. Radnja bi bila puno zanimljivija da ga je prikazao kao pokajnika, koji se iskreno preobratio. Ako ga već izdavačka kuća ne želi kao pozitivca, onda su mogli napraviti da unatoč tome što se pokajao, njegova priroda ga je nagnala da napravi neko sranje i izda Zagora, pa da onda gledamo veliki završni fajt. Ovako je četverodjelna epizoda ispala kao tri epizode + upute za korisnike. Totalna bezveznarija.

No sikiriki
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/03/2012 : 14:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika,



Kaimakan, inače odlična epizoda i crtež
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/03/2012 : 18:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Archy

Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika,



Kaimakan, inače odlična epizoda i crtež



Jedva čekam ponovno vidjeti Prisca u nekom stripu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/03/2012 : 12:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Mislim da je najveći Burattinijev problem što sve njegove negativce pokreće nekoliko primarnih nagona: osveta, novac/zlato, moć i to je u biti to. U redu je to za neku povremenu epizodu, ali dosadi vrlo brzo. Zašto ne pokuša s nekim malo kopleksnijim pokretačem: čast, ljubav, želja za spoznajom i slično iz čega se može napraviti vrlo dobar negativac koji ne bi bio tipično zao i iskvaren, već bi imao jednu ljepu sivu nijansu. Imam osjećaj da Boselli ima više takvih pokretača, npr. Murdra je pokretala ljubav i ispao je jedan od jako dobrih negativaca. Slična je priča i s Jimom Gitarom, koji je u biti pozitivac, ali često koketira s drugom stranom. Želja za spoznajom - pogledajte prof. Veribada. On je doduše isto napravljen kao pozitivac koji često radi sranja, ali isto tako bi se mogao napraviti odličan negativac. Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika, isto tako i oni Huroni iz zadnje Bosellijeve priče.

Mislim da je Burattini najveći fail napravio s povratkom Sculla, jer je on nakon godina što se pravio fin i dobar u zatvoru, odjednom na slobodi popizdio i išo se osvećivati svima. To je bezveze. Radnja bi bila puno zanimljivija da ga je prikazao kao pokajnika, koji se iskreno preobratio. Ako ga već izdavačka kuća ne želi kao pozitivca, onda su mogli napraviti da unatoč tome što se pokajao, njegova priroda ga je nagnala da napravi neko sranje i izda Zagora, pa da onda gledamo veliki završni fajt. Ovako je četverodjelna epizoda ispala kao tri epizode + upute za korisnike. Totalna bezveznarija.



Potpisujem sve sto si napisao.
Ali, kada se uhvatis u kandze masovne proizvodnje novih prica, izgubis i strasti prema stvaranju i volje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/03/2012 : 14:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Archy

Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika,



Kaimakan, inače odlična epizoda i crtež



Jedva čekam ponovno vidjeti Prisca u nekom stripu



Jesi vidio kako je nacrtao vojsku indijanaca i opsadu utvrde? Brate fenomenalno
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/03/2012 : 15:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Archy

Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika,



Kaimakan, inače odlična epizoda i crtež



Jedva čekam ponovno vidjeti Prisca u nekom stripu



Jesi vidio kako je nacrtao vojsku indijanaca i opsadu utvrde? Brate fenomenalno


misliš maxi RATNICI? meni najbolji maxi Zagor do sada...Prisco je fantastičan...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4322 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/03/2012 : 15:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Meni je supermajk bio dobar negativac, nikad ne znaš u kojem će trenu prevladat njegova tamna strana. Recimo on je sigurno negativniji od Jimi gitare, ali opet nije niti totalno djubre, osim u sedmoj rundi kada je zagora pokušao ubiti s leđa na onoj visokoj platformi. U nekim kasnijim epizodama se borio uz Zagora, pa iako je zamišljen kao negativac, ne znaš kud bi ga stavio.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/03/2012 : 17:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Archy

Čast - pada mi na pamet Zimska Zmija ili onaj indijanac iz Ratnika,



Kaimakan, inače odlična epizoda i crtež



Jedva čekam ponovno vidjeti Prisca u nekom stripu



Jesi vidio kako je nacrtao vojsku indijanaca i opsadu utvrde? Brate fenomenalno


misliš maxi RATNICI? meni najbolji maxi Zagor do sada...Prisco je fantastičan...



Da odličan maxi iza njega mi je tonkin gnjev.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 19/03/2012 : 17:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Tonkin gnjev je meni bezveze, premlaka priča. Ali Ratnici su mi zato super. Stara, isfurana priča ali tako brza i zabavna da je to ludilo. Još je popraćena fantastičnim Priscovim kadridanjem.

Dobar maxi je još Dugo Putovanje... Epska priča... Tajni agenti i Marinci nisu tako loši, kao ni Noćna mora na moru i Napuštena utvrda (mnogi ih ne vole, ali meni su bili zabavni i zanimljivi). Plameno brdo je lođe i dosadno, kao i Čovjek sa crnom maskom/Sjena na suncu. Orlovi sa sjevera su čisti prosjek... A Smrtonosnu utrku i Dolina vjetra/Užasno prokletstvo još nisam ni čitao...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/04/2012 : 13:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Tonkin gnjev je meni bezveze, premlaka priča. Ali Ratnici su mi zato super. Stara, isfurana priča ali tako brza i zabavna da je to ludilo. Još je popraćena fantastičnim Priscovim kadridanjem.

Dobar maxi je još Dugo Putovanje... Epska priča... Tajni agenti i Marinci nisu tako loši, kao ni Noćna mora na moru i Napuštena utvrda (mnogi ih ne vole, ali meni su bili zabavni i zanimljivi). Plameno brdo je lođe i dosadno, kao i Čovjek sa crnom maskom/Sjena na suncu. Orlovi sa sjevera su čisti prosjek... A Smrtonosnu utrku i Dolina vjetra/Užasno prokletstvo još nisam ni čitao...



Pročitaj, meni među najboljim maxijima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/04/2012 : 14:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Meni naprotiv, jedan od najgorih
A "Tonkin gnev" mi je odlican, cita se u jednom dahu i obradjuje par odlicnih tema. Ne znam sta ljudima toliko smeta u tom maxiju - toliko jako prijateljstvo medju dvojicom jakih ljudi? Pesce?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 17/04/2012 : 14:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Meni naprotiv, jedan od najgorih
A "Tonkin gnev" mi je odlican, cita se u jednom dahu i obradjuje par odlicnih tema. Ne znam sta ljudima toliko smeta u tom maxiju - toliko jako prijateljstvo medju dvojicom jakih ljudi? Pesce?



I meni je "Tonkin Gnjev" odlican, jedini bolji Maxiji od njega su mi "Ratnici", "Marinci" i "Dugo Putovanje"...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/04/2012 : 16:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je odličan Tonkin Gnjev ali Užasno prokletstvo/Dolina vjetra mi je ipak bolji, najbolji Dugo putovanje, dobri su mi i Ratnici, Tajni Agenti, Marinci i Noćna mora na moru

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/04/2012 : 22:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Meni je odličan Tonkin Gnjev ali Užasno prokletstvo/Dolina vjetra mi je ipak bolji, najbolji Dugo putovanje, dobri su mi i Ratnici, Tajni Agenti, Marinci i Noćna mora na moru




Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/04/2012 : 22:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Moja top lista :
1.Ratnici
2.Marinci
3.Dugo putovanje

Općenito, maxiji su mi osrednje kvalitete ali ipak bolji od specijalaca ili almanaha... Šteta za Noćnu moru na moru i Čovjeka s maskom, oni su totalno sjebali stvar...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000