forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Konan: Hronike, knjiga 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Poli
Advanced Member



Slovenia
37349 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/04/2012 : 18:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Neki pak vole Barryja, kako god se to (meni) cinilo cudnim.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 01/04/2012 : 19:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Dobro... Razumljivo je da ne može sve svima da se dopadne, ali zaista ove epizode smatram svojevrsnim biserom. Smith je nešto sasvim drugo u odnosu na recimo Buscemu, a opet mi je njegov Conan mahom odličan.

BWS je imao problema sa izrazima lica, na primer, ali se brzo popravio. Evo dve table njegovog Kulla, mada ga je crtao isto kao Conana...




PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/04/2012 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
pa jel istina da se ovo rasprodalo?!?!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2012 : 20:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nema ga više na lageru.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/04/2012 : 21:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Kad pre?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2012 : 21:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ups, pogrešno izdanje.

Divljeg mača 2 nema više na lageru.

Hronika, naravno, ima.

Izvinjavam se zbog zabune.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/04/2012 : 21:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
da, previše čudno da je obrnuto
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2012 : 21:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Mada se ne bih bunio da su se i Hronike rasprodale. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/04/2012 : 21:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ups, pogrešno izdanje.

Divljeg mača 2 nema više na lageru.

Hronika, naravno, ima.

Izvinjavam se zbog zabune.


moja krivica,postavio sam pitanje u krivom topicu...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 03/04/2012 : 22:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam pola Hronika (br.3) i prelistao naredne epizode. Price su mi jako dobre i dopada mi se to sto su skoro sve price deo jedne vece celine, a s obzirom da su sve adaptacije nevezanih REH-ovih prica, svidja mi se kako je to sve odradjeno i sklopljeno u celinu

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 04/04/2012 : 16:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Izvanredno izdanje po kvaliteti,ceni...Trebali bi se svi ostali izdavači ugledati na DW ili im prepustiti sva izdanja.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 07/04/2012 : 19:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Da ,odlican uradak,Darkwood i Fibra ozbiljni izdavaci koji teze savrsenstvu.(kvaliteta na prvom mjestu i pristupacna cijena)
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/04/2012 : 20:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam skoro cele Hronike, krenuo sam da citam Crvene klinove. Nisam nesto jak sa recima, kao sto neki umeju da poetski izraze svoje misli i utiske, a ne bih ni da spojlujem, tako da cu samo nasumice zapisati neke svoje misli.

Jako su mi se dopale epizode koje cine story arc Makaletski rat. Svidja mi se kako je Tomas zamislio te naizgled nepovezane price u jednu celinu i da to sve ima neki prirodan tok, a ne da su nasumice nabacane epizode. Cini se kao da je Tomas vec unapred zamislio sve i da je znao sta ce se desavati u kasnijim epizodama (a mozda i jeste tako bilo). Znaci jedna fina pricica, ja sam odusevljen. Love I svidja mi se kako je ubacio u pricu lika koji je u ranijim epizodama delovao skroz nebitno, jedva i da se pojavio onako u prolazu, a posle postao jedan od Konanovih boljih prijatelja (mislim na Fanfira).

E sad, Crveni klinovi, nekako mi deluje kao da ta prica ne spada tu. Jel ona tako nasumice ubacena u originalno DH izdanju ili zaista spada tu hronoloski? Ako neko zna, da mi odgovori... E da, svidja mi se sto su te stranice obojene u crveno, daje neki poseban smek toj prici.

Sto se tice crteza, u Crvenim klinovima se vidi da je Smitov crtez dosta napredovao, u odnosu na prethodne epizode, a epizode koje je Busema crtao su izvanredne. Nije ni Kejnov crtez los, ovako u boji.

Eto, to su neki moji utisci Jedva cekam sledece epizode...


IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 14/04/2012 : 14:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Malo offtopic. Jel ima kakva nova vijest oko Fosterovog Tarzana ?
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 14/04/2012 : 18:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Za sada nista ne najavljuju, najavili su neka druga izdanja, tako da ne verujem da ce Tarzan jos neko vreme

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37349 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/08/2012 : 20:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da malo ozivim topic. Procitao ovaj bisercic pred 2 meseca u miru na moru (mada je miris stampe jos uvek "intenzivan" - a ono, ista stamparija koja stampa i Mac koji imam onako retro old-skul nenadj. miris ).
Stvarno je perverzan uzitak drzati ovo u rukama i lagano citati i uzivati. Prije citanja sam presao jos i kroz Beli put 1&2, i ove price u 3&4 (ili DW Hronike 2) mi vise pasu, mada i na pocetku ima epic stories such as Kula slonova.
Ovaj epic Makaletski rat rastura. Pa i pocetni Elrik i zakljucna (koja se ne nastavlja neposredno na ove price prije, avetinjski Zuhotl - ovo je ko za neku igricu, pomnalo stravicna "alienska" atmosfera + sise.


DW su super stavili samo naslovnicu SSOC#13 u 3. Mac umesto cele price - Kane je podnosljiviji u koloru, u Hronikama. Plus radi kontinuiteta mora da je ovdje.


Jos pitanje (ako se moze), sta ide na naslovnicu Hronika 3, CC 5 ili 6? Ako ce "rikne" da ostaju modre (kao kod Maca gde prevladava crvena boja), mislim da bi lepse sela sestica.

I kada se planira trojka, za sajam na jesen?




(ali miris stampe bas obara s nogu )


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 11/09/2012 : 08:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Da se i ja nadovežem na ovo pitanje.
Ima li nekakvih vijesti o novim kronikama omiljenog nam barbike Conana?

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37349 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/09/2012 : 08:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sa DW foruma, by Djole: "Knjiga 3 do kraja godine (možda Sajam, ali da ne preciziramo, nikad se ne zna), Knjiga 1 početkom naredne."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 11/09/2012 : 10:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Treba da idu dve knjige godišnje, dakle ove ide još trojka, a sledeće 1 i 4.

Izvor: Djole

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 11/09/2012 : 12:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Odlično. Unaprijed se radujem.
Nadam se da neće zakazati na relaciji izdavač-štamparija-HR uvoz.
Hvala na dodatnoj informaciji o 2 broja godišnje.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/03/2013 : 18:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Da, takav je plan.


Zna li se možda kada će Hronike knjiga 1 ?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 31/03/2013 : 18:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Djole

Da, takav je plan.


Zna li se možda kada će Hronike knjiga 1 ?



Također! Ajde objavite ove rupe u programu ( uključen i Konan br 1 reprint ) pa onda s milim bogom

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 31/03/2013 : 18:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Hronike valjda krajem godine. Prvo ide knjiga 4, pa onda 1.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/03/2013 : 21:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
puf, mogli su knjigu 1 na kraju...
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2405 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 24/04/2013 : 13:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
OK, kako izgleda da Darkwood na Stripovima.com više ne reklamira svoja izašla izdanja tako ažurno, a kako piše da ovdje, na 'Izdavačkom izlogu', nove topice smiju otvarati samo prestavnici izdavačkih kuća, moram ovdje upitati.

Pitanje o novoizašlim Darkwoodovim izdanjima Crvene Sonje i Konana.

Ne o tome što moraš kupiti obje knjige da bi sastavio jednu priču, jer radi se o crossoveru Konana i Sonje, na čije likove polažu prava različite izdavačke kuće, pa kao ne mogu više zajedno u jednu knjigu.
Sve je to maaalo glupo jer je i dalje u stripu o Konanu imamo Sonju, i obratno. Ne znam kako onda strip magazini u iste korice stave junake različitih kuća...
Ali pustimo to, izašlo je kako je izašlo

Mene zanima nešto drugo -
Ovo su epizode iz Conan the Barbarian, koje je Darkwood krenuo objavljivati u svojim 'Konan hronikama' i s trećom knjigom su došli do broja 42.
Ovaj Konan, koji su sad izdali je iz Conan the Barbarian #66-68.
Ne mogu nigdje naći da su izašle 'Konan hronike' četri. (mada bi trebale izaći i pete da bi stigle ove epizode)

Čemu ovo preskakanje?
Tim više što u previewu možemo vidjeti natpise - pogledaj Hronike 4

Je li Ludensova bolest preskakanja zahvatila i Darkwood ili postoji neko normalno objašnjenje ?
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000