forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Što je ovo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/03/2012 : 12:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ Mr. Bushido

Isplatilo bi ti se dati šansu Nolittinom Mr. Nou, osobito odličnim ranim epizodama kakve su kultni Posljednji Cangaceiro, Čovjek iz Gvajane, Rio Negro, Atlantik!, Lovci na glave itd. Meni je tu Nolitta bolji nego u bilo čemu što je napisao za Zagora, što valjda ima veze i s tim što je Mr. No moderniji strip suvremenije tematike i načina njezine obrade, plus egzistencijalizam i natruhe pesimizma i mizantropije što sve u svemu predstavlja jako dobru kombinaciju.


Vidjet ću, možda jednom posudim nešto od njegovih epizoda u knjižnici. Ali nisam u žurbi, em ima stripova koji me trenutno više zanimaju, em mi je ono što sam čitao od Mister Noa bilo dosadno. Jedino me Sclavi zanima jer volim njegov rad.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12303 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2012 : 13:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A ja, opet, ne mogu smisliti Sclavija (DD). Jedino onih par epizoda Zagora mogu svariti. Što si ti ukusi jebena stvar...

Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/03/2012 : 17:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uopšte se ne slažem da je BWSmithov Konan žgoljav. On je manje ogroman od Busceminog, sa nešto većom glavom u odnosu na telo (realističnija anatomija), ali svakako deluje sposoban za demonstraciju snage kakvu je prikazivao u stripovima, za razliku od prosečnog momka sa ilustracije iz prvog posta.



Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 09/04/2012 : 23:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
HA!
Desilo se!
Big strip istražitelj Mr.Bushido, ovaj put nije odradio zadatak!
Naravno da se ne može baš sve znati, ali tvrditi nešto da je tako samo zato što se to nekom tako više sviđa, ili, možda, zato što je većina imala drukčije mišljenje, pa mora protiv struje...

Tvrdnja da je B.W. Smithov Konan onaj pravi, tj.onakav kakvim ga je zamislio i opisao Robert E. Howard...
Mr. Bushido, nisi čitao Howardove priče, zar ne?
Howard svog Konana opisuje kao čovjeka herkulovske snage i građe, ogromne širine ramena, koje je naslijedio od svog oca kovača, i visine od preko dva metra. Snage tolike da je Konan, još kao mladić, golim rukama lomio vratove divljim simerianskim bivolima.

Dakle, Barry je bio taj koji je Konana krivo crtao, a ne svi ostali.
Negdje sam pročitao da je i sam Howard bio vrlo snažan i visok lik, koji je volio boksati i koji se je i sam, pred kraj života, nabildirao. S takvim Howardovim sklonostima, Konan nije mogao biti drukčiji nego ogromna divlja mrcina.

Nemam ništa protiv Barrya, štoviše, njegovi kasniji Konani i X-men su mi odlični, ali to je, naspram njegovog mršavog Konana s početka priče i kvaziKirby rani brojevi X-men, neki deseti Barry Smith.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/04/2012 : 00:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Tvrdnja da je B.W. Smithov Konan onaj pravi, tj.onakav kakvim ga je zamislio i opisao Robert E. Howard...
Mr. Bushido, nisi čitao Howardove priče, zar ne?
Howard svog Konana opisuje kao čovjeka herkulovske snage i građe, ogromne širine ramena, koje je naslijedio od svog oca kovača, i visine od preko dva metra. Snage tolike da je Konan, još kao mladić, golim rukama lomio vratove divljim simerianskim bivolima.


Howard isto tako kaže kako je Conan brz, agilan i da se kreće poput pantere. Kad se sve zbroji, Conan bi više bio građen kao Usain Bolt, a manje kao Arnold Shwarzenegger.

Znači, Barry Windsor-Smith ga je dobro crtao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1819 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 10/04/2012 : 09:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Meni se svidja kako ga je Smith crtao, crtez nekako docarava Konana iz mladjih dana, dok je jos bio lopov. A Smithov crtez inace nabreduje vremenom, recimo u Crvenim klinovima (Red nails) mi je bas gotivan...

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000