forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Essential Marvel (Čarobna knjiga)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 30/12/2013 : 19:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Čitam ovog Tora, nekih 200 strana za sada pročitao. Ima dosta zanimljivih epizoda, naravno na nivou početnih epizoda Ajron Mena i Osvetnika, ali mi je epizoda sa Merlinom totalno besmislena (da, to je onaj čarobnjak, koji je u stripu mutant). On koji je spavao vekovima, probudi se i odmah zna šta su novine, šta je raketa, šta je Bela kuća i gde se nalazi koja ulica.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/01/2014 : 17:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Essential Moćni Tor 1

Nije loš ovaj Tor. Naravno, ima poneka glupa epizoda, ali zato ima puno dobrih i zabavnih. Vremenom priče postaju sve bolje. Mnogo dobar dodatak su i Priče iz Azgarda, kratke ali zanimljive priče o mladom Toru, Odinu, Lokiju i ostalim likovima iz nordijske mitologije.

Crtež dosta varira, od lepog kad nešto slabijem, u zavisnosti od toga ko crta ili ko tušira Kirbijev crtež.

Voleo bih da je bilo više raznovrsnijih protivnika, umesto da se vrte jedni isti kroz mnoge epizode. Uglavnom, zadovoljan sam ovom knjigom, tu je negde u rangu sa Ajron Menom i Osvetnicima, a možda na momente i nešto bolja od Ajron Mena.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 09/01/2014 : 19:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 10/01/2014 : 21:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Znači stiže Hulkiša, lepo, lepo...
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 14/01/2014 : 03:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Obaveštenje:

Nova cena za svaki strip Čarobne knjige je 950 dinara.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 19/01/2014 : 22:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Essential Moćni Tor 1

Nije loš ovaj Tor. Naravno, ima poneka glupa epizoda, ali zato ima puno dobrih i zabavnih. Vremenom priče postaju sve bolje. Mnogo dobar dodatak su i Priče iz Azgarda, kratke ali zanimljive priče o mladom Toru, Odinu, Lokiju i ostalim likovima iz nordijske mitologije.

Crtež dosta varira, od lepog kad nešto slabijem, u zavisnosti od toga ko crta ili ko tušira Kirbijev crtež.

Voleo bih da je bilo više raznovrsnijih protivnika, umesto da se vrte jedni isti kroz mnoge epizode. Uglavnom, zadovoljan sam ovom knjigom, tu je negde u rangu sa Ajron Menom i Osvetnicima, a možda na momente i nešto bolja od Ajron Mena.



Dugo sam se opirao ali sad si me naterao da ipak kupim Tora
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 23/01/2014 : 22:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Essential Osvetnici 2

Čitao sam drugu knjigu Osvetnika čitavih mesec dana, svaki dan po malo. Dobro, desilo se da sam ponekad čitao nešto drugo. Uglavnom, danas pročitah poslednje dve priče.

Iako su me početne priče malo smarale (dosta su me nervirale prepirke Kapetana i Oka Sokolovog), tačno se vidi napredak u odnosu na prvu knjigu. Kako se bližimo kraju knjige, priče postaju sve bolje i bolje. Kako i ne bi, kad scenario preuzima Roj Tomas. Naravno, nađu se poneke slabije priče, sa dosadnim protivnicima, ali ima i onih mnogo zabavnih. Nekako se za ove 23 epizode mnogo toga izdešavalo, tako da je zaista bilo zanimljivo pratiti nove avanture ove ekipe.

Takođe se vidi napredak i u crtežu. I Don Hek i Džon Bušema (Bjusema?) su mi odlični. Kako samo crtaju ženske, uff! :D

Nemam nekih zamerki, osim par greškica, ali nije ništa strašno, definitivno je bolje odrađen upis nego kod Spajdermena 2, prevod je zaista vrlo dobar...



Kupio sam i ja drugu knjigu i mora se priznati napredak, što se tiče priča i dialoga.

Prva mi je bila jedva čitljiva radi užasnih dialoga- jednostavno ne mogu vjerovati da je netko tako pričao u 60-tim ili da je takav način govora bio popularan. Više puta sam gledao tko je to prevodio suosječjući se sa te dvije prevoditeljice

Još je sve pomalo zbrkano, ali vidi se veliki napredak naspram prve knjige.
Jedino što me je malo zasmetalo što su počeli bezvezno izmišljati imena-
The Beetle - Skarab (morali su staviti baš koji bi tip bube taj negativac mogao biti)
Whirwind - Zlihor
Što je to zlihor? Što im Vihor nije bilo dovoljno dobro?
Čemu to glupo izmišljanje?

Na kraju će izmišljati nevjerajotne gluposti od imena kao što su to radili u Bookglobovim izdanjima (Hulkica, Zmajko, Odvratnik, Siva groteska...)
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 23/01/2014 : 23:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne sviđa što se u Spajdermenu on zove Buba, a ovde Skarab, kao da su u pitanju dva različita lika. Trebali su uskladiti to.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 24/01/2014 : 00:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Za prevod stripova treba imati I nešto vise od prevodilačkog posla.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/02/2014 : 16:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Spremite se za Leteći start!

U subotu, 8. februara stiže Hulk, još jedan od Marvelovih omiljenih likova.
Iskoristite priliku i kupite ga, samo tog dana, po ceni od 779,00 dinara preko sajta "Čarobne knjige" i u klubu čitalaca, knjižari "Bulevar books" u Novom Sadu.

http://www.carobnaknjiga.rs/hulk

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/02/2014 : 18:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pazario dvojku Osvetnike, meni su oni najbolji od svih ovih objavljenih; pravi su treš, no ima i to nekog šarma. Šteta mi je jedino što nema originalne ekipe u drugom; ono dvoje mutanata Vještica i Munja su mi bezveze ko likovi, a strijelac mi ide na jetra svojim konstantnim izazivanjima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 07/02/2014 : 20:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
I mene je on nervirao, ali malo se smirio u ovoj drugoj knjizi. Čak je počeo da poštuje Kapetana.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 07/02/2014 : 20:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Inače, Hulk je u prodaji. A uskoro će izaći i Fantastična četvorka.

http://www.carobnaknjiga.rs/fantasticna-cetvorka

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/02/2014 : 12:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Pazario dvojku Osvetnike, meni su oni najbolji od svih ovih objavljenih; pravi su treš, no ima i to nekog šarma. Šteta mi je jedino što nema originalne ekipe u drugom; ono dvoje mutanata Vještica i Munja su mi bezveze ko likovi, a strijelac mi ide na jetra svojim konstantnim izazivanjima.



U trećem i četvrtom essentialu idu neke od najboljih priča, a postavka Avengersa nastavlja da se menja (nabolje!)...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/02/2014 : 17:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 08/02/2014 : 17:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Je li o ovome essentialu ima ona epizoda Hulka koja je išla u Spunk novostima?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/02/2014 : 18:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma šta je išlo u Spunk novostima, ali na slikama ispod se može videti koje sve epizode su u knjizi.




IG: @bricktoygrapher

Edited by - Zlix on 08/02/2014 18:44:10
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 08/02/2014 : 19:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Je li o ovome essentialu ima ona epizoda Hulka koja je išla u Spunk novostima?

Ne, to je bio novinski strip. Sto se tice reprinta, video sam samo ove svescice: http://www.mycomicshop.com/search?TID=23478771


Essential reprintuje sveske iz sezdesetih.

Edited by - Vlaadisha on 08/02/2014 19:02:29
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 09/02/2014 : 10:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by cerichus

Je li o ovome essentialu ima ona epizoda Hulka koja je išla u Spunk novostima?

Ne, to je bio novinski strip. Sto se tice reprinta, video sam samo ove svescice: http://www.mycomicshop.com/search?TID=23478771


Essential reprintuje sveske iz sezdesetih.


Hvala. Super mi je ta epizoda, baš bih je volio pročitati u komadu.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 14/02/2014 : 17:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Prvi put nema najave za sledeće stripove ČK u Hulku. Nadam se da će brzo izbaciti one najave...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/02/2014 : 10:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Prvi put nema najave za sledeće stripove ČK u Hulku. Nadam se da će brzo izbaciti one najave...



Hm, ovo ne sluti na dobro...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6869 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/02/2014 : 17:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Je li o ovome essentialu ima ona epizoda Hulka koja je išla u Spunk novostima?



Šta je tačno izlazilo od Marvela u ex-YU, možeš naći ovde.

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=21387.0
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/02/2014 : 20:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by cerichus

Je li o ovome essentialu ima ona epizoda Hulka koja je išla u Spunk novostima?



Šta je tačno izlazilo od Marvela u ex-YU, možeš naći ovde.

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=21387.0


Hvala

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 02/03/2014 : 18:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Princ Valijant 2 je, inače, trenutno druga najprodavanija Čarobna knjiga.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/03/2014 : 18:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Essential Hulk 1

Pročitao sam do kraja i moram priznati da je Hulk mnogo zanimljiviji nego što sam mislio da će biti. Očekivao sam neke priče u nivou onih iz Ajron Mena, Osvetnika, Tora. Zapravo, Tor mi je bio nešto bolji od ostalih izdanja (ne računam ove modernije, Vulverina, X-Men), ali mi je Hulk sada ispred Tora.

Priče jesu kratke, od po 10 strana (sa izuzetkom onih prvih 6), ali većina njih čine jednu veću celinu i tu se smenjuju zaista zanimljivi protivnici. Najveći neprijatelj je, naravno, vojska, na čelu sa generalom Rosom. Ali nađe se tu i još poneki interesantan negativac, pored Vođe i Bumeranga.

Hulk k'o Hulk, ne može da ti ne bude zanimljiv. Lik ide okolo i razbija i samo želi da ga ostave na miru. Moglo bi se reći da mu je sudbina slična Letačevoj. I on je u par navrata samo želeo da pomogne, a ljudi ga mrze bez ikakvog razloga, samo zato što je drugačiji. Ali on ne kuka mnogo, nego ide i bije svakoga ko mu se nađe na putu.

A crtež varira. Mnogi su se ovde crtači izmenjali, tako da ima i slabijih crteža, ali ima i vrlo kvalitetnih. Kakav god da je crtež, ne umanjuje uživanje u pričama.

PS, mala zanimljivost: Ako neko ima Osvetnike 1, bacite pogled na epizodu 17, strana 364, i u Hulku epizodu 69, strana 275. Meni je bilo zanimljivo pratiti kako se te dve priče dešavaju u isto vreme. Tad je i Rik napustio Osvetnike i ponovo se pridružio Hulku.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000