forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Striparnice
 "Lastan"-strip knjižara(najava otvorenja)
 New Topic  Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 13/04/2012 : 13:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Ratko, treba vina donjeti?

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 13/04/2012 : 14:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Slikaj malo narod na otvaranju,pa stavi slike u ovaj topic.
Go to Top of Page

hc1012
New Member



Croatia
245 Posts

Member since 10/01/2009

Posted - 13/04/2012 : 15:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send hc1012 a Private Message  Reply with Quote
Koje će biti radno vrijeme "Lastana"?
Da znamo planirati posjete nakon otvorenja.

Edited by - hc1012 on 13/04/2012 15:34:35
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 13/04/2012 : 17:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
lastan,

sad definitivno znam kako je trebao izgledati moj hram stripova o kojem sam maštao kao mali dječak ali i tinejdžer.
ovo je zaista čudo. ne mogu da vjerujem da ima ovoliko ZS-a i LMS-a u ovako dobrom stanju.

šta drugo reći, osim krasno i čudesno.

dokaz da se i najluđe dječuje maštarije ljubavlju, trudom i strpljenjem mogu preinačiti u stvarnost
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 13/04/2012 : 17:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by culfis







....dobra slika!Navrati da uzvratim gostoprimstvo i pozdravi mi Peđu(čuvam mu onaj mobitel!)
Živio!


Hvala na pozivu, gledacemo Pedja i ja da navratimo sto pre!
p.s. ako naletis na SZ 47, izdvoj jedan primerak za mene!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/04/2012 : 19:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Bio sam poslije posla...
To treba vidjeti! Ne može se samo tako opisati!

Ljudi su jos od podneva stajali i čekali....

Žao mi je sto nisam bio na službenom otvorenju,
ali pošto radim u blizini, nadoknadit ću to sljedeci tjedan.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/04/2012 : 20:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Fotke sutra...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2593 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 13/04/2012 : 21:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Tekst sa HINA-inog servisa:


U Zagrebu je večeras svečano otvorena strip knjižara, galerija stripa i suvenirnica "Lastan", novo mjesto okupljanja i sastajalište stripaša svih generacija koje ljubiteljima stripa donosi više od deset tisuća naslova starih i novih izdanja stripa domaćih i inozemnih izdavača.
Osim velikog izbora strip izdanja, u novoj je strip knjižari izložen i velik broj originalnih radova domaćih i svjetskih velikana stripa, a ljubitelji stripa tamo mogu kupiti i šalice, majice, postere i druge suvenire s likovima popularnih strip-junaka.
Nova zagrebačka striparnica otvorena je uz prezentaciju dvaju novih izdanja klasika hrvatskoga stripa, strip albuma "Osmoškolci" prošle godine preminulog cijenjenog hrvatskog crtača i strip-autora Ivice Bednjaneca, te strip albuma "Čudotvorni mačak i ostali stripovi" Waltera Neugebauera.
Novo izdanje Bednjančevih "Osmoškolaca" integralno je izdanje 24 kompletne epizode od ukupno 33 naslova toga stripa uz koji su odrastali naraštaji čitatelja popularnog školskog časopisa Modra lasta. O knjizi je govorila povjesničarka umjetnosti Branka Hlevnjak, koja je napomenula kako je riječ o izuzetno vrijednoj i kvalitetnoj građi kroz koju svatko od nas bez obzira na dob proživljava ono što je Bednjanec vrlo virtuozno znao prikazati.
Neugebauerovog "Čudotvornog mačka" predstavio je jedan od najvećih hrvatskih poznavatelja stripa Rudi Aljinović, koji se posebno osvrnuo na ulogu Waltera i njegova brata Norberta u povijesti hrvatske nacionalne kulture. "Oni su uz (Andriju) Maurovića stvarali prve krugove potrošača hrvatskog stripa i to je njihova povijesna uloga", kazao je Aljinović. "Njihove najpoznatije likove svi pamtimo, a njihovi su stripovi ušli u najuži izbor svjetskog dometa", napomenuo je.
Uz naslovnu priču prvi put objavljenu u Vjesnikovom zabavniku "Petko" 1953., "Čudotvorni mačak i ostali stripovi" donosi znanstveno-fantastično-kriminalistički strip "Neznanac iz svemira" prvi put objavljen u tjedniku Globus 1954., te "Roy Thorne", koji je u "Petku" počeo izlaziti 1953. Knjiga također obuhvaća i "Kraljevu miljenicu" s popratnim tekstom u stihu, koja je izlazila u "Horizontovom zabavniku" 1952.-53., te "Jelenko Kamenko" koji pripada Neugebauerovoj poslijeratnoj produkciji.
Crtač stripa, pjesnik, humorist i scenarist Ivica Bednjanec (1934.-2011.) bio je jedan od najplodnijih autora u povijesti hrvatskog stripa, koji je sudjelovao u brojnim izložbama u zemlji i svijetu. U Napulju je 1984. dobio prestižnu nagradu "Pulcinella", na Salonu stripa u Vinkovcima 1988. Grand prix a 1997. Nagradu za životno djelo, 2006. Nagradu za životno djelo ULUPUH-a, a odlikovan je i Redom Danice Hrvatske.
Walter Neugebauer (1921.-1992.) svoje je mjesto u svijetu stripa zauzeo kad je imao tek 14 godina, preko noći izrastavši u respektabilno ime hrvatskog stripa i vrhunskog autora čije je stvaralaštvo imalo presudan utjecaj na prihvaćanje i popularnost stripova na ovim prostorima.
U "Lastanu" je moguće kupiti i brojne kolekcionarske primjerke, a u budućnosti je tamo u planu održavanje promocija, večeri književnosti te raznih drugih događanja vezanih uz kulturu stripa.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 13/04/2012 : 22:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ima sve predispozicije za postati kultnim mjestom.
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 13/04/2012 : 22:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ima sve predispozicije za postati kultnim mjestom.

Nisam siguran u to iako bih bio sretan kad bi ti se rijeci ostvarile. Bio sam na otvaranju i vidljivo je ulozen veliki trud i novac u sve to.Okupilo se stvarno raznoliko drustvo, bilo je tu svih kategorija,od sminkera do smekera,od pop zvijezda do skromnih studosa,od la costa majica pa do majica s placa samo mislim da obicni ljudi nemaju sto traziti tamo. Cijene su boli glava i na taj nacin strip se nece popularizirati.Zamjerka mi je sto nije bilo nikakve promotivne prodaje,oba nova albuma koja su trebala biti promovirana uz otvaranje su atraktivna i pozeljna ali nedostupna bar za mene trenutno.Iako je ono kvart u razvoju,u blizini mnostvo je uspjesnih firmi,mnogi drugi ljubitelji stripa imaju skromna primanja pa ce samo gledati ali i to je nesto. Lijepo je bilo upoznati mnogo dragih ljudi s foruma i samo da znate Globinjo je pravi gospodin. Dogovorili smo se da cu ja navijati ove godine za Hajduk a on za Dinamo.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/04/2012 : 23:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

quote:
Originally posted by wolf

Ima sve predispozicije za postati kultnim mjestom.

Nisam siguran u to iako bih bio sretan kad bi ti se rijeci ostvarile. Bio sam na otvaranju i vidljivo je ulozen veliki trud i novac u sve to.Okupilo se stvarno raznoliko drustvo, bilo je tu svih kategorija,od sminkera do smekera,od pop zvijezda do skromnih studosa,od la costa majica pa do majica s placa samo mislim da obicni ljudi nemaju sto traziti tamo. Cijene su boli glava i na taj nacin strip se nece popularizirati.Zamjerka mi je sto nije bilo nikakve promotivne prodaje,oba nova albuma koja su trebala biti promovirana uz otvaranje su atraktivna i pozeljna ali nedostupna bar za mene trenutno.Iako je ono kvart u razvoju,u blizini mnostvo je uspjesnih firmi,mnogi drugi ljubitelji stripa imaju skromna primanja pa ce samo gledati ali i to je nesto. Lijepo je bilo upoznati mnogo dragih ljudi s foruma i samo da znate Globinjo je pravi gospodin. Dogovorili smo se da cu ja navijati ove godine za Hajduk a on za Dinamo.





nosi ti se bijela boja?
Nego kada se Globinjo otrijezni, ti češ dobiti ban hehe.
Inače dobra reportaža!
Ajde još reportaža ljudi, šta ste kupili, stavljajte slike,....kako stoje sa malim rendžerom?

Edited by - 1Euro on 13/04/2012 23:44:24
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/04/2012 : 09:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Treba obavestiti policiju da se neko u Zagrebu lazno predstavlja kao Globinjo
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 14/04/2012 : 11:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote

jel radite danas i do koliko ako radite?
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/04/2012 : 12:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Dođoh, vidjeh, ne kupih ništa. Da san uzea išta, sad ne bi ima za pecivo i jogurt.
Upozna Argusa (hvala na Asteroidu care! ) i globinja, to jedino mogu izdvojit ka pozitivno od mog posjeta.
Što se tiče organizacije, svaka čast! Bilo je glamurozno u tolikoj mjeri da san mislija da se lounge bar otvara, a ne strip knjižara

Trljam ruke.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/04/2012 : 12:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Treba obavestiti policiju da se neko u Zagrebu lazno predstavlja kao Globinjo


Ova je ubola na pravo mjesto

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/04/2012 : 12:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
viroze i druge obaveze su me odvratile od posjeta ovom eventu
oni koji su bili nek' kažu šta nas sve zanima
pošto nasilje u darkvudu, očuvanost četvorka

inače, sretno u poslovanju
prostor super izgleda

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 14/04/2012 : 15:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ali da ni jedne fotografije od toliko posjetitelja... Pa dajte barem jednu.
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 14/04/2012 : 15:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hc1012

Koje će biti radno vrijeme "Lastana"?
Da znamo planirati posjete nakon otvorenja.



Od ponedeljka do petka striparnica je otvorena od 13 do 20 sati.Subotom od 11 do 16.
Pozdrav

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8198 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/04/2012 : 15:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Ima li slika sa otvaranja?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

flash svijet stripa
Starting Member

55 Posts

Member since 05/12/2011

Posted - 14/04/2012 : 17:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send flash svijet stripa a Private Message  Reply with Quote
Izuzetno lijep prostor sa mnošvom šarenih detalja, stvarno vrlo stripovski a otvaranje je bilo lijepo, šteta za kišu, no ipak mislim da je malo pretenciozan naziv galerija, osim ako kada će biti izložbe prostor drugačije koncipirati.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/04/2012 : 18:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izgleda jako lijepo, ostvarenje vlažnih snova za sve stripofile, i već znam da ću tamo biti čest gost i kupac. Sinoć sam stigao u posljednji tren i pazario šalicu sa Zagorom Posljednja runda, ali to je tek početak...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/04/2012 : 02:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
striparnica je prejebena...velik izbor,razni suveniri...sve u svemu-za preporučit...slikao je službeni fotograf,pa valjda će se uskoro znati gdje se slike mogu pogledati...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 15/04/2012 : 02:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by flash svijet stripa

Izuzetno lijep prostor sa mnošvom šarenih detalja, stvarno vrlo stripovski a otvaranje je bilo lijepo, šteta za kišu, no ipak mislim da je malo pretenciozan naziv galerija, osim ako kada će biti izložbe prostor drugačije koncipirati.



Hvala..
police u sredini su na kotačićima i okretanjem istih prema unutra(jedne naspram drugoj) dobije se ravna ploha(poleđine) za postavljanje izložbenih materijala (tabli).Eventualnim razmicanjem tih polica,dobije se solidan prostor za posjetitelje za eventualna događanja,odnosno prezentacije i slično.
Zbog tog je dodato ovo "galerija".

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

hc1012
New Member



Croatia
245 Posts

Member since 10/01/2009

Posted - 15/04/2012 : 03:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send hc1012 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by hc1012

Koje će biti radno vrijeme "Lastana"?
Da znamo planirati posjete nakon otvorenja.



Od ponedeljka do petka striparnica je otvorena od 13 do 20 sati.Subotom od 11 do 16.
Pozdrav


Hvala na informaciji. Vidimo se idući tjedan.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/04/2012 : 13:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Spidermane, di su te famozne fotke??

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000