forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor od prvog broja- LIBELLUS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 149

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/08/2018 : 21:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
To da je riječ o "vrhunskom izdanju, čistoj perfekciji", to su vaše uobrazilje; nastojite sami sebe uvjeriti da je to tako, kako bi si osigurali užitak imanja. A da tome nije tako, možete najbolje uvidjeti usporedbom npr. 'Tigra' u OP ili Klasik izdanju i ove vaše bojanke, koja upravo radi te traljave boje (ali bilo bi isto i da je boja kvalitetna) nema ništa od izvorne magije Nolitte i Ferrija.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/08/2018 : 21:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se slozio s tobom Valter, meni je vrhunsko i nemam ga sto hvaliti da bi sebi osigurao neki poseban uzitak, niti sebe nesto uvjeravati. Pa da mi se ne dopada i da mislim da nije dobro, ne bi ni kupovao imam cijelu c/b kolekciju Zagora kiosk izdanja SD/LU sto je izaslo do dana danasnjeg i "tamanim" to kronoloski po redu trenutno, dosao do "Ludog Hakarama".

Ako mi se ne svidi "Tigar" u boji, uvijek ga mogu procitat ponovno u extri jbg, pored toliko izdanja Zagora, nitko da krene kronoloski od samog pocetka. Da je mozda LU biblioteka stavila naslovnice unutar knjiga u boji i imala tempo od barem 4 knjige godisnje, mozda bi o toj ediciji pricali kao o naj. Ovako je to zasigurno Zagor LL, bez dileme.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/08/2018 : 22:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ludens nas je zajebao svojim neozbijnim ritmom, to je deset puta bolje izdanje od bojanke, ali što to vrijedi kada izlazi samo za Interliber.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/08/2018 : 23:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam to htio reci Velka031, ma ne smetaju toliko i te c/b naslovnice unutar stripa koliko je tempo los (ili bolje rec', ne postoji). Mislim da bi mnoge prije i vise razveselila vijest da je umjesto Zlatnog Klasika objavljena naredna knjiga ili dvije od LU biblioteke, a jedna od njih je isto tu negdje blizu sa tom pricom "Zagor prica..".

Pricali smo da su od Veselog isto dobre knjige, samo je manjak valjda isto ritam, ali i one glavne naslovnice knjiga, mislim da ste spominjali da je Laurenti autor.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 17/08/2018 : 00:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Upravo sam to htio reci Velka031, ma ne smetaju toliko i te c/b naslovnice unutar stripa koliko je tempo los (ili bolje rec', ne postoji). Mislim da bi mnoge prije i vise razveselila vijest da je umjesto Zlatnog Klasika objavljena naredna knjiga ili dvije od LU biblioteke, a jedna od njih je isto tu negdje blizu sa tom pricom "Zagor prica..".

Pricali smo da su od Veselog isto dobre knjige, samo je manjak valjda isto ritam, ali i one glavne naslovnice knjiga, mislim da ste spominjali da je Laurenti autor.


Ma ono meni se svidja da imam celu pricu, jer ne zelim da kupujem sve. Zato su mi odabrane price od VCa taman po meri i srecom pa postoje.
S druge strane Laurenti naslovnice mi uopste nisu lose u VC kolekcionarskom izdanju, pogotovo sto unutar knjige postoje sve ostale.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/08/2018 : 01:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja sam zbog toga i odustao jer nisu cjelovite priče, Kandax u 3 knjige je prelio čašu.
Mister No je sasvim druga stvar i njega nastavljam uzimati, a niti nemam te priče u kiosk izdanju za razliku od Zagora.


Odustao si od LL zagora?
Od kojeg broj/knjige?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/08/2018 : 01:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP
Pričao sam ti već, kako sam se počeo ježiti od te patalogije,kesičarenja i neoštečenosti, kad malo bolje razmisliš, apsolutno bez potrebe.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/08/2018 : 07:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Izdanje Libellusa je vrhunsko i trenutno na tržišti nema boljeg. I poslije čitanja ovog izdanja nemam želju vratiti se na c/b.
Dali bi bilo bolje da su izdanja po sistemu jedna knjiga-jedna priča - je. Ali ni tu nije problem uzeti s police slijedeću knjigu kao što uzmemo bilo koje kiosk izdanje za višedjelne priče.

Što se tiče cijene Libellus Zagor mi je neusporedivo jeftinija verzija recimo od Dnevnikovih kupusarija gdje primjerci Zagora su uglavnom oko 300-tinjak kuna pa na više pa opet nitko nepiše o tome da su ti primjerci skupi ali dok imaju tržište....

A za ove primjedbe Valtera u psihologiji imaju naziv "kiselo grožđe". A i čovjek očito nije u stanju shvatiti da njegov ukus/neukus nije referenca za nikoga. Ako ti se ne sviđa brate nemoj kupovati/čitati i svi zadovoljni. Nadam se da te nitko ne sili na kupnju ?

Pa taj lik samo na ovom topicu ima 100 istih upisa kako bi rekao da mu se ne sviđa ???? Potreba za ponavljanjem postupaka prelazi u kompulzivnost.

Edited by - logo111 on 17/08/2018 07:56:20
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/08/2018 : 08:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Izdanje Libellusa je vrhunsko i trenutno na tržišti nema boljeg. I poslije čitanja ovog izdanja nemam želju vratiti se na c/b.
Dali bi bilo bolje da su izdanja po sistemu jedna knjiga-jedna priča - je. Ali ni tu nije problem uzeti s police slijedeću knjigu kao što uzmemo bilo koje kiosk izdanje za višedjelne priče.

Što se tiče cijene Libellus Zagor mi je neusporedivo jeftinija verzija recimo od Dnevnikovih kupusarija gdje primjerci Zagora su uglavnom oko 300-tinjak kuna pa na više pa opet nitko nepiše o tome da su ti primjerci skupi ali dok imaju tržište....

A za ove primjedbe Valtera u psihologiji imaju naziv "kiselo grožđe". A i čovjek očito nije u stanju shvatiti da njegov ukus/neukus nije referenca za nikoga. Ako ti se ne sviđa brate nemoj kupovati/čitati i svi zadovoljni. Nadam se da te nitko ne sili na kupnju ?

Pa taj lik samo na ovom topicu ima 100 istih upisa kako bi rekao da mu se ne sviđa ???? Potreba za ponavljanjem postupaka prelazi u kompulzivnost.




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/08/2018 : 08:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ludens nas je zajebao svojim neozbijnim ritmom, to je deset puta bolje izdanje od bojanke, ali što to vrijedi kada izlazi samo za Interliber.



Čemu žurba, ionako je to sve apsolvirano. Ako imaš 40 godina, sva je prilika da ćeš do osamdesete ipak kompletirati Ludensovu kolekciju.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/08/2018 : 09:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Izdanje Libellusa je vrhunsko i trenutno na tržišti nema boljeg. I poslije čitanja ovog izdanja nemam želju vratiti se na c/b.
Dali bi bilo bolje da su izdanja po sistemu jedna knjiga-jedna priča - je. Ali ni tu nije problem uzeti s police slijedeću knjigu kao što uzmemo bilo koje kiosk izdanje za višedjelne priče.

Što se tiče cijene Libellus Zagor mi je neusporedivo jeftinija verzija recimo od Dnevnikovih kupusarija gdje primjerci Zagora su uglavnom oko 300-tinjak kuna pa na više pa opet nitko nepiše o tome da su ti primjerci skupi ali dok imaju tržište....

A za ove primjedbe Valtera u psihologiji imaju naziv "kiselo grožđe". A i čovjek očito nije u stanju shvatiti da njegov ukus/neukus nije referenca za nikoga. Ako ti se ne sviđa brate nemoj kupovati/čitati i svi zadovoljni. Nadam se da te nitko ne sili na kupnju ?

Pa taj lik samo na ovom topicu ima 100 istih upisa kako bi rekao da mu se ne sviđa ???? Potreba za ponavljanjem postupaka prelazi u kompulzivnost.




Svašta, koji si ti lik. Pa ako oni konstantno mantraju o "vrhunskom izdanju, čistoj perfekciji" imam i ja pravo opetovano dokazivati da to baš i nije tako. Što se tiče komentara o "kiselom grožđu", ne bih se spuštao na tu razinu, to je jadno, ali moram reći da sam uvjeren da je moja stripovska kolekcija sigurno višestruko novčano vrednija od tvoje. To pokazuje i stripovsko znanje, moje i tvoje, koje se ne može staviti u istu rečenicu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/08/2018 : 09:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Zare80 - ok, sad mi je jasnije posto ne zelis imati sve price, onda je tebi super edicija kao sto su OP ili Klasik izdanje. Ne znam sto je s Veselim knjigama, jel se one nastavljaju?

@Tonka - mislim da ti je Dods stao zakljucno sa knjigom 50, mislim da je rekao da mu je dosta imat sve do "Tigra", ako se dobro sjecam, tako je pisao.
A za ovo ostalo Tonka, jasno je, bitno je uzivati u onome sto strip donosi izmedju korica ;)

@Valter - ovo za zurbu.. Ne zna nitko od nas koliko cemo jos "trajat", vidis da nam forumas Thekide ode sa 42 godine :( nisam jos otisao u onu temu da izrazim sucut i nesto napisem, jos ne mogu vjerovat da ga nema vise..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/08/2018 : 10:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Nakon što ti se to dogodi (a što sljeduje svakom od nas), svejedno će ti biti do kojeg si broja stigao s kolekcionarskim Zagorom, obojanim ili crno-bijelim. Dotad, u tom zanatskom crtežu treba uživati u izvornoj varijanti.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2018 : 10:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Boja nije uopšte uticala na magični Ferrijev crtež, dok je kod drugih crtača, kao npr. Donatellija, čak velika prednost jer je popunila praznine koje su kod ovog majstora sastavni dio njegovog crteža zbog tempa kojim je crtao.
Sve Ferrijeve nacrtane linije su još tu, njegov crtež je novim kolorom dobio samo još više života kroz nekoliko boja više.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/08/2018 : 10:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Valter - Naravno, slazem se, zato prvo i uzivam u c/b kiosk verziji gdje sam dosao do priblizno #200 broja s citanjem. Pruzila mi se ta mogucnost koju nisam imao u djetinjstvu, mogucnost/prilika citanja Zagora kronoloski po redu bez preskakanja prica. Kad odmaknem negdje do #500 broja, vjerojatno cu tad pocet ispocetka sa LL Zagorom posto ce se i tu vec nakupiti knjiga/prica, a i dosta toga cu s pocetka zaboraviti.

Mislim da je Velka031, a i vecina nezadovoljni tim ritmom LU biblioteke, btw koja je zaista mogla biti medju naj edicijama, nezadovoljna jer da samo ovisis o toj ediciji tko bi uopce dozivio da se dodje do nekih boljih prica, ovakvim ritmom kakav je trenutno.

Od LL je jedna od vecih odlika sto imaju odlican ritam, komunikaciju sa strip fanovima i buducnost te njihove edicije (sto za LU biblioteku nazalost se nista ne zna hoce li ici dalje, kad, hoce li se ugasiti..).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 17/08/2018 10:20:52
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2018 : 10:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Onoga dana kada sam po prvi put ugledao italijansko izdanje u boji, imao sam viziju kako bi trebalo da izgleda jedno perfektno/ultimativno izdanje.
Dakle, preuzeti obojene table, ispraviti njihov raspored sa nekih 2,5 svesaka na cijele tri sveske u jednoj knjizi, papir kao u LL, tvrde korice, zamijeniti ružnu zelenu boju crvenom na koricama, stavljati naše poznate naslove epizoda iz doba Dnevnika. O tome sam u to vrijeme često pisao ovdje. Drago mi je što je sve došlo upravo onako kako sam i zamislio. Ne postoji ništa što bi se LL izdanju moglo dodati ili oduzeti da bi postalo bolje.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/08/2018 : 10:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Boja nije uopšte uticala na magični Ferrijev crtež, dok je kod drugih crtača, kao npr. Donatellija, čak velika prednost jer je popunila praznine koje su kod ovog majstora sastavni dio njegovog crteža zbog tempa kojim je crtao.
Sve Ferrijeve nacrtane linije su još tu, njegov crtež je novim kolorom dobio samo još više života kroz nekoliko boja više.


Bas sam to primjetio King kod Donatellija u prici "Zelena opasnost ili prijetnja" (ne znam sad napamet kako se tocno zove prica), ali boja je bas fino "sjela". Nisam nikakav strucnjak i ne znam kod ovih sto prigovaraju kakva bi to boja trebala uopce biti i izgledati kad im ova ne valja.

Prije sam u djetinjstvu citajuci Zagora u ZS, uvijek mastao kako bi volio citat Zagora u boji. U jednoj najavi sam tada vidio da postoji strip "Prokleto blago", ali tad nisam uspio doci do njega. Sjecam se da sam tad imao ludu neku ideju uzeti bojice i pofarbati strip :D i onda nakon ohoho godina dobijemo ovakvo izdanje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2018 : 10:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Reem, LL je objavio najbolji materijal od Zagora koji postoji, nešto drugo nisu ni imali. Istina jeste da je Repubblica mogla bolje obojiti te stripove, kako to izgleda kada je zaista upotrebljen vrhunski kolor na SBE stripovima, može da se vidi na temi o Dragoneru. Taj strip je vrhunski obojen, iako je i tu crtež izvorno bio crnobijeli.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2018 : 10:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zaista bi bilo lijepo kada bi imali barem jednu Zagorovu epizodu sa tim kolorom, još bolje kada bi ta priča bila Demon ludila, najbolji strip koji postoji.
Igor se takođe igrao sa tim mislima za US tržište, ali obojiti jednu epizodu od 500+ stranica bi koštalo Walleja mnogo vremena, a samim time bilo bi i skupo.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/08/2018 : 11:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Demon ludila je glupost, na žalost, moram ti to opet ponoviti. Ti to, King, ne razumiješ do kraja, kao što ne razumiješ ni Stravu iz nekog drugog kad, a ne znam zašto si ne daš objasniti da ti to ne razumiješ na pravi način. Pogledao sam taj strip koji si tamo nahvalio, čak u odbojnoj šlampavoj dnevnikovoj varijanti s mojih prašnjavih polica, pročitao prvu priču, i u osnovi, to je tako pogrešno, kao i Demon. Ali odoh napisati par riječi o toj prvoj priči, koja je tebi perfekcija. Perfekcija gluposti iz kuta jednog neuravnoteženog čovjeka, to ti je strip "sam sam sebi stranac" samo ne tako inferiorno izveden kao u kordejevsko-larpurlartističkim školama blefiranja.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/08/2018 : 11:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Neizvježbanom, neškolovanom oku će boja uvijek biti "dodatni plus". Postoji, međutim, i drugačija publika - ona zbog koje su Marketprint i Darkwood izdali Blueberrya (dakle, strip koji je zamišljen i izvorno objavljen u koloru) u c/b.
Go to Top of Page

fasnik
Starting Member



83 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 17/08/2018 : 11:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
Ovo za knjige 7, 8 i 10 mogu slobodno potvrditi. Da stvar bude bolja, osvojio sam ih na aukcijama jer su mi nedostajale u kolekciji i dođu doma, a kada tamo stranice valovite. Već sam umalo išao pisati negativne komentare čovjeku kada sam pročitao da je to problem kod tih brojeva.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 17/08/2018 : 11:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Šteta šta nije Bernard izda kolor Zagor na kioscima po uzoru na Republicui, ali ko zna, i to je moguće u blisku budućnost .
Kolor neka bude ka u indijanskoj magiji , dizajn indentičan kao kod republice i to bi definitivno bija šlag Zagorovih kiosk izdanja .

Reprint Zagorovih specijala u boji , na kioscima također bi bija dobar potez. S obzirom da je o Zagoru riječ , sve bi moglo proć
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/08/2018 : 11:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Šteta šta nije Bernard izda kolor Zagor na kioscima po uzoru na Republicui, ali ko zna, i to je moguće u blisku budućnost .
Kolor neka bude ka u indijanskoj magiji , dizajn indentičan kao kod republice i to bi definitivno bija šlag Zagorovih kiosk izdanja .

Reprint Zagorovih specijala u boji , na kioscima također bi bija dobar potez. S obzirom da je o Zagoru riječ , sve bi moglo proć


slažem se da bi se prodavalo..ali ostavimo se malo tog Patrika i nagovorimo Bernarda da pokrene VELIKOG BLEKA u prekrasnom koloru ili na bilo koji način nastavi KOMANDANTA MARKA!
Ili recimo pokrene MISTER Noa dvobroje ko ifedizioni i objavi DŽUDASA kako spada....
NAjbolji je Zagor, ali ima dobrih stripova i oko njega...čak u Bonelliju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 17/08/2018 : 11:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Zapitat ću ga ove dane malo o tome , ako bude šta tija reć , pa javim
Go to Top of Page
Page: of 149 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000