forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor od prvog broja- LIBELLUS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 149

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/09/2014 : 15:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ljudi moji ne skupljam zagora ali alarmantno vam je ovo smanjenje tiraža sa 1200 na 400
nathan je sa 500 na 300
proporcionalno je mnogo bolje prošao

predviđam da će na kraju biti 150 kupaca i da će jedna knjiga koštati 250 kuna u prva dva mjeseca

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/09/2014 : 15:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Alarmantno je to što tek sada trebaju doći epizode iz zlatnog perioda pa postoji mogućnost da ovih 400 komada plane u trenutku ako ostane takav tiraž.
Valjda su momci iz Libellusa uzeli u obzir sve mogućnosti pa znaju što rade ali sve mi je to nekako sumnjivo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/09/2014 : 15:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne znam koliko sam upratio rasprodana su izdanja npr MMa koja nisu prije izlazila ili neki okrugli brojevi ali tiraž nije povećavan
zasigurno prvi broj te zlatne faze neće biti u većem tiražu pravljen :D nego neki kasnije :D kad stvarno zafali brojeva
sve ovo što pričamo je magla dok se ne pokažu pare izdavaču :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/09/2014 : 16:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Kakva rasprodaja? Zar stvarno mislite da će se to rasprodati u dva mjeseca... nema šanse...
U najgorem slučaju, LL diže nakladu...

Što se tiče ovog naglog smanjenja sa 1200 na niže... to je zbog toga jer se uvijek svi tuku za prve brojeve... dosta ih je kupilo te prve "akcijske" brojeve, a dalje nisu pratili... na taj način imaju kolekcionari mir sa tim ranijim brojevima... a ovih 400 će uzimati oni, koji to stvarno prate...

Uostalom, od tih 1200 na lageru je ostalo samo 68 komada... prošlo je to...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/09/2014 : 16:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Odlično ako svaka knjiga izdrži barem početna 2 mjeseca ali kod nekih kasnijih epizoda mislim da neće biti dostatno tih 400 komada.
Stvarno ima puno ljudi koji uzmu samo prvi broj i onda stanu ali njih niti ne računam.
I kada se nešto brzo rasproda na LL skladištu to opet ne znači da se i poslije ne može pronaći u striparnicama... npr. zadnji Tex kolor 11 je bio rasprodan već u 3. mjesecu (izašao u 2.) ali ja sam prošli mjesec u Asteroidu vidio nekoliko primjeraka upravo toga Texa tako da...
Ali s druge strane postoji i rizik kao sa jednom knjigom MM-a koja se rasprodala u 3 tjedna i poslije je nije bilo niti u striparnicama pa sada ti budi pametan...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 12/09/2014 : 17:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Pa i Zagor LL 17,18 knjige vise nema,neznam jeli ima u drugim striparnica ali na njihovom sluzbenom je rasprodano,a ja ih nor.nemam
Neznam kako cu ih naci,jedino ako se tu zavisu na aukcije pa da uletin,ali nece biti jeftinije od 200 kn

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 12/09/2014 17:48:49
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 12/09/2014 : 19:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ljudi moji ne skupljam zagora ali alarmantno vam je ovo smanjenje tiraža sa 1200 na 400
nathan je sa 500 na 300
proporcionalno je mnogo bolje prošao

predviđam da će na kraju biti 150 kupaca i da će jedna knjiga koštati 250 kuna u prva dva mjeseca


Mozda su u LL bili optimisticni sa 1200 kom naklade, a mozda je to i najbolji (pa neka je i sporedni, nezeljeni)poslovni potez otkad je strip izdavastva. Kao prvo, svi koji svjesno kupe samo prvu knjigu s namjerom da ne kupuju dalje su zadovoljeni. Kao drugo, znacajno bitnije, svi koji kupe po 5 ili 10 primjeraka prve knjige s namjerom da je za godinu dana prodaju po 500 kuna, popusili su q.
Ja tu ne vidim neku opasnost da ce se knjiga 23 razgrabiti za tili cas.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/09/2014 : 19:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Naredni broj 23 "Zagor prica..." bi mogao otici za tili cas.
Zlatni period, epizoda od prvog broja, legendarna epizoda.
Plus, ukoliko uskoce preprodavaci, pa otkupe veliki broj primjeraka da bi kasnije visestruko kasirali...Svasta bi moglo biti, ipak je tiraz 400 primjeraka.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 12/09/2014 : 20:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Vidit cemo,dobro bi bilo da tu epizodu vrate barem na 800 kom buduci po mogucim posljedicama i komentari a kojima smo okruzeni zadnjih mjeseci

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/09/2014 : 20:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se kada su izašle prve 4 knjige da sam razmišljao da kupim 5-6 primjeraka jedinice jer sam smatrao da bi se za 10-ak godina mogle dobro prodati.
Sva sreća da sam odustao od te namjere jer bi mi sada te knjige zauzimale dragocjeni prostor kojega mi ionako fali a ne vjerujem da će jedinica biti nešto tražena i u nekoj daljoj budućnosti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 12/09/2014 : 21:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Br 1 je uvik trazen

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10752 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/09/2014 : 00:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ukoliko uskoce preprodavaci, pa otkupe veliki broj primjeraka da bi kasnije visestruko kasirali



"PREORDER" ?
Rezervacije ...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/09/2014 : 01:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ima li neko kakvih vijesti sa LL foruma u vezi tiraza za knjigu 23? Hoce li povecat tiraz, ili sta?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 13/09/2014 : 07:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Ima li neko kakvih vijesti sa LL foruma u vezi tiraza za knjigu 23? Hoce li povecat tiraz, ili sta?

Sve sto su do sada radili u LL vrhunska je poslovna politika.
To je pohvala, a ne cinizam. Uvijek su se oslanjali na zelje i glas kupaca i nije slucajnost da su i zbog toga na dobrom glasu.
Mislim da ce povecati nakladu barem ovih dvaju knjiga koje slijede u sljedecoj turi pa vidjeti sto se dogadja.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/09/2014 : 09:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne razumijem koji je bio povod smanjenom tiražu jer prethodne 2 knjige (br. 19 i 20) su izašle u 7. mjesecu a na skladištu je ostalo po 80 komada što govori da je do sada prodano i više od tih 400 primjeraka.
Nije valjda da se sada radi po sistemu da svaka knjiga mora planuti unutar 2 mjeseca jer će tako mnogi potencijalni kupci ostati praznih ruku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2014 : 09:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD


Nije valjda da se sada radi po sistemu da svaka knjiga mora planuti unutar 2 mjeseca jer će tako mnogi potencijalni kupci ostati praznih ruku.


Najvjerovatnije je tako i mislim da je to zbog brzog ritma izlazenja ovog izdanja. Jedan ovakav album mjesecno je ipak dosta brzo za Libellus.
Ko hoce u buducnosti album, mora brzo reagovati.
Za nas iz inostranstva to nije prednost, vecinom cekamo da se nakupi nekoliko izdanja, pa tek onda narucujemo.
Mada, meni je najvaznije da izadje sto vise knjiga, samo moram vidjeti da se ne rasprodaju do narudzbe.

Sumnjam da ce biti podignut tiraz pojedinih izdanja, mada nikad se ne zna.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/09/2014 : 10:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
takodjer tu su i troskovi skladištenja ja mislim i zamrzavanje love uz neprodata izdanja umjesto da ga ulože ono što se oplođuje za 2 mjeseca :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 13/09/2014 : 13:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem unutar dva tjedna od izlaska tako da se ne bojim za svoj primjerak ali nadam se da vise nece smanjivati tiraz..
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 18/09/2014 : 18:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Budimo realni, ni Blago Crvene planine ni Nasilje u Darkwoodu nisu planuli, a bar su toliko opjevani kao Zagor prica. Usput, ove pomenute knjige su kao kovceg s blagom kad ih se drzi u rukama, melem za dusu i oci, perfekcija do najsitnijeg detalja.
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 18/09/2014 : 19:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Budimo realni, ni Blago Crvene planine ni Nasilje u Darkwoodu nisu planuli, a bar su toliko opjevani kao Zagor prica. Usput, ove pomenute knjige su kao kovceg s blagom kad ih se drzi u rukama, melem za dusu i oci, perfekcija do najsitnijeg detalja.

Mislim da niti jedan nije opjevan kao Zagor Priča i Gospodar Darkvuda
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2014 : 19:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Budimo realni, ni Blago Crvene planine ni Nasilje u Darkwoodu nisu planuli, a bar su toliko opjevani kao Zagor prica. Usput, ove pomenute knjige su kao kovceg s blagom kad ih se drzi u rukama, melem za dusu i oci, perfekcija do najsitnijeg detalja.


Istina, kada su izašle te dvije knjige ja sam odmah poletio da ih što prije kupim jer sam očekivao pravu navalu na njih.
Čini se da je ova biblioteka do sada imala podjednaku bazu kupaca koja se s vremenom ipak nije povećavala kako su dolazile te poznatije epizode.
Pitanje je što će biti od Zagor priča pa nadalje... ja očekujem da će se desiti blagi porast broja kupaca ali kada pogledam današnju tešku situaciju ni to više nije toliko sigurno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 22/10/2014 : 20:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim stižu nam i...

Zagor priča ... knjiga 23 i
Tajna služba ...knjiga 24
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2014 : 20:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sada se treba potući za svoje primjerke, to će planuti samo tako.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/10/2014 : 20:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Sada se treba potući za svoje primjerke, to će planuti samo tako.


pogotovo sad kad je tiraz 400, mislim da bi trebali vratiti na 500 za ove legendarne brojeve.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 22/10/2014 : 20:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam krenuti s libellusovim zagorom , ali ipak ništa...

dobra je i ova extra edicija

Edited by - raic1922 on 22/10/2014 20:30:44
Go to Top of Page
Page: of 149 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000