forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 .
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/02/2016 : 23:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

postoji li neka zanimljiva knjiga ili strip o Hajducima i Uskocima?

Da li su Hajduci i Uskoci jedno te isto ili su Hajduci razbojnici, gusari i slično a Uskoci nekakva nacionalna garda ili vojska u to vrijeme?
Jel ima neki muzej na tu tematiku Uskoka i Hajduka (ne fudbalskog kluba)?



https://www.google.hr/webhp?source=search_app&gfe_rd=cr&ei=IiXSVsShDMGg8weW77qYCA&gws_rd=ssl#q=popis+knjiga+o+hajduku

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/02/2016 : 01:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

postoji li neka zanimljiva knjiga ili strip o Hajducima i Uskocima?

Da li su Hajduci i Uskoci jedno te isto ili su Hajduci razbojnici, gusari i slično a Uskoci nekakva nacionalna garda ili vojska u to vrijeme?
Jel ima neki muzej na tu tematiku Uskoka i Hajduka (ne fudbalskog kluba)?



https://www.google.hr/webhp?source=search_app&gfe_rd=cr&ei=IiXSVsShDMGg8weW77qYCA&gws_rd=ssl#q=popis+knjiga+o+hajduku



to mi sve izbaci nešto na temu nogometnog kluba Hajduk....mene zanimaju oni "odmetnici", ratnici, razbojnici, banditi,....Hajduci iz 17 stolječa.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/02/2016 : 01:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message





ovo je vjerovatno ovo:

http://www.ngw.nl/heraldrywiki/index.php/Principality_of_Siebenb%C3%BCrgen

Edited by - 1Euro on 28/02/2016 16:51:45
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/02/2016 : 07:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

postoji li neka zanimljiva knjiga ili strip o Hajducima i Uskocima?

Da li su Hajduci i Uskoci jedno te isto ili su Hajduci razbojnici, gusari i slično a Uskoci nekakva nacionalna garda ili vojska u to vrijeme?
Jel ima neki muzej na tu tematiku Uskoka i Hajduka (ne fudbalskog kluba)?



https://www.google.hr/webhp?source=search_app&gfe_rd=cr&ei=IiXSVsShDMGg8weW77qYCA&gws_rd=ssl#q=popis+knjiga+o+hajduku



to mi sve izbaci nešto na temu nogometnog kluba Hajduk....mene zanimaju oni "odmetnici", ratnici, razbojnici, banditi,....Hajduci iz 17 stolječa.....



ma ko in je.e mater. rađe čitaj o Hajduku nego o tin budaletinama.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/02/2016 : 09:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

postoji li neka zanimljiva knjiga ili strip o Hajducima i Uskocima?

Da li su Hajduci i Uskoci jedno te isto ili su Hajduci razbojnici, gusari i slično a Uskoci nekakva nacionalna garda ili vojska u to vrijeme?
Jel ima neki muzej na tu tematiku Uskoka i Hajduka (ne fudbalskog kluba)?



https://www.google.hr/webhp?source=search_app&gfe_rd=cr&ei=IiXSVsShDMGg8weW77qYCA&gws_rd=ssl#q=popis+knjiga+o+hajduku



to mi sve izbaci nešto na temu nogometnog kluba Hajduk....mene zanimaju oni "odmetnici", ratnici, razbojnici, banditi,....Hajduci iz 17 stolječa.....



ma ko in je.e mater. rađe čitaj o Hajduku nego o tin budaletinama.



Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 28/02/2016 : 17:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message


Nakon bjega u vrleti Vrana i Cvrsnice, oformio je hajducku druzinu od 60 hrabrih i nepokolebljivih hajduka... na osnivackoj skupstini Mijat ustade i odera kozu sa zivog jarca, i rece "ko od vas nije spreman podnijeti ovakve muke, ako ga turcin uhvati, on nije za moje druzine i neka ide odmah". Za par minuta, junacka druzina se prepolovila...
Sljedecih godina Mijat je krstario vrletima Hercegovine, slao prijeteca pisma zapovjedniku Imotskog, napadao okupatorske karavane i pljackao od bogatih i dijelio sirotinji... malo se i svercalo sa drugim hajducima, Vukom Mandusicem, nekim Crnogorcima, harambasom Mitrom i ostalim istocnohercegovackim komitima, pa i sa Mujom Hrnjadinom, harambasom od Velike Kladuse... tu sezu poceci bratstva i jedinstva juznoslavenskih naroda
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/02/2016 : 20:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS



Nakon bjega u vrleti Vrana i Cvrsnice, oformio je hajducku druzinu od 60 hrabrih i nepokolebljivih hajduka... na osnivackoj skupstini Mijat ustade i odera kozu sa zivog jarca, i rece "ko od vas nije spreman podnijeti ovakve muke, ako ga turcin uhvati, on nije za moje druzine i neka ide odmah". Za par minuta, junacka druzina se prepolovila...
Sljedecih godina Mijat je krstario vrletima Hercegovine, slao prijeteca pisma zapovjedniku Imotskog, napadao okupatorske karavane i pljackao od bogatih i dijelio sirotinji... malo se i svercalo sa drugim hajducima, Vukom Mandusicem, nekim Crnogorcima, harambasom Mitrom i ostalim istocnohercegovackim komitima, pa i sa Mujom Hrnjadinom, harambasom od Velike Kladuse... tu sezu poceci bratstva i jedinstva juznoslavenskih naroda

zajedno su švercali opijum iz turske u evropu a u obrnutom smjeru kokino lišče.
iz toga se razvija dobar biznis ,gomila love a s tim je došla i ljubav.



malo san nadopunija taj tvoj textič

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/02/2016 : 01:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
vi ste imali Hajduke, mi smo imali Rokovnjače, Ravbarje i slično....bila bi for anapraviti neku seriju o tim mafijašima 17 stolječa (po uzoru na SOPRANOVE) samo što bi ovdje jahali magarce umjesto vozili automobile itd,....
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 29/02/2016 : 12:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

samo što bi ovdje jahali magarce umjesto vozili automobile itd,....


..i bacali kamenje jedno u drugog

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/02/2016 : 15:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Ako ikad budeš u Sinju svrati do muzeja alke. Sve je novo i moderno ko da nisi u hrvatskom muzeju. Imaju i drvene konje i alkare u prirodnoj veličini, svakakve vrste oružja i sl.
quote:
Originally posted by 1Euro

Jednom sam gledao Sinjsku Alku po tv-u pa sam vidio da su ti jahači imali neke zanimljive uniforme, oružje itd,....pa me zanima jel su to kopije (mogu li se negdje kupiti?) ili su to originali koje su dobili u nasljeđe (ono iz roda u rod,...) jer meni su izgledale kao kopije....bar uniforme,...i ako su kopije, znači da se to negdje može kupiti....ali oružje mi je još interesantnije,...da li ima neki shop ili to neki stari majstor radi sam kod kuče,....jer to bi mogao da bude dobar biznis,...ono slično kao što Samuraji rade sablje i jako su skupe, mogli biste i vi da reklamirate ove hajdučke/uskočke stvari.....

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/02/2016 : 15:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Adriano, jesi li ti bio alkarski momak?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/02/2016 : 15:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

Ako ikad budeš u Sinju svrati do muzeja alke. Sve je novo i moderno ko da nisi u hrvatskom muzeju. Imaju i drvene konje i alkare u prirodnoj veličini, svakakve vrste oružja i sl.
quote:
Originally posted by 1Euro

Jednom sam gledao Sinjsku Alku po tv-u pa sam vidio da su ti jahači imali neke zanimljive uniforme, oružje itd,....pa me zanima jel su to kopije (mogu li se negdje kupiti?) ili su to originali koje su dobili u nasljeđe (ono iz roda u rod,...) jer meni su izgledale kao kopije....bar uniforme,...i ako su kopije, znači da se to negdje može kupiti....ali oružje mi je još interesantnije,...da li ima neki shop ili to neki stari majstor radi sam kod kuče,....jer to bi mogao da bude dobar biznis,...ono slično kao što Samuraji rade sablje i jako su skupe, mogli biste i vi da reklamirate ove hajdučke/uskočke stvari.....





pa hoču naravno, a vuče me i u Senj (Tvrđava Nehaj) pa u Varaždin (čuo sam da je nekada Varaždin bio glavni grad Hrvatske!??), možda u Sisak itd,....ili Dubrovnik,....trebalo bi napraviti neki road trip samo oko Muzeja, Tvrđava i slično,....zašto da uvijek samo na more.
Možda u shopping (Zlatara Križek ima lijepu kolekciju morčiča npr...)
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/03/2016 : 10:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
za tako nešto moraš biti rođen dolje, iako je bilo i iznimaka. jednom se neki bračanin ugurao među alkare, ali one je nešto platio.
quote:
Originally posted by tinton

Adriano, jesi li ti bio alkarski momak?

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/03/2016 : 10:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
stigla razglednica iz Paname.

registrirao sam se na postcrossing website tako da se nadam da ču ubuduče sa lakočom nabaviti još dodatnih razglednica.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 03/03/2016 : 09:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
daj je poslikaj

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 03/03/2016 : 11:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

daj je poslikaj



evo:




pravkar pa je prispela tudi Kitajska:




sem pa doma našel tudi eno zelo zanimivo razglednico, v bistvu jih je 5 (so bile priložene gramofonski plošči) in se še skupaj držijo od skupine Boney M:




Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2016 : 12:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
upravo se dogovaram oko preuzimanja ove "ljepotice" sa nekim dalmatincem..... woooooooooo-hooooooooooooo!!!! ništa još nije riješeno, jer su u pitanje neke menjave sa doplatama ( i to obično ne završi dobro....ali ipak) nadam se da ču je uspjeti nabaviti:


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2016 : 13:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
kaže čovjek da ako bi na ovoj znački pisalo umjesto Ljubljana, Split da bi bila vrijednost 400-500 eura....a tako kaže da je vrijednost 300 eura a on j ene da ispod 200, pa sada pregovaramo.....ako ima netko od vas takvu gdje piše gore Split, znate da vrijedi 400-500 eura.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/03/2016 : 18:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
nismo se uspljeli dogovorit....šteta, značka je prekrasna ali je cijena prevelika. Ovdje ima link ako netko drugi želi kupiti za sebe:

http://www.ebay.com/itm/YUGOSLAVIA-KINGDOM-SLOVENIA-LJUBLJANA-TRAIN-pre-WW2-enamel-buttonhole-pin-badge/252305619453?_trksid=p5411.c100170.m2943&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140131123831%26meid%3Dd651a36b7d794354a58a98f532d4bb9e%26pid%3D100170%26rk%3D1%26rkt%3D15%26sd%3D252305619453

inače ako netko ima nekakve SHS značke (ili one oznake za kokarde) slobodno javite, možda nešto skombiniramo, ovo je jednostavno preskupo (možda i je toliko vrijedno zbog rijedkosti ali ipak....)

A zanimljivo je, da kad sam kontaktirao slovenski željeznički muzej, napisali su mi ovo:

Spoštovani gospod Fidler,





značka je imenitna, z veseljem pa povem, da jo že imamo v naši zbirki. Mislim, da sem pred leti plačal zanjo 10 ali 15 evrov. Če ste pripravljeni sprejeti takšno ceno, sem jo pripravljen odkupiti za drugi, 'varnostni' primerek v naši zbirki. Potem je mogoče lažjega srca eno od dveh značk posoditi n.pr. za kakšno razstavo.





Lep pozdrav!





Mladen Bogić, prof.,

Ravnatelj Železniškega muzeja

Slovenskih železnic


e sad kako znati koliko ovo STVARNO vrijedi....15 eura ili 300 eura...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/03/2016 : 10:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
stigla razglednica iz SRI LANKE
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/03/2016 : 12:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
stigla razglednica iz Tadjikistana
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/03/2016 : 15:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message
to lijepo poslikaj i okači tu, ali fino uredno da se može pogledati
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/03/2016 : 15:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tihomirduras

to lijepo poslikaj i okači tu, ali fino uredno da se može pogledati




možda ne bi bilo loše, da sve poslikam pa da mogu ljudi glasati za najljepšu razglednicu, samo tog aima jako puno....ne znam da li če mi se dati sve to napraviti....možda jednom.....jer trebaš znati da ja imam razglednice iz 99 različitih država, no to ne znači da je 99 razglednica, razglednica ima puno više, jer od nekih država imam i više primjeraka nego samo jednu....
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/03/2016 : 15:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message
pa polako imaš vremena, svaka država jedan post
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 08/03/2016 : 22:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by tihomirduras

to lijepo poslikaj i okači tu, ali fino uredno da se može pogledati




možda ne bi bilo loše, da sve poslikam pa da mogu ljudi glasati za najljepšu razglednicu, samo tog aima jako puno....ne znam da li če mi se dati sve to napraviti....možda jednom.....jer trebaš znati da ja imam razglednice iz 99 različitih država, no to ne znači da je 99 razglednica, razglednica ima puno više, jer od nekih država imam i više primjeraka nego samo jednu....



Eto, da si sačuvao i onu simpatičnu Bagijevu s pozdravima iz Bosne, sad bi imao punih 100
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000