forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Zagor ulje na platnu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

bronza
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 24/04/2012 : 13:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bronza a Private Message  Reply with Quote
Molim za savet,naime dobio sam ponudu da kupim sliku ulje na platnu dimenzija 60/80 sa zagorom na slici,slika je stvarno lepo odradjena, uramljena, nema sta,samo ja se nerazumem u vrednost, trazi mi 150 eura pa neznam dali je to mnogo i dali da probam da spustim cenu?

Nikad nisam bio zlato!!!

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2012 : 14:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
imaš li koju fotku?
jel lik akademski slikar ili amater?
jel poznat barem lokalno?
po kojoj cijeni inače prodaje slike?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor i Chico
New Member



Croatia
214 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 24/04/2012 : 14:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Chico a Private Message  Reply with Quote
Daj sliku koju...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/04/2012 : 14:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako ti se sviđa onda nije puno,bar ovdje u HR.
Cjenjkaj se i smanji bar na 120 eura.
I ako je ulje na platnu.kažu slikari da je to najteža tehnika?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 24/04/2012 14:53:05
Go to Top of Page

bronza
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 24/04/2012 : 14:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bronza a Private Message  Reply with Quote
Lik je lokalni slikar ali veoma dobar, sliku nisam fotografisao ali otici cu do njega ovih dana da fotografisem

Nikad nisam bio zlato!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2012 : 17:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
s obzirom na tehniku,dimenzije i to da je slika uramljena a lik je poznat lokal slikar cijena djeluje ok.
iako bi volia vidit fotku prije konačnog zaključka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 24/04/2012 : 18:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Znaš kako to ide s umjetninama, vrijede onima koji ih cijene. Mona Lisa vrijedi milijune, a nekome opet ništa jer ga to ne zanima.

Vidi koliko taj slikar inače cijeni i ostale slike, pa pokušaj smanjiti cijenu. Znam da tim ljudima nije lako (pogotovo ako nemaju drugi posao ili izvor prihoda), ali i 150 eura danas nije mala suma za sliku.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/04/2012 : 18:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
150 eura nije velika cijena za ulje na platnu dimenzija 60x80 cm i još ti je motiv drag.
vidija sam ljude da prodaju svašta i za veće sume tipa-maslina,ribari,barke itd..i to ne ulje na platnu koje zahtjeva malo više truda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2012 : 19:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

150 eura nije velika cijena za ulje na platnu dimenzija 60x80 cm i još ti je motiv drag.
vidija sam ljude da prodaju svašta i za veće sume tipa-maslina,ribari,barke itd..i to ne ulje na platnu koje zahtjeva malo više truda.



nije velika osim u slučaju da je lik amater i to bez imalo talenta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2012 : 19:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

150 eura nije velika cijena za ulje na platnu dimenzija 60x80 cm i još ti je motiv drag.
vidija sam ljude da prodaju svašta i za veće sume tipa-maslina,ribari,barke itd..i to ne ulje na platnu koje zahtjeva malo više truda.



i tu opet zavisi jel kupuješ direktno od slikara ili od galerije ,posrednika i slično.
od tehnike ,jel uramljena itd.
dosta detalja je bitno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2012 : 19:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Znaš kako to ide s umjetninama, vrijede onima koji ih cijene. Mona Lisa vrijedi milijune, a nekome opet ništa jer ga to ne zanima.

Vidi koliko taj slikar inače cijeni i ostale slike, pa pokušaj smanjiti cijenu. Znam da tim ljudima nije lako (pogotovo ako nemaju drugi posao ili izvor prihoda), ali i 150 eura danas nije mala suma za sliku.



ta slika koju si spomenia nije nikad ni bila na nekoj aukciji a niti če bit.
eventualno ako je neko ukrade za nekog milijardera po narudžbi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 24/04/2012 19:30:43
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 24/04/2012 : 19:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Znaš kako to ide s umjetninama, vrijede onima koji ih cijene. Mona Lisa vrijedi milijune, a nekome opet ništa jer ga to ne zanima.

Vidi koliko taj slikar inače cijeni i ostale slike, pa pokušaj smanjiti cijenu. Znam da tim ljudima nije lako (pogotovo ako nemaju drugi posao ili izvor prihoda), ali i 150 eura danas nije mala suma za sliku.



Ajme majko

Inače, cijena od 150 eura za uokvireno ulje na platnu 60x80cm je i više nego ok.
Jasno, ako je slika bezvezna i s okvirom od kutije za pome onda je i 5 eura previše...dakle, bezveze je nagađati dok ne vidimo o čemu se radi.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2012 : 17:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ bronza kad če fotka?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/04/2012 : 23:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

@ bronza kad če fotka?

de bogati stavi opet onu indijanku.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 01:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

@ bronza kad če fotka?

de bogati stavi opet onu indijanku.



što? kellerman ne valja?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 28/04/2012 : 10:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bronza

Molim za savet,naime dobio sam ponudu da kupim sliku ulje na platnu dimenzija 60/80 sa zagorom na slici,slika je stvarno lepo odradjena, uramljena, nema sta,samo ja se nerazumem u vrednost, trazi mi 150 eura pa neznam dali je to mnogo i dali da probam da spustim cenu?


a vidi ovako...na aukcije.hr možeš usporediti ulja na platnu...imaš recimo ulja od manje poznatih akademskih slikara po otprilike cijeni 100-150 eura, onda imaš ulja od samoukih slikara po recimo 20-50 eura...po meni, ako je lik manje poznati akademski slikar onda to može vrijediti 150 eura ali ako je lik totalno nepoznat onda to ne vrijedi toliko...u tom slučaju može vrijediti samo tebi kao nekome tko voli zagora i želi to imati na zidu ali kao vrijednost slike to nije relevantno

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

bronza
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 28/04/2012 : 23:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bronza a Private Message  Reply with Quote
Nazalost dok sam ja razmisljao slika je prodata po 150 eura,covek koji je radio sliku kaze da je ulozio u nju 50 eura za materijal plus njegov rad i vreme i da je nebih prodavao da nemora po toj ceni,jbg bas mi je zao a stvarno je super uradio ako budem stupio u kontakt sa ovim sto je kupio pitacu ga da mi dozvoli da je pa cu vam pokazati sliku

Nikad nisam bio zlato!!!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/04/2012 : 01:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bronza

Nazalost dok sam ja razmisljao slika je prodata po 150 eura,covek koji je radio sliku kaze da je ulozio u nju 50 eura za materijal plus njegov rad i vreme i da je nebih prodavao da nemora po toj ceni,jbg bas mi je zao a stvarno je super uradio ako budem stupio u kontakt sa ovim sto je kupio pitacu ga da mi dozvoli da je pa cu vam pokazati sliku

ako ti se toliko svidja,dajmu sad 150 eura nek ponovo je nacrta il napravi. ja nisam u tome,al slucajno da jesam,vjerujem da bi mu napravijo tu ponudu.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/04/2012 : 11:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by bronza

Nazalost dok sam ja razmisljao slika je prodata po 150 eura,covek koji je radio sliku kaze da je ulozio u nju 50 eura za materijal plus njegov rad i vreme i da je nebih prodavao da nemora po toj ceni,jbg bas mi je zao a stvarno je super uradio ako budem stupio u kontakt sa ovim sto je kupio pitacu ga da mi dozvoli da je pa cu vam pokazati sliku

ako ti se toliko svidja,dajmu sad 150 eura nek ponovo je nacrta il napravi. ja nisam u tome,al slucajno da jesam,vjerujem da bi mu napravijo tu ponudu.



super ideja! Čuj, čovjek je uložio 50 eura plus njegov rad i vrijeme, znači ako on to voli da radi (da crta) onda ima 100 eura plusa po svakoj sliki. Znači, neka čovjek ovo ozbiljnije radi pa če lijepo zarađivati, možda bi mu dobra ideja bila i da ovdje postavlja slike svojih radova ( u vezi stripova) ili stavlja na aukcije....
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/04/2012 : 16:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
zasto ne! ima ljudi koji bi to kupovali. meni osobno je dovoljno da je stave na s.com i ja je isprintam.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/04/2012 : 18:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
naruči sliku ako tip stvarno dobro crta. Zagora kakvog želiš ,ulje na platnu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bronza
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 18/05/2012 : 15:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bronza a Private Message  Reply with Quote
Predlagao sam da mi naslika ponovo ali kaze treba mu dosta vremena i mala je zarada, kaze vise zaradjuje na ikonama pa su mu one prioritetne,
pricao sam sa ovim likom sto je kupio od njega Zagora i nakraju cemo se izgleda dogovoriti da je otkupim od njega,ustvari malo kompenzacija malo lova ,imam nesto sto njemu treba ha,ha,tako da cim stigne kacim slike,pozz

Nikad nisam bio zlato!!!
Go to Top of Page

bronza
New Member



Serbia
136 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 18/05/2012 : 21:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bronza a Private Message  Reply with Quote
Evo poslao mi je sliku
http://www.zaslike.com/files/m2h8qm9n8qt7w509zbe.jpg

Nikad nisam bio zlato!!!

Edited by - bronza on 18/05/2012 21:34:20
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2012 : 21:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
dobro je što nisi platio 150 eura, jer to ne vrijedi 150 eura...
Pogledaj kako je loše nacrtano (proporcije) prsti na rukama su premali u odnosu na ruku, štap sjekire je pretanak,...mislim ima djetalja koji odmah pokazivaju na amaterizam, inače ideja, poza je ok ali ja to ne bi platio 150 eura....ali dobro, čovjek (taj umjetnik) ako uloži više truda mogao bi on nacrtati neke interesantne slike, imam takav utisak ali treba malo više posvetiti pažnju na proporcije....
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 18/05/2012 : 23:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Po meni ovo isto nije za 150 eura,ali tko voli....

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/05/2012 : 09:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
To je napravljeno po Laurentijevom modelu Zagora jel tako? Budući da je čovjek akademski slikar trebao bi također i znati da je plagijanje fail. Ne vrijedi 150 €

Nafarbam ti ja za par stripova ovo svoje http://i43.tinypic.com/sqrtea.jpg

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000