forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Nathan Never scenarij by Jerry & mladjo-4.strana!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 25/05/2012 : 19:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Bravo, momci samo napred!

http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2012 : 22:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ok, krenimo:

Prva slika: Vidi se Aristotelovo lice, puno bijesa i mržnje, ali i boli. Lice autoritetnog čovjeka nenaviklog da traži nego da zapovjeda. Pola lica mu je u crnoj sjeni, dok mu oči, tmurne i teške odaju svu patnju kroz koju prolazi. Lice zaokuplja cijelu vinjetu, osim oblačića s tekstom koji se nalazi gore desno.
Tekst: Maska smrti pokazala je svoje pravo lice Nathane. Ona nosi moj odraz. Došla je po mene.Zahtjeva da pođem s njom.


Druga slika:Nathanovo lice. Smrknuto, bez osjećaja, vidi se i dio fotelje, te šake koje su mu sklopljene ispod brade.Aristotel i dalje govori.
Tekst: Da, smrtno sam bolestan stari neprijatelju. (sada ću možda malo preuveličati ali ovo bi mogao biti prvi pokazatelj bilo kakvih osjećaja prema bilo kome od strane Skotosa. Naime, izraz "stari neprijatelju" je za Skotosa ipak veliki iskorak ka nekakvom emocionalnom odnosu spram druge osobe. Ovakvih par fraza bi se tokom teksta još moglo ubaciti. Naravno, tek spoznaja o mogućoj vlastitoj smrti budi određene osjećaje kod Skotosa ali to je svakako u skladu s njegovim karakterom.)
Nastavak teksta:Po prvi puta stvar je izašla iz cetra događanja na takav način.Na način da će ovaj svijet možda ostati bez mene. (Svijet će ostati bez mene - još jedan dokaz luđačke egocentričnosti)


Uskoro nastavak...:))

Ugl, Jerry malo sam promijenio tekst ali u načelu ću do kraja ukomponirati sve tvoje gore navedene ideje, pa ćemo vidjeti kako razviti cijelu priču. Nego, moja bi ideja bila da Nathan cijelo vrijeme šuti dok mu Skotos objašnjava probleme i da tek nakon toga dodje do njegovog odbijanja, pa onda tek da Skotos pokrene priču sa Hadijom i Jackom. Nathanova šutnja bila bi zapravo karakteristična za njegovu mržnju prema Skotosu i odgovarala bi zapravo jednom oprezu jer bolje je ništa ne reći dok se sve ne čuje. Što misliš?

Eh, a kad završimo s drugom stranicom, onda na scenu stupa Igman:))



ajd' da bude sve na jednom mjestu:))


Treća vinjeta: Pogled je odozgo ali tako da su Nathan i Aristotel malo pomaknuti gore ulijevo. Vide se Skotosova leđa ali ne gleda ni u Nathana ni kroz prozor. Nathan i dalje sjedi i sluša. Vani je nevrijeme, kao na zadnjoj nacrtanoj vinjeti.
Tekst:Znaš Nathane, život je tako čudan. Ni sam ne znam koliko puta sam želio osnažiti svoju moć. Jer moć je izvor svega što želim. Želim kontrolu nad ljudima, želim svijet na dlanu i toliko sam puta bio blizu, ali nikad nisam ostvario potpunu dominaciju.

Četvrta vinjeta:Skotosovo bijesno lice sa iskeženim zubima i ruka ispred lica.Ruka je dlanom olrenuta Skotosu, kao da gestikulira.
Tekst:Da, DOMINACIJA! Dominacija nad svim tim crvima koji samo misle da imaju mogućnost izbora i da žive "svoje" živote. Koji bijedno troše kisik ovog umirućeg planeta, zadovoljavajući svoje sitne pobude ni ne znajući da su već mrtvi.

Peta vinjeta: Nathan gleda mrknuta lica, crnilo je prevladavajuća boja, tmurna atmosfera, u pozadini se vidi grom. Nema teksta.


Šesta vinjeta:Aristetolevo lice s lijeve strane vinjete, a Nathanovo s desne strane, gledaju se sučelice, ispada kao da mu se Aristotel unio u lice. U pozadini je prozor sa nevrijemenom
Tekst:No, pređimo na stvar...



Treća strana biti će u cijelosti Jerryjev tekst.
Skotos: Čuo si za Balkan City i za sve probleme s kojima se njihovi stanovnici, Balkaniti susreću. E pa ja sam te probleme riješio. Izbacio sam rusku mafiju i zavladao tim gradom koji također ima sedam razina...

Skotos: ... Ali to mi nije bilo dovoljno. Želio sam nad tim divljacima iskušati jedan novi virus koji bi, ako moji planovi uspiju, bio model za pokoravanje svijeta...

Skotos: ... Virus sam nazvao YUG 7, ne pitaj me zašto. Uglavnom, virus svojim kemijskim djelovanjem mijenja određenu strukturu u mozgu, što kao posljedicu ima potpuno podčinjavanje mojoj volji. Ljudi postaju neka vrsta "modernih zombija", naizgled su normalni, ali svaku moju zapovijed slijepo slušaju. To je bio moj model za potpuno zauzimanje ovog bijednog svijeta.

Skotos: Ali podcijenio sam taj prljavi narod. Yosuz, jedan od vođa njihovih plemena, me je ugrizao za ruku prilikom jednog mog posjeta gradu. Mislio sam, nije ništa, ali sam se grdno prevario...

Skotos: ... Gad je bio zaražen nepoznatim smrtonosnim virusom i žrtvovao se za svoj cilj. Moji znanstvenici grozničavo pokušavaju otkriti lijek, ali nemam puno vremena. Jedino što sam uspio otkriti je da navodno postoji lijek duboko sakriven u donjim razinama grada. Sve sam pročešljao, ali uzalud. I tu nastupaš ti...

Skotos: Infiltrirat ćeš se u donje razine grada i pronaći virus. Jedino si ti za to sposoban.






Ono što bi trebali uvesti:

1) Osmisliti karakter glavnog negativca. Ne bi bilo loše smiliti nešto drukčije, a opet da potsjeća na naše krajeve. Znači nekakav "zli Balkanac" u svakom pogledu:))

2) Ono što me pomalo smeta kod Nathana je nedostatak nekih tehničkih novotarija koje ne bi bile u prvom planu alikoje bi dočaravale taj svijet budućnosti. Govorim o "sitnicama" poput nekakve 3D slike na zidu ili, ne znam, osvježavajućeg pića koje izlazi iz fotelje...

3) Osmisliti mjesto događaja. (Balkan City)

4) Možda i uvesti neke inovacije, poput toga da pobunjenici imaju npr. teleporte, pa da se i oko toga vodi bitka, ono nove tehnologije i to...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7058 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/05/2012 : 22:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Odlično mladjo, oduševljen sam tvojim dijalozima. Što se mene tiče sam prepraljaj moj tekst kako misliš da bi odgovaralo duhu epizode.

Što se tiče ove treće stranice koju predlažeš da bude onaj moj dijalog, možda bi bilo dobro da malo skratimo Skotosovu priču, ne znam kako će to sve stati u oblačićima.

Svakako da treba osmisliti zlog Balkanca, koji je produžena Skotosova ruka i nemilice lovi pokret otpora u potrazi za virusom.

Novotarije svakako uvesti, tu si ti nadaren. Prepusti se mašti pa nešto smisli.

Balkan City bi mogao biti jedan ološ od grada u kojem ni veće razine, osim dvije najgornje, nisu ništa bolje od najnižih razina Nathanova grada.

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7058 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/05/2012 : 23:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Ugl, Jerry malo sam promijenio tekst ali u načelu ću do kraja ukomponirati sve tvoje gore navedene ideje, pa ćemo vidjeti kako razviti cijelu priču. Nego, moja bi ideja bila da Nathan cijelo vrijeme šuti dok mu Skotos objašnjava probleme i da tek nakon toga dodje do njegovog odbijanja, pa onda tek da Skotos pokrene priču sa Hadijom i Jackom. Nathanova šutnja bila bi zapravo karakteristična za njegovu mržnju prema Skotosu i odgovarala bi zapravo jednom oprezu jer bolje je ništa ne reći dok se sve ne čuje. Što misliš?


Ovo je pametno smišljeno, onda nek bude ovako. To možemo staviti na 4. i 5. stranicu.

Moja ideja nakon toga je da pređemo na Balkan City i to kako:

1. Na početku kroz par vinjeta postaviti prikaz Balkan City (u stilu prljavog neurednog grada s teškom sirotinjom). Ali da s tim prikazom opet ide Nathanov monolog u stilu njegovih pesimističnih melankoličnih misli.

2. Što se u biti dešava: Nathan je na koljenima, gleda smrti u oči. Veliki zločinac i Skotosov plaćenik ?? (još mu treba naći ime) je uperio svojom bioničkom rukom pištolj u Nathana i lagano se cereka.

3. Nathanu se javljaju flashbackovi što se sve odigralo od njegovog dolaska u Balkan Cityja. Ove flashbackove bi mogli iskoristiti za nekoliko stranica. Tu stoji ideja da je Skotos u biti poslao ovog lika Nathanu da mu bude pri ruci. Nathan nevoljko upoznaje njegovu facu, ali u sebi zna da će raditi sam, jer je ovaj lik veliko zlo.

4. Sad ovdje treba razraditi priču kako je sve došlo do toga da je Nathan bio na koljenima. Naravno, treba uključiti i koju zgodnu žensku. Ja bi onoj Teuti dao veliku ulogu, ali brate i velike atribute (čitaj sise). Šta misliš?
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 25/05/2012 : 23:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Moja ideja nakon toga je da pređemo na Balkan City i to kako:
1. Na početku kroz par vinjeta postaviti prikaz Balkan City (u stilu prljavog neurednog grada s teškom sirotinjom). Ali da s tim prikazom opet ide Nathanov monolog u stilu njegovih pesimističnih melankoličnih misli.


Ako može jedna mala sugestija u vezi Cityja i ako ne kvari prvobitni koncept - mislim da bi jedan blago karikirani prikaz bio na mjestu. Recimo, grad je prije nekoliko decenija uobličio "veliki arhitekta" koji je tvrdio da će grad biti primjer "uređenog društva uloga" i svakom nacionu je dao određeno zaduženje (poigrajte se malo sa stereotiima - "sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva" ) - što, naravno, vrlo brzo mutira u haos i anarhiju, koji su se prometnuli u trajno iskrivljeno stanje svijesti i usljed relativne izolovanosti. Mogli biste na još jedan način istaći i nekompaktnost grada - recimo, u svakom kvartiu vlada različita ideologija, i stalno preotimaju teritorije, svakih par sati - a stanovnici mijenjaju često minorne detalje u ponašanju kako bi se "umilili" novoj vlasti.

Mislim da je šteta ne iskoristiti potencijal da se napravi nešto bolje od puke civilizacijske "crne rupe", makar i bilo jako teško ozbiljno pisati o nama. No, i humor je više nego dovoljno moćno oruđe.

A Balkanac može biti dijete mješovito-mješovitog braka i patiti od podijeljenih ličnosti: stoga, dvocijevka uperena u Natana je plod "smjenjivanja" alter-ega.

Edited by - Mhejl on 25/05/2012 23:28:26
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7058 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/05/2012 : 23:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Svakako vrlo dobra ideja da se istakne malo više vizualno Balkan City budući da ovo nećemo nikad vidjeti u originalnog Bonellija.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/05/2012 : 00:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Samo da ne bude opet onih hr-sr-slo-cg-bh-mak-voj-kos gluposti pa da zavrsi u ropotarnici povijesti,a ne buducnosti....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/05/2012 : 01:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da Vam se sviđa

Uskoro radimo na nastavku, a i smišljamo tog famoznog Balkan - negativca. Mislim da će to stvarno biti zanimljivo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2012 : 19:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zvrlj ! Zvrlj !

Ne volim crtati previse detalja, znam da je taj svijet komplexan, a ovo sam ionako nacrtao za 1 1/2 sata nabrzinu, napisao sam da cu preko vikenda.

Ja cu kao fan staviti tu i tamo koju sliku i na NN topik ( bit ce i parodiranih na naslove za balkan city) a sto se tice crtanja stripa vise sam za crteze poput naslovnica vise se unesem i posvetim vremena i obradim crtez.

Prva slika mi je njasre i crtanje prostorija koje zahtijevaju arhitektnu preciznost mi je boljka kao i crtanje pozadina tipa grad i obrisi zgrada..
Danas sam procitao "Tko je s.d.?" i ima nekih crteza u koje se ubacuje rasterski motiv pozadine, a za to staviti na topik o crtanju da mi netko da savjet...

Tekst nisam ubacio..sorrach!


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2012 : 20:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno Emirem, samo napred!
Ne mrem vjerovati, mislio sam da je utopija tražiti da netko ovo nacrta, a već imamo DVA crtača!
Hajde Igmane, stara planino, da tebe sad vidimo:))


Jerry, ajde da probamo, prije treće table, smisliti tog negativca.
Bilo bi dobro da bude baš onak pravi Balkanac ali da se ipak maknemo od stereotipova.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/05/2012 : 21:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Izvrsno Emirem, samo napred!



Budi tu jos imam jos nesto,ali nije za ozbach...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2012 : 21:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
samo peri!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/05/2012 : 21:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote




He-he, imam jos ideja ali ovo sam na brzinu u zadnjih par sati , znam da je ovo zeka ali mogu ja ozbiljnije..
Nisam dugo crtao,pa sam iskocio iz "filma" tj. stripa...
Jos cu par crteza na slicnu temu pa stavim...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/05/2012 : 21:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jebenica

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7058 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/05/2012 : 22:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Jerry, ajde da probamo, prije treće table, smisliti tog negativca.
Bilo bi dobro da bude baš onak pravi Balkanac ali da se ipak maknemo od stereotipova.


Neka kombinacija Clinta Eastwooda i Charlesa Bronsona. Onako opak pogled Clintov, hladno Bronsonovo držanje, ubaciti i umjetnu bioničku ruku i opako tamno odijelo i eto face od čovjeka.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/06/2012 : 01:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
To je to, tamno o dijelo i bionička ruka. da mu stavimo i fudbu? Mogao bi imati i neko svoje posebno oružje sa kojim ubija, neki posebni nož ili tako nešto...Ugl, eto sutra trećw table

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 01/06/2012 : 14:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ideš pa tek sam sada otkrio da je ovo raš rad, a ne najava za neku buduću SBE epizodu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 01/06/2012 14:37:29
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/06/2012 : 00:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Jerry Krause
Moja ideja nakon toga je da pređemo na Balkan City i to kako:
1. Na početku kroz par vinjeta postaviti prikaz Balkan City (u stilu prljavog neurednog grada s teškom sirotinjom). Ali da s tim prikazom opet ide Nathanov monolog u stilu njegovih pesimističnih melankoličnih misli.


Ako može jedna mala sugestija u vezi Cityja i ako ne kvari prvobitni koncept - mislim da bi jedan blago karikirani prikaz bio na mjestu. Recimo, grad je prije nekoliko decenija uobličio "veliki arhitekta" koji je tvrdio da će grad biti primjer "uređenog društva uloga" i svakom nacionu je dao određeno zaduženje (poigrajte se malo sa stereotiima - "sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva" ) - što, naravno, vrlo brzo mutira u haos i anarhiju, koji su se prometnuli u trajno iskrivljeno stanje svijesti i usljed relativne izolovanosti. Mogli biste na još jedan način istaći i nekompaktnost grada - recimo, u svakom kvartiu vlada različita ideologija, i stalno preotimaju teritorije, svakih par sati - a stanovnici mijenjaju često minorne detalje u ponašanju kako bi se "umilili" novoj vlasti.

Mislim da je šteta ne iskoristiti potencijal da se napravi nešto bolje od puke civilizacijske "crne rupe", makar i bilo jako teško ozbiljno pisati o nama. No, i humor je više nego dovoljno moćno oruđe.

A Balkanac može biti dijete mješovito-mješovitog braka i patiti od podijeljenih ličnosti: stoga, dvocijevka uperena u Natana je plod "smjenjivanja" alter-ega.



Da, svakako bi trebalo dobro osmisliti cijelo mjesto, počevši od njegove lokacije pa do same strukture Grada. E sada, gdje bi se grad nalazio? Možda ne bi bilo loše da bude negdje usred brdovitog Balkana, tako da totalni kaos koji vlada još više pojačavaju i brda. Nathanov grad je "ravan", tj. nalazi se u nizini i sve su razine fizički na istoj nadmorskoj razini. E, ovdje ne bi bilo loše da se cijeli grad malo "propne", tj. da se, npr. u daljini vidi kako je grad uzdignutiji, kako njime vladaju brda, a pojedini dijelovi grada su u velikim udolinama, tako da npr. 7. razina u nekoj udolini zapravo bude u ravnini sa 4. razinom nekih 50.-ak km dalje. Možda čak i da pojedini dijelovi Grada budu rupe kroz koje izbijaju niže razine. Dio Grada mogao bi biti i kao platforma iznad mora. E sad, kolika bi bila veličina Grada? Da vidimo, u Nathanovom Gradu živi 75 miliona ljudi. Hajmo napraviti ultrapovršnu računicu - na svakoj razini je 10,5 miliona ljudi i svi su stisnuti u visoke zgrada. Širina takvog Grada ne bi trebala biti više od 50-ak km. Naravno ovo je potpuno proizvoljan podatak, ali neka je i duplo više, činjenica je da se naš Balkan city ne može protezati na području od npr. Beograda, preko Zagreba i Ljubljane do Beča, nego mora biti na nekom manjem prostoru ili ćemo napraviti puno veći grad. Eh da, ne bi bilo loše da npr. napravimo da su vlasti Balkan cityja odlučile sačuvati povijesnu baštinu iz starih vremena, pa su uzdignule stare gradske jezgre na više razine. Pa npr. zagrebačka katedrala i hram svetog Save fino stoje na 7. razini. Možda i da ih stavimo jedno pored drugog?:)) Uglavnom, trebalo bi naći geografski najpovoljnije mjesto gdje ćemo smjestiti Grad. Možda je ipak najbolje riješenje da Grad ima, npr. 300 miliona stanovnika i da se proteže na relaciji Beograd - Zagreb - Ljubljana i Pečuh/Subotica - Jadransko more.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/06/2012 : 00:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Evo onda cu ja da prvi napisem da ima ljudi koji su i iz drugih republika npr. nema Makedonije,C.Gore i BiH, mislim da bi i oni trebali biti tu negdje u prici...

I tamo postoje te gradske jezgre sa povijesnim spomenicima koje su pretrpile i "zajednicke drzave" pa bi valjda i ove fiktivne..

I u fikciji je tesko spojiti nespojivo...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/06/2012 : 01:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma nema problema prijatelju
naći će se svi unutra, to je najmanji problem

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2012 : 00:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
sad jedno 5-6 dana ću raditi na knjizi (sadržaj i slične stvari), tak da je konačno mogu gotovu uploudati, a onda se vraćam na scenarij i to ubitačnim tempom

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/06/2012 : 20:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Treća strana: Preko 4 vinjete (znači 2/3 strane) zauzima jedna slika.
Slika izvana gleda na prostoriju u kojoj su Aristotel i Nathan. Vide se dosta dobro, pozicija je dosta blizu njihovom prozoru, a rakurs je gornji, tako da se oni na slici nalaze malo ukoso dole - lijevo. Vidimo staklene prozore (i kroz njih prostoriju u kojoj su junaci), dio nebodera i dio grada. Kiša lijeva. U gornjem dijelu velikim slovima je naziv epizode(recimo BALKAN CITY)
Nema teksta.

Peta (druga) vinjeta: Vidi se Aristotel ali okrenut leđima, prema vratima, suprotno od prozora. Ruke su mu iza leđa.
tekst:Čuo si za Balkan City i za sve probleme s kojima se njihovi stanovnici, Balkaniti susreću. E pa ja sam te probleme riješio. Izbacio sam rusku mafiju i zavladao tim gradom na sedam razina...
Ali to mi nije bilo dovoljno. Želio sam nad tim divljacima iskušati jedan novi virus koji bi, ako moji planovi uspiju, bio model za pokoravanje svijeta...

Šesta (treća) vinjeta: Skotos je En face, gleda u pod.
Tekst:Virus sam nazvao YUG 7, ne pitaj me zašto. Uglavnom, virus svojim kemijskim djelovanjem mijenja određenu strukturu u mozgu, što kao posljedicu ima potpuno podčinjavanje mojoj volji. Ljudi postaju neka vrsta "modernih zombija", naizgled su normalni, ali svaku moju zapovijed slijepo slušaju. To je bio moj model za potpuno zauzimanje ovog bijednog svijeta.



Nastavak slijedi...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7058 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/06/2012 : 23:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam mladjo scenaristički razvijati radnju u Balkan Cityju. Ti odradi još te 2-3 stranice uvoda, a ja ću kroz dan-dva postaviti nekoliko stranica koje slijede nakon tog uvoda.

I moj prijedlog je da ovih prvih 5-6 stranica bude prolog, a naslov priče nek bude na prvoj sljedećoj nakon toga i već imam viziju da prva scena bude na 2/3 stranice i to prikaz Balkan Cityja.

A vidim da si već stavio naslov Balkan City, ja imam neki drugi naslov, stavit ću ga kroz par dana, pa ćemo vidjeti.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/06/2012 : 08:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
može, nam problema, kak se dogovorimo
Ma naslov je samo radna verzija dok se ne dogovorimo točno kak bu bio

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7058 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/06/2012 : 12:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, znači gotova je i treća stranica. Prepuštam ti da odradiš još bar 3 stranice prologa s tim da se u šestoj možda pojavi taj neki opaki lik koji će Skotos predstaviti Nathanu da mu kao bude pri pomoći u Balkan Cityju. Isto tako možda i ubaciti u jednoj vinjeti prizor Hadije kako su je oteli.

A ja sad počinjem od 7. stranice kad prebacujemo težište priče na Balkan City. Evo ga ide.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000