forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Radio Korona Trebinje. Emisija o stripu.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/04/2012 : 13:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Poslije dužeg nagovaranja, pristao sam da pomognem prijateljici, u pravljenju radio emisije o stripu. Svi detalji još nisu razrađeni. Ali namjera nam je da to bude emisija za širu publiku. Znači da privučemo klince. Molim vas kolege sa foruma, da mi pomognete svojim idejama.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16787 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/04/2012 : 15:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hoćeš li ti govoriti na radiju?
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2918 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 27/04/2012 : 15:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
I kakav će biti pravac u kome će emisija ići?

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/04/2012 : 16:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Možda ću ja govoriti. Ali to ću pokušati da izbjegnem. Nisam siguran u kom pravcu da idemo. Mislio sam da ne idemo previše u detalje. Već nekim zanimljivostima privučemo slušaoce. Moja ideja je da u prvoj emisiji damo neku opštu podjelu. Mange, BD, Boneli, ex JU... I malo o nastanku stripa. A kasnije da probamo obraditi svaku strip školu posebno. Svi prijedlozi su dobrodošli.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???

Edited by - Sekta on 27/04/2012 16:13:48
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 27/04/2012 : 16:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Pokušaj naći pozitivne primjere iz naše sredine i naše okoline, to je jedino što ti mogu predložiti jer svima je jako bitno da vide da nisu jedini i da osim njih ima ljudi koji žele iste stvari, mogu živjeti od crtanja stripova i sl. Barem danas možeš nazvati preko Skypea Mazu i/ili Mirka Čolaka i/ili Darka Macana (ako sam mogao dati drugu trojicu toliko različitih autora s naših prostora, napišite ovdje ), snimiti razgovor i onda pustiti u eter. I na internet kad smo kod toga.
Po mom mišljenju, sa takvim sugovornicima, suhoparna priča tipa "bio jednom jedan Osamu Tezuka koji je nekad davno crtao stripove u dalekom Japanu..." odmah pada u drugi plan.
Ali naravno, moraš doći spreman sa pravim pitanjima. Vjeruj mi, niko od nas više ne želi pričati sa novinarima o tome šta znači strip i koliko nam dugo treba da napravimo strip i slične pizdarije. Ako baš moraš to pitati, onda barem prvo ispucaj ova druga zanimljivija pitanja pa u postprodukciji prekrajaj kako želiš.
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/04/2012 : 21:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Emire hvala na dobrom prijedlogu. Možda bi to bilo dobro za neku završnu emisiju. Ja nisam novinar i nemam neke velike ambicije sa tom emisijom. U pitanju je mali radio u malom gradu. Vidjećemo hoće li uopšte biti slušanosti.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16787 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/04/2012 : 21:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sekta

Možda ću ja govoriti. Ali to ću pokušati da izbjegnem. Nisam siguran u kom pravcu da idemo. Mislio sam da ne idemo previše u detalje. Već nekim zanimljivostima privučemo slušaoce. Moja ideja je da u prvoj emisiji damo neku opštu podjelu. Mange, BD, Boneli, ex JU... I malo o nastanku stripa. A kasnije da probamo obraditi svaku strip školu posebno. Svi prijedlozi su dobrodošli.


Pusti podjele. Da ja govorim o stripovima, mange ne bih ni spomenuo. Ili bih rekao da mi je to odvratno. A vjerovatno danas djecu i zanima baš samo to. Za ovo ostalo nisu ni čuli.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37758 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/04/2012 : 21:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Ti samo kazi kako se LMS 4 odlicno prodaje (mozda ih prije pripremi da ih ne strefi slok kad cuju cifru), pa nek malo prekopaju tavan. :DD


Salu na stranu, prvo koja o tome koliko toga je nekada bilo (ZS, LMS, strip revije) i u kakvim tirazima je to islo, nabrojiti junake (mozda se neko seti), kako se onda poslije kraha ponovo gradila strip scena pa do toga koliko toga danas ima u striparnicama. Naravno i prvi BiH izdavac Bonellija. A svakako bi bilo dobro ukljuciti i koji intervju, kako je vec Emir predlozio. U grubom...

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 29/04/2012 : 01:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
Meni je palo na pamet slicno sto i Poliju. Mozda u toj uvodnoj emisiji da pokazes kako je na ovim prostorima strip bio rasprostranjen i prihvacen, da das na vaznosti strip kulturi, da se vidi da to nije nesto od juce i da to nije stvar kojom se bavi mala grupa ljudi poput sekte.

U sklopu toga da se daju informacije o ZS i LMS, strip revijama i tirazima, i vaznosti stripa na ovim prostorima. Od toga mozes da siris pricu u mnogim pravcima.

Mozda je za neke uvodne emisije najbolje da se vise pokaze da je strip ovde bio (i ostao) bitan deo kulture i odrastanja, a tek onda da se bavis nekim detaljima. Naravno na to sve ide i nasa skola stripa (mislim na ex-yu), autori, crtaci, itd.

Ovo je samo neko moje razmisljanje, kako bi ja poceo tako neku temu.

LJudima koji i ne citaju stripove ne znaci ako odmah podelis zanrove na mange, boneli, superheroji, i na skole. Prvo da se zainteresuju kroz nesto cega se mozda jos secaju (Zagor, Dilan, Blek, Alan Ford) pa onda na komplikovanije stvari.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/04/2012 : 02:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Mozda u toj uvodnoj emisiji da pokazes kako je na ovim prostorima strip bio rasprostranjen i prihvacen

Jer je općenito poznato da djeca otkidaju na povijest, je li tako? Sve što je bilo prije njihovog rođenja je djeci irelevantno. Nađi nešto što ih zanima - neke filmove koji su sad u kinima i koje možda vole, a koji su nastali od stripova, bilo što što ima ikakve veze s njihovim iskustvom, a ne s nostalgijom. Zapravo, ako je djeci namijenjeno, možda ne bi bilo loše da nađeš neku djecu koja čitaju štogod da čitaju (mangu, webstripove, Alan Forda, Zagora ...) pa da oni kažu što ih u tome privlači. Jer klinci slušaju druge klince, makar da bi im se rugali. Pa onda ako neki klinac crta, da vide da to može svatko. Pa nagradna igra za koji će se odgovor možda morati raspitati kod tate ili mame, ali za nagradu će dobiti nešto što im može biti zanimljivo, znači nešto što se trenutačno proizvodi i namijenjeno je njima a ne nešto što su im mame i tate čitale. Pa malo procesa: razgovor s nekim tko radi strip, pa s nekim iz novina, pa s nekim iz tiskare, pa s tetom s kioska ... Pa dvije tri kratke zanimljive vijesti iz svijeta vezane uz strip (kenijski crtač koji je crtao stripove o neopreznim vozačima autobusa poginuo u sudaru jednog takvog autobusa itd.) koje će im pokazati da stripova ima svuda i u svakom vidu djelatnosti. I pri svemu imati u vidu da je to radio i da im ne možeš pokazati nijednu sličicu, ali da možeš pokazati kako mnoge ljude u svijetu zanimaju mnogi aspekti stripa i kako to nije ni zatvoren ni nezanimljiv svijet i kako tu možda ima nešto uzbudljivo i za njih, ali ništa što im se nameće već nešto što je njima ostavljeno za otkrivanje po vlastitom nahođenju.

(mcn)


Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 29/04/2012 : 12:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by regar

Meni je palo na pamet slicno sto i Poliju. Mozda u toj uvodnoj emisiji da pokazes kako je na ovim prostorima strip bio rasprostranjen i prihvacen, da das na vaznosti strip kulturi, da se vidi da to nije nesto od juce i da to nije stvar kojom se bavi mala grupa ljudi poput sekte.
Hvala svima na savjetima. Pošto sam ja običan kolekcionar i ljubitelj, vaše ću savjete razraditi sa novinarkom. Valjda će od ovoga ispasti nešto makar malo zanimljivo klincima.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 29/04/2012 : 13:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Macan ti je super rekao, no nebi bilo naodmet reći u uvodnom dijelu da smo i mi na prostorima ex-Yuge imali jaku strip scenu, ali i u BiH do 1992., a onda kako je Regar napomenuo, krenulo se ponovo u izgradnju neke nove strip scene sa nekim novim strip junacima i autorima. Poslije toga ide ovaj Macanov dio.:)
Ako te zanima napisao sam jedan tekst o stripu do '92., možeš ga i sam naći na netu "Strip u BiH do 1992." (ono što ti se ne sviđa od terminologije izbaci, a faktografske podatke iskoristi).:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37758 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/04/2012 : 16:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Svakako spomenuti i nase (ex-Yu podrucje) odlicne crtace i scenariste, koji su uspjeli i u inozemstvu. Znaci, moze se. ;)

A i koliko filmova (sa velikim imenima) se snimi po stripovima, mozda nekog klinca zagrije da bi Megan Fox igrala u filmu napravljenom po njegovom stripu (ili koga god vole mladi danas). :DD


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 30/06/2012 : 01:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Od idućeg petka u pet na radiu Korona počinje emitovanje prve od pet emisija o stripu. Emisije nisu namjenjene sveznalicama sa foruma :). Namjera mi je da starije generacije podsjetimo na ono što su voljeli, čitali i ako je to moguće zainteresujem neke nove klince. Teme su: 1. LMS, ZS sa pričom o Zagoru.:) 2. Alan Ford. 3. Dizni kod nas. ( Hvala Lordu Vaderu na pomoći ) 4. Ken Parker 5. Malo opšte priče i neki meni draži autori stripa. Radio Korona se čuje na područiju istočne Hercegovine, ali moguće je da našu emisiju( emisiju sam radio sa novinarkom Tanjom Tomić ) preuzmu još neke stanice u BiH. I nakraju VELIKO HVALA AGARTHI COMICSU koi će u svakoj emisiji pokloniti po tri stripa. Na poklon se dobijaju prvi brojevi Zagora, Magičnog Vjetra i Skrivenog Lica.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???

Edited by - Sekta on 06/07/2012 10:03:51
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/07/2012 : 10:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
http://koronaonline.com/site/trebinje-live/399-strip-je-ponovo-u-modi.html

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16787 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/07/2012 : 10:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kakva fotografija
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 06/07/2012 : 11:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Jel danas prva ili druga emisija?

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/07/2012 : 12:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Fotografija mi je iz lične karte. A danas kreće prva emisija.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 06/07/2012 : 12:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Je sam li ja to upravo propustio šansu za besplatan strip?

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/07/2012 : 12:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Ako imaš adresu u BiH možeš zavati radio Koronu da dobiješ strip. Prva tri slušaoca koji se jave u 13 h dobijaju strip.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 06/07/2012 : 13:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Sada?

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/07/2012 : 13:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ajkula

Sada?

Sada

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/07/2012 : 13:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Naravno imaš priliku i sledeće sedmice.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 06/07/2012 : 13:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sekta

quote:
Originally posted by Ajkula

Sada?

Sada


Ovo nije taj broj 387 59 261 105?????

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
768 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 06/07/2012 : 13:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Broj je 387 59 270 777. Samo napominjem da adresa mora biti u BiH.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 06/07/2012 : 13:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Ahahahahahahaha ovaj je nepostojeći.
Neće me nešto da dobijem strip za džabe pa to ti je

Fudbal i semenke
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000