Author |
Topic  |
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
47575 Posts
Member since 09/12/2005 |
Posted - 29/04/2012 : 23:49:42
|
Poll Question:
Koja vam je najbolja sezona Prison Breaka?
Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.
|
|
You stared at the abyss, you'll never rest in peace |
|
Darth Ivan
Advanced Member
    

Croatia
7978 Posts
Member since 21/03/2010 |
|
Johnny Difool
Advanced Member
    

Croatia
13988 Posts
Member since 21/02/2010 |
Posted - 29/04/2012 : 23:57:19
|
Druga sezona, kad su svi likovi uvedeni, kad bježe iz zatvora i kad zahvaljujući non-stop akciji ne stigneš misliti o hrpi rupa i nelogičnosti u scenariju. |
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite, i ta ce mi mladost teško pasti... |
 |
|
Darth Ivan
Advanced Member
    

Croatia
7978 Posts
Member since 21/03/2010 |
Posted - 30/04/2012 : 00:03:45
|
quote: Originally posted by Johnny Difool
Druga sezona, kad su svi likovi uvedeni, kad bježe iz zatvora i kad zahvaljujući non-stop akciji ne stigneš misliti o hrpi rupa i nelogičnosti u scenariju.
meni je upravo zbog toga serija bila sranje... od druge sezone nadalje... |
"Nothing lasts forever." |
Edited by - Darth Ivan on 30/04/2012 00:06:20 |
 |
|
supermark
stripovi.com suradnik
    
(1).jpg)
Croatia
29633 Posts
Member since 06/02/2007 |
Posted - 30/04/2012 : 00:23:18
|
meni se zato serija od prve sezone nije svidjela on je u prvoj sezoni mijenjao plan bijega jedno deset puta kao da bježi iz vrtića, a ne iz zatvora |
 |
|
Darth Ivan
Advanced Member
    

Croatia
7978 Posts
Member since 21/03/2010 |
Posted - 30/04/2012 : 00:30:41
|
quote: Originally posted by supermark
meni se zato serija od prve sezone nije svidjela on je u prvoj sezoni mijenjao plan bijega jedno deset puta kao da bježi iz vrtića, a ne iz zatvora
još se onda zapitaš: kakav je to zatvor onda kad možeš pobjeć samo tako? ja iskreno tu seriju nikad ni nisam baš gledao (pogledao bih onako kad bi naletio na nju na telki slučajno), dobro dođe čisto onak za zajebanciju nakon napornog dana, ili kad nemaš kaj radit pa da prođe vrijeme.
ali najgora serija od svih koje sam ikad gledao u životu za mene je "Robin Hood" (BBC-jeva serija). koji ima donekle sličan koncept, samo što nije riječ o bijegu iz zatvora već iz dvorca: šerif smisli neko sranje, netko iz Robinove "Vesele družine" bude otet, Robin organizira misiju spašavanja, ulazi u Nottinghamski dvorac, spašava žrtvu. jupi. i tako u svakoj jebenoj epizodi. |
"Nothing lasts forever." |
Edited by - Darth Ivan on 30/04/2012 00:36:42 |
 |
|
Felagund
Average Member
  

Croatia
872 Posts
Member since 01/10/2010 |
Posted - 30/04/2012 : 00:49:13
|
Ja isto nikad nisam bas gledao prison break, onak, kad bi naletio na tv-u, pogledao bih malo, al nije mi bila bas nest serija. Al je zato ovo izvrsna (jedna od najboljih, ako ne i najbolja zatvorska serija):
 |
Sve je relativno (E = mc^2) |
 |
|
Darth Ivan
Advanced Member
    

Croatia
7978 Posts
Member since 21/03/2010 |
Posted - 30/04/2012 : 01:04:17
|
quote: Originally posted by Felagund
Ja isto nikad nisam bas gledao prison break, onak, kad bi naletio na tv-u, pogledao bih malo, al nije mi bila bas nest serija. Al je zato ovo izvrsna (jedna od najboljih, ako ne i najbolja zatvorska serija):

a najbolji film: "Bijeg iz Alcatraza". |
"Nothing lasts forever." |
 |
|
DzekDenijels
Senior Member
   
.jpg)
Serbia
2583 Posts
Member since 26/07/2009 |
|
wesskowaz
Advanced Member
    

Serbia
11795 Posts
Member since 10/07/2007 |
|
Beren
Advanced Member
    

Montenegro
3793 Posts
Member since 03/02/2010 |
Posted - 30/04/2012 : 11:04:40
|
Prva, uz napomenu da četvrtu nisam odgledao. |
Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba... |
 |
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
47575 Posts
Member since 09/12/2005 |
Posted - 30/04/2012 : 12:37:14
|
quote: Originally posted by Darth Ivan
iliti "Zakon braće" kod nas, jel tako?
da |
You stared at the abyss, you'll never rest in peace |
 |
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
47575 Posts
Member since 09/12/2005 |
Posted - 30/04/2012 : 12:38:31
|
quote: Originally posted by Felagund
Ja isto nikad nisam bas gledao prison break, onak, kad bi naletio na tv-u, pogledao bih malo, al nije mi bila bas nest serija. Al je zato ovo izvrsna (jedna od najboljih, ako ne i najbolja zatvorska serija):

moraš Prison gledat od početka. inače nema smisla. |
You stared at the abyss, you'll never rest in peace |
 |
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
47575 Posts
Member since 09/12/2005 |
|
Johnny Difool
Advanced Member
    

Croatia
13988 Posts
Member since 21/02/2010 |
Posted - 01/05/2012 : 23:39:54
|

Elem, moj skromni prilog čavrljanju o Prison Breaku...
Obzirom na sve okolnosti, mnoštvo nedostataka i dvojben ugled filmaša uključenih u njezinu realizaciju, upravo je nevjerojatno koliko je «Zakon braće» solidna serija. Moćna producentska tvrtka Fox Broadcasting Company godinama je odbijala projekt pod izgovorom da tako nategnut i neuvjerljiv zaplet, odnosno koncept o nedužnom momku koji stiže u zatvor da bi nekome pomogao u bijegu, ne posjeduje potencijal za dugoročniji uspjeh i ne zanima širi krug gledatelja. Kad je naposljetku televizijski scenarist i povremeni redatelj Paul Scheuring («A Man Apart») Foxovim čelnicima ponudio storiju o složenoj političkoj zavjeri povezanoj s američkim državnim vrhom, oni su mu, zaintrigirani dinamičnom pričom punom preokreta koja obrađuje publici uvijek privlačne teme paranoje i teorije urote, konačno ponudili snimanje serije od 22 epizode. Djelomični razlozi tome krili su se i u činjenici da je projekt zainteresirao i moćnog Stevena Spielberga, koji je od njega morao odustati zbog rada na «Ratu svjetova», kao i u razmjerno neočekivanim uspjesima koje su postigle recentne Foxove hit serije «Izgubljeni» i «24». Napokon, kad se «Zakon braće» pojavio na tv ekranima, već je dvosatna pilot epizoda gledanošću nadmašila nekadašnje uspješnice «Melrose Place» i «Ally McBeal», te osvojila mahom vrlo pozitivne, a u nekim slučajevima i neprimjereno oduševljene kritike. Dok je utjecajni New York Times «Zakon braće» nezasluženo proglasio najzanimljivijom i jednom od najoriginalnijih novih serija, Washington Post autorima je prigovorio zbog pretencioznosti, pretrpanog scenarija i preglumljivanja.
Potonje zamjerke, od kojih je pretencioznost možda najmanji grijeh, svakako stoje. Ambiciozno zamišljenoj priči o dvojici braće, starijem Lincolnu Burrowsu, problematičnoj osobi i prijestupniku osuđenom za podmetnuto lažno ubojstvo brata američke potpredsjednice, i mlađem Michaelu Scofieldu, inženjeru odlučnom pod svaku cijenu Lincolna spasiti pogubljenja na električnoj stolici, ponajprije nedostaje dubine, slojevitosti i primjetnijeg autorskog angažmana. Nakon što je prva sezona gledateljima ponudila blag, vrlo ušminkan i neautentičan prikaz života iza rešetaka kaznionice Fox River (osobito u usporedbi s izvrsnom zatvorskom serijom «Oz»), epizode druge sezone osmoricu odbjeglih robijaša pratile su tijekom njihovih pokušaja pronalaženja plijena davne pljačke 5 milijuna dolara, povratka obiteljima i (u slučaju dvojice središnjih protagonista) razotkrivanja zavjere i dokazivanja vlastite nedužnosti. U pet-šest paralelnih narativnih linija zbivanja su se nizala iznimno frenetičnim ritmom i s toliko «cliffhangera», da su autori upravo zahvaljujući tome prilično vješto uspijevajli zavarati gledatelje i prikriti mnoštvo nelogičnosti, teško objašnjivih karakternih i dramaturško-funkcionalnih mijena (u jednom trenutku smrtni neprijatelji već u sljedećem postaju saveznici) te upadljivih scenarističkih proizvoljnosti i prečaca. Dramaturške manjkavosti bile su razvidne i iz priličnog zapostavljanja bitnih elemenata zapleta o državnoj uroti, a koji je gledateljima stalno ostajao tek naznačen. Uz spomenutu zgusnutost zbivanja i dinamično izlaganje nerijetko trivijalne priče, zbog čega sam bio sklon zažmiriti na navedene mane, u vrline serije svakako je vrijedilo ubrojiti i raspoložene nastupe karizmatičnih glumaca u sporednim rolama (izvrsni William Fichtner, pomaknuti Peter Stormare i još uvijek dovoljno autoritarni Stacey Keach). Na žalost, njima slabašnu protutežu predstavljaju pogrešno odabrane glavne zvijezde, ukočeni Dominic Purcell u ulozi Lincolna Borrowsa te osobito izrazito blijedi i nemušti Wentworth Miller koji je Michaela Burrowsa utjelovio s neprekidno istim tugaljivim pogledom i zabrinutim izrazom lica.
Kažem, s obzirom da projekt kao izvršni producenti supotpisuju mahom mediokritetski holivudski najamnici Brett Ratner, redatelj respektabilnog «Crvenog zmaja» i serijala «Gas do daske» koji je trećim nastavkom zamalo upropastio franšizu «X-Men», te Kevin Hooks, autor akcijske budalaštine «Putnik 57», nevjerojatno je koliko je «Zakon braće» unatoč svim prigovorima zanimljiva, uzbudljiva i gledljiva televizijska zabava.
|
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite, i ta ce mi mladost teško pasti... |
 |
|
|
Topic  |
|