forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 slanje tiskanica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 03/05/2012 : 14:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
U ponedeljak 30.04.bio sam na pošti u Bjelovaru.Poslao sam pakete i preporučena pisma bez problema.Zato je zapelo kod tiskanica.Gospođa na šalteru ljubazno mi je objasnila da po novome tiskanice mogu slati samo izdavači.Zanima me da li je to tačno da znam za buduća slanja.

Zaboravio da se potpiše.

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/05/2012 : 14:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Bit će da je ekipi u HP-u premalo 4,20 kn za tiskanice pa hoće ušićariti dodatne iznose. Koji gramzivi likovi.

Inače, nije ovo jedini ovakav slučaj, ovakva priča se poteže već neko vrijeme, ali ne u svim poštama.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/05/2012 : 15:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
To je apsolutno netočno!!!!!
Razlika je jedino u tome što mi obični pošiljatelji možemo slati tiskanice samo do 2kg težine (ili do 5kg,ako se radi o jednoj knjizi),a izdavači nemaju ograničenja u težini pošiljke!
Problem je u neškolovanosti poštanske djelatnice jer koliko sam skužio hrvatske pošte imaju loš sustav za obrazovanje djelatnika tako da sami poštanski djelatnici nisu upučeni u pravilnike i pravila poslovanja pa im je potrebno raditi telefonske intervencije kako bi čovjek mogao poslati poštu na odgovarajući način.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/05/2012 : 16:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...u isto se možete uvjeriti pozivom na besplatan broj hrvatskih pošta:
0800 303 304
...i u razgovoru sa informativnim djelatnikom možete saznati da se tiskanice mogu slati normalno,a objasniti djelatnici u pošti da je to normalno i po pravilima će biti malo teže...

Edited by - Oki on 03/05/2012 16:06:23
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 03/05/2012 : 17:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Hvala na broju.Sledeći put ću se naoružati informacijama pa u poštu.Ovde u N.Sadu postoji sličan problem sa radnicima na šalterima.U svakoj pošti tiskanice moraju biti drugačije zapakovane kao da nije ista firma.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

hc1012
New Member



Croatia
245 Posts

Member since 10/01/2009

Posted - 03/05/2012 : 21:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send hc1012 a Private Message  Reply with Quote
Meni već bar godinu dana pošta neće ništa poslati kao tiskanicu. Zvao sam ovaj navedeni broj, istina je što kaže Oki, ali službenice u pošti ne žele ni čuti objašnjenje. Nadam se da će u Bjelovaru biti više uspjeha.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/05/2012 : 21:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ja neman problema s tin,jer su naučili na to u mojoj pošti

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/05/2012 : 23:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hc1012

Meni već bar godinu dana pošta neće ništa poslati kao tiskanicu. Zvao sam ovaj navedeni broj, istina je što kaže Oki, ali službenice u pošti ne žele ni čuti objašnjenje. Nadam se da će u Bjelovaru biti više uspjeha.



Pokušaj im priprijetiti prijavom centru pošta u Zg, možda se spuste na zemlju.
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
645 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 04/05/2012 : 00:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Ja iz Hrvatske bez problema šaljem tiskanice, problem je jedino što ne mogu ići preporučeno ( kao prije ) nego samo obično....
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 04/05/2012 : 17:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Znači da je ipak šareno.Od pošte do pošte i od službenice do službenice.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 04/05/2012 : 21:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam baš danas poslao tiskanicu i to u drugu državu!
Poštarica mi je još rekla da više ni ne moram pakirati tako da se sa strane vidi da je to tiskovina nego samo donesem i pokažem što šaljem i stvar riješena...
Ali da ima bezobraznih poštara, ima...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/05/2012 : 09:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Znači da je ipak šareno.Od pošte do pošte i od službenice do službenice.


Naravno.
Sindrom lokalnog Napoleona.
Ja šaljem redovno tiskanice sa svoje pošte već 7 godina...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

hc1012
New Member



Croatia
245 Posts

Member since 10/01/2009

Posted - 05/05/2012 : 10:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send hc1012 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by hc1012

Meni već bar godinu dana pošta neće ništa poslati kao tiskanicu. Zvao sam ovaj navedeni broj, istina je što kaže Oki, ali službenice u pošti ne žele ni čuti objašnjenje. Nadam se da će u Bjelovaru biti više uspjeha.



Pokušaj im priprijetiti prijavom centru pošta u Zg, možda se spuste na zemlju.


Hvala na savjetu. Obavezno ću isprobati tu mogućnost, ako ništa drugo, samo da vidim reakciju službenice.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 07/05/2012 : 23:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se pre nekog vremena zalio na rad postanskih sluzbenika u Zrenjaninu.Jebote svaki put kad saljem tiskovinu oni me zajebavaju,te ovo te ono,te ovako zapakovati te onako.Na kraju sam skontao da tu niko ziv ne zna kako tiskovina treba da se salje iako sve radnice imaju po 50 i kusur godina pa i vise.E onda mi je prekipelo i zalio sam se preko maila Beogradu.Na moje iznenadjenje uredno su mi odgovorili i reagovali kako sam cuo.Od onda nisam imao problema.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 08/05/2012 : 12:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Kao što sam već napisao u svakoj pošti mora biti drugačije zapakovana.Verovatno da svaka radnica to traži po nekoj svojoj logici.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/05/2012 : 13:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ja sam znao slati u koverti bez da se išta vidi, pa mi nisu stvarali nikakve probleme. Čak mi moj poštar ostavlja i obavijest kad dobijem neku tiskanicu, za razliku od ekipe koja zna gurati silom u sandučić ili jednostavno ostaviti pred vratima.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000