forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Džudas ultimate fans!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/08/2023 : 12:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je pitanje dana kada će neko objaviti ove nove IF-ove dvobroje sa novim (odličnim) naslovnicama.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/11/2023 : 08:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Salkan recenzira treću epizodu Judasa:

https://www.stripovi.com/recenzije/dzudas-dz-lms-423-usamljeni-covek/3123/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/11/2023 : 11:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kad če netko početi sa Džudasom? Zar ne postoje dvobrojevi u Italiji? Ovo je taman za Strip Agent, 8 dvobrojeva i to je to? Što se čeka? Opet neki Zagor reprint u planu, umjesto Džudasa i Mister Noja i komandanta Marka? Svaka čast Berniju da može jedno te istog Zagora uvaliti ljudima i da još uvijek ima kupaca za to?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7620 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/11/2023 : 12:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

kad če netko početi sa Džudasom? Zar ne postoje dvobrojevi u Italiji? Ovo je taman za Strip Agent, 8 dvobrojeva i to je to? Što se čeka? Opet neki Zagor reprint u planu, umjesto Džudasa i Mister Noja i komandanta Marka? Svaka čast Berniju da može jedno te istog Zagora uvaliti ljudima i da još uvijek ima kupaca za to?


Ne može ništa novo dok se ne izdaju još Zagor almanah reprinti..

Imam komplete džudasa i đila u lms, ali bi bilo dobro ih imati u novom izdanju..
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/12/2023 : 05:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nije Zagor kriv da ne ide Džudas!
Prestanite trabunjat!
Ako če i krenit, to če biti jer če ga pokrit dobra prodaja nekog Zagor reprinta..
Džudas če se prodavat kao Priče sa divljeg Zapada..
Prosječno loše!
Opet ste na istom..
Uzmite Zagor reprint da bi dobili i Džudasa!
DŽUDAS je vrhunski vestern strip i ništa više! Uzeli bi nostalgičari i još to ne svi!
Baš mi je zabavno što neki misle da bi pilot i Džudas razvalili na kioscima…
Možda bi se jedino još MARK pokrivao prodajom..
Sad ste imali pilota u Velikim Bonelli prićama pa da vidimo kako ste ga pokupovali…
Bit če ga u remitendi u paketima naljeto dosta sigurno!
Čitao sam opet samo prigovore, tako bi bilo da krene i Džudas..
preskupo, zašto integral, naslovnice vam se ne sviđaju, imate u LMS...
Uglavnom, svi bi sve, a kad stigne ohladite se i kupujute sa zmijom u novčaniku…
Radije čevapi, Žuja, cigare, kondomi, cviječe ljubavnici...
Idu pare od vas za stripove ko od starog paralitičara u kolicima u kultnom strip serijalu..
i njega ste zaustavili jer niste uzimali Alan Ford zlatni klasik koji bi pokrivao lošu prodaju Alan Forda extra!
Sad ga kupujte u skupocjenom Libellus izdanju!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 04/12/2023 05:13:35
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/12/2023 : 13:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Nije Zagor kriv da ne ide Džudas!
Prestanite trabunjat!
Ako če i krenit, to če biti jer če ga pokrit dobra prodaja nekog Zagor reprinta..




Džudas če se prodavat kao Priče sa divljeg Zapada..
Prosječno loše!
Opet ste na istom..
Uzmite Zagor reprint da bi dobili i Džudasa!




Uzeli bi nostalgičari i još to ne svi!
Baš mi je zabavno što neki misle da bi pilot i Džudas razvalili na kioscima…
Možda bi se jedino još MARK pokrivao prodajom..
Sad ste imali pilota u Velikim Bonelli prićama pa da vidimo kako ste ga pokupovali…
Bit če ga u remitendi u paketima naljeto dosta sigurno!
Čitao sam opet samo prigovore, tako bi bilo da krene i Džudas..
preskupo, zašto integral, naslovnice vam se ne sviđaju, imate u LMS...
Uglavnom, svi bi sve, a kad stigne ohladite se i kupujute sa zmijom u novčaniku…
Radije čevapi, Žuja, cigare, kondomi, cviječe ljubavnici...
Idu pare od vas za stripove ko od starog paralitičara u kolicima u kultnom strip serijalu..
i njega ste zaustavili jer niste uzimali Alan Ford zlatni klasik koji bi pokrivao lošu prodaju Alan Forda extra!
Sad ga kupujte u skupocjenom Libellus izdanju!

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/03/2024 : 22:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i Salkana s recenzijom četvrtoga Judasa:

https://www.stripovi.com/recenzije/dzudas-dz-lms-429-strah-i-trepet/3213/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1593 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/03/2024 : 08:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote


LMS 429 - Strah i trepet

Ovo je za sada jedina epizoda Džudasa koju sam pročitao.

Nabavio sam LMS sa ovom epizodom samo zbog odlične Banetove naslovnice, koja mi se urezala u sećanje od ranog detinjstva
i bogami delovala na mene prilično traumatično u tom uzrastu. Uplašeni ženski pogled, dok se iza pojavljuju maskirani konjanici,
mnogo efektnije deluje od originalne naslovnice sa likom zbunjenog Džudasa. Naravno da je original zamenjen zbog tog gorućeg krsta,
ali, što se mene tiče, zamena je u ovom slučaju nadmašila original i dajem ocenu 10 za naslovnicu, upravo zbog ove Dnevnikove.
Dobra je i originalna, ali za mene slabija od domaće.

E, sad, što se tiče priče, tanko je ovo. Dobar je početak, njega sam isto upamtio iz detinjstva, sa uplašenom devojkom
koja se skriva i koja je zanemela od šoka, moglo je to svakako bolje da se razradi, ali priča jednostavno kasnije nema neke napetosti.
Suprotno recenzentovom mišljenju, nije problem ograničen broj stranica, jer i ovaj broj stranica scenarista nije znao
kako da ispuni, radnja se razvlači nekim dosadnim scenama, stereotipnim i šturim dijalozima ili Džudasovim unutrašnjim monolozima,
čak i nekim nelogičnim postupcima protagonista; delovi radnje koji su trebali biti bolje razrađeni prebrzo se odigravaju,
a stranice se ispunjavaju dosadnim scenama jahanja tamo-ovamo, čak je na kraju Džudas ostao i da prisustvuje vešanju,
kako bi se valjda ispunilo još tih par stranica do kraja.

Pavoneov crtež takođe ne doprinosi atmosferi, mada ovde i nije toliko loš, ima nekoliko upečatljivijih vinjeta,
među kojima su i neke od ovih koje je recenzent postavio, može da dobije jednu prelaznu šesticu.

Nadam se da ima boljih epizoda Džudasa od ove i da će mi ih neko preporučiti.
Koliko vidim u recenziji, postoji neki blagi kontinuitet, ali je ovde to izostavljeno, ti Džudasovi flešbekovi ili šta već.
Mislim, ja volim western i u onom njegovom sirovom obliku, ne moraju da budu ubačeni neki komplikovani socijalni ili melodramski zapleti,
a Džudas kao lik deluje intrigantno i originalno (koliko može biti originalan lik po uzoru na Čarlsa Bronsona ),
ali ovakva krajnje pojednostavljena i neinspirativna razrada scenarija splašnjava entuzijazam za čitanjem ovog junaka.


Priča: 7
Scenario: 3
Crtež: 6
Naslovnica: 10

58%


Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 30/03/2024 09:02:30
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
456 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/03/2024 : 10:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
@Jozo

Hvala ti na komentaru i na konstruktivnoj kritici, ali ipak nisi u pravu u jednoj sitnici, a koju priznaješ u uvodu komentara.
Iako Džudasove priče nisu međusobno povezane u smislu njegovih angažmana, da bi se detaljno analizirao njegov lik, mora se krenuti od samog početka. Svaka sitnica pomenuta u serijalu od prve do zadnje epizode je u službi razgradnje njegovog karaktera koji je sve, samo nije jednostavan. Naravno, daleko je Alan od (Bonelijevih) heroja, ali zato i jeste zanimljiv. Nije teatralan, nije čak ni likom originalan, ali je mnogo nivoa iznad ostatka ekipe stvorene u SBE, upravo zbog tih malih, ispočetka neprepoznatljivih detalja o njegovim postupanjima, reakcijama i namjerama koje se na kraju kompletiraju u sliku jednog čovjeka od krvi i mesa - koji je žestoko nayebao u životu, dijelom i zbog pogrešnih izbora.
Moraš dati šansu Alanu Skotu od samog početka i vjeruj mi da se nećeš pokajati. Onaj koji voli western žanr generalno, ne može biti razočaran ovim serijalom.
Naravno, uspona i padova u kvalitetu ima, naravno da i ja malo pretjerujem sa ocjenama, ali u svojoj ukupnosti Džudasov serijal je sigurno u nivou najboljih ikad iz Bonelija.
Zato, kreni ispočetka i uživaj. Strah i trepet je samo vraćanje u kolosijek postavljen u prve dvije epizode i ne pripada ešalonu najboljih priča.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/03/2024 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Judas je valjda prvi Bonellijev antijunak, ako ne računamo bezvremenskoga Kena, koji je ionako samo formalno bio pod SBE-om, te masovne Texove genocide (koji su čak predstavljeni kao dobra djela).
Pun mana i vanjštinom tipičan negativac koji ispod površine krije mnogo toga dobrog.
Nažalost, serijal je prekratko trajao da bi se lik potpuno razvio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/03/2024 : 18:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nije li malo nelogicno da u stripu prepunom krstova nije dozvoljen krst na naslovnoj strami? Naslovna je promenjena da bi novoprimljeni crtaci imali sta da rade
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/03/2024 : 19:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Neka nama tih novajlija

Iako je gorući križ mogao čak predstavljati antireligijski simbol, još da mu se na vrh usadila crvena petokraka s novogodišnjih jelki presvučena azbestnom navlakušom, redakcija nije bila zadovoljna paljenjem tamo nekog protestantskog križa, jer taj čin ne bi dovoljno pobudio pionirski duh mladih čitatelja.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12546 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/03/2024 : 20:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Nije li malo nelogicno da u stripu prepunom krstova nije dozvoljen krst na naslovnoj strami?

Ovdje kod Zagora su na naslovnici makli cigaru liku iz usta, dok se unutar stripa puši samo tako.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 30/03/2024 20:31:44
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000