forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Ahmed Hrapović prvi privatni izdavač stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/05/2012 : 19:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Evo ekskluzive koji je bh.portal za mlade dobio od gospodina Hrapovića
Da je birao lakši put on bi danas bio umjesto Ervina Rustemagića.
http://www.mreza.bhmladi.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=111&Itemid=241

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 09/06/2012 14:40:38

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/05/2012 : 19:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Dobar tekst!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/05/2012 : 19:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Dobar tekst!


Pravo, nisam ni ja znao mnoge stvari o Hrapoviću, no pročitavši tekst nisam htio da ga skrnjavim nego u potpunosti objavio bez ijedne izbačene riječi. Hrapović je to zaslužio. Neka se zna istina!
Usput Ahmed je i vrlo galantan, pravi gospodin, dobio sam od njega dosta stripova koje je on objavio (dio se vidi na fotkama)i na taj način obogatio moju kolkekciju.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/05/2012 : 20:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dobar tekst i dobar čovjek!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/05/2012 : 21:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je što postoje i ovakvi portali na kojima se može plasirati prava istina o jednoj velikoj gromadi od čovjeka Ahmedu Hrapoviću.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 23/05/2012 : 22:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Jedna opaska-mogao je biti prvi privatni izdavač samo u BIH
pra rata je bilo desetak privatnih izdavača,a posle 1945 prvi privatni strip izdavač je bio Žika Strip,iz Beograda,krajem pedesetih je pokretao nekoliko edicija
Meteor,Raketa
tako da možeš promeniti naziv topika.
Šteta što ni sada nismo saznali odkud Tex Viler u Tobijevim Novinama?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/05/2012 : 22:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
U prvoj varijanti je i stajalo prvi bh. izdavač stripova, ali nije moglo stati u naslovu topika. No, ako pročitaš naslov teksta na portalu vidječeš da stoji u BiH.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 23/05/2012 : 23:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
On je sebe naveo u textu kao prvog u SFRJ,ali to i nije bitno,verovatno nije znao za her Žiku.
Da li si u mogućnosti da ga priupitaš o tom pojavljivanju bonelija u Tobijevim Novinama,to me je uvek zanimalo-kako je došlo do te obostrane saradnje,verujem na obostrano zadovoljstvo.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/05/2012 : 23:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

On je sebe naveo u textu kao prvog u SFRJ,ali to i nije bitno,verovatno nije znao za her Žiku.
Da li si u mogućnosti da ga priupitaš o tom pojavljivanju bonelija u Tobijevim Novinama,to me je uvek zanimalo-kako je došlo do te obostrane saradnje,verujem na obostrano zadovoljstvo.


Proslijedit ću mu tvoj upit.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/05/2012 : 00:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Evo za tronožca i sve one forumaše koje zanima pojavljivanje Bonelija u Hrapovićevim Tobijevim novinama. Naime, dobio sam mejl u kojem gospodin Hrapović govori o tome, pa evo da ga citiram ..."Stripove s područja Italije dogovarao mi je Nenad Briksi bivši urednik Plavca, a tu je bio i jedan moj jaran iz Firence, Frančesko. Sjećam se da je produkcija Bonelli najprije fakturisala stripove po stranici 2 dolara, što je bilo ispod svakog minimuma, a onda je, nakon što je Frančesko Bonelliju objasnio da sam ja izdavač van režima i da je sve neizvjesno, faktura je povučena i stripovi su ustupljeni besplatno."

Što se pak her Žike tiče ima gosp. Hrapović pojašnjenje..."Pročitao sam na Stripforumu da se izvjesni, bješe Žika, tretira kao prvi neovisni izdavač u Jugi. Čini mi se da sam tog čovjeka upoznao. Bio je grafičar. Saznao sam za njegove izdavačke zahvate. Svi su bili strogo pod kontrolom režima, plus cenzura, što je suprotnost u odnosu na ono što sam ja radio. Ondašnja partija je sve strogo pratila. Jedini sam ja bio van kontrole i u punom smislu neovisan. Rizik je bio veliki, ali sve bude i prođe. Uglavnom uradio sam ono što sam htio."

Čovjek sve lijepo obrazložio, on je bio prvi neovisan izdavač u BiH, ali i cijeloj Jugoslaviji.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 26/05/2012 17:39:13
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 26/05/2012 : 18:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
G. Hrapović je svakako nešto pobrkao, Žika Strip nije bio nikakav grafičar, a svakako nije bio pod kontrolom bilo kakvog režima već se radi o jednom totalnom autsajderu, čoveku koji je upravo prkosio svim režimima i konvencijama. Njegovu biografiju imate ovde:
http://www.zlatnodoba.com/2012/05/13/zika-strip/

Što se tiče privatnog izdavaštva, ono u Srbiji ima veoma dugu tradiciju. Od pojave prvih pravih strip publikacija početkom 1930ih upravo su privatni izdavači imali primat. Bili su to:

Period 1932-1941:

- Ivan Zrnić (Veseli četvrtak, Panorama, Strip)
- Aleksandar J. Ivković (Mika Miš, Zabavnik, Robinzon, Veseli zavavnik, Mali zabavnik...)
- Milutin Ignjačević (Mikijevo carstvo, Plavi zabavnik)
i drugi


Tokom okupacije 1941.-1945.:

- Milija Todorović (Strip knjiga - 1943.)
- Dragoljub Prljinčević (Mali zabavnik - 1943.)
i drugi


Posle oslobođenja 1945:

- Opet Aleksandar J. Ivković (Tri ugursuza - 1946.)
- Živko Rajković (Vrabac - 1946.) i drugi


Posle cenzure:

- Borivoje Popović (Strip - 1951.)
- Dragoljub A. Nedeljković (Meteor - 1958.) - više o njemu videti ovde:
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/Srbija+danas/983630/Mlad+u+devedesetim.html
- Žika Strip (Dirigovana planeta - 1959., Raketa - 1960.)
i drugi...

Ima još dosta privatnih izdavača koji su u svim nabrojanim epohama objavljivali kako revije kraćeg veka tako i pojedinačne strip publikacije.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 26/05/2012 18:56:03
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/05/2012 : 00:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Komiko, lijepo si to podkrijepio argumentima. Ako je Žika umro 60.,a jeste, gospon Hrapović je vjerovatno mislio na drugu osobu iz Beograda ili Srbije (možda se čovjek isto zvao), jer ista se doselila u Sarajevo i zaposlila u Poletu (kako mi je preko mejla javio g.Ahmed), u to vrijeme jakoj grafičkoj štamparskoj kući. Ta osoba je također izdavala stripove. Ako dobijem neka nova saznanja o našem "her Žiki" javim.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/05/2012 : 13:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Evo za sve zainteresirane kolege forumaše stav gospodina Hrapovića oko neovisnog izdavaštva na nivou države (tadašnje Jugoslavije)i spomenutog her Žiku.
Prenosim ga u cijelosti:

"I jučer i jutros dobio sam poruke da se na Stripforumu vrti priča oko Žike. ..., ukoliko Vam nije problem, da prenesete moj stav u vezi s tim, a sve opet u interesu stripa, a i neovisnoga izdavaštva u bivšoj Jugoslaviji i u BiH: Gospodina Žiku, o kojemu ja govorim, upoznao sam 1969. godine u sarajevskom "Poletu", pa kako je čovjek bio među štamparskim strojevima u plavom mantilu zaključio sam da je neka varijanta grafičara. Čuvši da sa komercijalistom razgovaram o stripu, prišao mi je i rekao da je on Žika iz Beograda, da se svojevremeno bavio stripom i izdavao stripove. Obećao je da će mi neke dostaviti na kućnu adresu što se nije desilo. Čovjek je bio srednjeg rasta, visokih zalizaka, suhonjavog lica s i istaknutim "jagodicama" na licu, imao je uredne tanke, kako ja volim reći, "Erol Flin" brkove. Neki mu je radnik nešto dobacio, a on je u stilu tersa odbrusio: "Ne izvodi, bre, besne gliste!". Još sam ga jednom sreo u tramvaju i više ne. Činjenica je da je bio iz Beograda, a da li je on taj Žika izgleda da će ostati tajna.
Što se tiče samog neovisnog izdavaštva želim reći slijedeće: da bi se bio neovisni ili ovisni izdavač na nivou države (ondašnje SFRJ), morali ste ispunjavati uvjete državnog izdavača, što sam ja u potpunosti ispunio. Moja izdanja za Sloveniju prodavalo je "Delo" iz Ljubljane; za Hrvatsku "Vjesnik" Zagreb, Borba Zagreb, "Slobodna Dalmacija" Split, "Duhan" Rijeka; za Bosnu i Hercegovinu: "Oslobođenje" Sarajevo, "Borba" Zagreb, "Borba" Beograd, "Vjesnik" Zagreb, "Politika" Beograd, "Duhan" Sarajevo; za Srbiju: "Politika" Beograd, "Borba" Beograd, "Štampa" Beograd, "Dnevnik" Novi Sad, "Forum" Novi Sad; za Crnu Goru: "Pobjeda" Titograd, "Borba" Beograd, "Politika" Beograd; za Makedoniju: "Nova Makedonija" Skoplje, "Borba" Beograd i "Politika" Beograd. Onaj ko je ove uvjete iz distribucije i prodaje svojih časopisa ispunjavao, može reći da je bi jugoslavenski izdavač. Svi oni koji su izdavali i prodavali časopise u svom gradu ili republici, oni su lokalni izdavači i nemaju tretman jugoslavenskog izdavača, posebno neka izdanja iz Srbije koja su se tiskala na ćirilici (što meni osobno ne smeta, oba su mi pisma u upotrebi), jer u Hrvatskoj nikad niko nije čitao ćirilična izdanja, pa čak ni lički Srbi. O Sloveniji da i ne govorimo, kod njih se nikad nisu prodavala ćirilična izdanja. U ovu priču sam se uključio, ne radi sebe ili Žike, uključio sam se radi stripa. Mora se znati istina. I dalje tvrdim da sam ja jedini ispunjavao uvjete neovisnog izdavača na saveznom nivou bivše SFRJ."

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 27/05/2012 13:37:08
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2033 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 27/05/2012 : 14:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv Hrapin tekst i zaista ekskluziva, vraća malo u neke lijepe dane, mada je pun gorčine prema Ajanoviću. All_ba ja imam par pitanja za Hrapu, kad si već u kontaktu sa njim. Kao prvo, pozdravi puno čovjeka.

- Sjećam se kad se na kioscima pojavio ABC stripa broj 1, bila je to 1986. godina, a na koricama je bio datum od 1985. Kako je došlo do toga?

- Prva tri broja su izašla redovno, mjesec za mjesec i onda se stalo. Drug mog druga :) mi je pominjao da je u kontaktu sa redakcijom, da je u pripremi i broj 4 i da nas tu očekuje premijera jednog novog stripa Julesa Radilovića. Taj broj 4 nikada nije izašao, ali se pomenuti Julesov strip pojavio kasnije u "Patku", riječ je o stripu "Saga" kog je Jules uradio po Zimonjićevom scenariju. Je li ovo istina i zašto se stalo sa ABC stripom?

- Nakon rata izašlo je nekoliko izdanja ABC comicsa. To nikada nisam vidio sem ovdje na forumu.Koliko je izašlo stripova i o čemu je riječ?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27981

Dosta od mene, sve najbolje!

Edited by - zokalav on 27/05/2012 14:40:53
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/05/2012 : 16:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@zokalav, prosliedit ću tvoj pozdrav i upit Hrapoviću:)
Svako dobro, pozdrav tebi i tvojoj ekipi.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/05/2012 : 19:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
ZA zokulava:

Najprije hvala na pozdravu i uzvraćam Zoki lijepim pozdravima. Što se tiče ABC STRIPA 1, 2, 3, svi su u prodaju otpremljeni na vrijeme iz štamparije u Ljubljani, dakle: maj/svibanj, jun/lipanj i jul/srpanj 1985. godine. Sama činjenica da je Zoka te brojeve pronašao na kiosku godinu dana kasnije, govori sve o tome s čime sam se ja susretao, odnosno kakve su sve podvale činjene da bi me se zaustavilo u mom neovisnom strip-izdavaštvu. Nakon trećeg broja, kao što sam to naveo u svom tekstu, počeli su nevjerovatni pritisci, udari i prijetnje iz glavnog grada bivše države.
Istina je da sam s Julesom i njegovom suprugom Zdenkom dogovorio objavljivanje stripa SAGA, pored njih s Radilovićima sam bio dogovorio objavljivanje svih ostalih Julesov stripova iz ranijeg perioda njegovog stvaralaštva. Međutim, sva dešavanja, moram reći prave drame koje su se odvijale oko mene i mog rada, primorale su me da se malo zaustavim. Morao sam misliti i na porodicu pa sam, nakon svih neljudskih odnosa prema meni, ne mogu reći od kompletnog režima, ali svakako od ljudi koji su predstavljali taj režim, pokupio porodicu i mjesecima bio kod punice u Rijeci. O sudbini stripa SAGA dogovorio sam s g. Julesom i g. Zdenkom da ga objave u PATKU. Nakon toga sam stao i godinu dvije posvetio porodici. Pred (92. op.a.) pripremio sam AST, časopis za animaciju i strip, ali zna cijeli svijet što se kasnije desilo.
ABC COMICS su vesterni. Izašla su dva ili tri broja. To se uradilo nakon prekida opsade Sarajeva. Kasnije i ABC REVIJA s raznim stripovima. Ukoliko Zoka želi te brojeve, mogu mu ih slati samo da mi se dostavi Zokina adresa.
Toliko, Nadam se da sam bio jasan.


Eto @zokalav, to bi bilo to, proslijedi adresu, pa ću je dostaviti Hrapoviću.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 27/05/2012 19:08:07
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10217 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/05/2012 : 11:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@all_ba
Ako može ovo pitanje da se proslijedi gospodinu Hrapoviću:

Prije mnogo godina je najavljena knjiga ŠAMPIONI STRIPA.

Da li je ikada izašla iz tiska?

Knjigu nisam dobio, a novac koji sam u pretplati uplatio mi nikada nije vraćen ..


Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 28/05/2012 : 13:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Peyo, biće proslijeđeno pitanje.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 28/05/2012 : 13:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Evo @Peyo i odgovora.:)

Primijetio sam pitanje na Forum stripu vezano za knjigu ŠAMPIONI STRIPA. Knjiga je štampana neposredno prije nego su se počeli redati problemi i progoni spram mene, i to u tiražu od 500 komada. Sjećam se da je ostalo 15-20 pretplatnika koji nisu dobili knjigu. Da li je pretplata vraćena ili ne, to ne znam, jer poslove financija vodio je knjigovođa. Ja se već više od dvije godine pripremam da izdam drugo izdanje ove knjige, što ću učiniti najvjerovatnije ove godine kao prošireno izdanje. To izdanje ću najaviti pred samo izlaženje knjige.
Inače taj mi je projekat izmakao u mom tekstu, ali ću o njemu nešto više reći drugom prilikom.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 28/05/2012 13:39:02
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10217 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/05/2012 : 14:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
OK. Hvala na trudu i odgovoru.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 28/05/2012 : 15:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu i drugi put.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2033 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 29/05/2012 : 12:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

ZA zokulava:

Najprije hvala na pozdravu i uzvraćam Zoki lijepim pozdravima. Što se tiče ABC STRIPA 1, 2, 3, svi su u prodaju otpremljeni na vrijeme iz štamparije u Ljubljani, dakle: maj/svibanj, jun/lipanj i jul/srpanj 1985. godine. Sama činjenica da je Zoka te brojeve pronašao na kiosku godinu dana kasnije, govori sve o tome s čime sam se ja susretao, odnosno kakve su sve podvale činjene da bi me se zaustavilo u mom neovisnom strip-izdavaštvu. Nakon trećeg broja, kao što sam to naveo u svom tekstu, počeli su nevjerovatni pritisci, udari i prijetnje iz glavnog grada bivše države.
Istina je da sam s Julesom i njegovom suprugom Zdenkom dogovorio objavljivanje stripa SAGA, pored njih s Radilovićima sam bio dogovorio objavljivanje svih ostalih Julesov stripova iz ranijeg perioda njegovog stvaralaštva. Međutim, sva dešavanja, moram reći prave drame koje su se odvijale oko mene i mog rada, primorale su me da se malo zaustavim. Morao sam misliti i na porodicu pa sam, nakon svih neljudskih odnosa prema meni, ne mogu reći od kompletnog režima, ali svakako od ljudi koji su predstavljali taj režim, pokupio porodicu i mjesecima bio kod punice u Rijeci. O sudbini stripa SAGA dogovorio sam s g. Julesom i g. Zdenkom da ga objave u PATKU. Nakon toga sam stao i godinu dvije posvetio porodici. Pred (92. op.a.) pripremio sam AST, časopis za animaciju i strip, ali zna cijeli svijet što se kasnije desilo.
ABC COMICS su vesterni. Izašla su dva ili tri broja. To se uradilo nakon prekida opsade Sarajeva. Kasnije i ABC REVIJA s raznim stripovima. Ukoliko Zoka želi te brojeve, mogu mu ih slati samo da mi se dostavi Zokina adresa.
Toliko, Nadam se da sam bio jasan.


Eto @zokalav, to bi bilo to, proslijedi adresu, pa ću je dostaviti Hrapoviću.



Hvala puno,all_ba i tebi i Hrapi!

Adresu sam ti poslao na pm.

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 29/05/2012 : 15:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Nema na ćemu Zoka, i drugi put:) Prenio sam pozdrave i proslijedio tvoju adresu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 29/05/2012 : 19:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Zokalav, uskoro ćeš dobiti stripove na kućnu adresu!:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 31/05/2012 : 20:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sramota i,preporučujem ti alba da se na vreme ogradiš od ovog falsifikovanja istorije,i,narodski rečeno...mršenja muda.
Eh,mogao bi stvarno da promeniš naziv topika,uvidevši svu zabludu gospodina čije reči prenosiš.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 31/05/2012 : 21:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

Ovo je sramota i,preporučujem ti alba da se na vreme ogradiš od ovog falsifikovanja istorije,i,narodski rečeno...mršenja muda.
Eh,mogao bi stvarno da promeniš naziv topika,uvidevši svu zabludu gospodina čije reči prenosiš.



@tronožac, gospodin Hrapović je moj sugrađanin i malo stariji, možda Banetova generacija i samim tim zaslužuje poštovanje, i čovjek me lijepo zamolio da prenesem njegove stavove što sam ja i uradio. Ja ne mogu, niti znam obje strane priče, što je istina, što nije, niti me u konaćnici to posebno zanima. A, vizavi tvoje priče oko falsifikovanja, predložiću Hrapoviću da se logira na ovaj sait, pa njemu reci što imaš reći. A, to probaj odraditi na fin i civiliziran način, nema potrebe za tim "narodnim epitetima". Što se pak naslova topika tiče, već sam objasnio da se ne može više dodati ni jedno slovo na ovaj topik, a originalni naslov stoji objavljen na portalu, gdje lijepo stoji "...u BiH".

Za kraj, prije 40 godina sam na kiosku kupio vrlo simpa strip magazin, zvao se Horizont, a njegov glavni urednik i izdavač je bio gospodin Ahmed Harpovć. Sasvim dovolnjo (da ne pričam što je sve čovjek pokrenuo i izdavao)da zaslužuje od mene respekt.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000