forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 26 - Crveni alarm
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/05/2012 : 14:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Jure, alias Krt, nekadašnji bubnjar benda Crveni alarm, a sad već dugo uzoran državljanin, suprug i otac, s nostalgijom se sjeća zlatnih dana ljubljanske scene s početka osamdesetih godina, kad je buntovna generacija "djece socijalizma" straćila mladost uz hladne žene, mlako pivo i vruće ritmove panka. Oi! Oi! Oi!

Nakon Magne purge prvi klasik naše moderne stripovske literature. Zrelo za Kresnikovu nagradu. Zrelo za lektiru. -- Igor Vidmar

Crveni alarm ima nevjerojatnu snagu proživljenoga ... Usrče me u sebe, ne pusti me i na kraju me gane. Malo remekdjelo, nema što, prošlost uobličena da traje. -- Darko Macan, Q

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 26 stranica (PDF, 3Mb)

Orka 26 • Crveni alarm • 96 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Tomaž Lavrič • Crtež Tomaž Lavrič • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.5.2012. • Cijena 100 Kn

Više detalja na:
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=181

Trouble will find me

Torghal
Senior Member



Croatia
1957 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 29/05/2012 : 14:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno ako ne najbolji onda najdrazi Lavricev strip.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/05/2012 : 14:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ko ovo ne kupi, taj je...



:)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/05/2012 : 15:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ga na putu doma iz Makarske. Duhovit, zabavan, poučan i sjetan na mjestima gdje mora biti; pravi pravcati autorski album koji puno toga govori o autoru, njegovom životu i životu uopće. I to kroz prosjek tri generacijska razdoblja glavnog lika (dječaštvo, mladost, zrelost), dva generalno različita sistema, kao i različite glazbene stilove i društvene pokrete (točnije bi možda bilo subkulture). Prvi i drugi dio jednako su dobri, no malo se razlikuju i crtački i po atmosferi priče (drugi je također elokventniji i ozbiljniji). Baš mi je drago što sam pročitao album...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 29/05/2012 : 15:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ko ovo ne kupi, taj je...


Taj je Magnifico. A Magnifico je...
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 29/05/2012 : 15:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam pola albuma na putu od Makarske i jako mi se dopao, zbilja super za sad.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/05/2012 : 19:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima bez razmisljanja!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/05/2012 : 20:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mozen

quote:
Originally posted by Poli


Ko ovo ne kupi, taj je...


Taj je Magnifico. A Magnifico je...



baje da se po mestu govori...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 30/05/2012 : 08:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Punk is not dead !

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 30/05/2012 : 17:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Fibrino izdanje 'Pakla' je strip koji me vratio stripovima, a 'Crveni alarm' mi je zapečatio sudbinu kad sam ga čitao u 'Q stripu'. Sve je u ovom stripu samo naizgled lako i čisto i jednostavno i tečno. Lavrič nije izvrstan crtač, on je barem tri izvrsna crtača u jednoj osobi. Mislim, ono, jebote, kakav majstor, kakvi stripovi! Idem sad napokon pročitati sve u komadu, skupa sa trećim dijelom kojeg do sad nisam čitao.

BTW mcnova kritika - BLAGI SPOILERI

Edit: Pročitao! Zbogom, mladosti? Neeee... Doviđenja, mladosti! Do sljedećeg čitanja 'Crvenog alarma'.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun

Edited by - Shuckey on 30/05/2012 19:47:49
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2642 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/05/2012 : 22:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Soundtrack za citanje: Clash, Pistolsi, Orgazam.
Iduci jutros na posao slusao sam "I fought the law" i pri tom mi pade na pamet da je danas moja generacija "the law" i da bi prije dvadeset i kusur godina smatrao licemjernim voziti se na posao u multinacionalku (ili tadasnji ekvivalent kompanije) i slusati punk.

Ovo je meni najdrazi Lavricev strip i u rangu je s najboljim Orkama.

Zbilja me zanima misljenje mladje ekipe. Da li ih ovaj strip lupi u zeludac ili mogu hladno analizirati kvalitetu crteza i price.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4588 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/05/2012 : 22:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ja idem na posao i slusam exploited, cock sparrer i vice squad... i nemam problem sa tim... zato sto mladji i ne znaju sta je to... a i stripovi su daleko od njih ... http://www.youtube.com/watch?v=m-kH_NicJkw

sangue navajo
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/05/2012 : 22:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Soundtrack za citanje: Clash, Pistolsi, Orgazam.
Iduci jutros na posao slusao sam "I fought the law" i pri tom mi pade na pamet da je danas moja generacija "the law" i da bi prije dvadeset i kusur godina smatrao licemjernim voziti se na posao u multinacionalku (ili tadasnji ekvivalent kompanije) i slusati punk.


Tako to valjda ide. Ja sam se baš iznenadio vidjevši pored mene na koncertu Wilca u starkama, zelenoj vojničkoj jakni, sa sinom tinejdžerom, jednog, po mojim predrasudama, tipičnog menadžera (skupo odijelo, skup automobil, plavuša tajnica itd itd) kojeg stalno viđam za ručkom ...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2642 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/05/2012 : 22:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Soundtrack za citanje: Clash, Pistolsi, Orgazam.
Iduci jutros na posao slusao sam "I fought the law" i pri tom mi pade na pamet da je danas moja generacija "the law" i da bi prije dvadeset i kusur godina smatrao licemjernim voziti se na posao u multinacionalku (ili tadasnji ekvivalent kompanije) i slusati punk.


Tako to valjda ide. Ja sam se baš iznenadio vidjevši pored mene na koncertu Wilca u starkama, zelenoj vojničkoj jakni, sa sinom tinejdžerom, jednog, po mojim predrasudama, tipičnog menadžera (skupo odijelo, skup automobil, plavuša tajnica itd itd) kojeg stalno viđam za ručkom ...



Zato i rekoh prije dvadeset i kusur godina... Promjenu ni ne skuzis ili je ne percipiras dok te nesto poput Crvenog alarma ne podsjeti.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2642 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/05/2012 : 23:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Combatrock i Markos,

Ne vidim ni ja problem sa slusanjem punka (Clash mi je ipak najdrazi band i tesko bih ga se odrekao) ili odlaska na koncert benda kojeg volis. Samo, ne mogu na to gledati bez neke samoironije.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4588 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/05/2012 : 07:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
sve je isto brate... i kod mene... i clash naravno... to je tako ocigledno

sangue navajo
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2504 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/05/2012 : 07:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno najdrazi i najbolji ex-yu strip!


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 31/05/2012 : 08:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

sve je isto brate... i kod mene... i clash naravno... to je tako ocigledno



The Clash su prva ljubav. Još uvijek imam tu dvostruku 'Story of the Clash' kasetu, izlizanu do neslušljivosti. Ali Clash su punk samo po energiji, itekako su muzikalni. Vještina + stav, nešto kao Lavrič.

U to ime:


Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun

Edited by - Shuckey on 31/05/2012 08:17:33
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4588 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/05/2012 : 12:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
sve cesce sebe hvatam da kad kazem punk mislim na neko remek delo, ne samo u muzici.... clash... tako daleko od punka a tako punkerski...

sangue navajo
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/05/2012 : 20:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

sve cesce sebe hvatam da kad kazem punk mislim na neko remek delo, ne samo u muzici.... clash... tako daleko od punka a tako punkerski...


Uff, the Clash definitivno jedan od najboljih bandova (bilo kojeg zanra, a stvarno imaju pjesme svakog zanra) svih vremena!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5276 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/07/2012 : 17:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Konacno docekah...Bravo bravo bravo...prica o odrastanju,mastanju,bezbriznosti,nekim sretnim i setnim vremenima...I wonna riot,white riot of my own
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/07/2012 : 16:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uh, kako je ovo dobro. Na ovaj album sam čekao još od onda kad sam za neke smiješne pare kupio prvih nekoliko Q-ova (o onda dugo vremena lovio nesretni Q5 da pročitam nastavak). Mlađa sam generacija koja je o punku samo slušala od starijih u nekoj idealiziranoj verziji i generalno me ništa ne veže uz njega pa ipak mi je to sad jedan od najdražih stripova koje imam.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 18/07/2012 : 00:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Kupio
Odlican album!
Citao sam ga ranije u Q stripu ali sam odusevljen sto ga sada imam i u albumskoj formi.



Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

pot
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 27/10/2002

Posted - 18/07/2012 : 11:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pot a Private Message  Reply with Quote
i ja sam ga čitao u q stripu...ali ovo mi je sve ponato jer sam se uto vrijeme družio sa punkerima mada sam bio rockabilly...album je ispričao priču kako bi i ja...sviđaju mi se ubaćeni "mali životni momenti" koje svi imamo i pamtimo ih zauvijek...(kad je tip frendu ukrao novčanik)....crtež zadovoljava moj ukus...ako ste rođeni 60ih i bili u bilo kojoj subkulturi 80ih ovo je album za vas....
(a marko koja reklama moračeš me plačati:))
oy oy oy

JA BI MOGAO DA MOGU JA BI ZNAO DA ZNAM
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/07/2012 : 15:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Procitao, i naravno, analno retentivni citalac je pronasao gresku...u sceni iz vojnickih dana kada desetaru daju kasetu, vidimo Krta kako nadleznom daje "Paket Aranzman", a onda se sa razglasa zacuje "Nebo" od El Org...koje nije na paket aranzmanu :D No, to je bukvalno dlaka u jajetu, album je odlican, a utisak uskoro.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/07/2012 : 15:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Zakleo bih se da je "Nebo" na Paket aranžmanu!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000