forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Koliko vrijedi KOMPLET Odkriče svijeta u stripu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/05/2012 : 23:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Imam mogučnost kupiti komplet strip albuma (jel su albumi?) ili stripova u boji svih 24 komada serije ODKRIČE SVIJETA U STRIPU, pa me zanima koliko to vrijedi?
Mislim da znam jel cijena poštena ili ne....da ne preplatim....
Nisam nikada ni čitao taj serijal, pa se ne razumijem u ove stripove, ali kaže da ima komplet, da postoji 24 broja i da su u boji....za očuvanost sam ga pitao, nije mi još odgovorio ali recimo da su dobro očuvani.....koliko je pošteno da ih platim?
Molim za brz odgovor....

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 31/05/2012 : 23:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran, sacekaj da ti se javi kompetetniji od mene ali meni bi cijena od 120-130 eura bili u redu... mozda i vise ako je komplet ocuvan bas dobro a i manje ako je losiji, ali opet kazem sacekaj dok ko pametniji obrati paznju na topik.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 31/05/2012 : 23:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ako su očuvani oko 4, onda nemoj ići više od 20 kn po komadu
ako su odlično očuvani, 30-ak kn po komadu bi bilo fer, dakle cca 100 eura

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 31/05/2012 : 23:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ako su očuvani oko 4, onda nemoj ići više od 20 kn po komadu
ako su odlično očuvani, 30-ak kn po komadu bi bilo fer, dakle cca 100 eura

tocno!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2012 : 11:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
uff dobro da sam pitao, čovjek želi 125 eura, a nije mi još ni očuvanost javio....sumnjam da su baš super očuvani jer nije ni sliku stavio...rekao mi je kako to vrijedi 250 eura (???) ali on če mi dati u pola cijene za 125...Pošto nemam pojma ja sam mislio ok, možda to stvarno toliko vrijedi, ali sada ste mi rekli kako ne vrijedi toliko, a nije da mi baš treba ovaj komplet....sačekaču na slike, ako mi ih pošalje mogu ih ovdje okačiti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2012 : 12:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
okači pa da procijenimo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 01/06/2012 : 15:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Serijal je odličan i lijepo ga je imati u kolekciji.
Kao što i kolege kažu, ako je odlično očuvan, objektivna vrijednost mu je oko 700-750 kn.
Zadnji brojevi su vrlo rijetki i gotovo da ih nitko ne prodaje pojedinačno pa ti je ovo itekako dobra kupovina ako je cijena pristojna.

Ako ti dosadi pa odlučiš prodati, javi se meni i imaš ozbiljnog kupca pod uvjetom da je učuvanost 4+ i više i da je cijena pristojna.


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 01/06/2012 : 16:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

okači pa da procijenimo



Да, све сами стручњаци, ајде качи слике!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2012 : 17:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Serijal je odličan i lijepo ga je imati u kolekciji.
Kao što i kolege kažu, ako je odlično očuvan, objektivna vrijednost mu je oko 700-750 kn.
Zadnji brojevi su vrlo rijetki i gotovo da ih nitko ne prodaje pojedinačno pa ti je ovo itekako dobra kupovina ako je cijena pristojna.

Ako ti dosadi pa odlučiš prodati, javi se meni i imaš ozbiljnog kupca pod uvjetom da je učuvanost 4+ i više i da je cijena pristojna.





ok super, zapamtit ču to, inače ja bi ih pročitao a onda ih mogu prodati naravno, ako budu dosadne epizode čak ih neču čitati....
Sada čekam da mi se čovjek javi i pošalje slike....možda se predomislio....kada (ako) dobijem slike ja ču ih ovdje okačiti naravno, ako ništa drugo pa če možda nekome drugome pomoči kod nabave ovakvog kompleta da se zna koliko je to "još pristojno" plačati.
Ostaje nam samo čekati, pa da vidimo bude li se javio i jel če poslati ili ne, malo mi je sumljivo jer u oglas koji je postavio nije postavio sliku svojih stripova nego je skinuo jednu sa interneta i napisao kako je slika samo simbolička....možda čovjek nema digitalac?
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/06/2012 : 18:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Ja sam vidjao na Limundu sve brojeve po cenama od 100 do retko 300din. po komadu tako da je po meni i 100 evra vise nego mnogo.

Edited by - Cuvam starudije on 01/06/2012 18:01:39
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 01/06/2012 : 18:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Ja sam vidjao na Limundu sve brojeve po cenama od 100 do retko 300din. po komadu tako da je po meni i 100 evra vise nego mnogo.



Teško bogami da ćeš brojeve 21, 22, 23 i 24 naći za 300 dinara po komadu, ali ajde ako ima ko, ja ih kupujem po toj ceni.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/06/2012 : 18:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Ja sam vidjao na Limundu sve brojeve po cenama od 100 do retko 300din. po komadu tako da je po meni i 100 evra vise nego mnogo.



Teško bogami da ćeš brojeve 21, 22, 23 i 24 naći za 300 dinara po komadu, ali ajde ako ima ko, ja ih kupujem po toj ceni.


nisam siguran bas za te brojeve, ali u principu vidjao sam dosta koji odlaze po 100/150din.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 01/06/2012 : 18:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Barney

Serijal je odličan i lijepo ga je imati u kolekciji.
Kao što i kolege kažu, ako je odlično očuvan, objektivna vrijednost mu je oko 700-750 kn.
Zadnji brojevi su vrlo rijetki i gotovo da ih nitko ne prodaje pojedinačno pa ti je ovo itekako dobra kupovina ako je cijena pristojna.

Ako ti dosadi pa odlučiš prodati, javi se meni i imaš ozbiljnog kupca pod uvjetom da je učuvanost 4+ i više i da je cijena pristojna.





ok super, zapamtit ču to, inače ja bi ih pročitao a onda ih mogu prodati naravno, ako budu dosadne epizode čak ih neču čitati....
Sada čekam da mi se čovjek javi i pošalje slike....možda se predomislio....kada (ako) dobijem slike ja ču ih ovdje okačiti naravno, ako ništa drugo pa če možda nekome drugome pomoči kod nabave ovakvog kompleta da se zna koliko je to "još pristojno" plačati.
Ostaje nam samo čekati, pa da vidimo bude li se javio i jel če poslati ili ne, malo mi je sumljivo jer u oglas koji je postavio nije postavio sliku svojih stripova nego je skinuo jednu sa interneta i napisao kako je slika samo simbolička....možda čovjek nema digitalac?





Ne, nego mu se nije dalo slikati čitav komplet jer bi slike vjerojatno otkrile nešto što on ne želi da bilo koji kupac zna prije nego plati stripove.
Čuvaj se takvih oglasa i prije nego mu platiš (ako si ozbiljan kupac) obavezno ti neka pošalje slike i to ne čitavog kompleta poslikanog na polici nego neka poslika pojedinačno svaki strip i to po mogućnosti poslikan i sa prve i sa zadnje strane jer u protivnom riskiraš da ti prodavač uvali loše očuvane stripove.
Ja imam takvo loše iskustvo sa onog slovenskog bolha oglasa gdje je lik prodavao ODLIČNO očuvane stripove ZS i LMS po 1 euro (stripovi na 96 stranica), cijena mi je bila itekako prihvatljiva i kupio sam 66 stripova ZS i LMS.
Kada mi je stigao paket, vidio sam sljedeće:
stripovi nisu očuvani za -5/5 nego su očuvani za 3+/-4, nekima je potrgana zadnja naslovna, par komada pošarano iznutra, na par komada oštećeni listovi unutar priče ili potrgan zadnji list reklame... grozno!
Kada sam mu poslao mail i reklamirao mu stripove te tražio povrat novca, čovjek fino rekao da povrat novca ne dolazi u obzir.

Čuvaj se kupovine "naslijepo", da ti netko ne pokupi 600-700 kn a uvali ti stripove koji ne vrijede niti 400 kn.
Neka ih poslika svakog posebno ... za te novce bi se svaki ozbiljan prodavač trebao potruditi malo više od postavljanja jedne skenirane slike skinute sa interneta.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 01/06/2012 18:51:39
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/06/2012 : 22:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bolha zna biti zajebana, ima tamo puno strucnjaka koji prodavaju sve i svasta, a da pri tome i sami ne znaju sta prodavaju. Jedino ako ima slika ili se dogovoris sa prodavacem pa da na licu mjesta vidis kako stoje stvari (to vise manje vazi za SLO, ne vjerujem da bi se netko odvezao iz npr. Osijeka na Ptuj vidjeti par stripova :D).


Svakako se ne uvali u ovo 1Euro bez da vidis u kakvom su stanju. ;)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2012 : 22:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
@ Barney:

- pa da naravno, neču da kupim na slijepo, ne znam jel taj tip neiskusan ili prevarant, jer me je danas kontaktirao, a slike mi još uvijek nije poslao, niti se nije izjasnio da možda nema digitalac ili da nije u mogučnosti slikati stripove ili bilo šta...tako da još uvijek čekam te slike. Rekao je kako su vlasnici tih stripova on i njegov brat p atreba još sa bratom razgovarati itd,....nemam baš neki dobar feeling u vezi toga....ali vidjet ču, jel če poslati slike itd...

Možda se radi o nekom prevarantu ( ne znam od kud mu cijena da to vrijedi 250 eura....kaže da je to video na nekoj stranici o stripovima...) ili se radi o nekom neiskusnom čovjeku koji možda nije toliko u stripovima, pa ne zna ni ocijeniti strip kako treba itd....jer ponekada naletim na ljude koji imaju neke stripove i sada misle kako to vrijedi milijune, ili isto tako imaju neke marke, stare 20+ godina i misle kakvu vrijednust imaju....i sa takvima je bolje ne gubiti vrijeme, jer ionako im je teško objasniti....

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2012 : 22:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
evo ovdje ima taj oglas:

http://www.bolha.com/humoristicni-stripi/stripi-otkrice-sveta-u-stripu-komplet-oglas382772581

spomenuo je kako je na nekom sajtu stripovi-romani.tk takav komplet za 250 eura...ali taj sajt uopšte ne postoji....inače napisao je da samo osobni prevzem dolazi u pitanje znači ionako bi stripe trebao vidjeti u živo što je ok, ali da se ne vozim za bez veze do njeg atrebam čekati slike....ako ih bude poslao, ali imam loš feeling jer da ima slike vjerovatno bi ih več okačio....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/06/2012 : 22:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
inače on prodava i ove stripove (mislim da je slike skinuo sa interneta...):

http://www.bolha.com/humoristicni-stripi/strip-art-celotna-kolekcija-vseh-72-stripov--oglas3395217

http://www.bolha.com/humoristicni-stripi/gigant-stripi-72-stevilk-tudi-zacetne--oglas3395242

http://www.bolha.com/humoristicni-stripi/stripi-punisher-prvih-9-stevilk--oglas3395263

Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 01/06/2012 : 23:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Očito je da se ovdje radi o prodavaču kojemu je netko šapnuo da su slova A i Ž prvo i zadnje slovo abecede i sada je preko noći postao Diplomirani ekonomist a financije i računovodstvo su mu u malom prstu i uopšte je apsurdno pomišljati da takav komplet vrijedi manje od 125 eura.
Stavio je stripove u prodaju sa slikom skinutom sa interneta i kaže da su stripovi ZELO DOBRO OHRANJENI (vrlo dobro = 4?), traži za komplet skoro 1000 kn što je previše i za glancere ali mora se prvo dogovoriti s bratom (koji je također vlasnik stripova) jer se je netko sjetio da ga pita za slike i on sad više ne može sam na svoju odgovornost da proda komplet ili barem slike da pošalje onog što prodaje.
Oprosti na prostom izrazu ali tu jebe lud zbunjenog .

Reci ti fino njemu da si negdje pročitao da se takav komplet prodaje po cca. 100 eura ako je očuvan za -5/5

http://www.stripovi.com/aukcije/otkrice-sveta-u-stripu/1482691/
http://www.stripovi.com/aukcije/otkrice-sveta-u-stripu-komplet/1791331/

a ako su lošije očuvani i nepotpun komplet onda i puno jeftinije
http://www.stripovi.com/aukcije/otkrice-sveta-u-stripu-1-15/1845206/

a 15 kn za ZELO DOBRO OHRANJNI strip je sasvim pristojna cijena

http://www.stripovi.com/aukcije/otkrice-sveta-u-stripu-br-6/4042222/

što znači da su njegovi stripovi PRESKUPI pa neka si on samo štedi vrijeme i ne zamara se slikanjem nečega za što ne zna na koji način bi uvalio nekome, i neka se dogovori sa bratom dal je to na kraju komplet za prodaju ili nije da ne zbunjuju ozbiljne kupce i neka pokuša prevariti nekog malo naivnijeg


Inače samo za informaciju, taj oglas sam ja vidio još negdje početkom ove godine i hladnokrvno sam ugasio Mozillu i vjerujem da ti to dovoljno govori o tome što ja mislim o ovom oglasu.
Ovaj lik pojma o pojmu nema što se tiće stripova i slobodno ga pitaj samo onako informativno o čemu se radi npr. u broju 17 i dobit češ odgovor za 3 tjedna dok pročita strip, ali siguran je da takav komplet vrijedi 250 eura a on je dobričina pa ga daje na pola cijene odnosno za 125 eura

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 02/06/2012 00:08:47
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/06/2012 : 02:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by lwood

okači pa da procijenimo



Да, све сами стручњаци, ајде качи слике!



al nismo stručnjaci?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 02/06/2012 : 17:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
A da ja tebi prodam ove za "samo" 50 eurica
1-19,ukoriceni,perfektno ocuvani.
http://img831.imageshack.us/img831/5256/rimg0018p.jpg
http://www.stripovi.com/AucImages/3784827_RIMG0159.JPG
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000