forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/06/2012 : 19:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Opa, stinky se vratio nakon dvije sušne godine, anđeo pravde i provokacije opet maše svojim plamenim čekićem. Okupljaju se pristalice, nizaju argumenti protivnika, a zima dolazi...

Komentar na Pakao?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 20/06/2012 : 14:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Stinky je legenda, to znaju svi koji su od početka na ovoj stranici.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 20/06/2012 : 21:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošlica Stinkyu i Kikyu; kako se dobro rimuje.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/06/2012 : 21:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
A ni Seje dugo nije bilo :)
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/06/2012 : 21:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Opa, stinky se vratio nakon dvije sušne godine, anđeo pravde i provokacije opet maše svojim plamenim čekićem. Okupljaju se pristalice, nizaju argumenti protivnika, a zima dolazi...

Komentar na Pakao?


Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 21/06/2012 : 07:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
dsormaz1, da u posljednje tri godine sam možda ostavio 10ak postova, no forum sam redovno pratio, mada ne mogu reći da sam nešto propustio. Uvijek iste prožvakane teme no sa povratkom Kiky-ja i Stinky-ja se sve mijenja. Njihov povratak je odmah osvježio forum (stranica je bila i ostala vrhunska no teme na forumu su bile toliko dosadne no sa njihovim povratkom se sve mijenja).

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/06/2012 : 16:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
POPIŠANA PTICA

Popišana Ptica – poluraspadnuta ofucana živina, koja beživotno leži na tlu; oko nje se roji gamad, muhe zuje i širi se zadah; odurna je u svim aspektima, najviše u rastvorenom ukočenom kljunu; ravnodušno postoji u svom groznom stanju, naočigled svih.
Jedinica nije obrađena nigdje, ni kod francuskih enciklopedista ni u Bierceovom Đavoljem rječniku.


Ovo je Popišana Ptica:


Alan Moore je svijest za koju samo naprstci dijele intelektualca od imbecila, heroja od zločinca, genija od luđaka. E pa taj je naprstak granica; mjera koja diferencira vrijednost od smeća: previše naprstaka vodi u besplodni relativizam, a ovaj pak na smetlište. Pakao je smeće u kojemu se relativizira tema heroja, genija, intelektualca u zbrkanoj, zbunjenoj, zbrljanoj filozofiji povijesti rođenoj u svijesti petparačkog čarobnjaka. Pakao je, uz to, fascinacija zlom u skrnavljenju ljudskog tijela i duha.

Sir William Withey Gull kao Promatrački Um i kao Ptica

«Da bismo prihvatili tu misao, morali bismo zamisliti neku čudesnu cjelinu u kojoj istovremeno postoji sve što je ikada bilo ili će biti i koja, polako prolazeći, u našim treperavim svijestima, ograničenim uskim prostorom i jednim jedinim trenutkom, ostavlja uraganski zapis promjena i slijedova koji se takvi čine samo nama.»
C. HOWARD HINTON
WHAT IS THE FOURTH DIMENSION?


Tako Moore. Onaj tko ne zna objasniti stvari razložno, pobjeći će u opskurnu ezoteriju i metafizička bulažnjenja o četvrtoj dimenziji. Moore je pravilno shvatio da je Rasparač Ideja, a ta je točka veličina, ali i granica njegovog mišljenja. Odatle pa nadalje njegova je razrada slaba i konfuzna. Što kaže?

Gull je svijest koja izranja iz tame iliti iz kaosa četvrte dimenzije: «čudesne cjeline u kojoj istovremeno postoji sve što je ikada bilo ili će biti». Amputiran od osjećaja, Gull zahvaća svijet umom, čitavoga života tražeći svrhu «što sam ja?». Nalazi da nije učenik, student, liječnik, suprug, otac, slobodni zidar, kraljevski barun. Nego oruđe Povijesti, vojnik u «ratu Sunca i Mjeseca, u kojeg je unovačena cijela povijest». Na tom je mjestu povezan Gull sa Idejom Jacka Rasparača. U «čudesnoj cjelini» Gull je inkarnacija Rasparača koji je Ideja koja se kao «nevidljiva krivulja uzdiže kroz stoljeća». I Moore misli da se monstruoznost Rasparačevih zločina kao takva čini «samo nama» dok su «unutar monolita vječnosti» u «čudesnoj cjelini» Gull i Mary «poistovjećeni», nema ni žrtve ni ubojice, oni su «vjenčani u legendi». Evo naprstka relativizma koji odvaja lošu od dobre izvedbe; naprstak petparačkog filozofiranja posljeduje da djelo o kojemu je riječ bude – smeće.

Dok tako nemušto muca kako «povijest ima strukturu» četvrte dimenzije, dok postavlja bezveznu tezu o Rasparaču koji «porađa dvadeseto stoljeće» na temelju dosjetke o Hitleru i privatnih iluzija o «mrtvilu, otupjelom stoljeću, svijetu bez strasti», Moore ne zna da je struktura povijesti već proniknuta, fiksirana pojmovima te napisana pod naslovom Fenomenologija duha. Tu su sabrani svi likovi života koji se pojavljuju u povijesti, uključivši Gulla i Moorea.

Gull je sadržan u odjeljku C, pododjeljku (AA) Um, poglavlju V A.Promatrački Um u tri točke a) Promatranje prirode b) Promatranje samosvijesti u njezinoj čistoći i njezinu odnosu spram vanjske zbiljnosti; logički i psihologijski zakoni c) Promatranje odnosa samosvijesti i njezine neposredne zbilje; fiziognomika i frenologija.

Moore to ne zna, pa piše tobože neku Gullovu povijest, počevši od glave 2 nadalje. Tu povijest on shvaća kao neki cirkl; od glave 2 gdje Gull izranja iz tame, te «nevidljive krivulje koja se uzdiže kroz stoljeća» i po kojoj je on već dio «čudesne cjeline» samo to treba shvatiti, do glave 14 u kojoj se vraća toj tami, koja je ujedno svjetlost, tj. Bog, tj. Ja, tj. Bog = Ja = «čudesna cjelina».
Zapravo, «povijest» ovdje nije prava riječ. Moore piše Gullov život i taj je shvaćen kao kružni proces: od jajeta k jajetu. Svijet shvaćen kao Priroda. Sve nam to potvrđuje već glava 2 u kojoj Gull «promatra prirodu», kao dječak, kao muškarac, kao zreo čovjek. Čitav njegov 'projekt' (koji on sa subjektivne strane shvaća kao «mnogosvrhu veliku zadaću»), sa objektivne strane nije ništa drugo nego «stavljanje prirode na inkvizicijske muke». Stavlja miša na muke, mentalne bolesnice na muke, kurve na muke.

«Za promatračku je svijest istina zakona u iskustvu takva, da je osjetilni bitak za nju, a ne po sebi i za sebe sama.»

Drugim riječima, Gull se nalazi u filozofiji prirode. Ne djeluje u društvu, nego u prirodi. Propisuje zakone stvarima, bila ta «stvar» što mu drago: miš, grad, žena. Zato može demonstrirati teorije i odstranjivati tiroidne žljezde ispitanicima. Anne Crook nije za promatračku svijest (Gull) priznata kao čovjek, nego organska priroda (ispitanik). Što je ona «po sebi» nije bitno; što je «za sebe» (Anne Crook se smatra slobodnom, udanom, suprugom nekoga koga drugi zovu «Vaša Visosti») također nije bitno. Zakon je ono što donosi promatračka svijest, tj. Gull: ona je za njega ispitanik na kome će demonstrirati teoriju.

...

- slijedi - nezaboravni finale o Pticama, Popišanim Pticama, Londonu kao Velikoj Lubanji i naprstak Čovjeka-Slona
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 22/06/2012 : 20:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Kolike li neizvjesnosti, uf. Sad ne mogu dočekati nastavak analize. Čeka li nas za Grand Finale "magic twist" ili se misao i dalje linearno nastavlja ili pak skreće ka oniričko-antropološkom problemu lika i djela... toliko je mogućnosti...što li je Stinky smislio ostaje da se vidi.
U svakom slučaju tekst je dobar, smislen i nadahnut. A na pitanje koliko je precizan i točan, posebice ontološki, nema nam druge nego se strpiti do najavljenog finala pa prosuditi.

Koeficijent na pobjedu Grčke je 11, Njemačka igra bez Marija Gomeza...epska borba počinje za 1 minutu.
Jbga, tako sam isprogramiran:).


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2012 : 13:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Gull nije Gull nego Gall. Franz Joseph Gall.

Ako smo prihvatili dešifriranje dr. Gulla kao Promatračkog Uma koji se bavi a) promatranjem prirode (anatomija; biljka, životinja, čovjek), b) promatranjem samosvijesti u njezinoj čistoći, tj. logičkim i psihologijskim zakonima (rad u mentalnoj ustanovi), tek sada dolazimo do pravih stvari. A to je točka c) i posljednji stadij Promatračkog Uma, koji je ujedno «njegov najrđaviji stupanj» (što zorno potvrđuje sama osoba dr. Gulla): promatranje odnosa samosvijesti i njezine neposredne zbilje; fiziognomika i frenologija.

I nije ovdje riječ o tipičnoj fiziognomici (tumačenje Netleya) ili tipičnoj frenologiji (mjerenje lubanje Čovjeka-Slona). Ne, to bi bilo banalno. Riječ je o primijenjenoj frenologiji, fantastičnim privatnim zabludama promatračke svijesti koja želi odgonetnuti vezu «neposredne zbilje i samosvijesti» iliti vezu Londona i čovjeka. London shvaćen kao Velika Lubanja.

«Počinješ li shvaćati kakvo je London veliko djelo? Istinit udžbenik iz kojeg moramo učiti… ogolit ćemo njegove metafore i strukturu kako bismo konačno došli do značenja… čitat ćemo pažljivo i uz dužno poštovanje.»

«U tome mrtvom bitku (lubanja, op. moja) imala bi dakle duhovna kretanja i određeni načini mozga da sebi dadu svoj prikaz vanjske zbilje… Za njihov odnos spram lubanje, koja kao mrtvi bitak ne sadržava duh u samoj sebi, pruža se ponajprije ono gore utvrđeno, izvanjsko i mehaničko, tako da je pravi organi – a ovi su u mozgu – izražavaju ovdje oblo, ondje je šire ili sploštavaju, ili kako se god inače hoće prikazati taj utjecaj.»


Ovdje oblo, ondje šire… dr. Gull sjeda u kočiju i čitavom Glavom 4 kruži Londonom tumačeći Netleyu kost Londona: crne stijene, čađom okovane zidove, obeliske i tornjeve, kvrge i uleknine. Dobri doktor prosipa čitavu teoriju o kvrgama i ulekninama, muške kvrge koje okružuju i zarobljavaju ženske uleknine. Teoriju od koje će sirotog Netleya zaboljeti glava, jer «sirovi instikt samosvjesnog uma bez daljnjega će osuditi neku nauku o lubanju» te će reagirati sukladno svom «sirovom instinktu»: kako nije u stanju intelektualno parirati Gullu i oboriti mu teoriju spekulativnom dijalektikom, učinit će nešto što uopće nije naivno kao argument – zrigat će se na doktora.

Ptica ili Popišana Ptica?

Moore se neće zrigati. Alan Moore će egzaltirati i učiniti Gulla prorokom. Učinit… će… ga… «kreposnim». Još više. Usporedit će ga sa pticom.
Glava 2, str. 3. Glava 14, str. 6. Početak i kraj. Gull na početku i Gull na kraju puta, izlazi iz mraka – oslobođen. On je Ptica. Sloboda. Transcendirao je običaje i shvaćanja svoje klase, vremena, svijeta. Izdigao se iz prljave materije, iz gliba kurvanjskog sifiličnog Londona. Ništa ga ne veže za tromu Zemlju, nema okova logike, etike, estetike. Može porađati stoljeća, može reflektirati o stoljećima, o «svijetu bez strasti» i o «spašavanju od vremena». Može postavljati, ne da može, nego postavlja spekulativne identitete ubojice Gulla i žrtve Mary, «tek zrnca», poistovjećena zrnca iščezle epohe među kojima nema razlike u vječnosti…
Gull je Ja = Bog = Čudesna Cjelina i kao takav je Ptica, drugim riječima: s-l-o-b-o-d-a-n.

Promatrački Um-Ptica-Popišana Ptica.

Tri momenta «bitka» u kojima se Gull objavljuje: «po sebi» on je anatom, psihijatar, fiziognomičar i naposljetku frenolog, kako sam iznalazi svoju najvlastitiju bit, svoje poslanje i svrhu (Promatrački Um); «za sebe» on je ono što misli Moore: onaj koji ispunjava zadaću i time se oslobađa okova vremena i prostora, uskog skučenog ljudskog morala, a kako samo naprstak stoji između genija i luđaka, to je Gull slobodni genij (Ptica); ali treći moment je najjači, ono što je «za nas», a to «nas» se očituje u Apsolutnom Znanju koje je pak sabrano u mojoj osobi koja stoji na kraju svega (stripa Pakao) i tumačeći ga dodjeljuje mu smisao i značenje. I u tom «momentu» se tvrdi da je Gull poluraspadnuta ofucana živina sa ukočenim mrtvim kljunom ili rječju, on je jadna budala (Popišana Ptica).

Doslovnim prikazom Popišane Ptice omeđeno je ovo zlokobno djelo, a bio je potreban upravo ovaj komentar da bi se taj postupak dešifrirao i sveo na jasan i razgovijetan pojam. Da je Mooru čitava stvar izmakla te da je Popišanu Pticu stavio potmulo i nesvjesno, pokazuje njegova razrada Prologa i Epiloga.
On i dalje ustraje na vječnom ratu «u kojeg je unovačena cijela povijest», suprotstavljajući likove Sunca (policajac) i Mjeseca (vidovnjak). Dok plicajac (muška snaga reda i zakona) okružuje i zatočuje Popišanu Pticu, vidovnjak (ženska snaga iracionalnosti i kaosa) razgrće pijesak i vadi je van. Ponovo smo u cirklu, Sunce i Mjesec ratuju i ne može se reći leži li to u pijesku na obali Ptica ili Popišana Ptica. Ili da budem jasniji, Moore to ne zna.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/06/2012 : 19:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Odlicna analiza Stinky. Ovo bi trebalo ici kao kontrarecenzija na siteu. Nisam citao Pakao jer mi je izgledalo da ima previse perverzije za moj ukus, a sudeci po tvome tekstu izgleda da sam dobro procijenio.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2012 : 19:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne može na sajt.
pa jasno da se ti nećeš prevariti. ovaj strip je teško smeće i galaksijama udaljen od tvojih etičkih i estetskih koordinata. najbolje bi bilo da skroz odbaciš fibru;)
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/06/2012 : 19:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ne može na sajt.
pa jasno da se ti nećeš prevariti. ovaj strip je teško smeće i galaksijama udaljen od tvojih etičkih i estetskih koordinata. najbolje bi bilo da skroz odbaciš fibru;)


bolji je blek i mark:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/06/2012 : 19:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ne može na sajt.
pa jasno da se ti nećeš prevariti. ovaj strip je teško smeće i galaksijama udaljen od tvojih etičkih i estetskih koordinata. najbolje bi bilo da skroz odbaciš fibru;)


jos nisi smogao snage za stati:( svako je u ponecemu patuljak

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 25/06/2012 : 19:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
stinky, sad kada sam sve ovo lijepo pročitao mogu slobodno reći da da me nisi previše dojmio iako ti je analiza dobra, tako gotovo uvijek završe prevelika očekivanja (moja greška). Nemoj krivo shvatiti, mislim da je tekst zanimljiv i da će mnoge natjerati na ponovno čitanje Pakla (a uskoro će i reprint tako da je doprinos i na tom planu uspješan), ali također mislim da manje više nisi ništa novo rekao...zagrabio si u A.M. simboliku, analizirao je na jedan od mnogih načina koji su ti bili na raspolaganju i to je sve. Po najavama očekivao sam Deluxe Definitive Ltd Edition u Slipcase-u, a dobio dobar Hardcover sa šivanim uvezom.
Meni uglavnom, "problem" predstavlja već viđeno razmišljanje i prežvakavanje priče o samom A. Mooreu i njegovim svjesno - nesvjesnim namjerama i tajnim mu agendama (što bi netko rekao propalim, tj. popišanim).
Nije lako napisati nešto novo i originalno ni o ovom stripu ni o njegovom autoru s obzirom na postojeće gomile materija napisanih u proteklih 20-tak god. pa koga zanima neka se potrudi i progugla. Sve je tu na virtualnom dlanu, tekstovi pisani često iz malo drugačijeg rakursa i retorike (od tvog), a često ne, afirmativo ili krajnje negativno, "objektivno" i "subjektivno", poltronski i pljuvački, sve po potrebi i naručitelju, pa po osobnosti, ili po manjku iste.......i tako možemo u beskonačnost.

Način i terminologija pomoću koje pleteš svoju "mooreovsku" priču su tvoj odabir i to je ok. i ako tebe veseli i zabavlja tvoja anamneza i dijagnoza koju postavljaš (u što nimalo ne sumnjam) onda sam i ja sretan.

Bez mističnih i okultnih primisli, želim ti ugodno i toplo ljeto!



Edited by - bosancicigor on 25/06/2012 19:56:54
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/06/2012 : 20:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ne može na sajt.
pa jasno da se ti nećeš prevariti. ovaj strip je teško smeće i galaksijama udaljen od tvojih etičkih i estetskih koordinata. najbolje bi bilo da skroz odbaciš fibru;)


Pravi si doktor "detoksologije" uma
Ima Fibra odlicnih stripova i za mene.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2012 : 20:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
d.j. ma znam da si slabić;)
bosančić, što jednostavno ne priznaš da si se raspametio. naravno, pozdrav i tebi i pusti si indexe voljela je sjaj u travi lorku i bodlera.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 25/06/2012 : 20:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
stinky, ja sam se raspamećen rodio, pa mi sad malo treba :)
plus, drago mi je da si odmah skužio moje omiljene pjesnike i srcu mi mio bend. ;)


p.s.
ajde priznaj koliko ti je marko platio za reklamu.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2012 : 20:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
to ja njemu prijateljski
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/06/2012 : 22:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

d.j. ma znam da si slabić;)



A sto ces, nemaju svi gene kamene! Jedni dizu revolucije, drugi uspostavljaju mir izmedu zaracenih strana. Svatko ima svoju ulogu!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/06/2012 : 12:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma bezveze pišem. ti si super. ne srdiš se;)
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 26/06/2012 : 12:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message  Reply with Quote
Bilo mi je zanimljivo pročitati ove analize, Stinki, volio bih vidjeti još tvojih analiza recentne albumske produkcije pa daj se na posao!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/06/2012 : 12:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ako markos uplati $$$$ ja ću mu drage volje oboriti i raščerečiti ama baš svaki album koji je izdao

ps - ma bit će ponešto pokatkad, ali najviše me zanima i najrecentiji mi je zagor. ovih dana je recentna morska strava
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/06/2012 : 13:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
@markos
daj markose uplati traženu sumu za dobrobit sviju nas

@patuljko
sjajan tekst patuljko... tvoja sintenzično-analitička kritička dekonstrukcija kritike kritičke ideje pakla je još jednom potvrdila da joj nema ravne.... nažalost, dotičan tekst još nisam pročitao, nisam ni strip (pakao)... ali ponekada nije ni potrebno pročitati...



"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 26/06/2012 : 13:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message  Reply with Quote
Odlično, nemam ništa protiv zagora, dapače. Objavit ćeš je kao recenziju ili na nekom topicu?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/06/2012 : 16:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
fantom, imaš pm
noemis, sve si dobro rekao
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000