forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Qatalog: Q STRIP 18
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/07/2012 : 22:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
S velikim ponosom najavljujem kako će se vrlo skoro u striparnicama naći novi broj časopisa Q STRIP.

Tema broja: novinski strip!



A kako bismo vam nagovjestili što vas čeka u broju, slijede drašqalice!






















Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 06/07/2012 14:38:17

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/07/2012 : 09:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

Većina ovih drašqalica mi je poznata, sada ne znam je li to dobro ili loše. Vidit ćemo

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 03/07/2012 : 13:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
super. kupujem cim dodje u rijeku

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/07/2012 : 15:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kako je očito da će Q sadržavat strip feljtone iz prošloljetnih Globusa (što je odlično jer mislim da sam dva-tri izgubio) zanima me dal će bit objavljen i 8, koji je bio planiran ali ne i objavljen?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/07/2012 : 17:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kako je očito da će Q sadržavat strip feljtone iz prošloljetnih Globusa (što je odlično jer mislim da sam dva-tri izgubio) zanima me dal će bit objavljen i 8, koji je bio planiran ali ne i objavljen?


U Q 18 bit će objavljena tri feljtona, ali ne i onaj koji nije objavljen u Globusu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 03/07/2012 : 17:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Što će biti s njim?

Njega pičnite na aukcije da se pokoljemo :)

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/07/2012 : 18:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znači ostale ni ne namjeravate reprizirat?


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/07/2012 : 16:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/07/2012 : 16:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ne mrem doći, u Splitu sam:((

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/07/2012 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mali podsjetnik za sutra.

quote:
Promocija novog, osamnaestog broja najstarijega živućeg hrvatskog stripmagazina Q STRIPA održat će se u kafegaleriji "Svijet stripa" (Kačićeva 6a, Zagreb), u utorak 10. srpnja od 20 sati. Na promociji, gdje će se broj moći i kupiti, o njegovoj centralnoj temi - novinskom stripu s naglaskom na hrvatsko tržište - govorit će glavni urednik Q STRIPA Darko Macan, te nakladnici Nebojša Radić i Vladimir Šagadin koji su se projektima strip-feljtona i dnevnih pasica zadnjih godina naročito istakli u naporima da strip ponovo zaživi na stranicama naših novina. Radić i Šagadin govorit će o novinama kao rodnome mjestu stripa i stalnom izlogu za susrete s čitateljima te o strategijama povratka stripa u novine. Očekuje se i prisutnost većeg broja strip-autora zastupljenih u novome Q STRIPU koji će, zajedno sa zainteresiranim posjetiocima, crtati skupne stripove po principu - jedna sličica, jedan autor.

(mcn)

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 11/07/2012 : 16:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam uspio shvatiti na jučerašnjem predstavljanju novog broja Q stripa izgleda da projekt guranja stripa u tjednike i dnevnike bez obzira na vrhunski odrađen posao i trud ljudi uključenih u cijeli posao na kraju ipak nije zaživio.Zanima me koliko je strip bio zastupljen u novinama i časopisima na prostoru bivše Jugoslavije u svoje zlatno doba sedamdesetih i osamdesetih?Tada je to bila roba koja je mogla poboljšati prodaju ili više zainteresirati čitatelje dnevnih novina , ali ja se ne sjećam(bar što se 80ih tiče) nekih ozbiljnijih ili dugovječnijih pojavljivanja stripova unutar navedenih medija.Je li kod nas ikada postojala tradicija objavljivanja stripova u novinama?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/07/2012 : 17:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Q#18 je uz striparnicu Alan Ford od danas u prodaji i u striparnicama Stripovi na kvadrat (bivši More comics) te Asteroid B612 (bivši Libellus, sve sami bivši).

Ukoliko ne živite ni u Beogradu ni u Zagrebu najbolje vam je uputiti nam e-mail namjere na qstrip@gmail.com s mjestom stanovanja, pa ćemo ili pronaći način da vam dostavimo strip (možete ga platiti uplatnicom ili e-bankarstvom, to je najjeftinije) ili ćemo vam dati nekakvu procjenu kad bi se mogao pojaviti u vašem susjedstvu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/07/2012 : 18:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Zanima me koliko je strip bio zastupljen u novinama i časopisima na prostoru bivše Jugoslavije u svoje zlatno doba sedamdesetih i osamdesetih?

Ukratko: strip je bio prisutan isključivo u novinama do sredine pedesetih kad je postao dovoljno popularan da ima vlastito izdanje (Plavi vjesnik). Nakon toga ga je bilo i dalje, u vidu dnevnih pasica (Grga) ili tabli i pasica po magazinima (Bretecher u Svijetu, Devlić i Skozet u Studiju), ali uglavnom zavisno od volje i ukusa urednika. No, s obzirom na magazinska izdanja brojna nije se nedostatak toliko osjećao.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/08/2012 : 00:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Pogledajte video zapis s promocije posljednjeg broja Q stripa i poslušajte što su nam Darko Macan, Vladimir šagadin i Nebojša Radić ispričali!


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/08/2012 : 13:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.stomugromova.com/recenzije/david-lovric-godina-gundanja?Itemid=68

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/11/2012 : 07:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Napokon Q u mojim rukama i baš dobro izgleda ovako ponovno velik. Većina stripova sam već ovdje ili ondje čitao ali ne smeta budući da se radi o jako dobrim stripovima. Bilo bi pravo zadovoljstvo vidjeti ponovno i tekstove u Q-u kad oni ne bi bili isključivo gunđanja. Paradoksalno intervju s autorom Godine gunđanja ima najmanje gunđanja a uvodniQ je čak i pozitivan

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000