forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Velika smrt (Le Grand Mort)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 03/07/2012 : 08:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Pri kraju je rad na četvrtoj epizodi Velike smrti, izlazi do kraja godine.


Prošle godine je u Stripoteci objavljena treća epizoda odmah posle svetske premijere, nadam se da će nas obradovati i ove godine.

Ima mali preview na http://www.ventsdouest.com/actu/preview-vents-d-ouest-octobre-a-decembre-2012.htm

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 11/07/2012 : 12:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi sjajno da ga objavi Stripoteka, odličan strip.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/07/2012 : 19:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
fenomenalan strip... stripoteka je osvetlala obraz sa ovim... cepaju malo posle premijere... ko uradi integral za mene kapa dole...

sangue navajo
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 24/09/2012 : 17:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
17. oktobra 2012. godine u Francuskoj izlazi 4. nastavak Velike smrti.
Nekoliko strana možete pogledati na
http://www.ventsdouest.com/bd/livre/le-grand-mort-tome-4-9782749306896.htm#page/1/mode/2up

Ako neko iz Marketprinta vidi ovaj post, molim vas da nam javite kakve su šanse da objavite ovo uskoro u Stripoteci.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 25/09/2012 : 19:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Pa najavili su već ranije da će Velika smrt ići u Stripoteci nedugo nakon premijere u Francuskoj.
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 26/09/2012 : 08:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Pa najavili su već ranije da će Velika smrt ići u Stripoteci nedugo nakon premijere u Francuskoj.



Izgleda da mi je promakla ta najava.
S obzirom da u Francuskoj izlazi 17. oktobra, verovatno je rano da izađe već u novembarskoj Stripoteci, ali mogla bi u decembarskoj ili januarskoj, nadam se.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/09/2012 : 13:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Cemo se potrudimo...
Cemo da vidimo...
Ce valjda da bude bez problema...
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 18/12/2012 : 09:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Na blogu Vinsenta Maliea i sajtu jedne francuske biblioteke objavljeno je nekoliko fotografija sa izložbe posvećene Velikoj smrti. Ima tu celih tabli, skica i crteža. Zanimljivo je.

http://vincentmallie.blogspot.com/
http://www.lamainblanche.com/public/Event_View.aspx?e=1061

Inače, ne znam da li ste primetili, četvrti nastavak nije objavljen ni u novembarskoj, ni u decembarskoj Stripoteci, a neće biti ni u januarskoj.
"Nedugo nakon..." je izgleda veoma rastegljiv vremenski okvir.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 14/01/2013 : 21:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jova

Inače, ne znam da li ste primetili, četvrti nastavak nije objavljen ni u novembarskoj, ni u decembarskoj Stripoteci, a neće biti ni u januarskoj.
"Nedugo nakon..." je izgleda veoma rastegljiv vremenski okvir.



Najavljeno za mart.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/04/2014 : 16:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kad če nas opet obradovati šefovi iz Marketprinta? Dosad su objavili tri, a originalnih tomova ima 4, jel? Znači još Sombre. Ima li neko više ili bolje informacije?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/04/2014 : 17:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=VESM&What=HR&Publisher=ST&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei

sve četiri epizode su objavljene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/04/2014 : 21:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Hvala. znači mora da potražim tu ST 1099!!!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 19/04/2016 : 22:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Strip se lako čita ali je nedefiniran...od vremena, radnje, prošlosti...taj cili svijet...ne sviđa mi se.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2016 : 18:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Regis Loisel & JB Djian & Vincent Mallie:Velika smrt - 1.Pčelinje suze,2.Polin,3.Blanš,4.Tama,5.Panika,6.Pukotina (Marketprint (&DW),Stripoteka 1053,1058,1083,1099,1121,1136)

Prolog:
zahvaljujući Marketprintu (od skoro i Darkvudu),imamo privilegiju da pratimo jedan kvalitetan i frišak serijal iz BD produkcije (započet 2007.,zadnji album star "tek" šest meseci),a pod dirigentskom palicom jedne od vedeta fra/bel scene,Režisa Loazela (znanog nam po Ratnicima sa Akbara,Petru Panu i Trgovini),kome pripomažu Ž.B.Žian (ko-scenarista) i Vinsent Malie (crtač,poznat po radovima na zadnja dva albuma Ratnika sa Akbara,Krutonji i Vitezu Bragonu).
Velika smrt je planirana u osam albuma,a potom ćemo je moći imati i u kolornom integralnom albumu od zagrebačke Fibre,a možda i od Darkvuda (ko zna);normalno,ako se sve kockice poslože.Za sada Stripoteka to gura korektno,osim prve priča koja je odštampana Bože-me-sačuvaj i što Ivana Utornik (standardno) ponekad nešto "prespoji".

Sadržaj:
U jednom paralelnom svetu u kome žive četiri plemena Malog naroda (nekakvi humanoidni insekti),ravnoteža je upostavljena (a samim tim je i između naša dva sveta došlo do ravnoteže ) dolaskom mudraca Velike smrti (prikazanog u obliku kostura),koji je došao iz našeg sveta i podario Malom narodu Znanje.
To znanje se prenosi sa kolena na koleno i čuvaju ga sveštenice iz svakog klana,i tako čuvaju mir u svom svetu.Osoba koja jednom u generaciji odlazi iz našeg sveta u taj paralelni svet i dodeljuje sveštenicama Znanje se zove Prenosilac,i tu pratimo zadnjeg od njih, Ervana,koji je na voj put poveo sa sobom studentkinju Polin,devojku potpuno neupućenu u sve ovo.
ALI,na drugoj strani,jedna od četiri sveštenica,Makar,hemafrodit,u toku prenosa Znanja sabotira proces,oplođuje Polin,a siluje nevesnog Žervana,te ostaje trudna.
Nekoliko sedmica kasnije Polin rađa ćerku Blanš,a u malom svetu Makar rađa sina Tamu - preko njih dvoje će ova sveštenica pokušati da uništi Veliki,naš svet,za kojeg misli da ugrožava postojanje njenog sveta.
Na zemlji nastaju kataklizmatične pojave,zemljotresi,oluje,ali i prateći socijalni "cunamiji",te je sve na dobrom putu da ode u *urac!!
Jedina šansa našem svetu je Ervan.
U svetu malog naroda,takođe dolazi do burnih dešavanja.

Sve u svemu - odlično (9/10)

*uočio sam grešku scenarista - u našem svetu,vreme teče brže,međutim kada Polin popije ekstrakt pčelinjih suza (prvi album),tek par minuta nakon Žervana, i kad se nađe u paralelnom svetu,Žervan je već otišao duboko u šumu - a po logici bi trebalo da je došla tek par sekundi posle njega.
*ono što je po meni minus (za sada) su dve stvari:
-Polin ne reaguje adekvatno na sve to što joj se dešava;kao da to i nije toliko čudno da postoji ceo jedan svet i narod u dimenziji paralelnoj našoj.
-nisam najsrećniji kako je "razrađen" Mali svet;mada,nije tu za sada ni bilo prostora da se on bolje definiše.
*i za kraj - strip se čita jako brzo;mislim da sam pročitao svih 6 albuma za manje od dva i po sata.Sa sve piš pauzama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/05/2016 21:43:42
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/05/2016 : 21:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
strip u koloru izgleda još i bolje nego sam mislio, Malie je izvrstan
Markos kaže da će zadnja, finalna epizoda 2016 ... jedva čekam da izađe u Fibrinom albumu ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2016 : 21:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
setih se da nisam ništa napisao glede crteža (dok sam gledao Đokovića),i taman da se nadovežem na bodisatvin post:
Maliev crtež, i u Ratnicima i ovde je sasvim dobar,sa krupnim kadrovima i brojnim detaljima,ali u koloru (a to kažem samona osnovu fotki sa neta) deluje daleko impresivnije.
Verujem da će čitanje ovog stripa u boji biti tek ono pravo!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2017 : 22:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/BD-Grand-Mort-Tome-7-Dernieres-migrations-312265.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/10/2017 : 08:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Regis Loisel & JB Djian & Vincent Mallie:Velika smrt - 1.Pčelinje suze,2.Polin,3.Blanš,4.Tama,5.Panika,6.Pukotina (Marketprint (&DW),Stripoteka 1053,1058,1083,1099,1121,1136)

Prolog:
zahvaljujući Marketprintu (od skoro i Darkvudu),imamo privilegiju da pratimo jedan kvalitetan i frišak serijal iz BD produkcije (započet 2007.,zadnji album star "tek" šest meseci),a pod dirigentskom palicom jedne od vedeta fra/bel scene,Režisa Loazela (znanog nam po Ratnicima sa Akbara,Petru Panu i Trgovini),kome pripomažu Ž.B.Žian (ko-scenarista) i Vinsent Malie (crtač,poznat po radovima na zadnja dva albuma Ratnika sa Akbara,Krutonji i Vitezu Bragonu).
Velika smrt je planirana u osam albuma,a potom ćemo je moći imati i u kolornom integralnom albumu od zagrebačke Fibre,a možda i od Darkvuda (ko zna);normalno,ako se sve kockice poslože.Za sada Stripoteka to gura korektno,osim prve priča koja je odštampana Bože-me-sačuvaj i što Ivana Utornik (standardno) ponekad nešto "prespoji".

Sadržaj:
U jednom paralelnom svetu u kome žive četiri plemena Malog naroda (nekakvi humanoidni insekti),ravnoteža je upostavljena (a samim tim je i između naša dva sveta došlo do ravnoteže ) dolaskom mudraca Velike smrti (prikazanog u obliku kostura),koji je došao iz našeg sveta i podario Malom narodu Znanje.
To znanje se prenosi sa kolena na koleno i čuvaju ga sveštenice iz svakog klana,i tako čuvaju mir u svom svetu.Osoba koja jednom u generaciji odlazi iz našeg sveta u taj paralelni svet i dodeljuje sveštenicama Znanje se zove Prenosilac,i tu pratimo zadnjeg od njih, Ervana,koji je na voj put poveo sa sobom studentkinju Polin,devojku potpuno neupućenu u sve ovo.
ALI,na drugoj strani,jedna od četiri sveštenica,Makar,hemafrodit,u toku prenosa Znanja sabotira proces,oplođuje Polin,a siluje nevesnog Žervana,te ostaje trudna.
Nekoliko sedmica kasnije Polin rađa ćerku Blanš,a u malom svetu Makar rađa sina Tamu - preko njih dvoje će ova sveštenica pokušati da uništi Veliki,naš svet,za kojeg misli da ugrožava postojanje njenog sveta.
Na zemlji nastaju kataklizmatične pojave,zemljotresi,oluje,ali i prateći socijalni "cunamiji",te je sve na dobrom putu da ode u *urac!!
Jedina šansa našem svetu je Ervan.
U svetu malog naroda,takođe dolazi do burnih dešavanja.

Sve u svemu - odlično (9/10)

*uočio sam grešku scenarista - u našem svetu,vreme teče brže,međutim kada Polin popije ekstrakt pčelinjih suza (prvi album),tek par minuta nakon Žervana, i kad se nađe u paralelnom svetu,Žervan je već otišao duboko u šumu - a po logici bi trebalo da je došla tek par sekundi posle njega.
*ono što je po meni minus (za sada) su dve stvari:
-Polin ne reaguje adekvatno na sve to što joj se dešava;kao da to i nije toliko čudno da postoji ceo jedan svet i narod u dimenziji paralelnoj našoj.
-nisam najsrećniji kako je "razrađen" Mali svet;mada,nije tu za sada ni bilo prostora da se on bolje definiše.
*i za kraj - strip se čita jako brzo;mislim da sam pročitao svih 6 albuma za manje od dva i po sata.Sa sve piš pauzama.


A kolko puta ti za dva i po sata ideš na piš pauzu?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/10/2017 : 12:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2017 : 13:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najpre moram izreći veliku zahvalnost Darkvudovoj redakciji što nas je počastvovala svetskom premijerom poslednjeg albuma Velike smrti (albumsko izdanje izlazi 25.oktobra);šta reći osim

Pre nego što sam se bacio na Poslednje seobe,kako se zove nova epizoda,pročitah prethodnih šest (spomenuh da se strip izuzetno brzo čita,pa mi nije bilo teško,a voleo sam da se dobro podsetim prethodnih događaja kako bih što bolje mogao da doživim ovaj) - utisci su identični kao kod prvog čitanja;odličan strip.Jedino što me je ovog puta u par slučajeva asocirao na Okružene mrtvima - verovatno zbog tematike katastrofe i borbe ljudi za goli život.

sedmi album mi je u rangu prethodnih,i pošto sve epizode gledam kao jednu celinu,ne bih ni mogao da razdvojim i uporedim poglavlja između sebe;mada moram reći da mi kvalitet Velike smrti linearno raste (iako jako blago) sa svakim novim brojem.

Ne bih sad da prepričavam sadržaj Poslednjih seoba,jedino što mogu da primetim da ovde ima materijala za još nekoliko albuma,a i tempo kojim se odvija priča mi nagoveštava da se serijal možda i neće završiti sa osmim albumom,kako su autori najavili.
A ako hoće,iskreno se nadam da to neće biti zbrzano (iako to nije Loazelova osobina),jer se bojim da se na 50 i kusur stranica ne može baš lako dovesti ova priča do kraja.A moguće je taj zadnji album bude imao veći broj stranica od ovih prvih sedam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/10/2017 21:11:14
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 08/10/2017 : 21:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Osmi album mi je u rangu prethodnih,i pošto svih sedam epizoda gledam...


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2017 : 21:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šta reći

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 08/10/2017 : 21:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
Ma ništa strašno, samo nastavi, jedan si od retkih koji piše osvrte, pokreće nove teme, daje predloge...
Pitanje je: kako sve to uspevaš + da pročitaš stripove + kuća, porodica + pos'o i to na 2 foruma... Ja ne mogu da se nateram da pročitam sad za vikend ni najnoviju Stripoteku
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2017 : 21:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
(+ 4 puta sedmično sport)
stvar dobre organizacije valjda.

edit:sa ženom sam se dogovorio da idemo na četvrto dete - e ako nam plan uspe,definitivno ću malo usporiti sa stripovima

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/10/2017 21:51:27
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 08/10/2017 : 22:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

(+ 4 puta sedmično sport)
stvar dobre organizacije valjda.

edit:sa ženom sam se dogovorio da idemo na četvrto dete - e ako nam plan uspe,definitivno ću malo usporiti sa stripovima


Dobar plan...
Ja sam dvaput video da umem, pa rek'o da nema šta više da dokazujem
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/10/2017 : 23:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo nesto naj sto se pojavilo u Stripoteci u poslednjih 10 god.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000