forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 27 - Ipak i ovdje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 03/06/2013 : 20:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv strip. Vrlo znakovito kako se ne neke stvari s vremenom ne mijenjaju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2014 : 20:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jako neobičan strip.
Sama ideja je odlična, tema koja je uvek prisutna u svim društvima (pogotovu u zadnjim decenijama), i to naročito u onim "naprednijim".
Izvođenje iliti scenario me nije kupio.Previše apstraktan za moj ukus.Dosta toga nisam ni najbolje razumeo, neke stvari prosto nisu na mojoj "talasnoj dužini".

Početak mi je čak bio iritantan, potpuno nerazumljiv;ono, kad čitaš i sve vreme tiho šapućeš wtf is this??A onda, neke stvari počinju da bivaju jasnije, da celina dobija svoje konture.Na žalost (moju), te konture se nisu skroz zaokružile do kraja albuma, i mislim da ću morati da ovaj strip obavezno prostudiram, barem još jednom.

Tardi je sjajan kao i uvek;mada njega ili voliš ili ne voliš, a ja sam srećom u prvoj grupi.I tek sad sam definitivno siguran da je pravo uživanje u njegovom crtežu tek u A4 formatu, nikako u manjem.

Izdanje odlično, Marinić standardno dobar, cena korektna.

Ali nisam siguran da bih smeo da preporučim ovaj strip - ipak, Ipak i ovde nije za svakoga.Ne znam čak ni da li je za mene samoga!?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/01/2014 15:02:48
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2014 : 14:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ipak i Ovdje

Strip koji cu definitivno smjestiti na policu gdje se nalaze samo odabrani.
Satira par excellence koja svojom zaigranoscu duboko grebe ispod povrsine drustvenih mehanizama, ali i ljudske percepcije dozivljavanja samih sebe pred ogledalom i sa njegove druge strane .
Rijec je o pronalazenju filigranskih trenutaka u kojima smo iskreni i nacisto sa energijom koja nas lozi i usmjerava da percipiramo kako percipiramo i zivimo kako zivimo.
U ovom stripu je na satirican nacin stvoren fenomen nepostojece konstante zvan linearna krivulja.
Ta krivulja na nas utjece popud orgije za koju neznamo kako smo je zasluzili, ili dali je uistinu zelimo..ali je kroz djelice genijalnog mozaika ipak prozivljavamo.
Sva ta lakoca postojanja moze biti posmatrana samo ako se sa Gospodinom Ipak prosetamo njegovim zidovima, ili ikad upoznamo Juliu..
Bolest Praznine je najveca posat nase civilizacije..ona pocinje kada mi zavrsavamo.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/03/2014 : 14:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Jebenti, murdoc! Konacno opet najbolje od tebe i nadam se da tome nece doci kraj.
Ovaj strip jednostavno, nakon svega procitanog, moram imati.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2014 : 15:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Jebenti, murdoc! Konacno opet najbolje od tebe i nadam se da tome nece doci kraj.
Ovaj strip jednostavno, nakon svega procitanog, moram imati.

Budi oprezna jer radi se o jednom zahtjevnom i vrlo kontradiktornom stripu cija ce genijalnost ostati uskracena mnogima iz razloga sto su zaboravili postojanje klasicne satire i zanijekali virozu povrsnosti koja im se na lakim koracima uvukla u predrasude i zapljesnula ih sa million boja..koje to nisu…koje to nikad nisu bile.
Ovaj strip prije citanja treba dobro omirisati..i zatvorenih ociju prosuditi..zelim li ga..
Odgovor ce vec doci sam po sebi ..iznad zidova..iznad otoka koje smo stvorili i iznad opsesija koje nas loze.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/03/2014 : 15:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ne pricaj meni gluposti sada. Dosta mi je mene i mog opreza u zivotu i dopustam si srljati neoprezno u jedan strip tako dobro docaran, i meni intrigantan, i zato cu, ako ne poginem od neopreza, za stvari koje mi nisu jasne, obratiti se za pojasnjenje nekome ovdje. Ne tretiraj me kao dijete. Ja volim satiru.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2014 : 16:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Tretirati nekoga kao dijete je najveci kompliment koji se moze udjeliti u ovom plastificiranome svijetu duboko smrznutih poluprodukata i brze konzumacije koja nam ne ostavlja prostora za slobodnu i zdravu misao.
Imati privilegiju dozivljavanja stripa kao konacne i perfektne forme je dar i smisao jednog svjetionika na otoku koji neznaci nista..no znaci sve..
Pupak svijeta i svjetova.
Ti to razumijes..ja to znam .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/03/2014 : 16:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Strip je nacin artikulacije duse kao sto je to glazba, knjizevnost, slikarstvo ili bilo koji drugi pravac umjetnosti..i da nisam prepoznala u tvom hodogramu nesto prisno, kao i zahtjevnost ovog djela, ne bih se pozeljela uputiti na to putovanje.. Deseci stvari prolaze pored mene, mojih ociju, i ne desi se potreba da se oglasim, ne pristajem na masovno, ne podlijezem masovnom podilazenju citatelju, izbirljiva sam, i moram doci na, mozda rub mucnine, ponekad, da bih osjetila da je to znak koji me upucuje da zagrebem ispod povrsine koja mnoge odbija od citanja..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/03/2014 : 20:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Charlie, Mr. Murdoc te dobro upozorava. Ovaj strip je sumnjiv i neće leći svakom. Tako ni meni nije baš legao - nekako mi je nedorečen, ne budi mi želju da ga ponovno čitam.
Ipak, Tardi je klasik i objavljivanje njegovih stripova je nacionalni interes. Zato preporučam da uz ovaj strip uzmeš i Mali blues sa zapadne obale - remek djelo o kojem nema podvojenih mišljenja.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/03/2014 : 21:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pa nisam se prijavila na jednosmjernu misiju na Mars, koliko upozorenja. Ne lezi mi to, nemam nikoga da me cuva od losih iskustava u zivotu, pa jedna bezazlena sitnica, naspram svega, poput ovog stripa s kojim riskiram zbog znatizelje, nije valjda tako strasna za mene, ako mi se ne dopadne ili ne budem razumjela.
Ja sad ne razumijem u cemu je problem, i bas sad jos i vise zelim znati. I sta mi mozete.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/03/2014 : 23:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dragi moji, procitala sam cijeli preview s takvom lakocom, s kojom sam i ocekivala da cu dozivjeti ovaj strip. Ne da mi je lagan, vec mi je toliko blizak, koliko mi je satira jedini nacin kojim se zabavljam u mislima razmisljajuci o meni bliskim i poznatim likovima u stripu, htjedoh zapravo reci - susjedima i rođacima kojima sam bila okruzena prilikom odrastanja u osobu koja je preskocila vrazji zid i ostavila sve likove unutar zidova uloga koje nikada nisu pokusali promijeniti.
Kad odrastate u mjestu koje naseljavaju familije prastarih korjena, koje ste pripadnik i sami, koje se i danas nalaze unutar svojih zidova,
a prejebavaju se i razdvajaju na vratima koja bi ih trebala spajati, tada vam ovaj strip dođe kao odlicna slikovnica koju vam je netko nacrtao da vam olaksa artikulirati sve ono sto i sami drzite u sebi, a
o cemu nikako drugacije osim satirom vise niti ne umijete progovoriti.
Ako i bi, tko bi vam vjerovao. He, he, he..
Osjecaj me nikad ne prevari, niti mucnina koju osjetim.
Za gospodina Ipak, gotovo da unaprijed znam sto ce reci.
S gađenjem i mucninom, nestrpljivo poput djeteta, radujem se pak citanju ostatka mog buduceg omiljenog stripa.
Rekla sam vam.. nitko me nije upozoravao na zivot, a sad me pripremate jer je zahtjevan strip u kom ga citam.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 16/03/2014 23:07:22
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/03/2014 : 00:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Imam osjećaj da se nalazim u viktorijanskoj engleskoj.....Samo Čarli....čitaj ti Jane Austin nije Tardi za tebe....
BTW ovo je jedan od boljih stripova koje je fibra objavila.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/03/2014 : 00:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Imam osjećaj da se nalazim u viktorijanskoj engleskoj.....Samo Čarli....čitaj ti Jane Austin nije Tardi za tebe....
BTW ovo je jedan od boljih stripova koje je fibra objavila.



Pa, slusaj, gnus.

Charlie sama odlucuje sto zeli, a tada to i uzme.
A ti si profulao doba u kom zivis ako mislis da se mozes obracati zeni
na taj nacin, iako to ne znaci da je ikad postojalo doba u kom je to bilo prihvatljivo.

Koji vam je vrag svima? Sta je s tim stripom do kraja toliko strasno a da u preview-u nisam primjetila?
Mozda je strasno sto vi ko kokoske mnogi samo ponavljate ime autora i
pricate o crtezu jer se vase shvacanje i znanje o stripu svodi samo na to? Ma nemojte mi rec .. pa to je fantasticno!

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/03/2014 : 01:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Ignus

Imam osjećaj da se nalazim u viktorijanskoj engleskoj.....Samo Čarli....čitaj ti Jane Austin nije Tardi za tebe....
BTW ovo je jedan od boljih stripova koje je fibra objavila.



Pa, slusaj, gnus.

Charlie sama odlucuje sto zeli, a tada to i uzme.
A ti si profulao doba u kom zivis ako mislis da se mozes obracati zeni
na taj nacin, iako to ne znaci da je ikad postojalo doba u kom je to bilo prihvatljivo.

Koji vam je vrag svima? Sta je s tim stripom do kraja toliko strasno a da u preview-u nisam primjetila?
Mozda je strasno sto vi ko kokoske mnogi samo ponavljate ime autora i
pricate o crtezu jer se vase shvacanje i znanje o stripu svodi samo na to? Ma nemojte mi rec .. pa to je fantasticno!




profulala si sarkazam...

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/03/2014 : 11:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
meni je jako drago kada uspijem usreciti potrebite.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/03/2014 : 13:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Charlie, Mr. Murdoc te dobro upozorava. Ovaj strip je sumnjiv i neće leći svakom. Tako ni meni nije baš legao - nekako mi je nedorečen, ne budi mi želju da ga ponovno čitam.
Ipak, Tardi je klasik i objavljivanje njegovih stripova je nacionalni interes. Zato preporučam da uz ovaj strip uzmeš i Mali blues sa zapadne obale - remek djelo o kojem nema podvojenih mišljenja.


Hvala ti lijepa pcoro na savjetu, jer sam uz Ipak i ovdje uzela i Blues sa zapadne obale.. ( a jesam jos i Noc bez kraja od libellusa)
Tak. Pa cemo popricati o svemu kad zavrsim s citanjem.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/03/2014 : 15:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Vristim od smijeha na Julie :)

No, nadam se da to nece biti razlog vase impotencije.
Ne bih si to nikako oprostila. ...

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/03/2014 : 18:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Znate sto, prvi dan sam procitala 187 stranice, preostalih 9 nisam stigla i planiram sada. Onda sam voljna s vama u boj se dati, ako imate sto pametno reci ili me ispitati za ocjenu razumijevanje stripa.
Koji ste vi neki .. svađala bih se s vama, znate..da ste mi svi za stolom uzivo da mogu pricat i vikat na vas (mozda, po potrebi)
i svi redom koji mislite kako je strip tezak i za mene je Jane Austin, tako nesto.. to govori o vama, koliko vam je napora trebalo da shvatite strip.
Jeste za fajt samnom oko ovog stripa?

nis..idem dokrajcit ovih 9 stranica..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/03/2014 : 17:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ajde ..mada nisam medu nabrojanima..izvoli, popni se na zid

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/03/2014 : 17:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu od smijeha ali evo..penjem se. A di ce tvoja njuka bit, strah me pitat.

(radim nesto i nemam mogucnost biti stalno onlajn, tako... da se zna da nisam pala ili zbrisala ako me nema na zidu..)

p.s. fali mi jos onih 9 stranica jer sam zapala ko beba sinoc u 8 i probudila se nocas oko 2 i pokusala citati ali mi bilo sitno na pospane oci.. jooj..jooj..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/03/2014 : 17:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ne mogu od smijeha ali evo..penjem se. A di ce tvoja njuka bit, strah me pitat.

(radim nesto i nemam mogucnost biti stalno onlajn, tako... da se zna da nisam pala ili zbrisala ako me nema na zidu..)

p.s. fali mi jos onih 9 stranica jer sam zapala ko beba sinoc u 8 i probudila se nocas oko 2 i pokusala citati ali mi bilo sitno na pospane oci.. jooj..jooj..

Otkljucaj tih 9 kapija, pa cemo onda ipak a ovdje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/03/2014 : 18:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Jesam ih. Jebenica strip. Trenutno mi malo muka na gnjusne politicare manipulatore.. ovaj strip je svevremen, jako steta da scenarij nije pretocen u fim, koji bi to bio jebeno dobar art film! A tako ga treba i citati..scene se nizu, izmjenjuju kao u filmu i povezuju u cjelinu...

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/03/2014 : 19:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Dakle..ako si mi pruzila ruku i popela se na zid , te udahnula zdravo ludilo kao jutarnji povjetarac , ne mora znaciti da se to isto ludilo moze djeliti ili posjedovati.
Zid je metafora kao i sto je Ipak negacija iste i potvrda metafore koja istu negira.
Nitko ovdje nije sposoban da sudi o gospodinu Ipak , ali vjerujem da bi vecina nas bila puno sretnija u njegovoj kozi, nego u kozi koju su nam odjenuli, kozi koju su nam skrojili i dizajnirali..
Mi smo ovce, telad, svinje , kokosi, janjci..mi smo domace zivotinje koje koriste u sve moguce svrhe..i sve moguce potrebe.
Ipak i Julia su personifikacija onoga sto ustvari jesmo..duhom slobodni no drustvom ograniceni genijalci ..Alfe novoga poredka..nada oslobadajuce svijwsti..san ..i budenje..
Ovaj je strip ono sto me lozi da se smatram dobrim radeci lose stvari…no to sam ja..ipak i ovdje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 28/03/2014 : 19:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi jako dobro i zanimljivo procitati tvoju recenziju od Ipak i Ovdje. Ionako ju komadas u postovima. Odi radi nesto pametno. Ajde.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/03/2014 : 12:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ne..ovo je moje igraliste..ne prodajem nista ni nikome..samo zaborav moj je takmac..samo zaborav me lozi da budem ziv..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000