forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Wolf
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 08:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Stigla su mi pre neki dan 2 albuma Patuljaka od Marketprinta, iz 1986. godine ako se ne varam.. Listam ja to i skontam da lepse ilustracije nisam video.. Ne pise u albumu ko je ilustrator niti kako se zovu price u originalu.. Batalim.. Onda krenem da vrsljam po sajtovima izdavaca kod nas, trazim naravno neke knjige koje mi fale i kod Mono i Manjane nadjem sledece:

http://www.monoimanjana.rs/bd42dac2-ecd0-49c1-bed6-958eefc795f4/CAROBNA-SUMA-BAJKI.aspx

Bacim se na google i ne mogu da nadjem nigde bas te slike iz albuma Patuljci...

Nadjem sledecih par ilustracija:

http://knittingiris.typepad.com/knitting_iris/2007/01/woodland_folk_b.html

koje su za 2 koplja iza onih u albumima..

Zna li iko ista vise o Wolfu? Slike? Velike, pozadina?

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/08/2012 : 09:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ništa o njemu, ali čini mi se da su ovo njegove knjige (ako je to taj Tony Wolf) :

http://www.kupiknjigu.com/m/tony-wolf/246/

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 09:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to taj Wolf...

Evo kako izgledaju albumi koje je Marketprint izdao:



A evo i nekoliko slika iz albuma:







Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/08/2012 : 09:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Mislim da je to taj Wolf...

Evo kako izgledaju albumi koje je Marketprint izdao:






Ovaj imam.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/08/2012 : 09:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Sječam se da sam ko klinac neravno lijepio slićice pa mislim da sve skupa ne izgelda baš kako treba. Morao bi pogledati. Nisam ga prelistao godinama.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 10:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Prodajes? :) Meni fali oko 60-ak za taj prvi? Imam jedan dobro ocuvan, drugi sam nabavio krs i izvadio 200-injak slicica iz njega i ulepio u ovaj bolji.. :)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/08/2012 : 10:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Tony Wolf je pseudonim talijanskog ilustratora Antonija Lupatellija...

Super mi je bio taj album, isto sam ga skupljao kad sam bio mali. Možda bih ga još mogao naći negdje na tavanu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/08/2012 : 10:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Prodajes? :) Meni fali oko 60-ak za taj prvi? Imam jedan dobro ocuvan, drugi sam nabavio krs i izvadio 200-injak slicica iz njega i ulepio u ovaj bolji.. :)


Mislim da ne prodajem :) Aj pogledat ću kad budem doma. Možda imam i duplih slićica u kutiji...ali možda i nemam. Dal se sječaš kad sam ti slao neke sličice krajem prošle godine da li si imao i patuljke na popisu svoje potražnje ?

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 10:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
http://nnm.ru/blogs/6serj6/kollekciya-rabot-illyustratora-antonio-lupatelli/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 10:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by sawitch

Prodajes? :) Meni fali oko 60-ak za taj prvi? Imam jedan dobro ocuvan, drugi sam nabavio krs i izvadio 200-injak slicica iz njega i ulepio u ovaj bolji.. :)


Mislim da ne prodajem :) Aj pogledat ću kad budem doma. Možda imam i duplih slićica u kutiji...ali možda i nemam. Dal se sječaš kad sam ti slao neke sličice krajem prošle godine da li si imao i patuljke na popisu svoje potražnje ?



Naravno da se secam.. Nisam onda imao... U subotu mi je stigao tek album u koji sam lepio slicice..
Go to Top of Page

jova
New Member



Serbia
100 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 07/08/2012 : 10:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
E sećam se ovih albuma, obožavao sam ih i mogao sam satima da buljim u te crteže a da mi ne dosadi.
Nadam se da bi neko iz Marketprinta mogao da nam da informaciju ko je autor i o kom tačno izdanju se radi.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/08/2012 : 11:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ima baš i slikovnica koje su radili Peter Holeinone i Tony Wolf, poput ove:
http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Slikovnice-Price-iz-sume-Velika-pustolovina.html?q=cGdcNzIscHJcMTYzNQ%3D%3D

Isto govori o putovanju patuljaka; valjda je na temelju ove rađen album sa sličicama.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/08/2012 : 11:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by sawitch

Prodajes? :) Meni fali oko 60-ak za taj prvi? Imam jedan dobro ocuvan, drugi sam nabavio krs i izvadio 200-injak slicica iz njega i ulepio u ovaj bolji.. :)


Mislim da ne prodajem :) Aj pogledat ću kad budem doma. Možda imam i duplih slićica u kutiji...ali možda i nemam. Dal se sječaš kad sam ti slao neke sličice krajem prošle godine da li si imao i patuljke na popisu svoje potražnje ?



Naravno da se secam.. Nisam onda imao... U subotu mi je stigao tek album u koji sam lepio slicice..


E to onda znaći da možda imam duplih patuljaka. Pogledam pa javim.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ima baš i slikovnica koje su radili Peter Holeinone i Tony Wolf, poput ove:
http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Slikovnice-Price-iz-sume-Velika-pustolovina.html?q=cGdcNzIscHJcMTYzNQ%3D%3D

Isto govori o putovanju patuljaka; valjda je na temelju ove rađen album sa sličicama.



Sudeci po kratkom opisu knjige to je to.. :) I ovde su isli balonom, pali u sumu, pa predrljali pustinju itd. Samo sto su imena totalno glupavo prevedena.. U ovim albumima su sledeci likovi:

Vracko
Okac
Gvozdeni
Kornjaca Magda
Krtica Zmirko
Zaba Kraka

Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 07/08/2012 : 11:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
Sasa,imas li slicicu za album #2(ovaj zeleni Patuljci iz `86-te..broj 175 neka hobotnica,treba mi kao leba,dacu ti za ovaj prvi album)pozzz
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 11:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ako ima u mom, odlepicu a ja cu vec naci.. Samo da vidim u spisku..
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/08/2012 : 11:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nemam druze.. Evo i u mom topicu na spisku fali ta slicica.. Drugi album mi je jako slabo popunjen.. Valjda cu naci krs albuma da povadim slicice i popunim to...
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 07/08/2012 : 13:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Nemam druze.. Evo i u mom topicu na spisku fali ta slicica.. Drugi album mi je jako slabo popunjen.. Valjda cu naci krs albuma da povadim slicice i popunim to...


Hvala ti
pozdrav
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
698 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 07/08/2012 : 15:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Ovo su izgleda razlicite price vezane za patuljke iz albuma koje je objavio Marketprint>

http://tisakmedia.hr/Rezultati-Pretrage.html?q=c3B0XFVHVjBaWElnU0c5c1pXbHViMjVs&sgroup=Po+svemu&stext=+Peter+Holeinone+

Zna li neko da li su sve te price objavljene i u izdanju koje je objavila izdavacka kuca Mono&Manjana ili postoji neka razlika, odnosno neka neobjavljena prica?
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 08/08/2012 : 09:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by sawitch

Prodajes? :) Meni fali oko 60-ak za taj prvi? Imam jedan dobro ocuvan, drugi sam nabavio krs i izvadio 200-injak slicica iz njega i ulepio u ovaj bolji.. :)


Mislim da ne prodajem :) Aj pogledat ću kad budem doma. Možda imam i duplih slićica u kutiji...ali možda i nemam. Dal se sječaš kad sam ti slao neke sličice krajem prošle godine da li si imao i patuljke na popisu svoje potražnje ?



Naravno da se secam.. Nisam onda imao... U subotu mi je stigao tek album u koji sam lepio slicice..


E to onda znaći da možda imam duplih patuljaka. Pogledam pa javim.


Nema ga. Ne mogu naći album Patuljci. Uvijek sam ih držao sve na istom mjestu i sad ga nema. Ne razumijem.
da nisi otvorio ovu temu ko zna kad bi primjetio da ga nema. Ne znam gdje da tražim. Za duple slićice nisam pogledao jer sam se raspizdio kad sam vidio nema albuma, al pogledat ću.

Da ti ne spamam topic o Wolfu i Patuljcima, fotku albuma koje sam skupljao ko klinac stavljam ovdje :

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36936&whichpage=91



Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

mister m
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/01/2010

Posted - 11/01/2013 : 18:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mister m a Private Message  Reply with Quote
Imam ja ovog crvenog u kojeg sam ljepio sličice kao klinac, sve sličice su unutra, a čini mi se da sam imao i ovog drugog, trebao bih ga potražiti na tavanu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/02/2021 : 19:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/crDRr7kp][/url][url=https://gasstation-nearme.com/]service station near me[/url]
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/02/2021 : 19:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Dajem bubreg za dobro ocuvanu ovu knjigu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/02/2021 : 19:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kad je ovo izdano?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39377 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/02/2021 : 19:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma. Cini mi se 1997. kako me secanje u pretrage po netu sluzi.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/02/2021 : 19:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A dobro onda. mislija san da je u Jugi pa da mi je promaklo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000